Як очистити друкуючу головку HP

Друкуючі головки є важливою частиною принтерів, вони містять чорнильні картриджі та забезпечують їх роботу для високоякісного друку. Для вашого принтера часто потрібна чиста друкуюча головка. Друкуючу головку на вашому принтері можна очистити двома методами: перший метод передбачає виконання кроків за допомогою комп’ютерного програмного забезпечення, а інший метод передбачає ручне очищення принтера HP, що може допомогти у разі забитого чорнильного сопла принтера HP. Однак важливо бути ніжним і обережним під час очищення друкуючої головки, оскільки ці компоненти делікатні. У цьому посібнику ми обговоримо різні методи очищення друкуючої головки HP.

Як очистити друкуючу головку HP

Очищення принтера вимагає великої концентрації, тому наведені нижче методи написані з особливою обережністю. Якщо ви очищаєте друкувальну головку вручну, переконайтеся, що ви не пошкодили друкувальну головку чи чорнильні картриджі. Якщо будь-який із цих компонентів буде пошкоджено, вам, ймовірно, доведеться віднести принтер до сервісного центру для ремонту.

Як очистити друкуючу головку HP за допомогою HP Expert

Якщо ваш принтер HP забив чорнильне сопло і потребує очищення, ви можете звернутися до експертів HP, щоб очистити його. Виконайте ці прості кроки, щоб очистити друкувальну головку HP разом із експертами HP:

1. На комп’ютері запустіть програму Clean Printhead.

2. Якщо програма Clean Printhead не працює, вручну відкрийте кришку принтера та від’єднайте принтер від електричної розетки.

3. Обережно вийміть усі чорнильні картриджі з принтера та очистіть контакти чистою тканиною.

4. Тепер ретельно очистіть контакти друкуючої головки.

5. Обережно вставте картриджі назад у принтер.

6. Тепер знову підключіть принтер до електричної розетки.

7. Тепер дайте принтеру завантажитися.

8. Тепер виконайте пробний друк із порожнім аркушем, щоб перевірити, чи була очищена друкуюча головка.

9. Щоб правильно очистити друкувальну головку, можливо, доведеться виконувати цю процедуру багато разів.

Примітка. Якщо ви продовжуєте отримувати погані відбитки навіть після виконання вищезазначених кроків для очищення головки принтера з чорнилом HP, причиною проблеми можуть бути інші проблеми з принтером, які не можна вирішити за допомогою очищення принтера HP. Вам слід віднести свій принтер до ремонтного центру для діагностики та вирішення проблеми.

  Як зробити палички в майнкрафт

Зображення takeapic з Pixabay

Як очистити друкуючу головку з комп’ютера

Ви також можете очистити свій комп’ютер HP друкуюча головка. Виконайте ці прості дії, щоб очистити друкуючу головку HP на комп’ютері.

1. Натисніть «Пуск» на комп’ютері.

2. Знайдіть і відкрийте Панель керування.

3. Тут натисніть Переглянути пристрої та принтери

Примітка. Тут ви знайдете список будь-яких принтерів, до яких ви підключалися раніше, а також тих, якими ви зараз користуєтеся).

4. Натисніть піктограму принтера та виберіть Властивості.

Примітка. Якщо ви бачите вказівку на те, що ваші чорнильні картриджі заповнені, але завдання друку нечіткі або розмазані, це явна ознака того, що вам потрібно очистити друкувальну головку, щоб вирішити проблему із забитими чорнильними соплами принтера HP.

5. Клацніть «Параметри друку», а потім перейдіть на вкладку «Сервіс».

6. У наступному вікні натисніть «Служби принтера».

7. Знайдіть і клацніть Очистити друкуючі головки, щоб розпочати процес очищення друкуючої головки, не видаляючи її вручну.

Як очистити друкувальну головку вручну

Ви також можете вручну виконати очищення головки принтера з чорнилом HP. Виконайте ці прості дії, щоб очистити друкувальну головку вручну.

1. Увімкніть принтер, а потім відкрийте дверцята доступу.

Примітка. Відкривання дверцят доступу залежить від моделі принтера.

2. Каретка принтера переміститься до центру, і ви зможете отримати доступ до друкуючої головки та картриджів.

3. Перед тим, як від’єднати пристрій від розетки, зачекайте, поки картриджі перестануть рухатися.

4. Вийміть картриджі, піднявши їх або натиснувши на виступ, який їх утримує.

5. Покладіть картриджі на аркуш чистого паперу. Щоб належним чином очистити принтер HP, переконайтеся, що сопло спрямоване в сторону від поверхні.

  Як захистити свій Mac від програм-вимагачів

6. Очистіть контакти, розташовані на дні картриджів, чистою тканиною (бажано без ворсу). Переконайтеся, що ви не торкалися картриджа та не пошкоджували його.

Примітка. Щоб уникнути пошкодження, контакти мають бути спрямовані вбік від будь-якої поверхні. Сопло не має бути спрямоване вниз, щоб запобігти витіканню залишків чорнила з камери.

7. Ви також можете використовувати ватний або поролоновий тампон, змочений водою в пляшках, щоб обережно очистити його.

Примітка. Не використовуйте спирт або будь-яку іншу очищувальну рідину для очищення точок контакту принтера або друкуючих головок, щоб уникнути проблеми із забитим чорнильним соплом принтера HP.

8. Висушіть точки контакту протягом 10 хвилин перед заміною чорнильного картриджа в принтері. Ви також можете використовувати ватні палички, щоб висушити контакти.

9. Тепер усередині вашого принтера знайдіть будь-які контактні точки та каретки, які потребують очищення головки принтера з чорнилом HP, а потім очистіть їх тканиною або тампоном.

10. Зачекайте приблизно п’ять хвилин, доки каретка висохне, а потім повторно вставте картриджі з чорнилом у принтер.

11. Обережно зафіксуйте картриджі на місці та переконайтеся, що вони надійно закріплені, перш ніж підключати шнур живлення.

12. Закрийте кришку друкуючої головки та дочекайтеся завершення процесу ініціалізації очищення принтера HP.

Фото студії cottonbro на Pexels

Коли я повинен чистити друкувальну головку

Якщо ви не користуєтеся принтером протягом тривалого часу, друкуюча головка принтера може забруднитися. Зазвичай користувачі повинні друкувати кілька сторінок на своєму принтері раз на місяць, щоб уникнути проблем із забрудненням друкуючої головки та зберегти якість друку. Однак, навіть якщо ви регулярно користуєтеся своїм принтером, ви можете зіткнутися з проблемою забруднення друкуючої головки та потребувати очищення друкуючої головки HP. Цю проблему легко діагностувати. Ви можете визначити, чи проблема викликана друкуючою головкою, просто подивившись на свій принтер. Пам’ятайте про наступні моменти, щоб знати, коли чистити друкувальну головку.

  • Якщо світлодіодний екран або комп’ютер повідомляють вам, що в картриджах повно чорнила, але вони не проходять крізь папір під час друку, це тому, що друкуюча головка вашого принтера HP засмітила чорнильне сопло та потребує очищення.
  • Якщо ви можете друкувати, але якість низька, наприклад розмиті зображення та відсутні слова на папері, це може бути ознакою засмічення друкуючої головки вашого принтера HP.
  Що таке загальний штучний інтелект? Все, що вам потрібно знати

Однак перед тим, як розпочати очищення головки принтера чорнильного резервуара HP, вам доведеться перевірити сопла, щоб переконатися, що проблему справді спричинила друкуюча головка. Перевірку сопел можна виконати за допомогою комп’ютера, а на деяких нових принтерах перевірку сопел також можна виконати з комп’ютера. Перевірка сопел не тільки допоможе вам зрозуміти причину проблеми, але й дозволить зберегти принтер, друкувальну головку, чорнило та картриджі в безпеці.

Часті запитання (FAQ)

Q1. Що таке друкуюча головка?

Відповідь Друкуючі головки — це компоненти принтерів, які містять картриджі. Як правило, друкуюча головка розташована під кришкою принтера.

Q2. Чому я повинен чистити свою друкувальну головку?

Відповідь Іноді з різних причин друкуючі головки можуть засмічуватися і вимагати очищення. Ви можете очистити друкувальну головку вручну або за допомогою комп’ютера.

Q3. Чому я не можу друкувати на принтері HP?

Відповідь Якщо друкуюча головка засмічена, ви можете не друкувати документи належним чином.

Q4. Чи можна очистити друкувальну головку на комп’ютері?

Відповідь Так, ви можете очистити друкуючі головки на комп’ютері, перейшовши на панель керування.

Q5. Чи можуть чорнильні картриджі спричинити несправність друкувальних головок?

Відповідь Так, у разі розлиття чорнила або інших несправностей принтера може постраждати друкуюча головка, що потребує очищення та обслуговування.

***

Сподіваємося, цей посібник був для вас корисним і ви змогли знайти способи очищення друкуючої головки HP. Повідомте нам, який метод найкраще спрацював для вас. Якщо у вас є якісь пропозиції чи запитання до нас, повідомте нас у розділі коментарів.