Як очищати Інтернет за допомогою приватних проксі: посібник для початківців

| | 0 Comments| 2:47 PM
Categories:

Сучасним цифровим світом було б набагато важче керувати та було б менш ресурсним, якби не веб-скрапінг. Це звичайна практика збору величезних обсягів даних, що дає компаніям безцінні відомості для розвитку.

Для успішного збирання загальнодоступних даних, серед багатьох речей, надзвичайно важливо уникати IP-заборон, CAPTCHA та інших обмежень, які встановлюють багаті інформацією веб-сайти. Тут ключову роль відіграють проксі.

У цій статті ми максимально просто пояснимо, як працюють веб-збирання та проксі. Ми також покажемо вам, як інтегрувати проксі-сервери у ваші проекти веб-збирання.

Що таке веб-скрапінг?

Веб-збирання – це метод збору публічних даних із веб-сайтів. Зазвичай це передбачає автоматичне отримання веб-сторінок за допомогою спеціального програмного забезпечення для отримання всього HTML-коду або окремих точок даних.

Під час отримання повного HTML-коду ви, по суті, завантажуєте повну структуру та вміст веб-сторінки, що дає вам повне уявлення, але іноді з непотрібними деталями.

З іншого боку, отримання певних точок даних означає завантаження лише точних фрагментів інформації, які вам потрібні, зі сторінки, що робить процес ефективнішим, а вихід більш цілеспрямованим.

Деякі веб-сайти пропонують офіційні API (інтерфейси прикладного програмування), які дозволяють користувачам отримувати точки даних без роботи з HTML-кодом веб-сайту. Замість того, щоб очищати інтерфейс сайту, користувач запитує дані безпосередньо з API та отримує структуровані дані, що усуває необхідність додаткового очищення та обробки даних.

Однак для більшої зручності та охоплення багато людей звертаються до сторонніх універсальних API для збирання, а не до API офіційних веб-сайтів. Вони надають єдиний інтерфейс для кількох веб-сайтів, обходячи обмеження та забезпечуючи послідовне копіювання на різних платформах.

Багато провайдерів, як-от Smartproxy, пропонують API копіювання для простішого та оптимізованого підходу, оскільки вони сумісні з різними веб-сайтами. Такі API можуть отримувати для вас необроблені HTML і структуровані дані з різних цілей, зокрема сторінок результатів пошуку, онлайн-ринків, платформ соціальних медіа, дошок обговорень, сайтів зі списком нерухомості, порталів роботи та інших веб-сайтів і баз даних.

Переваги веб-збирання

Будучи автоматизованим процесом, що обробляє величезні обсяги загальнодоступних даних, веб-збирання розроблено, щоб полегшити та покращити ваше життя. Це має потенціал для досягнення трансформаційних результатів для вашого бізнесу. Існує безліч випадків використання, але ось лише деякі з найпоширеніших:

 • Аналіз конкурентів. Збирайте інформацію про ціни, відгуки клієнтів та інші важливі дані, щоб приймати обґрунтовані рішення, покращувати свій магазин електронної комерції та створювати успішні маркетингові кампанії.
 • Дослідження ринку та аналіз тенденцій. Збирайте цінну інформацію про ринкові тенденції, уподобання споживачів і розвиток галузі. Приймайте рішення на основі даних і сприяйте розвитку свого бізнесу, залишаючись поінформованим.
 • Генерація потенційних клієнтів. Збирайте дані з веб-сайтів, каталогів і платформ соціальних мереж, щоб залучати потенційних клієнтів для своїх продажів і маркетингових зусиль.
 • Стратегії ціноутворення. Відстежуйте ціни конкурентів, щоб ви могли коригувати свої стратегії ціноутворення в режимі реального часу для забезпечення конкурентоспроможності та максимізації прибутку.
 • Моніторинг контенту та новин. Збирайте веб-дані, щоб збирати й відображати новинні статті, публікації в блогах та інший вміст із різних джерел, щоб створювати свіжий і релевантний вміст для вашої новинної організації чи веб-сайту для ведення блогів.
 • Аналіз даних. Збирайте дані фондового ринку, фінансові звіти, економічні показники та новини, пов’язані з фінансовими ринками, щоб приймати обґрунтовані інвестиційні рішення та аналізувати ринок.
 • Аналіз ринку нерухомості. Збирайте дані про списки нерухомості, тенденції ціноутворення, дані про місцезнаходження та характеристики нерухомості, щоб отримати цінну інформацію про ринок нерухомості.
  9 найкращих інструментів для аналізу тексту та майнінгу, які варто спробувати компаніям

Роль проксі-серверів у веб-збиранні

Ми згадували про важливість проксі-серверів для ефективного сканування веб-сторінок. Чому так? Ну, уявіть, що біля входу на веб-сайт, який ви хочете поскрібати, стоїть вишибала, схоже на двері нічного клубу. Якщо ви не дотримуєтеся відповідного дрес-коду, ви просто не потрапите. Це приблизно те, як ваш проект скрапінгу взаємодіє з захисними веб-системами.

Без проксі-серверів ці системи розпізнають і зупинять будь-яку програму, яка намагається зібрати дані. Щоб ефективно збирати загальнодоступні дані, ваш проект збирання має імітувати звичайного користувача Інтернету, що можна досягти через проксі.

Резиденційні проксі мають ряд переваг перед іншими типами проксі. Резиденційний проксі — це посередник, який надає користувачеві IP-адресу, призначену постачальником послуг Інтернету (ISP). Ці проксі-сервери надходять із домашніх настільних ПК або мобільних пристроїв, створюючи ілюзію, що запити проксі-сервера надходять від законного користувача Інтернету.

Оскільки резидентні проксі-сервери пов’язані з реальними особами, вони мають вищий рівень анонімності та менш імовірно, що їх блокуватимуть веб-сайти. І підтримання низького профілю під час сканування веб-сайту є важливим. Домашні проксі-сервери чудово допомагають вам уникнути CAPTCHA, обмежень швидкості та інших проблем, оскільки ви можете розподіляти запити між кількома IP-адресами.

Нижче наведено способи, за допомогою яких проксі-сервери для мешканців сприяють ефективному збору загальнодоступних даних:

 • IP ротація. Змінюючи IP-адреси з різних географічних місць, ви матимете найкращий шанс уникнути заборони IP-адрес і продовжити збір даних.
 • Анонімність. Високий рівень анонімності є ключовим під час сканування веб-сайтів, оскільки деякі веб-сайти можуть намагатися ідентифікувати та блокувати роботи чи сценарії сканування. Домашні проксі добре приховають вашу справжню IP-адресу та особу.
 • Геолокація. За допомогою резидентних проксі-серверів ви можете зробити так, щоб ваші запити надходили з різних місць у всьому світі, що корисно для збирання географічних даних або обходу регіональних обмежень на певних веб-сайтах.
 • Обмеження швидкості та дроселювання. Деякі веб-сайти обмежують запити користувачів певним проміжком часу. Ви можете зчитувати дані ефективніше, розподіляючи свої запити між кількома IP-адресами проксі-сервера, не досягаючи цих обмежень.
 • Масштабованість. Особливо важливо, коли ви маєте справу з великими або чутливими до часу завданнями зі збирання даних, домашні проксі-сервери допоможуть масштабувати ваші зусилля з веб-збирання, дозволяючи робити одночасні запити з кількох IP-адрес.

Якщо ви шукаєте проксі, Smartproxy житлові довірені особи є чудовим вибором, який відповідає зазначеним вище критеріям. За допомогою Smartproxy ви можете змінювати свою IP-адресу з кожним запитом або підтримувати закріплений сеанс тривалістю 1, 10 або 30 хвилин.

  6 найкращих онлайн-рішень для електронних таблиць для спільних команд

Вони надають величезний пул із 55 млн.+ локальних IP-адрес, що охоплюють 195+ розташувань, мають час відповіді менше 0,6 секунди, показник успішності 99,47%, необмежену кількість з’єднань і потоків і час безвідмовної роботи 99,99%.

Проблема безкоштовних проксі

Безкоштовні проксі-сервери можуть здатися привабливими, але вони несуть значні ризики. Користувачі можуть зіткнутися з загрозами безпеці від невідомих хостів, потенційно запроваджуючи зловмисне програмне забезпечення або викрадаючи особисті дані. Продуктивність часто нижча через великий трафік, що призводить до низької швидкості та частих відключень.

На відміну від платних послуг, безкоштовні проксі-сервери можуть не захищати конфіденційність, розкривати IP-адреси та навіть продавати дані користувачів. Також спостерігається відсутність надійної підтримки, наплив нав’язливої ​​реклами та постійна загроза кібератак. Крім того, вони часто пропонують обмежені варіанти розташування, можливо, займаються неетичною діяльністю та можуть бути несумісними з багатьма веб-сайтами.

Для оптимальної безпеки, конфіденційності та надійності ми рекомендуємо скористатися послугами надійного проксі-сервера, відомого своїми етичними стандартами, позитивними відгуками клієнтів і цілодобовою технічною підтримкою. Візьмемо, наприклад, Smartproxy, який дає вам змогу насолоджуватися етичними IP-адресами проксі-серверів із приватних джерел із найкращою точкою входу на ринку, безкоштовними інструментами, цілодобовою підтримкою, докладною документацією та можливістю повернення грошей протягом 14 днів.

Веб-збирання за допомогою проксі-серверів у 6 кроків

Тепер, коли ми зрозуміли переваги веб-збирання та що потрібно для його ефективного виконання, давайте розглянемо кроки, як збирати загальнодоступні веб-дані за допомогою домашніх проксі-серверів.

Крок 1. Виберіть резидентного проксі-провайдера

Почніть із вибору авторитетного постачальника проксі-серверів для проживання. Одним із таких варіантів може бути Smartproxy, де ви можете придбати місячну підписку або вибрати опцію Pay As You Go на основі використання.

Крок 2. Отримайте облікові дані резидентного проксі

Після придбання плану проксі-сервера вам потрібно буде налаштувати метод автентифікації, щоб отримати повні облікові дані проксі-сервера, включно з ім’ям користувача, паролем і кінцевою точкою проксі-сервера, які ви включите у свій код веб-збирання для доступу до мережі проксі-сервера.

Крок 3. Налаштуйте середовище збирання

Виберіть IDE (інтегроване середовище розробки) для вашого проекту копіювання та мову програмування. Давайте використовувати PyCharm (який пропонує безкоштовну пробну версію) і Python мова, яка зазвичай використовується для веб-скопіювання.

Крок 4: Встановіть та імпортуйте бібліотеки запитів

Можливо, вам знадобиться інсталювати бібліотеки керування проксі-серверами для обробки ротації та надсилання запитів HTTP/HTTPS. Такі бібліотеки, як Requests і Selenium, дозволяють налаштувати такі параметри проксі. Вас також може зацікавити бібліотека під назвою Scrapy, яка призначена для копіювання веб-сторінок. Щоб установити запити, Selenium або інші бібліотеки на PyCharm, виконайте такі дії:

 • Створіть новий проект у PyCharm.
 • Перейдіть до параметрів або налаштувань.
 • Розгорніть меню на лівій бічній панелі Project: [your_project_name] і виберіть Інтерпретатор Python.
 • Тут ви знайдете встановлені пакунки та номери їхніх версій. Щоб встановити нові, натисніть кнопку + або Додати.
 • У рядку пошуку введіть «requests» або будь-який інший пакет, який ви хочете встановити.
 • Виберіть потрібний пакет і натисніть «Установити пакет» внизу.
 • Тепер запити та будь-який інший пакет, який ви встановили, будуть доступні для використання у вашому проекті.

    Рядкові методи, які варто знати в JavaScript

  Крок 5: Налаштуйте код веб-збирання

  Далі настав час інтегрувати ваші проксі-сервери у ваш код копіювання. Дивіться наведений нижче приклад, який використовує бібліотеку запитів для збору загальнодоступних веб-даних:

  запити на імпорт

  proxy_url = “http://ім’я користувача:пароль@кінцева точка:порт”

  проксі = {

  “http”: proxy_url,

  “https”: proxy_url

  }

  відповідь = requests.get(“https://example.com”, proxies=proxies)

  print(response.content)

  Замініть покажчик місця заповнення «http://ім’я користувача:пароль@кінцева точка:порт» вашим справжнім іменем користувача, паролем, кінцевою точкою та портом проксі-сервера. Крім того, замініть «https://example.com» URL-адресою потрібного веб-сайту. Потім запустіть код, натиснувши зелену кнопку ▶ після вибору відповідного проекту в меню поруч із ним. Результат постане перед очима через кілька секунд!

  Крок 6: аналізуйте дані

  Нарешті, вам цікаво, як зрозуміти зібрані дані. Оскільки вищезгаданий код видає необроблені HTML-дані з вашого цільового веб-сайту, ви можете використовувати процес аналізу для структурування даних. Це структурування дає змогу отримувати конкретні деталі з необробленого HTML або іншої мови розмітки. Ви можете знайти бібліотеку, призначену для аналізу під назвою Гарний суп.

  Якщо ви віддаєте перевагу негайному отриманню структурованих даних, подумайте про використання API копіювання, багато з яких пропонують аналіз у JSON або іншому форматі та інші спеціалізовані функції.

  Важливий етикет веб-збирання

  Збирання веб-сайтів є потужним, але з великою потужністю пов’язана велика відповідальність. Початківцям важливо розуміти та дотримуватися неписаних правил і юридичних обмежень, пов’язаних із цією практикою.

  Перш за все, поважайте умови використання цільового веб-сайту та завжди перевіряйте файл robots.txt. У цьому файлі вказано, до яких частин сайту можуть отримати доступ і які можуть очищати боти. Нехтування цим може призвести до юридичних проблем, а також може призвести до заборони інтелектуальної власності.

  Хоча проксі-сервери ефективно маскують вашу особу, вони не є надійним щитом. Вони не можуть гарантувати захист від виявлення, якщо в Інтернеті здійснюються незаконні дії. Завжди використовуйте проксі-сервери відповідально та в рамках закону.

  Іншим важливим аспектом є обмеження швидкості та інтервали сну у ваших проектах скрапінгу. Швидкі послідовні запити можуть призвести до блокування, оскільки вони можуть навантажувати ресурси веб-сайту та виглядати підозрілими. Додаючи довільні інтервали сну, ви імітуєте людську взаємодію та демонструєте людську порядність власникам веб-сайтів, гарантуючи, що ваші сканування не перешкоджають роботі сайту для інших відвідувачів.

  Нарешті, дуже важливо розрізняти публічні та приватні дані. Завжди уникайте збирання особистої чи конфіденційної інформації. Це не тільки етично неправильно, але й може призвести до значних правових наслідків.

  Заключні думки

  Ми розповіли про основи веб-збирання та про те, як домашні проксі-сервери полегшують процес. Озброївшись цими знаннями, тепер ви добре споряджені, щоб використовувати велику кількість даних, доступних в Інтернеті. Не забувайте уникати безкоштовних проксі-серверів, вибирайте надійних постачальників і розумно використовуйте зібрані дані для найкращих результатів. Отже, спробуйте, і подивіться, що ви можете відкрити.

  Далі ознайомтеся з найкращим ротаційним проксі-сервером для веб-збирання, пошукової оптимізації тощо.

  Чи була ця стаття корисною?

  Спасибі за ваш відгук!