Як очистити робочий диск у Photoshop і попрощатися з уповільненнями

Ваш Photoshop працює на повільній швидкості? Прочитайте цю статтю до кінця, щоб знайти ідеальне рішення.

Працюючи над великими зображеннями проектів у Photoshop, ви могли помітити, що програма іноді сповільнюється або стає менш швидкою. Ймовірно, причиною цих проблем є використання тимчасових файлів. У Photoshop «скринч-диск» — це спеціальне місце на жорсткому диску комп’ютера, де можна тимчасово зберігати дані, коли оперативної пам’яті недостатньо для редагування.

Photoshop потребує багато ресурсів для безперебійної роботи, оскільки це потужна та багатофункціональна програма для редагування зображень.

Незважаючи на те, що для швидкого доступу до даних необхідно мати великий обсяг оперативної пам’яті, бувають випадки, коли вона може переповнюватися, наприклад, під час роботи з великими файлами зображень або виконання завдань редагування, які використовують багато пам’яті. Коли це трапляється, Photoshop використовує «скребкові диски», щоб надати комп’ютеру більше «віртуальної пам’яті».

Знайомство зі скретч-диском у Photoshop

Існує два основних способи використання скретч-накопичувача. По-перше, коли оперативна пам’ять (RAM) завершена, Photoshop переміщує деякі дані з оперативної пам’яті на робочий диск, щоб звільнити місце для поточних завдань. Ця дія називається «обмін». Photoshop може часто використовувати робочий диск, коли ви використовуєте ефекти, використовуєте більше одного шару або використовуєте інструменти з великим обсягом пам’яті.

У другій ситуації створюються тимчасові файли. Коли ви працюєте над своїми проектами, Photoshop автоматично створює тимчасові файли для зберігання вашої історії, елементів у буфері обміну та іншої тимчасової інформації, пов’язаної з вашим сеансом редагування. На тимчасовому диску ці файли зберігаються, доки ви не зупините програму або не видалите їх самостійно.

Скретч-диск необхідний для безперебійної роботи Photoshop, але також може бути палкою з двома кінцями, якщо використовувати його неправильно. Коли ви працюєте над багатьма проектами, ці тимчасові файли можуть накопичуватися та займати багато місця на вашому жорсткому диску. Коли робочий диск майже цілий або зламаний, це може суттєво вплинути на ефективність роботи Photoshop, спричиняючи повільний час відгуку та навіть збої програми.

У наступних частинах ми обговоримо, чому очищення робочих дисків Photoshop є важливою, і покажемо вам, як це зробити крок за кроком. Крім того, ми дамо вам корисні поради щодо керування простором на початковому диску, щоб Photoshop працював якнайкраще. Це допоможе вам уникнути дратівливих уповільнень і покращить ваш творчий процес.

Важливість очищення робочих дисків у Photoshop

Правильне керування та регулярне очищення тимчасових дисків у Photoshop має вирішальне значення для підтримки оптимальної продуктивності та безперебійного редагування. Давайте заглибимося в основні причини, чому чистка робочих дисків є необхідною.

Покращена продуктивність і швидкість відгуку

Коли робочий диск містить надмірну кількість тимчасових файлів, це може призвести до фрагментації та неефективного пошуку даних. Це може значно сповільнити продуктивність Photoshop, спричиняючи затримки у виконанні команд, застосуванні фільтрів і навігації по складним проектам. Очищення робочого диска звільняє цінний простір і дозволяє Photoshop працювати з покращеною швидкістю реагування.

Запобігання збоям програми

Цілий або фрагментований робочий диск підвищує ризик збоїв програми. Коли Photoshop не може швидко отримати доступ до необхідних тимчасових даних із робочого диска, це може призвести до помилок або навіть змусити програмне забезпечення несподівано завершити роботу. Регулярне очищення робочих дисків зменшує ймовірність таких збоїв, забезпечуючи більш стабільне середовище редагування.

Запобігання втраті та пошкодженню даних

У разі збою системи або програмного забезпечення тимчасові файли, що зберігаються на робочому диску, можуть бути пошкоджені. Якщо ці файли є критичними для вашого поточного проекту, ви ризикуєте втратити цінну роботу. Очищення робочих дисків мінімізує втрату даних і захищає ваші творчі зусилля від непередбачених технічних збоїв.

Ефективне використання кількох робочих дисків

Photoshop дозволяє користувачам призначати кілька робочих дисків, що значно покращує продуктивність, особливо в системах з обмеженою оперативною пам’яттю. Однак загальний приріст продуктивності може бути скомпрометований, якщо ці додаткові робочі диски захаращені непотрібними тимчасовими файлами.

Регулярне очищення всіх призначених робочих дисків забезпечує оптимальну роботу кожного з них, ефективно розподіляючи робоче навантаження між кількома дисками.

Створення достатнього простору для складних проектів

Під час роботи над зображеннями високої роздільної здатності, багатошаровими композиціями або складними 3D-дизайнами Photoshop вимагає значний простір на початковому диску для керування великою кількістю тимчасових даних. Чистота робочих дисків забезпечує достатньо місця для розміщення великих тимчасових файлів, створених під час завдань, що потребують інтенсивного використання пам’яті, що полегшує редагування складних проектів.

Підтримка конфіденційності та безпеки

Тимчасові файли, що зберігаються на робочому диску, можуть містити конфіденційну інформацію з ваших сеансів редагування. Очищення робочих дисків покращує продуктивність і допомагає захистити вашу конфіденційність, стираючи ці тимчасові файли та запобігаючи несанкціонованому доступу до потенційно конфіденційних даних.

Уникнення вузьких місць у продуктивності

Коли робочий диск майже готовий, він стає вузьким місцем продуктивності, заважаючи Photoshop працювати оптимально. Регулярно перевіряючи та очищаючи робочі диски, ви усуваєте це вузьке місце та дозволяєте Photoshop працювати на повну потужність, дозволяючи вам працювати ефективніше.

Як Photoshop використовує робочі диски?

Здатність Photoshop працювати з великими проектами, що потребують великого обсягу пам’яті, і уникати проблем зі швидкістю, спричинених оперативною пам’яттю, ґрунтується на використанні початкових файлів. Якщо ви знаєте, як Photoshop використовує тимчасові файли, ви зрозумієте, наскільки важливо добре ними керувати. Ось повний опис того, як робочі диски допомагають Photoshop працювати найкраще.

Управління віртуальною пам’яттю

Photoshop використовує віртуальну пам’ять для задоволення потреб у пам’яті, які перевищують реальну оперативну пам’ять. Коли обсяг даних, що обробляються, перевищує обсяг оперативної пам’яті, Photoshop переміщує частину даних на робочий диск, що звільняє віртуальну пам’ять. Це іноді називають «пайджінг» або «свопінг».

Наприклад, оперативна пам’ять може бути заповнена, якщо ви працюєте з файлом великого зображення або використовуєте багато рівнів високої роздільної здатності. Потім Photoshop переміщує дані, які використовуються найменше, з оперативної пам’яті на робочий диск. Це звільняє місце в оперативній пам’яті для завдань, які ще виконуються. Коли ця інформація знову знадобиться, Photoshop переміщує її зі робочого диска назад в оперативну пам’ять.

Зберігання файлів протягом короткого часу

Photoshop створює кілька тимчасових файлів для підтримки дій буфера обміну та інших тимчасових даних під час редагування. Під час роботи над проектом ці тимчасові файли створюються в режимі реального часу, щоб допомогти відстежувати ваші зміни. Photoshop зберігає тимчасові файли на робочому диску замість того, щоб записувати та перезаписувати їх на жорсткий диск, що сповільнює продуктивність.

Якщо ви використовуєте робочі диски для зберігання тимчасових файлів, ваш робочий сеанс не змінюється навіть після закриття Photoshop. Ці тимчасові файли зберігають важливу інформацію про вашу роботу, тож ви можете продовжити з того місця, де зупинилися, коли знову починаєте той самий проект.

Підтримка більш ніж одного робочого диска

Користувачі можуть налаштувати кілька початкових файлів у Photoshop, що значно покращує швидкість, особливо при роботі з невеликим обсягом оперативної пам’яті. Розподіливши роботу віртуальної пам’яті на кілька реальних дисків, Photoshop краще отримує дані. Програмне забезпечення розумно обробляє ці вихідні файли та використовує їх разом для підвищення швидкості.

Коли ви вибираєте кілька робочих дисків, Photoshop намагається використовувати той, який може читати та записувати дані найшвидше. Це гарантує, що переміщення даних між оперативною пам’яттю та робочим диском відбувається швидко, зменшуючи уповільнення.

Встановлення порядку скретч-диска

Користувачі Photoshop мають вибір змінити спосіб використання скретч-файлів. Ви можете розміщувати робочі диски в будь-якому порядку, при цьому верхній диск є найкращим варіантом для зберігання тимчасових файлів і сторінок.

Пріоритезація корисна, коли один із робочих дисків набагато швидший за інші. Розташувавши найшвидший робочий диск у верхній частині списку, ви можете переконатися, що тимчасові дані, які найчастіше переглядаються, зберігаються на найшвидшому диску, покращуючи загальну швидкість.

Очистити робочі диски в Photoshop

Очищення робочих дисків у Photoshop — це простий процес, який може допомогти покращити продуктивність програмного забезпечення та звільнити цінний дисковий простір. Дотримуйтеся цього покрокового посібника, щоб очистити тимчасові диски у Photoshop.

Крок 1 – Збережіть і закрийте проекти

Перш ніж почати, збережіть усі поточні проекти у Photoshop і закрийте їх. Крім того, переконайтеся, що ви зберегли свою роботу в будь-яких інших програмах, які ви можете використовувати.

Крок 2 – Запустіть Photoshop Preferences

Відкрийте програму Adobe Photoshop на комп’ютері.

На ПК з Windows перейдіть до меню «Редагувати» у верхній панелі меню, а потім виберіть «Параметри».

На комп’ютері Mac перейдіть до меню «Photoshop», а потім виберіть «Параметри».

Крок 3. Отримайте доступ до налаштувань робочого диска

У вікні налаштувань, що з’явиться, ви знайдете розділ під назвою «Скретч-диски».

Photoshop відображає всі доступні жорсткі диски у вашій системі, а основний робочий диск (зазвичай диск, на якому встановлено програмне забезпечення) вибирається за умовчанням.

Крок 4 – додайте додаткові робочі диски (необов’язково)

Якщо ваш комп’ютер має кілька жорстких дисків, ви можете покращити продуктивність Photoshop, використовуючи додаткові робочі диски. Щоб додати більше робочих дисків, установіть прапорці біля дисків, які ви хочете використовувати.

Photoshop використовуватиме робочі диски в тому порядку, у якому вони відображаються у списку. Програмне забезпечення спочатку спробує записати тимчасові файли на перший робочий диск, а потім за потреби перейде до наступних. Щоб визначити пріоритет робочих дисків, розмістіть їх у бажаному порядку за допомогою кнопок зі стрілками праворуч.

Крок 5 – Очистіть робочі диски

Натисніть кнопку «Очистити» біля кожного робочого диска, щоб очистити робочі диски.

Може з’явитися діалогове вікно підтвердження з попередженням про те, що очищення робочого диска призведе до видалення всіх тимчасових файлів, які зберігаються на вибраних дисках. Якщо ви впевнені, що бажаєте продовжити, натисніть «ОК».

Крок 6 – Перезавантажте Photoshop

Після очищення робочих дисків закрийте програму Photoshop.

Перезапустіть Photoshop, щоб застосувати зміни.

Крок 7 – Перевірте вільний простір на диску

Після перезапуску Photoshop ви можете знову переглянути параметри продуктивності, щоб переконатися, що робочі диски очищено та місце на диску звільнено.

Примітка. Важливо пам’ятати, що під час очищення робочих дисків усі тимчасові файли видаляються назавжди. Хоча ця дія може підвищити продуктивність Photoshop, це також означає, що будь-які незбережені зміни або тимчасові дані, пов’язані з вашими поточними проектами, буде втрачено. Тому перед очищенням робочих дисків важливо зберегти свою роботу.

Виконуючи ці кроки, щоб очистити робочі диски у Photoshop і регулярно керуючи ними, ви можете переконатися, що Photoshop працює оптимально, забезпечуючи більш плавне та ефективне редагування, особливо під час роботи над проектами, які потребують великого обсягу пам’яті.

Поради щодо керування простором на початковому диску

Керування робочим місцем на початковому диску має вирішальне значення для підтримки оптимальної продуктивності Photoshop і забезпечення безперебійного редагування. Ось кілька детальних порад, які допоможуть вам ефективно керувати робочим простором на початковому диску:

Виділіть кілька робочих дисків

Призначте кілька робочих дисків, бажано на різних фізичних дисках. Це дозволяє Photoshop розподіляти робоче навантаження, зменшуючи ризики вузьких місць продуктивності.

Виберіть високошвидкісні диски

Позначте швидкі диски, такі як твердотільні накопичувачі (SSD), робочими дисками. Накопичувачі SSD забезпечують більш високу швидкість читання та запису, що забезпечує покращену продуктивність.

Надайте пріоритет робочим дискам

Розташуйте скретч-диски в порядку переваги. Photoshop використовуватиме перший робочий диск для тимчасового зберігання файлів і розбиття сторінок, переходячи до інших лише за потреби.

Уникайте використання системного диска

Утримайтеся від позначення системного диска (диска, на якому встановлено операційну систему) робочим диском. Цей диск зайнятий системними процесами, що може призвести до конфліктів із діями Photoshop.

Дисковий простір монітора

Регулярно перевіряйте вільне місце на призначених робочих дисках. Брак місця може спричинити проблеми з продуктивністю та помилки у Photoshop.

Регулярно очищайте робочі диски

Виробіть звичку періодично очищати робочі диски. Перед початком нового інтенсивного проекту або коли ви помітили зниження продуктивності Photoshop, очистіть робочі диски, щоб звільнити місце.

Установіть робочий диск за замовчуванням

Виберіть основний початковий диск із достатнім місцем і залиште його призначеним за замовчуванням. Це гарантує, що у Photoshop завжди буде визначене розташування для тимчасових файлів.

Граничні стани історії

Зменшіть кількість станів історії, щоб зменшити кількість створених тимчасових даних. Менша кількість станів історії означає менші розміри тимчасових файлів, зберігаючи простір на початковому диску.

Оптимізуйте налаштування Photoshop

Налаштуйте параметри Photoshop, щоб використовувати менше місця на початковому диску. Наприклад, зменшіть рівень кешу для зображень і обмежте кількість розмірів файлів кешу.

Регулярно дефрагментуйте робочі диски (тільки традиційні жорсткі диски)

Якщо ви використовуєте традиційні жорсткі диски (HDD) як робочі диски, регулярно дефрагментуйте їх, щоб оптимізувати дисковий простір і покращити швидкість читання/запису.

Дотримуючись цих порад, ви зможете ефективно керувати робочим місцем на початковому диску у Photoshop, забезпечуючи більш плавну роботу та приємніший творчий процес.

Висновок

Керування робочим місцем на початковому диску має вирішальне значення для оптимізації продуктивності Adobe Photoshop. Робочий диск служить віртуальною пам’яттю, зберігаючи тимчасові дані та надаючи додаткову оперативну пам’ять, коли це необхідно. Регулярне очищення робочих дисків покращує швидкість реагування Photoshop, запобігає збоям і захищає від втрати даних.

Користувачі можуть підвищити продуктивність, виділяючи кілька робочих дисків, віддаючи перевагу високошвидкісним дискам, таким як SSD, і уникаючи використання системного диска. Моніторинг робочого місця на робочому диску та налаштування робочого диска за умовчанням є важливими для ефективної роботи. Обмеження станів історії та оптимізація налаштувань Photoshop також зменшує генерацію тимчасових даних.

Дотримуючись цих порад і періодично очищаючи робочі диски, користувачі можуть забезпечити безперебійне редагування, дозволяючи їм зосередитися на творчості без збоїв або сповільнень у Photoshop.

Далі, прочитайте HDD проти SSD – який вибрати?