Як отримати сертифікат Scrum Master у 2022 році?

Якщо ви хочете просунути свою кар’єру в спектрі управління проектами та отримати кращу винагороду, ніж ваші колеги, ви повинні почати з сертифікації Scrum.

Scrum вже давно є популярним фреймворком розробки програмного забезпечення, який дозволяє вашій проектній команді працювати разом і завершувати проект вчасно. Завдяки його корисності для продуктивності та ефективності в управлінні проектами, інші галузі також прийняли структуру Scrum.

Не всі менеджери проектів можуть застосовувати методологію Scrum. Ви повинні пройти спеціальну міжнародну акредитацію, щоб застосовувати Scrum у проектах. Отримавши сертифікат, ви отримуєте вчене звання Scrum Master.

Читайте далі, щоб дізнатися про шлях до сертифікації майстра Scrum у наш час.

Зміст

Що означає Scrum Master?

Scrum Master керує проектною командою за допомогою гнучкого управління проектами протягом усього життєвого циклу продукту. Такі професіонали проходять поглиблені процеси навчання навичкам, щоб стати достатньо впевненими, щоб застосовувати структуру Scrum у будь-якому бізнесі. Кінцева мета Scrum Master полягає в тому, щоб уся команда була синхронізована та націлена на досягнення цілей проекту.

Ви також можете вважати Scrum-майстром еквівалентом керівника Scrum-команди. Ви стаєте сполучною ланкою між власником продукту, командою проекту, розробниками продукту та іншими важливими особами. Однак вам не потрібно втручатися в стратегію продукту та ідеї.

Впровадження Agile-фреймворку, проведення щоденних зустрічей Scrum, моніторинг і забезпечення прогресу команди, а також спілкування є чотирма ключовими обов’язками Scrum Master.

Кому варто обрати сертифікат Scrum Master?

Будь-який бізнес-менеджер, який бажає прийняти кращий і ефективніший спосіб вирішення складних бізнес-завдань і вузьких місць проекту, повинен вибрати сертифікацію Scrum Master.

Структура Scrum включає командну роботу, управління бюджетом, тайм-менеджмент, короткі спринти, командну рефлексію, оцінку окремих людей, концентрацію та видимість у звичайному управлінні проектами. Таким чином, майже будь-яка галузь може прийняти цю методологію для покращення життєвого циклу проекту.

Таким чином, наступним фахівцям настійно рекомендується пройти курси Scrum:

 • Інженери програмного забезпечення
 • Стажер Scrum Masters
 • Бізнес-аналітики
 • Нові члени команди Scrum
 • Менеджери проектів
 • Маркетологи цифрових або традиційних продуктів
 • Науковці даних
 • Менеджери з персоналу та представники

Перш за все, вам слід отримати сертифікат Scrum Master, якщо ви досягли межі вертикального зростання як менеджер і хочете отримати нове призначення, яке добре оплачується.

Кар’єрні перспективи власника сертифіката Scrum Master

Незалежно від того, чи є ви бізнес-менеджером, інженером-програмістом, менеджером з персоналу чи керівником проекту, отримавши сертифікат Scrum Master, ви розширюєте сферу своєї роботи та розвиваєтеся в компанії.

Scrum Master може стати:

 • Станьте тренером Agile framework, отримуючи переваги та переваги на рівні керівника
 • Перейдіть на посаду наставника команди для фреймворку Scrum
 • Можливість стати власником продукту або менеджером із повноваженнями складання бюджету та прийняття рішень
 • Станьте керівником для організаційної трансформації та розвитку
 • Встановіть лідерську роль, щоб впровадити Agile та Scrum у кожен процес бізнесу
  Як додати висячий відступ у Microsoft Word

Заробітна плата Scrum-майстра залежить від організації та Scrum-сертифікату, який ви маєте. Недавній Скляні двері звіт пропонує наступне:

 • Мінімальна зарплата в США становить 65 тисяч доларів на рік
 • Однак у США вона може досягати 225 тисяч доларів на рік
 • Середня зарплата, яку ви можете очікувати в США, становить 153 тисячі доларів на рік

Оскільки більшість ролей Scrum Master є обов’язками виконавчого рівня, ви можете очікувати додаткових бонусів, розподілу прибутку, опціонів на акції, вищих бонусів і підказок.

Більше того, ви також можете взяти участь у проектах на неповний робочий день або фрілансі в якості наставника Scrum або учасника фреймворку Scram у малому та середньому бізнесі (SMB).

Типи сертифікатів Scrum Master

Існує багато версій для професіоналів, сертифікованих Scrum. В основному це залежить від галузі, торгівлі, сертифікаційного центру, а головне — курсової роботи. Нижче наведено кілька популярних, які вибирають більшість менеджерів проектів і бізнесу:

CSM

Сертифікована акредитація ScrumMaster (CSM) є першою або початковою сертифікацією для професіоналів Scrum. Здебільшого компанії просять цю сертифікацію у професіоналів Scrum, які хочуть стати частиною команди Scrum. Іноді ви також можете стати Scrum Master.

A-CSM

Сертифікація Advanced Certified Scrum Master (A-CSM) дає вам змогу вийти за рамки основ Scrum. Ви можете сприяти, взаємодіяти, тренувати та керувати командною динамікою в організації.

CSP-SM

Акредитація Certified Scrum Professional Scrum Master (CSP-SM) дозволяє вийти за межі CMS і A-CSM. Він підтверджує вашу підготовку, досвід і знання фреймворку Scrum і його застосування на роботі.

CTC-SM

Акредитація Certified Team Coach Scrum Master (CTC-SM) дає вам змогу стати сертифікованим Agile-коучем. Існує також інший варіант цієї сертифікації для підприємств корпоративного рівня, який відомий як CEC-SM або Certified Enterprise Coach Scrum Master.

Сертифікати Scrum для власників і розробників продуктів

Сертифікований власник продукту Scrum (CSPO)

CSPO навчає вас бути менеджером із продуктів або власником зі знанням фреймворку Scrum. Окрім Scrum, ви вивчаєте основи продукт-менеджменту, отримуєте спеціальний тренінг, навчитеся керувати зацікавленими сторонами тощо.

Сертифікація CSPO підтверджує ваш досвід власника або менеджера продукту Scrum. Таким чином, ви можете отримати посаду керівного рівня в будь-якій організації, яка активно працює над новими продуктами та послугами.

Якщо ви вже є CSPO, ви можете розпочати підготовку до того, щоб стати CSP-PO або сертифікованим власником продукту Scrum Professional або ACSPO або Advanced Certified Scrum Product Owner.

Сертифікований розробник Scrum (CSD)

Ви можете багаторазово просунути свою кар’єру в галузі розробки продуктів, отримавши сертифікат CSD. Це підтверджує, що ви володієте необхідними навичками та компетенціями, щоб керувати командою розробки продукту, впроваджуючи методології розробки продуктів Agile та Scrum.

Кожен, хто хоче отримати ліцензію Certified Scrum Professional (CSP) або Advanced Certified Scrum Developer (ACSD), повинен отримати сертифікат CSD.

Будучи CSD, ви можете ефективно координувати роботу із зовнішніми клієнтами, внутрішніми клієнтами, іншими командами Scrum і бізнес-стейкхолдерами. Ви гарантуєте, що команда розробників продукту дотримується інфраструктури Scrum для надання готового продукту в кінці коротких блоків розробки або спринтів.

Сертифікований ScrumMaster

Огляд іспиту

Це онлайн-іспит, організований Scrum Alliance Inc. Після реєстрації на будь-який сертифікаційний навчальний курс ви стаєте членом Scrum Alliance. Команда Scrum Alliance надішле вам вітальний електронний лист, і ви матимете 90 днів для проходження тесту.

  Як створити власні віджети на iPhone

Прийнятність

Кожен, хто пройшов сертифікований курс Scrum Alliance з авторитетного джерела, має право на тестування. Для проходження тесту ви повинні знати комп’ютер і мати стандартний комп’ютер.

Тривалість іспиту

Іспит триває 90 хвилин. Ви отримуєте дві спроби на початку. Якщо ви зазнаєте невдачі після двох спроб, вам доведеться сплатити додаткову комісію за повторну здачу в розмірі 25 доларів США.

Прохідний бал

Ви повинні набрати 74% або більше, щоб скласти іспит. Для перевірки ваших важливих Scrum-компетенцій будуть запропоновані короткі запитання з множинним варіантом відповіді та короткі запитання типу «правда/неправда».

Плата за сертифікацію

Вартість сертифікації становить 29 доларів. Вартість навчального курсу може становити від 450 до 1000 доларів. Вартість переатестації становить 100 доларів США.

Термін дії

Термін дії ліцензії – два роки. Ви повинні заробити 16 SEU і сплатити комісію за поновлення, щоб зберегти титул.

Розширений сертифікований ScrumMaster

Огляд іспиту

Іспит проходитиме онлайн, а запитання перевірятимуть ваші навички:

 • Відповідайте впевнено
 • Сприяти кращому діалогу
 • Масштаб Scrum і Agile
 • Збільште залучення

Прийнятність

По-перше, ви повинні мати дійсну ліцензію CSM від Scrum Alliance. Інші вимоги:

 • Пройдіть 2-денний сертифікаційний курс від партнерів Scrum Alliance
 • Виконайте всі до- та післякурсові роботи
 • Мінімум 12 місяців досвіду роботи Scrum Master

Плата за сертифікацію

Вартість сертифікації не є загальнодоступною. Вам потрібно зареєструватися на курс, який може коштувати від 600 до 1500 доларів США, включаючи плату за іспит.

Термін дії

Сертифікат дійсний протягом двох років. Протягом цього періоду ви повинні заробити 30 SEU і сплатити плату за повторну сертифікацію в розмірі 175 доларів США, щоб продовжити термін дії ліцензії.

Сертифікований Scrum Professional ScrumMaster

Огляд іспиту

Подібно до сертифікаційних курсів першого та другого рівнів, описаних вище, це також онлайн-тест. Екзаменаційна робота перевірить ваші компетенції з таких питань:

 • Lean, Agile та Scrum
 • Основні компетенції Scrum Master
 • Обслуговування команди Scrum
 • Обслуговування Власника продукту
 • Обслуговування Організації
 • Advanced Scrum Mastery

Прийнятність

Ви повинні принести до столу наступне, щоб з’явитися на іспит CSP SM:

 • Дійсний сертифікат A-CSM
 • Виконайте курсові роботи, викладені в сертифікованому навчальному курсі CSP SM
 • Мінімум 24 місяці досвіду як Scrum Master

Плата за сертифікацію

Ви повинні підписатися на будь-які освітні пропозиції CSP SM, які є партнерами Scrum Alliance. Вартість курсу варіюється від 1400 до 2000 доларів разом із оплатою сертифікації.

Термін дії

Якщо ви заплатите 250 доларів США за оновлення та заробите 40 SEU за останні два роки, Scrum Alliance повторно сертифікує вас за CSP SM.

Scrum для початківців + Підготовка до сертифікації Scrum Master: Udemy

Це Курс Udemy є одним із найпопулярніших онлайн-курсів, заснованих на останній версії Scrum Guide. Ви повинні знайти всі матеріали курсу та інформацію, щоб отримати сертифікат Professional Scrum Master (PSM) на Scrum.org.

Курс охоплює:

 • Підготовчі матеріали для акредитації Scrum Master
 • Підготовка матеріалів для сертифікації Agile
 • Перевірте свої навички Scrum
 • Повна структура Scrum
 • Графіки технічної заборгованості, швидкості та вигорання

Курс також підходить для сертифікації Certified ScrumMaster (CSM), яку проводить Scrum Alliance. Крім того, провідні компанії, які дотримуються інфраструктури Scrum, як-от Eventbrite, Nasdaq, box, NetApp і Volkswagen, пропонують цей онлайн-курс своїм співробітникам.

Професійний сертифікаційний курс Scrum Master: Whizlabs

Ще один гідний курс для кандидатів на сертифікацію Professional Scrum Master Level I – ця колекція різноманітних тестових робіт від Whizlabs. Ви отримуєте безкоштовну пробну практичну роботу з 80 запитань для оцінювання. Якщо вам подобається те, що ви бачите, ви можете придбати курс, щоб отримати доступ до решти практичних документів преміум-класу.

  Як оновити HomePod mini або HomePod

Це банк запитань, який обов’язково потрібно спробувати для тих, хто хоче пройти початковий рівень сертифікатів Scrum, як-от CSM і PSM I. Запитання охоплюють компетенції Scrum, як-от вдосконалення команди на індивідуальних рівнях, професійна розробка продукту та доставка на кожному спринті, керування продуктами в Agile середовище тощо.

Підготовка до сертифікаційного іспиту Scrum Master: Coursera

Ви можете спробувати цю Coursera курс для іспиту CSM підготовка, оскільки вона присвячена навчальній програмі Scrum Alliance. Ви також можете пройти курс спеціалізації Scrum Master Certification на тій самій платформі, щоб зрозуміти базову структуру Scrum.

Це 2-тижневий курс, який починається з підготовки до іспиту CSM протягом 3 годин у перший тиждень. На 2-му тижні курсова робота охоплюватиме ролі Scrum, події та артефакти протягом 4 годин. В обох розділах ви знайдете багато відео, матеріалів для читання та тестів, щоб оволодіти основами Scrum.

Крім того, курс передбачає фінансову допомогу, і ви можете подати заявку на нього, якщо відповідаєте певним вимогам. І, нарешті, курс дуже підходить для керівників та інженерів, які віддають перевагу курсам самостійного навчання, а не курсам під керівництвом інструктора.

Сертифікований тренінг для сертифікованого ScrumMaster (CSM): Edureka

Це Курс Edureka проведе вас через необхідні компетенції, щоб легко пройти сертифікацію CSM. Це навчальний курс під керівництвом інструктора. Отже, вам потрібно запланувати явку на курс і відвідати його, щоб вивчити структуру Scrum, отримати друковану копію курсової роботи та отримати PDU та SEU.

Навчальна програма курсу включає:

 • Огляд Agile та Scrum
 • Три ролі в Scrum
 • Церемонії Scrum
 • Щоденна ретроспектива Scrum і Sprint
 • Визначення готових (DoD) і критеріїв прийняття
 • Планування продукції тощо.

Підрозділи професійного розвитку (PDU) і навчальні підрозділи Scrum (SEU) є обов’язковими для тих, хто вже має сертифікат CSM і хоче зберегти чинність.

Сертифікований навчальний курс сертифікації ScrumMaster: Simplilearn

Якщо ви хочете відвідати аудиторний курс для майбутньої сертифікації CSM, але не бажаєте відвідувати особисті заняття, це Simplilearn курс – це правильний вибір. Ви можете відвідувати заняття практично з будь-якого місця. Також курсова робота лише на два дні по 8 годин.

У цьому навчальному курсі з акредитації CSM розглядається структура Scrum для гнучкого управління проектами. Таким чином, ви готові стати CSM, схваленим Scrum Alliance. Курсова робота включає 2-річне членство в Scrum Alliance, плату за іспит CSM, 20 PDU та 16 SEU.

Заключні слова

Наразі ви ознайомилися з основами сертифікації Scrum Master, типами, оглядом тестів і деякими онлайн-курсами, щоб розпочати свою подорож до Scrum Master. Спробуйте будь-який із цих ресурсів і вдосконаліть свої управлінські навички та кар’єру.

Вас також може зацікавити Kanban проти Scrum: відмінності.