Як перевірити версію Python у Windows, Linux і macOS [2023]

Categories:

Python є однією з найвідоміших мов програмування, оскільки вона використовується в різних сферах, таких як веб-розробка, машинне навчання, аналіз даних і тестування програмного забезпечення.

Python був випущений 20 лютого 1991 року Гвідо ван Россумом. Коли Россум створював Python, він також читав «Літаючий цирк Монті Пайтона», сценарій популярного комедійного серіалу BBC. Тому він зупинився на назві, оскільки вважав нову мову загадковою та унікальною.

Ця мова програмування загального призначення має велику кількість користувачів, і ви могли несвідомо взаємодіяти з нею через рекомендації фільмів на Netflix. Python також використовується при створенні програмного забезпечення, яке керує самокерованими автомобілями.

Деякі з речей, які ви можете робити з Python

 • Веб-розробка. Python використовується для бекенд-розробки (процесів, які користувачі не бачать). Flask і Django є прикладами фреймворків, які широко використовуються в розробці API і внутрішніх серверів.
 • Автоматизація або сценарії. Якщо є робота, яку ви виконуєте постійно, Python може допомогти вам її автоматизувати. Початківці, а також експерти можуть використовувати Python для автоматизації різних завдань, таких як надсилання електронних листів, пошук даних в Інтернеті, сортування даних і завантаження.
 • Аналіз даних і машинне навчання. Python став однією з найбільш затребуваних мов програмування серед дослідників даних. Тепер аналітики даних можуть створювати візуалізації даних, проводити складні статистичні розрахунки, маніпулювати та аналізувати та багато іншого.
 • Тестування програмного забезпечення та створення прототипів. У налаштуваннях розробки програмного забезпечення Python можна використовувати для відстеження помилок, тестування та контролю створення. Розробники можуть автоматизувати тести та перевірки нових систем і програм за допомогою Python.
 • Бізнес-додатки. Діловий світ широкий, і деякі речі, які можуть прийти на думку, це програми електронної комерції, системи керування клієнтами та ERP, якщо згадати декілька. Для типового бізнес-налаштування потрібні програми, які легко читати, розширювати та масштабувати. Python пропонує таке рішення через свої платформи, такі як Tryton.
 • Він універсальний. Якщо ви спілкувалися з іншими мовами, ви могли помітити, що деякі з них мають один або два варіанти використання. Проте Python має більше п’яти варіантів використання, і все одно його продуктивність не має собі рівних.
 • Має кілька бібліотек і модулів. Існує безліч бібліотек і модулів, створених сторонніми розробниками для розширення можливостей використання Python. Наприклад, ви можете використовувати Django для веб-розробки на стороні сервера.
 • Python простий. Ця мова програмування імітує природну мову, тому підходить навіть для початківців.
 • Велика та активна спільнота. Програмування іноді може бути складним завданням. Однак наявність великої спільноти, яка підтримує вас, означає, що є люди, до яких ви завжди можете звернутися, коли ви застрягли.
 • Відкрите джерело. Python можна безкоштовно використовувати та розповсюджувати. Таким чином, інженери можуть налаштовувати існуючий код, перерозповсюджувати та створювати з ним різні рішення/додатки.
  Як перемістити системний трей на додатковий дисплей у Windows

Python 2 і Python 3: різниця

Мова програмування Python значно розвинулася протягом більш ніж 3 десятиліть свого існування. Однією з причин, чому ви можете перевірити версію Python, є визначення того, чи використовуєте ви Python 2 чи Python 3, щоб переконатися, що ви створюєте рішення без помилок, незалежно від того, розробник ви чи експерт з даних.

Python 2 і Python 3 є основними версіями у світі Python. Тривають дискусії щодо того, що краще. Давайте перевіримо різницю між ними;

Python 2

Python 2 був представлений у 2000 році BeOpen Python Labs. Ця версія створена для полегшення вивчення Python.

Саме через Python 2 було реалізовано технічні деталі пропозиції щодо вдосконалення Python (PEP). У січні 2020 року Python 2 було припинено, що означає, що він більше не оновлюватиметься виправленнями безпеки, новими функціями та виправленнями помилок.

Python 3

Python 3 був випущений у 2008 році. Ця версія була створена, щоб виправити основні недоліки Python 2. Python 3 позбувся повторюваних модулів і конструкцій, які були в попередніх версіях Python.

Видалення дублікатів інструментів із появою Python 3 означало, що частина коду Python 2 була несумісна з Python 3. На щастя, Python випустив 2to3, інструмент, який переглядає та автоматично перетворює код Python 2 на синтаксис Python 3.

Представлення цієї версії привернуло велику кількість наукової спільноти, наприклад, у нейронаук. Представлення бібліотеки NumPy тепер поставило Python як конкурента Matlab і R, а також прискорило його впровадження в науку про дані та машинне навчання. На момент написання поточною версією Python є Python 3.11.1.

  Як створити локальний обліковий запис під час налаштування Windows 10

ПорівнянняPython 2Python 3Рік випуску20002008ПідтримкаПідтримка припинена у 2020Розробка та підтримка Python 3 все ще триває , наука про дані та багато іншого. Ключове слово «Друк» «Друк» не вважається функцією, але оператор «Друк» вважається функцією, а не оператором. Складність синтаксису Більш складне Менше складне Зберігання рядків За замовчуванням рядки зберігаються як ASCIIB За замовчуванням рядки зберігаються як UNICODE

Передумови для перевірки версії Python

Ви можете отримати доступ до вікна терміналу/терміналу за допомогою цих команд у Windows, Linux та macOS відповідно;

 • Windows: Win+R > введіть powershell > Enter/OK
 • Linux: Ctrl-Alt-T, Ctrl-Alt-F2
 • macOS: Finder > Applications > Utilities > Terminal

Оскільки тепер ви знаєте, що існує дві основні версії Python, ми можемо продовжити та дізнатися, як перевірити версію на наших локальних машинах.

Python 3 зворотно несумісний. Python 2 і Python 3 — це різні частини програмного забезпечення. Таким чином, це означає, що код, написаний на Python 2, може не працювати належним чином у Python 3.

Коли ви перевіряєте версію Python на своєму комп’ютері, версія буде представлена ​​в 3 розділах, розділених крапкою.

 • Основна версія
 • Друга версія
 • Мікроверсія

Наприклад, якщо ми візьмемо версію Python, Python 3.8.10, 3 — основна версія, 8 — допоміжна версія, а 10 — мікроверсія. Останній розділ версії Python представляє останні оновлення та виправлення.

Python 3.7.1 сумісний із Python 3.8.10, оскільки вони належать до однієї основної версії (3). Однак Python 2.7 не сумісний з Python 3.8.

Перевірте версію Python у Windows

Відкрийте Windows PowerShell за допомогою цих кроків;

Win+R > введіть powershell > Enter/OK

Тепер ви можете ввести це в командному рядку

версія python

Якщо на вашій машині встановлено Python, версія з’явиться в наступному рядку.

Перевірте версію Python у Linux

У більшості сучасних операційних систем Linux попередньо встановлено Python.

Скористайтеся комбінацією клавіш Ctrl+Alt+T, щоб відкрити командний рядок на комп’ютері під керуванням Linux.

Використовуйте цю команду для друку версії Python;

python3 --version

Або

python --version

Друга команда перевіряє, чи встановлено Python 2

Якщо встановлено Python 3, ви, швидше за все, отримаєте щось подібне

Перевірте версію Python на MacOS

Ви можете швидко отримати доступ до свого терміналу в MacOS за допомогою цього ярлика;

Finder > Програми > Службові програми > Термінал

Використовуйте цю команду, щоб перевірити версію Python;

python3 --version

Або

python --version

Друга команда перевіряє, чи встановлено Python 2

  Виправте код виходу 0 Minecraft у Windows 10

Якщо у вас встановлено Python 2 і 3, ви отримаєте результат, близький до цього

Перевірте версію Python у сценарії

Під час кодування важливо перевірити версію Python у вашому сценарії, щоб уникнути несумісності та збоїв під час запуску коду.

Така перевірка дуже важлива, якщо на комп’ютері є більше однієї версії Python.

Незалежно від того, чи використовуєте ви Windows, Linux чи macOS, ви можете використовувати цю команду для перевірки свого сценарію

import sys

print (sys.version)

Що станеться, якщо на одній машині встановлено дві різні версії Python і ви запустите вищезгадані команди?

Python 2 і Python 3 можуть працювати одночасно на вашому ПК. Причина цього в тому, що у вас можуть бути деякі програми, які використовують Python 2, а інші створені на Python 3.

Щоб перевірити, чи є дві версії Python на вашому ПК, скористайтеся цими командами;

python3 --version

Або

python --version

Друга команда перевіряє, чи встановлено Python 2

Якщо обидві версії присутні в macOS, ви отримаєте результат, близький до цього знімка екрана

Висновок

Python продовжує підтримувати деякі з ваших улюблених платформ соціальних мереж, як-от Instagram, розважальні сайти, як-от Spotify, і платформи керування поїздками, як-от Uber. Якщо вам потрібно створити платформи, створюючи подібні або кращі платформи, Python має бути одним із ваших міркувань.

Тепер ви можете зручно перевіряти версію Python незалежно від операційної системи, яку ви використовуєте. Незважаючи на те, що більшість переходить на Python 3, ви все одно зустрінете програми, створені на Python 2. Хороша новина полягає в тому, що Python має різні фреймворки, які можна використовувати для створення різних програм.

Ви також можете дізнатися, як встановити Python 3 на CentOS, Ubuntu та Windows.