Як отримати сертифікат Six Sigma у 2022 році

Categories:

Оскільки цифрова трансформація захоплює світ, багато компаній переходять на найсучасніші технології, щоб надати їм практичні методи зростання. Одним із таких методів є метод шести сигм.

Розроблена в 1986 році Six Sigma — це методологія, яка використовується для виявлення дефектів і збоїв у бізнес-процесах за допомогою аналітики, стратегій і даних. Цей метод допомагає компаніям керувати виробничими процесами транзакцій і безперебійно виконувати свої функції. Це веде до покращення можливостей і прибутків організації.

Цілі Six Sigma включають розвиток організації шляхом усунення помилок і забезпечення задоволеності клієнтів. Основними принципами методу є задоволеність клієнтів, виявлення проблем, усунення помилок, перезапуск процесів і створення гнучкої системи.

Задоволеність споживача гарантує, що клієнт отримує загальну цінність продукту та послуги; Підтримка якості та стандартів, щоб задовольнити клієнтів, є головним пріоритетом. Другий принцип – виявлення помилок і проблем в системі. Пошук основної причини та утилізація відходів допомагає організації прийняти новий підхід.

Третій принцип – усунути виявлену проблему. Позбавлення від марнотратства, вузьких місць і помилок сприяє підвищенню компетентності в роботі. Четвертий принцип – змусити команду адаптуватися до нових змін у системі. Процеси не повинні зупинятися; помилку слід знайти та усунути. Останній принцип Six Sigma полягає у створенні гнучкої системи, яка добре адаптується до змін, оскільки зміни є єдиною константою. Це сприяє динамізму в організації.

Багато фірм використовують цей метод, щоб покращити себе або покрити свої дефіцити. Таким чином, зріс попит на фахівців у цій галузі. Тепер, коли ми знаємо, що таке Six Sigma, давайте детально обговоримо сертифікацію, щоб зрозуміти, з чого і як почати.

Що таке сертифікація Lean Six Sigma?

Із зростанням конкуренції фірми вдаються до різних стратегій, щоб утримати клієнтів. Однією з найпоширеніших стратегій є пристосування до сьогодення. Зі значним розвитком ринку стало актуальною потреба змінити себе відповідно до потреб клієнтів.

Таким чином, багато фірм реконструюють свої старі системи або заново розробляють нові. Оскільки Six Sigma працює за цими принципами, цей метод приймається. Це призвело до більш значних вимог до професіоналів із сертифікатом Six Sigma.

Сертифікація Lean Six Sigma є дійсним доказом досвіду у виявленні та усуненні помилок у системі бізнесу. Ця сертифікація дозволяє отримати роботу, де ви використовуєте метод Six Sigma.

Значні відмінності між Six Sigma та Lean Six Sigma

Lean Six Sigma — це адаптація старішого методу Six Sigma. Він був розроблений на основі принципів Six Sigma і зосереджений на створенні ефективних рішень. Вони обидва мають однакову мету змінити процеси та отримати задоволення клієнтів; однак вони використовують різні підходи.

Six Sigma — це метод, який був розроблений у програму та функціонує як такий. Lean Six Sigma також фокусується на зміні біхевіоризму співробітників і загальної культури організації. Це вважається значною різницею між ними.

Lean працює над зменшенням кількості часу та ресурсів, що використовуються, і має на меті задовольнити клієнта, усуваючи втрати. Він аналізує та оцінює робочий процес, щоб знайти кращі рішення. З іншого боку, Six Sigma забезпечує задоволеність споживачів при зниженні витрат. Це означає, що Six Sigma зосереджується на послідовності, а Lean — на ефективності робочого процесу.

FAQ

Яка різниця між Six Sigma та Lean Sigma?

Хоча цілі Lean і Six Sigma однакові, їхні процеси та методи відрізняються.
Lean Sigma прагне усунути марнотратство шляхом виявлення процесів, які більше не служать клієнтам і не додають вартості ніде в загальному ланцюжку поставок. Шість сигм усуває відходи, визначаючи варіації в процесах і функціях.

  Створіть список усього, що потрібно упакувати для подорожі

У той час як Six Sigma націлена на процеси ієрархічної системи, Lean чудово підходить для співпраці між відділами та отримання переваг для робочої сили в цілому.

Lean, як похідне від Agile, застосовується до всіх сфер організації, тоді як Six Sigma не може бути застосовано до кожної сфери чи кожної організації. Також є різниця в розподілі обов’язків і власності. У той час як створюються спеціальні команди, які слідкують за процесом Six Sigma, Lean Six Sigma заохочує кожного члена брати на себе відповідальність, таким чином беручи на себе відповідальність за вдосконалення.

Типи сертифікатів Lean і Six Sigma

Вам доступні п’ять типів сертифікатів Six Sigma.

  • Білий пояс
  • Жовтий пояс
  • Зелений пояс
  • Чорний пояс
  • Майстер чорного поясу

Ці сертифікати можна отримати в акредитованих установах. Залежно від своїх уподобань кандидати можуть складати іспит онлайн або офлайн у визнаному навчальному центрі.

Залежно від навчального закладу ці сертифікати дійсні від 3 років до довічних і можуть підняти вас вище в області Lean Six Sigma. Це підвищує вашу кар’єру та допомагає заробляти більше грошей з часом.

Давайте дізнаємось докладніше про кожного з них та їхні перевірки.

#1. Білий пояс Six Sigma

Білий пояс Six Sigma забезпечує базове розуміння Lean Six Sigma. Він готує вас до основ, словникового запасу та методології Six Sigma. Завдяки цьому ви також отримаєте повне розуміння ролей кожного члена команди. Йдеться про створення сприятливих результатів і виведення рішень для організації.

Цей іспит, який є безкоштовним для абітурієнтів, є відкритим тестом і складається з 30 питань. Їх потрібно вирішити протягом стандартного 30-хвилинного часу. Питання MCQ і типи true або false. Якщо ви не склали іспит, ви можете зробити кілька спроб без виконання проекту для того самого.

Коли ви успішно складете іспит, ви станете білим поясом, який може заробити (середня) зарплата $42 000.

#2. Жовтий пояс Six Sigma

Професіонал з жовтим поясом «Шість сигм» стає невід’ємною частиною команди та робить внесок у проект. Вони отримують знання про контрольні показники та процедури завдяки навчанню.

Основна плата за іспит становить 99 доларів США, але може бути вищою або нижчою для інших закладів, які надають сертифікацію. Запитання варіюються від 50 до 60, на вирішення яких відводиться 60-90 хвилин. Це також істинні/хибні твердження. Якщо ви тричі провалите іспит, вам доведеться повторно зареєструватися, щоб спробувати його. Ви повинні будете скласти іспит протягом року після успішної реєстрації.

Після сертифікації ви можете отримати середню зарплату в 65 000 доларів США.

#3. Зелений пояс Six Sigma

Щоб навчитися розробці та вдосконаленню продукту чи послуги, професіонал повинен пройти сертифікацію «Зелений пояс «Шість сигм». Під час цього тренінгу ви навчитеся методам аналізу та вирішення проблем у системах конкретної організації. Ви глибоко зрозумієте такі інструменти продуктивності, як діаграми та карти процесів. Після отримання сертифікату ви будете тісно співпрацювати з керівником групи та вважатиметеся одним із старших членів вашої команди.

Вартість іспиту для цієї сертифікації становить 159 доларів США. Ви повинні відповісти на 100 запитань протягом 120 і 180 хвилин під час спроби. Ви повинні набрати мінімум 70%, щоб скласти цей іспит; однак, якщо ви цього не зробите, можна зробити три спроби, перш ніж вам доведеться повторно зареєструватися для того ж.

Як тільки ви досягнете цього рівня, ви можете претендувати на середню зарплату в розмірі 85 000 доларів.

#4. Чорний пояс Шість Сигм

Коли професіонал отримує чорний пояс, він отримує одну з найважливіших ролей на посаді, тобто призначати ролі різним членам команди та контролювати роботу. Під час тренінгу ви розумієте використання статистичного аналізу для отримання ощадливих рішень і ведете команду до успішного проекту та задоволених клієнтів.

Вартість іспиту починається від 229 доларів. Щоб скласти цей іспит, ви повинні отримати 70% правильних відповідей із 150 доступних питань. Іспит триває 180 хвилин і його можна складати кілька разів. Після отримання цього сертифікату ви можете отримати середню зарплату від 95 000 до 110 000 доларів США.

  Як створити GIF-файли з телешоу

#5. Шість сигм Майстер чорний пояс

Більшість інститутів, які надають сертифікацію «Шість сигм», вважаються найвищим рівнем сертифікації. Цей тренінг дає вам інструменти та стратегії, щоб змінити організаційну функціональність відповідно до отриманої статистики та отримати найвищі результати. Це допомагає у вирішенні технічних питань команди.

Плата за іспит для цієї сертифікації є вищою та може починатися від 665 доларів США. Іспит складається зі 150 питань, які необхідно вирішити протягом 4 годин. Організації також вимагають, щоб ви мали принаймні чотири роки досвіду роботи, перш ніж спробувати це сертифікаційне навчання.

Отримавши чорний пояс майстра, професіонал може заробити до 135 000 доларів США.

Які заклади навчаються в Six Sigma?

Тепер, коли ми розглянули основи цих сертифікатів, давайте розглянемо акредитовані установи, які пропонують таке навчання. Хоча на ринку є багато тренерських організацій, деякі з них дають вам загальні переваги та знання кожного рівня.

Сертифікація білого поясу Six Sigma

Udemy

The Тренування білого поясу Six Sigma від Udemy дозволяє ознайомитися з концепціями та основами Six Sigma за найпростішою термінологією, щоб допомогти вам краще зрозуміти. Вас навчать філософії lean six sigma та її підходів, включаючи DMAIC та DMADV

Ви дізнаєтеся про рівні та що потрібно для отримання сертифікату. Udemy разом із цим курсом надає вам 1-годинне відео, дві статті, довічний доступ до навчання та сертифікат після завершення.

Плюральний погляд

Плюральний погляд пропонує курс для розуміння філософії, практик, принципів, структур та історії економічного розвитку шести сигм. Цей тренінг допоможе вам побудувати основи та отримати інші рівні сертифікації шести сигм. У цьому тренінгу ми ознайомимося з практиками scrum і agile, а також надамо вам інструменти для поєднання цих двох методів і отримання найкращих результатів. Це курс для початківців, який триває дві з половиною години.

6сигма

Сертифікація, запропонована 6сигма має на меті полегшити учневі інструменти та методи основ Lean Six Sigma. Ви дізнаєтесь про дорожні карти, процеси, ідеології та концепції цієї методології та створите шлях для свого майбутнього.

До кінця цього курсу слухачі будуть добре обізнані з впровадженням Lean Six Sigma та конкретних концепцій DMAIC на всіх рівнях і етапах. Це 8-годинний навчальний курс, який можна пройти за день. Студенти можуть пройти курс у власному темпі або пройти віртуальне навчання.

Сертифікація жовтого поясу Six Sigma

edX

Під час курсу, який пропонує edX, ви навчитеся використовувати процеси DMAIC для виявлення проблем та ініціювання змін у системі. Ви навчитеся стимулювати зміни, аналізуючи статистику фірми та інтерпретуючи необхідні результати. Після закінчення цього курсу ви зможете навчати членів команди та допомагати їм досягати бажаних результатів шляхом змін.

Цей курс розглядає показники Sex Sigma та їх аналіз, покращення та контроль. Це 6-місячна програма, яка вимагає 3-4 години на тиждень. Незважаючи на те, що це гнучкий, самостійний курс, вас навчатиме та керуватиме експерт.

Coursera

Завдяки цьому курсу від Coursera ви навчитеся Основи шести сигм, інструменти для визначення та вимірювання, інструменти для аналізу, а також покращення та контролю. Візьміть участь у завершальному проекті разом із однолітками та пройдіть перевірку, щоб отримати практичні знання.

Цей курс для початківців повністю онлайн, з оцінками та матеріалами, доступними на вашій інформаційній панелі. Ви можете скористатися гнучким навчанням через цей тренінг на Coursera. Вклавши 2 години на тиждень, ви зможете отримати сертифікат про проходження через 6 місяців.

Udemy

Udemy’s Сертифікація Six Sigma та навчання жовтому поясу допоможе вам зрозуміти фундаментальне розуміння предмету. Інструктор розповість вам про процеси та методи, які використовуються для того, щоб допомогти вашій команді стимулювати зміни у вашій організації.

Навчіться керувати якістю роботи та покращувати продуктивність для задоволення клієнта. Ви визначите, виміряєте та проаналізуєте фазу та побудуєте план контролю. Цей гнучкий курс із безперервним доступом включатиме відео тривалістю 6 годин, шість статей, п’ять ресурсів, які можна завантажити, і 30-денну гарантію повернення грошей у разі незадоволення.

  Вступ до AppleScript

Сертифікація зеленого поясу Six Sigma

edX

Під час цього курсу вас навчать професіонали edX Методології «Шість сигм» і ощадливе управління принципи. Ви навчитеся застосовувати кількісні та якісні інструменти методологій. Ви перейдете до оцінки проектів Six Sigma в організації та впровадження принципів Lean у цих проектах. Це 11-місячний курс, який вимагає від вас 3-4 годин на тиждень. Це самостійний курс, який допоможе вам отримати зелений пояс.

Coursera

Під час цього курсу по Coursera, ви дізнаєтеся про передові практики визначення та вимірювання Phase, а також аналізу, контролю та вдосконалення Phase. Courser пропонує 100% онлайн-курс, який можна налаштувати відповідно до ваших потреб. Це курс середнього рівня тривалістю 5 місяців, доступний різними мовами.

Udemy

Udemy є однією з організацій, які проводять це навчання. Навчання допоможе вам узгодити цілі вашої організації та спланувати процеси. Ви дізнаєтесь про Phase та його використання, аналізуватимете його за допомогою інструментів, керуватимете за допомогою планів, аналізуватимете за допомогою стратегій і багато іншого.

Цей курс готує вас до отримання сертифікату «Зелений пояс» і просування вперед у вашій кар’єрі. Цей курс призначений для інженерів з якості, менеджерів і професіоналів, які хочуть запровадити Six Sigma в організації. Це гнучкий курс із 25,5 годинами відеоресурсів на вимогу, вісьмома статтями, 35 доступними для завантаження ресурсами для подальшого навчання та сертифікацією після завершення.

Сертифікація чорного поясу Six Sigma

Udemy

Udemy надає навчання цій сертифікації старшого рівня за недорогою ціною. Викладають тренери з 35+ річним досвідом і глибоким розумінням предмету. Під час цього курсу ви дізнаєтеся про найпередовіші технології, пов’язані з Six Sigma.

Ви ознайомитеся з плануванням і розгортанням в масштабах організації, управлінням процесами та командою, а також аналізом проектів. На додаток до цього ви будете створювати технології та дизайни для Six Sigma. Цей курс містить 34,5-годинні відео на вимогу, 11 статей, 24 ресурси для завантаження, щоб ви могли зрозуміти всі теми, і доступ протягом усього життя.

Simplilearn

Simplilearn пропонує цей курс професіоналам з управління якістю та керівникам вищої ланки, які хочуть змінити організацію за допомогою Six Sigma. Під час цього курсу ви навчитеся застосувати концепції Lean, розширений аналіз із використанням статистики, керувати командами та працювати на всіх рівнях. Simplilearn пропонує вам різноманітні практичні заняття та тести з навчанням. Вам потрібно буде з’явитися на завершальні проекти курсу, щоб перевірити свої навички перед отриманням сертифікату навчання.

Coursera

Це Курс «Чорний пояс Шість Сигм». прагне допомогти професіоналам отримати найкращі рішення та вдосконалити процес DMAIC, реалізуючи Six Sigma. Цей курс старшого рівня включає проект на основі програми, який є обов’язковим для отримання сертифікату.

Coursera також пропонує різноманітні практичні вправи, щоб покращити розуміння та знання результатів. Вам потрібно буде витрачати лише 2 години на тиждень, щоб пройти курс за 12 місяців і отримати сертифікат. Курс доступний на Coursera лише англійською мовою.

Підводячи підсумки

Тепер, коли ви знаєте про сертифікацію Six Sigma, настав час діяти. Існують різні ієрархічні рівні Шести Сигм в організації, починаючи від чорних поясів до жовтих або білих поясів, серед інших. Щоб отримати сертифікат, ви повинні почати з основ і піднятися по сходах. Універсальний орган надає сертифікацію для того ж, хоча інші відомі установи також пропонують цю сертифікацію.

Ви також можете подивитися, як отримати сертифікат PMP.