Як перевірити та відновити зламаний обліковий запис Facebook

З понад 2,93 мільярда користувачів, у яких можна вкрасти інформацію, Facebook є однією з найбільших цілей хакерів. Хакери щодня намагаються зламати облікові записи користувачів, щоб викрасти особисту інформацію, спам-рекламу та пропозиції або шпигувати за кимось важливим. Не вірите мені? Спробуйте знайти в Google «Зламати обліковий запис Facebook», і ви побачите десятки веб-сайтів, які пропонують послуги злому облікового запису Facebook. Так, є десятки способів зламати обліковий запис Facebook, і професійний хакер може легко проникнути в обліковий запис середнього користувача, який не знає про найкращі методи безпеки облікового запису. Якщо ви помітили щось незвичайне у своєму обліковому записі Facebook, є велика ймовірність, що його зламали. Не хвилюйтеся, у цій статті ми детально розповімо про кілька способів визначити, чи зламано ваш обліковий запис Facebook, кроки для його відновлення та поради щодо підвищення безпеки вашого облікового запису. Зважаючи на це, давайте відразу зануритися!

Визначте, чи зламано ваш обліковий запис Facebook (2022)

Якщо ви думаєте, що хтось намагається стежити за вашим обліковим записом Facebook, залишаючись на низькому рівні, ви можете спробувати наступні способи, щоб визначити, зламано ваш обліковий запис чи ні.

Перевірте попереджувальні повідомлення та листи Facebook

Якщо Facebook виявить підозрілу активність або вхід у ваш обліковий запис, ви отримаєте сповіщення із закликом захистити його. Важливо не пропустити це сповіщення. Виконайте наведені нижче дії, щоб перевірити наявність незвичної активності в обліковому записі:

Підозріла активність

Людина, яка зламала ваш обліковий запис Facebook, імовірно, використовує його для якихось зловмисних цілей, наприклад, розсилає спам вашим друзям або публікує рекламу всюди. Якщо ви виявите будь-яку активність, яку ви не виконували, є велика ймовірність, що ваш обліковий запис зламано. На щастя, ви можете перевірити всі свої дії у Facebook на сторінці журналу активності.

Щоб отримати доступ до цієї сторінки на робочому столі, натисніть стрілку вниз у верхньому правому куті та перейдіть до Налаштування та конфіденційність -> Журнал активності.

Це відкриє сторінку, на якій ви побачите всі ваші останні дії. Якщо ви виявите будь-яку активність, яку ви не пам’ятаєте, швидше за все, хтось інший має доступ до вашого облікового запису Facebook. Щоб бути впевненим, ви можете перевірити активні сеанси свого облікового запису, скориставшись інструкціями в наступному розділі.

Сеанси входу

Facebook веде повний журнал усіх сеансів вашого облікового запису на всіх пристроях, на яких ви ввійшли. Ви можете перевірити ці сеанси, щоб перевірити, чи ввійшов у ваш обліковий запис із незнайомого пристрою чи місця, яке ви не відвідували. Щоб переглянути сеанси входу, виконайте наведені нижче дії.

 • Щоб отримати доступ до попередніх сеансів входу, натисніть стрілку вниз і перейдіть до Налаштування та конфіденційність -> Журнал активності.

 • Потім перейдіть на «Активні сеанси» у розділі «Зареєстровані дії та інші дії» на лівій бічній панелі, щоб переглянути всі ваші активні сеанси Facebook.

 • Тут ви повинні побачити свій поточний сеанс і всі попередні сеанси з різних пристроїв. Ви можете побачити IP-адресу пристрою, операційної системи та браузера тут. Крім того, ви побачите подробиці про те, коли розпочався сеанс і коли його останнє оновлено. Потім обов’язково перевірте, чи є сеанс, який ви не ідентифікуєте. Якщо ви знайшли будь-яку, клацніть на вертикальній іконці з трьома крапками, щоб вийти із сеансу.
  Як додати чат Facebook Messenger на Linux за допомогою Pidgin IM

 • При натисканні значка з трьома крапками ви побачите кнопку «Вийти». Після виходу з підозрілого сеансу дотримуйтеся наведених нижче інструкцій, щоб змінити пароль і захистити обліковий запис.

Відновіть обліковий запис і змініть пароль

Щойно ваш обліковий запис зламано, хакер або відстежуватиме вашу активність безшумно, або змінить облікові дані облікового запису, щоб заблокувати ваш обліковий запис. Ось що вам потрібно зробити в будь-якому випадку:

Змініть пароль і поверніться до свого облікового запису

Якщо хакер змінив ваш пароль Facebook, і ви заблоковані, ви можете легко відновити та скинути пароль, використовуючи адресу електронної пошти, підключену до вашого облікового запису. Виконайте наведені нижче дії.

 • Щоб розпочати, перейдіть на сторінку входу у Facebook (відвідуйте) і натисніть «Забули пароль?» кнопку.

 • На наступній сторінці вам потрібно допомогти Facebook знайти ваш обліковий запис. Для цього ви можете ввести свою електронну пошту або номер телефону. Введіть будь-яку з цих даних і натисніть «Пошук», щоб ідентифікувати свій обліковий запис Facebook.

 • Після того, як ви знайдете свій обліковий запис, Facebook покаже кілька варіантів для скидання пароля та відновлення доступу. Тут ви можете отримати код скидання на свою адресу електронної пошти або номер телефону, щоб змінити пароль. Використовуйте будь-який з цих параметрів, щоб легко скинути пароль і знову отримати доступ до свого облікового запису. Якщо ви більше не маєте доступу до пов’язаної електронної пошти або номера телефону, натисніть «Більше не маєте доступу до них?».

 • Facebook порекомендує спробувати знову ввійти у свій обліковий запис за допомогою пароля. Якщо це не спрацює, натисніть кнопку «Я не можу отримати доступ до свого облікового запису електронної пошти».

 • Тепер Facebook покаже вам підказку про те, що він не може підтвердити ваш обліковий запис. Однак є надія відновити ваш обліковий запис. Відвідайте портал ідентифікації для входу у Facebook з телефону або браузера, який ви раніше використовували для входу у Facebook.

 • Потім Facebook попросить вас ввести будь-яку адресу електронної пошти, до якої у вас є доступ, щоб він міг зв’язатися з вами через неї для вирішення проблеми. Введіть свою електронну адресу та натисніть «Продовжити».

 • На наступній сторінці вам потрібно буде надати державне посвідчення особи з фотографією з чітко видимими вашим ім’ям, фотографією та датою народження (повинно збігатися з інформацією у Facebook). Ви можете завантажити свій паспорт, водійські права, національне посвідчення особи або інші подібні документи, які можуть підтвердити вашу особу. Щоб завантажити документ, сфотографуйте його або відскануйте та завантажте за допомогою кнопки «Завантажити ідентифікатор». Після завантаження Facebook підтвердить і допоможе вам відновити ваш обліковий запис за допомогою нової адреси електронної пошти.
  Як надіслати вкладення у Facebook Messenger

Пройдіть перевірку безпеки

Тепер, коли ви відновили зламаний обліковий запис і маєте до нього доступ, вам потрібно переконатися, що ваш обліковий запис більше не буде зламано. Є багато способів захистити свій обліковий запис Facebook, але я рекомендую використовувати функцію скомпрометованого облікового запису Facebook, яка змусить вас знову переглянути всі параметри безпеки. Не хвилюйтеся, це автоматичний процес і не передбачає особистого спілкування зі службою підтримки Facebook.

 • Спочатку перейдіть на сторінку Facebook «Повідомити про скомпрометований обліковий запис» і натисніть кнопку «Мій обліковий запис зламано».

 • Якщо ви не ввійшли у свій обліковий запис Facebook, введіть свою адресу електронної пошти та натисніть «Пошук», щоб знайти її.

 • Тепер ви повинні ввести свій пароль Facebook і натиснути «Продовжити», щоб увійти у свій обліковий запис.

 • Виберіть перемикач «Я не бачу потрібний параметр у цьому списку» та натисніть «Продовжити», щоб захистити свій обліковий запис.

 • Тепер Facebook відобразить свій інструмент безпеки облікового запису. Натисніть «Почати», щоб продовжити.

 • Після швидкого аналізу Facebook запропонує вам змінити пароль, переглянути адресу електронної пошти та перевірити програми, які ви нещодавно прив’язали до свого облікового запису. Натисніть «Продовжити», щоб переглянути налаштування облікового запису.

 • Тепер вам слід встановити новий пароль для свого облікового запису. Переконайтеся, що ви вибрали надійний пароль, який містить поєднання алфавітів, цифр і спеціальних символів. Ви можете використовувати менеджер паролів, щоб запам’ятати його. Натисніть «Продовжити», щоб підтвердити новий пароль.

 • Перегляньте електронні адреси, пов’язані з вашим обліковим записом Facebook, і видаліть ті, які ви не впізнаєте.

 • Тепер ви побачите програми, які ви пов’язали зі своїм обліковим записом Facebook. Ви можете вибрати ті, які ви більше не використовуєте, і натисніть «Видалити», щоб від’єднати їх.

Наведеного вище процесу має бути достатньо, щоб відновити ваш обліковий запис Facebook після злому, упевнившись, що хакер не вдарить знову. Однак безпека Facebook не обмежується лише цим, тому продовжуйте читати, щоб додатково захистити свій обліковий запис.

Захистіть свій обліковий запис Facebook

Ми перерахували кілька корисних порад, яких ви можете дотримуватися, щоб посилити безпеку облікового запису Facebook. Вам не обов’язково застосовувати ці заходи безпеки, але якщо ви стурбовані безпекою свого облікового запису та не хочете ризикувати, дотримуйтесь цих порад:

1. Додайте номер телефону

Додавання номера телефону є одним із найкращих і найпростіших способів захистити свій обліковий запис. Це дозволить вам відновити свій обліковий запис, навіть якщо вашу електронну пошту зламано, а також дозволить використовувати двоетапну перевірку Facebook. Щоб додати номер телефону, перейдіть на сторінку особистої інформації Facebook і натисніть «Ваша контактна інформація».

На наступній сторінці натисніть «Додати мобільний телефон», щоб додати та підтвердити свій номер телефону.

2. Увімкніть двофакторну аутентифікацію

Після додавання номера телефону не забудьте налаштувати двофакторну аутентифікацію (2FA) у Facebook. При двофакторній аутентифікації Facebook запитатиме код підтвердження на додаток до пароля, коли ви входите у свій обліковий запис. Ви можете використовувати SMS або спеціальний додаток для аутентифікації як метод 2FA, але я б запропонував останній.

  Як змінити обліковий запис Facebook у вашому браузері

Щоб налаштувати двофакторну автентифікацію, перейдіть до «Налаштування та конфіденційність -> Безпека та вхід -> Двофакторна автентифікація». Ви також можете переглянути наш пов’язаний посібник із увімкнення двофакторної автентифікації на Facebook, щоб отримати докладні інструкції.

3. Налаштуйте сповіщення про вхід

Ви можете отримувати сповіщення про вхід, коли Facebook виявляє, що ви входите з пристрою або браузера, який зазвичай не використовуєте. Щоб налаштувати сповіщення про вхід, перейдіть до «Налаштування та конфіденційність -> Безпека та вхід -> Отримати сповіщення про нерозпізнані логіни» та натисніть кнопку «Редагувати».

Ви можете отримувати сповіщення про вхід за допомогою сповіщень програми та електронної пошти. Виберіть ті, які вам зручні, і натисніть кнопку «Зберегти зміни», щоб зберегти зміни.

Кілька способів, якими хакери можуть зламати ваш обліковий запис Facebook

Ось кілька способів, яким хакери та зловмисники можуть зламати ваш обліковий запис Facebook, тому переконайтеся, що ви вжили правильних заходів, щоб захистити вашу особистість в Інтернеті. А ці заходи:

 • Фішингові сайти: хакери можуть створити фальшиву сторінку входу у Facebook, і коли ви введете туди свої дані, вони будуть надіслані хакеру замість Facebook. Спроби фішингу зазвичай здійснюються за допомогою електронної пошти та інших способів спілкування. Якщо ненадійна особа дає вам посилання для доступу до Facebook через нього, не робіть цього. Ваш браузер також може видавати попередження, щоб не входити.
 • Кейлоггери: кейлоггери — це програмне забезпечення, яке може реєструвати натискання клавіш, які ви робите на клавіатурі, щоб вони крали ваше ім’я користувача, пароль та іншу конфіденційну інформацію під час введення. Зазвичай вони встановлюються за допомогою тіньових програм, але хакери також можуть віддалено встановити їх, якщо отримають доступ до вашого ПК. Таким чином, використовуйте хорошу антивірусну програму, щоб ідентифікувати та зупинити кейлоггери, і спробуйте використовувати менеджери паролів, такі як Lastpass, для автоматичного введення паролів замість того, щоб вводити їх за допомогою клавіатури.
 • Ніколи не відмовляйтеся від свого пароля самі: багато шахраїв можуть запитати ваші дані для входу у Facebook, щоб дати вам подарунки, ігрові монети та інші заохочення. Ніколи не відмовляйтеся від своєї інформації, навіть якщо її попросить так званий співробітник Facebook. Ви можете втратити свій обліковий запис Facebook назавжди, якщо його зламати таким чином, без режиму його відновлення.

Легко відновіть свій зламаний обліковий запис Facebook

Якщо ви уважно дотримувалися вищезазначених кроків, ви вже повинні повернутися до свого облікового запису Facebook. Поки обліковий запис дійсно ваш, відновити його неможливо. Однак ситуація може стати трохи складною, залежно від того, скільки інформації про ваш обліковий запис у вас є. Якщо ви все ще заблоковані у своєму обліковому записі і, здається, не можете отримати доступ навіть за наведеними вище інструкціями, не забудьте ознайомитися з нашим окремим посібником про те, як відновити заблокований обліковий запис Facebook. Якщо ви все ще маєте сумніви, не соромтеся залишати коментарі нижче, і хтось із нашої команди допоможе вам.