Як перевірити процесор в Linux

| | 0 Comments| 12:15 PM
Categories:

Якщо ви користуєтеся Linux і вам потрібно знати технічні характеристики вашого процесора, є багато способів дізнатися. У цьому посібнику ми зосередимося на Lscpu, файлі cpuinfo, а також на Inxi. Цей посібник покаже вам, як використовувати всі ці інструменти для пошуку характеристик процесора в Linux.

Щоб почати, відкрийте вікно терміналу, натиснувши Ctrl + Alt + T на клавіатурі, або знайдіть «Термінал» у меню програми. Відкривши вікно терміналу, дотримуйтесь наведених нижче інструкцій, які відповідають інструменту, який ви бажаєте використовувати.

Потрібне тестування вашого ЦП? Перегляньте наш посібник.

Як перевірити процесор – Lscpu

Програма lscpu вбудована в 99% усіх операційних систем Linux. Таким чином, вам не потрібно встановлювати його, перш ніж спробувати використовувати його, щоб дізнатися інформацію про апаратне забезпечення процесора.

Щоб дізнатися характеристики вашого процесора, ви можете запустити команду lscpu як є. Коли ви запустите цю команду, ви побачите детальний список у верхній частині. Цей список позначає архітектуру вашого ЦП, режими роботи ЦП, які він підтримує (наприклад, 64-розрядні та 32-розрядні), кількість ядер ЦП (розрізняються як ЦП), ядер на сокет, назву моделі та багато інших речей.

lscpu

Якщо вам потрібно відфільтрувати певний елемент у списку lscpu, ви можете об’єднати команду з grep і вказати ключове слово. Наприклад, якщо вам потрібно дізнатися точну назву моделі ЦП, ви можете запустити таку команду.

  Як використовувати команду man в Linux: приховані секрети та основи

lscpu | grep 'Model name'

Або, якщо вам потрібно дізнатися, скільки ядер у вас є на вашому ЦП, ви можете запустити команду lscpu з ключовим словом «Ядро(и) на сокет». Це ключове слово відфільтрує рядок у виводі, який повідомляє вам, скільки ядер у вас є.

lscpu | grep 'Core(s) per socket'

За допомогою команди lscpu можна отримати багато інформації. Ви можете знайти та відфільтрувати будь-яку інформацію, просто взявши grep і додавши ключове слово.

lscpu | grep 'MY KEYWORD'

Якщо ви хочете пізніше зберегти виведену інформацію про процесор у текстовий файл, це можливо. Ось як ви можете це зробити. Передайте результат у текстовий файл за допомогою наведеної нижче команди.

lscpu > ~/my-cpu-info.txt

Перегляньте цей текстовий файл у будь-який час, виконавши таку команду cat.

cat ~/my-cpu-info.txt

На додаток до перегляду текстового файлу в терміналі за допомогою команди cat, ви також можете переглянути його, натиснувши «my-cpu-info.txt» у вашому файловому менеджері Linux. Коли ви клацнете на ньому, він запуститься в текстовому редакторі за замовчуванням.

  Як створити, змонтувати та записати файл ISO в Linux

Як перевірити процесор – /proc/cpuinfo

Інший спосіб знайти інформацію про процесор – це файл /proc/cpuinfo. Він містить масу корисної інформації, і ви можете використовувати його, щоб знайти бренд свого процесора, кількість ядер та багато інших речей.

Для початку відкрийте вікно терміналу на робочому столі. Ви можете відкрити вікно терміналу, натиснувши Ctrl + Alt + T на клавіатурі або знайшовши «Термінал» у меню програми.

Усередині терміналу запустіть команду cat у файлі /proc/cpuinfo, щоб переглянути інформацію про процесор.

cat /proc/cpuinfo

Коли ви запустите наведену вище команду, вона покаже вам все, що потрібно знати про ваш ЦП. Якщо ви хочете переглянути конкретні речі, наприклад назву моделі, ви можете запустити cat за допомогою команди grep і вказаного ключового слова.

cat /proc/cpuinfo | grep 'model name'

Щоб зберегти будь-яку з цієї інформації у файлі, ви можете виконати наступну команду.

cat /proc/cpuinfo > ~/my-cpu-info.txt

Ви можете будь-коли переглянути цю інформацію про процесор, ввівши команду нижче або натиснувши «my-cpu-info.txt» у диспетчері файлів.

cat ~/my-cpu-info.txt

Як перевірити процесор – Inxi

Inxi – це зручний інструмент, який після встановлення може дати вам масу корисної інформації про ваш комп’ютер, від ЦП до ядра, інформацію про пам’ять, сховище тощо. Щоб використовувати Inxi для перевірки інформації про процесор, вам спочатку потрібно встановити його.

  Як оновити програму Discord на Linux

Щоб встановити Inxi, відкрийте вікно терміналу. Ви можете відкрити вікно терміналу, натиснувши Ctrl + Alt + T на клавіатурі або знайшовши його в меню програми. Коли вікно терміналу відкриється, дотримуйтесь інструкцій нижче, щоб Inxi працював.

Ubuntu

sudo apt install inxi

Debian

sudo apt-get install inxi

Arch Linux

sudo pacman -S git base-devel

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git

cd trizen/

makepkg -sri

trizen -S inxi

Fedora

sudo dnf install inxi

OpenSUSE

sudo zypper install inxi

Коли Inxi встановлено, ви можете використовувати його для пошуку інформації про процесор, використовуючи команду inxi -C нижче.

inxi -C

Якщо ви хочете зберегти цей результат інформації про процесор у текстовому файлі, ви можете зробити це, ввівши таку команду.

inxi -C > ~/my-cpu-info.txt

Щоб переглянути цей файл, введіть таку команду або натисніть «my-cpu-info.txt» у файловому менеджері.

Потрібно переглянути температуру процесора? Перегляньте наш посібник.