Як отримати новіше програмне забезпечення на Debian Stable

Використання Debian Stable має свої переваги, але в основному ви прагнете стабільності. Розробники цього популярного дистрибутива Linux рідко випускають нові версії пакетів. Імовірність того, що речі з’являться збій і поломок, є меншою, а робота не буде перервана. Це має свої недоліки, тобто ви автоматично отримуєте новіше програмне забезпечення на Debian Stable. Програми на Debian значно старіші, ніж на інших Linux. Наприклад: Debian не постачає основну версію Firefox, а натомість має «розширений випуск», який відстає місяцями. Через це користувачі пропускають усі вдосконалення, які регулярно вносить Mozilla.

ПОВІДОМЛЕННЯ СПОЙЛЕРА: прокрутіть униз і перегляньте відеоурок в кінці цієї статті.

Якщо ви користуєтеся Debian, є кілька варіантів, за допомогою яких ви можете отримати більш сучасне програмне забезпечення, не вдаючись до використання Debian Testing або навіть Debian Un-Stable.

Backports Debian

Єдиний найбезпечніший та найефективніший спосіб отримати нове програмне забезпечення на Debian — це додати репозиторій бекпорту. Бекпорт — це програмне забезпечення, взяте з новіших версій Debian, які перебувають у стадії розробки та доступне для стабільних випусків Debian. Завдяки репозиторію бекпорту користувачі можуть легко насолоджуватися новими програмами зі свого улюбленого дистрибутива.

  Як використовувати інструменти опитування Microsoft Teams

Спочатку відкрийте вікно терміналу та увійдіть в root за допомогою su. Якщо ваш обліковий запис користувача може використовувати привілеї sudo, сміливо використовуйте sudo -s.

su

Отримавши root-доступ до оболонки, зробіть швидке резервне копіювання сховища програмного забезпечення Debian. Це не є обов’язковим, але є гарною ідеєю, щоб швидко повернутися назад, якщо трапляються помилки. Щоб зробити резервну копію, виконайте:

cp /etc/apt/sources.list /home/username/ 
cd /home/username/
mv sources.list sources.list.bak

Щоб відновити резервну копію, виконайте (як root):

rm /etc/apt/sources.list
mv /home/username/sources.list.bak /etc/apt/sources.list

Змінивши резервну копію, відкрийте вихідний файл у текстовому редакторі Nano.

nano /etc/apt/sources.list


Усередині текстового редактора перейдіть до нижньої частини файлу та додайте символ #. Після символу напишіть коментар на кшталт «Repository Backports Debian». Потім у наступному рядку додайте сам репозиторій.

deb https://ftp.debian.org/debian stretch-backports main

Для більшості користувачів «основне» – це все, що потрібно. Програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом включено, і цього має бути достатньо для більшості, щоб виконати роботу. Тим не менш, якщо ви з тих користувачів, які люблять користуватися невільним програмним забезпеченням, подумайте про додавання розділу «невільне». Зробіть це, додавши «non-free» після «main» у рядку репозиторію. Non-free надасть користувачам доступ до більш актуальних, небезкоштовних пакетів, таких як Adobe Flash, власні відеокодеки тощо.

  Як виправити код помилки DirectTV 775

Хочете отримати доступ до більш сучасного програмного забезпечення, створеного учасниками Debian? Додайте «contrib» після «main». Програми в розділі для співавторів можуть бути або не бути відкритими. З тих чи інших причин Debian вирішив не поставляти ці програми.

Оновлення

Після редагування настав час оновити джерела програмного забезпечення Debian. Це необхідно, тому що, незважаючи на те, що нові джерела програмного забезпечення є у файлі списку, кеш apt операційної системи не помітив змін. Виконайте команду оновлення, щоб повідомити Debian, що репозиторія backports є, за допомогою:

sudo apt update

Після запуску оновлення ви можете помітити, що деякі нові пакети та оновлення стають доступними. Це пов’язано з тим, що новіші програми доступні в репозиторії бекпортів. Оновіть ці пакунки за допомогою команди upgrade.

sudo apt upgrade

Інші способи отримати нове програмне забезпечення

Використання зворотних портів Debian — це чудовий вибір, до якого кожен користувач повинен звернутися в першу чергу. Однак, якщо програмне забезпечення недоступне у сховищах зворотних портів, іншим хорошим вибором є безпосередньо захоплення файлу пакету Debian. Зверніться безпосередньо до розробника та спробуйте отримати копію пакунка Debian. Частіше, ніж ні, ви помітите, що один доступний. Це не безпідставна ідея, тому що іноді вам доведеться неодноразово відвідувати розробника для оновлень, але це працює в крайньому випадку.

  Як обчислити середньозважене значення в Excel

Окрім безпосереднього завантаження оновлень, подумайте про використання альтернативних типів пакетів. Єдиний найкращий, найбільш надійний (і безпечний) альтернативний формат пакету AppImage. Причина, чому ця технологія добре працюватиме з Debian, полягає в тому, як вона працює. Фактом є те, що весь код, бібліотеки та інструменти, необхідні для запуску програми, знаходяться в одному файлі, який можна виконувати.

Це добре працює для тих, хто використовує Debian Stable, оскільки не буде заважати роботі решти операційної системи. Завантажте AppImages тут.

Flathub і Snapd

AppImages чудові, але якщо ви хочете отримати новіше програмне забезпечення на Debian Stable (безпечно), подумайте про використання пакетів Flatpak і Snap.

Debian підтримує обидві ці технології та пропонує ті ж переваги, що й AppImage. Хоча це правда, що це нові формати пакетів, і, безсумнівно, час від часу виникатимуть проблеми, це все ж хороший крок для встановлення цих технологій.