Як очистити ЦП на вашому Mac?

Categories:

Чи знаєте ви, який у вас процесор Mac? Швидше за все, ви використовуєте свій Mac щодня, не замислюючись про його внутрішні функції. Більшість користувачів також схожі на вас!

Але ЦП на вашому Mac має вирішальне значення для його продуктивності, як довгострокової, так і короткострокової. Сучасні комп’ютери Mac мають розширені процесори, які можуть пришвидшуватися за потреби та працювати на нижчих швидкостях обробки, коли ви виконуєте прості завдання. Тим не менш, ви можете перевантажити свій процесор, не усвідомлюючи цього.

У цій статті ми покажемо вам, як перевірити ЦП, який використовує ваш Mac, як очистити ЦП на вашому Mac і чому системний монітор може бути найкращою програмою, яку ви можете завантажити для свого Mac прямо зараз.

Що таке центральний процесор?

Центральний процесор – це, по суті, мозок вашого комп’ютера. Центральний процесор є абревіатурою «центрального процесора», як хтось міг би описати людський мозок!

Центральний процесор відповідає за обробку всієї інформації, необхідної комп’ютеру Mac для нормальної роботи під час використання програм. Коли ваш Mac працює – ну, що завгодно – ваш процесор активний. Навіть коли ви робите щось таке просте, як ковзання курсором по екрану, ваш ЦП «думає» у фоновому режимі.

Чому ЦП вашого Mac працює на повну потужність?

Є кілька причин, чому ваш процесор може перевантажуватися. Це може статися навіть коли ваш Mac неактивний або ви робите щось таке просте, як перегляд веб-сторінок або перевірка електронної пошти. Ось кілька поширених проблем, які можуть перевантажувати ваш ЦП:

Відкрито забагато програм

Коли програма n відкрита, ця програма запитує ваш процесор, щоб допомогти йому працювати. Навіть у фоновому режимі програми виконують завдання або передбачають ваш вхід. Пам’ятайте: ваш центральний процесор, яким би потужним він не був, має обмежену кількість ресурсів.

Коли у вас відкрито забагато додатків, схоже на те, що всі ці додатки займають невеликі шматочки кругової діаграми, що складає потужність ЦП вашого Mac. Забагато відкритих програм просто зменшує обчислювальну потужність вашого Mac.

Використання програми потребує більшої обчислювальної потужності, ніж якби вона була в режимі очікування. Занадто багато відкритих програм означає, що програма, яку ви хочете використовувати, не може отримати від ЦП те, що їй потрібно.

  Вичерпний посібник із NFT CryptoPunks

Один із ваших додатків потребує найбільшої потужності ЦП

Не всі програми створюються (або діють) однаково. Деяким програмам, як правило, програмам для проектування та розробки, природно, потрібна більша обчислювальна потужність!

Навіть якщо ці програми активні у фоновому режимі, вони вимагають більшого «шматочка процесорного пирога», ніж інші програми. У той час як додатку календаря може знадобитися кілька ресурсів, щоб залишатися активним у фоновому режимі, більшим і складнішим програмам просто потрібно більше потужності.

Це особливо вірно, коли ви користуєтеся ресурсомістким додатком і маєте кілька інших відкритих у фоновому режимі. Більші програми, які потребують більше ресурсів, також можуть виснажувати процесор вашого Mac, коли більше нічого не відкрито – вони настільки енергоємні!

Виконуються деякі фонові процеси

Фоновий процес – це те, що програма виконує без сповіщення, щоб підтримувати її продуктивність і синхронізацію. Програма календаря може оновлюватися або синхронізуватися зі своєю супутньою програмою через iCloud, щоб усі ваші зустрічі відображалися на ваших пристроях.

Програми можуть виконувати різні дії у фоновому режимі, зокрема очищати кеш, упорядковувати файли, синхронізувати файли та багато іншого. Коли це відбувається в кількох програмах одночасно, ЦП може перевантажуватися.

Ви деякий час не перезавантажували свій Mac

Фонові процеси та незакриті програми часто є головними винуватцями перевантаження ЦП. Так само, як ваш людський мозок, мозок вашого Mac також потребує відпочинку.

Перезавантаження Mac примусово зупиняє всі процеси. Навіть якщо це швидке вимкнення живлення перед повторним завантаженням, вимкнення вашого Mac зараз і потім допоможе вашому процесору отримати так необхідну енергію, щоб він міг відновитися та зосередитися.

Коли ви перезавантажите свій Mac, майте на увазі, що ви зможете краще контролювати, які процеси завантажуються під час входу в систему та працюють у фоновому режимі. Програми, які завантажуються під час входу, запускають фонові процеси, і одна (чи більше!) може працювати з вашим ЦП.

Ваш Mac має зловмисне програмне забезпечення

Хоча зловмисне програмне забезпечення для комп’ютерів Mac зустрічається рідко, на ваш комп’ютер Mac можна отримати зловмисне програмне забезпечення.

Зловмисне програмне забезпечення часто розроблено для використання ЦП вашого Mac для виконання завдань. Зловмисне програмне забезпечення також розроблено таким чином, що його неможливо виявити. Ви можете навіть не підозрювати, що на вашому Mac є зловмисне програмне забезпечення, оскільки його важко виявити без спеціального програмного забезпечення, призначеного для його пошуку, а його завдання не будуть пов’язані з програмою, яку ви використовуєте.

Як очистити використання ЦП на Mac?

Не переживай! Ви можете легко очистити ЦП на Mac, але CleanMyMac X робить усе це простіше та робить набагато ретельнішу роботу з підтримки безперебійної роботи вашого Mac, ніж будь-що, вбудоване Apple у свої машини.

  Як автоматично додавати повідомлення електронної пошти до електронної таблиці

Використовуйте інформаційну панель CleanMyMac X, щоб очистити ЦП одним клацанням миші

Хочете покращити свій Mac одним клацанням миші? З CleanMyMac X це дійсно так просто!

Інформаційна панель CleanMyMac X має функцію Smart Scan, яка шукає на вашому Mac зловмисне програмне забезпечення, непотрібні непотрібні файли та додаткові покращення продуктивності. Натисніть «Запустити», і CleanMyMac X приступить до роботи. Ви також можете бути здивовані тим, наскільки це допомагає!

Перевірте наявність шкідливих програм за допомогою модуля видалення шкідливих програм CleanMyMac X

Розумне сканування перевіряє наявність зловмисного програмного забезпечення, яке може активно працювати, але ви можете виконати набагато глибше сканування на своєму Mac за допомогою модуля видалення зловмисного програмного забезпечення CleanMyMac X. Він перевіряє всю вашу систему на наявність шкідливих програм!

Виберіть модуль видалення зловмисного програмного забезпечення на інформаційній панелі CleanMyMac X, натисніть «сканувати» та подивіться, як CleanMyMac X почне працювати.

Перевірте процеси в моніторі активності

Activity Monitor — це попередньо завантажена програма на кожному Mac, який продає Apple. Програма стежить за тим, що запущено на вашому Mac, скільки ЦП використовує кожна служба чи програма, а також дозволяє зупинити процес або отримати більше інформації.

Відкрийте Монітор активності на своєму Mac, щоб побачити, як усе працює в реальному часі та скільки процесора використовує кожна програма чи служба. Майте на увазі, що ситуація коливається, тому ЦП, що потребує обслуговування протягом однієї хвилини, може не потребувати стільки вашого процесора через кілька секунд.

Монітор активності — це чудовий спосіб у реальному часі побачити, що саме робить ваш Mac.

Очистити кеш на macOS

Кеш зберігає тимчасові файли, які можуть допомогти вашому Mac залишатися швидким. Кеш-пам’ять Mac також може загрузнути старими непотрібними файлами, тому час від часу власники Mac розумно очищають кеш.

І це легко з CleanMyMac X. Все, що вам потрібно зробити, це відкрити CleanMyMac X, вибрати модуль Maintenance, натиснути «Flush DNS Cache» і натиснути кнопку Run.

Перезавантажте Mac

Пам’ятайте, що час від часу ваш Mac потребує скидання, як і ви! Все, що вам потрібно зробити, це клацнути логотип Apple у верхньому правому куті панелі меню, вибрати «перезавантажити» і вимкнути комп’ютер Mac і знову виконати резервне копіювання.

Оновіть усі свої програми

Скільки разів ви читали журнал оновлень програми та бачили «продуктивність системи та виправлення помилок» або щось подібне? Більшість оновлень програм пов’язані з підвищенням продуктивності, тому важливо постійно оновлювати всі програми на вашому Mac.

Програми погано оновлюються, тому використовуйте CleanMyMac X, щоб підтримувати їх актуальними! Просто відкрийте модуль Updater, виберіть програми, які потрібно оновити, і натисніть кнопку «Оновити». Про все інше подбає CleanMyMac X.

Видаліть програми, які вам не потрібні

Програми, які вам більше не потрібні або які вам більше не потрібні, просто займають місце та ресурси на вашому Mac. Багато з цих програм також мають файли, які вони завантажують на ваш Mac, і вони можуть залишатися надовго після видалення самої програми. CleanMyMac X позбавляється від небажаних програм і файлів, які вони залишають!

  Як видалити обліковий запис Amazon

Відкрийте CleanMyMac X, виберіть модуль Uninstaller, виберіть програми, які потрібно видалити, і натисніть кнопку Uninstall. CleanMyMac X позбавляється будь-якої програми, яку ви хочете.

Запобігання автоматичному запуску програм

Багато програм запускаються автоматично під час входу, а ви цього не знаєте. Коли ви завантажуєте програму, швидше за все, ви пройшли повз усі спливаючі вікна із запитами на дозвіл, включно з тим, у якому запитувалося, чи може програма відкриватися під час входу. Щоразу, коли ви завантажуєте свій Mac, програми також починають працювати.

Однак це легко контролювати та виправляти в CleanMyMac X. Відкрийте CleanMyMac X, торкніться модуля оптимізації та виберіть «Запустити агенти». Тут ви можете вимкнути всі агенти запуску або вибрати ті, які потрібно вимкнути вручну. Ви навіть можете видалити служби зі свого Mac, якщо хочете.

Щоб вимкнути службу, просто торкніться кнопки «Увімкнено» біля кожної програми, яка завантажується під час входу. Це вимкне його. Якщо ви хочете повністю видалити служби, виберіть кожну програму та натисніть «Видалити» внизу вікна програми.

Оновіть macOS

Як і програми, операційну систему вашого Mac також потрібно оновлювати. Щоб оновити macOS, торкніться логотипа Apple у верхньому правому куті панелі меню та виберіть «Про цей Mac». Якщо ваша система потребує оновлення, ваш Mac повідомить вас тут.

Висновок

Програми можуть значно покращити ваш робочий процес і життя, але вони також можуть створювати головні болі за лаштунками. Усі розробники намагаються створити якомога найкращу програму, і іноді для цього потрібні додаткові ресурси. І коли ви починаєте завантажувати стільки чудових програм, ваш Mac може відчути щипок.

З CleanMyMac X ви будете абсолютно впевнені, що ваш Mac працює якнайкраще. Комп’ютер має служити роками, а CleanMyMac X допомагає підтримувати безперебійну роботу вашого Mac протягом тривалого часу. Майже так, ніби CleanMyMac X знає ваш Mac краще, ніж він сам!

Зробіть свій Mac організованим, продуктивним, безпечним і ідеально оптимізованим за допомогою CleanMyMac X і дізнайтеся те, що вже знають багато інших: CleanMyMac X — програма, яка обов’язково повинна бути для кожного Mac.