Як отримати доступ до BIOS на вашому ПК

| | 0 Comments| 5:23 AM
Categories:

BIOS є основною системою введення/виводу, з якою поставляється кожен ноутбук і настільний комп’ютер на ринку. Зазвичай вам не потрібно його використовувати, якщо у вас інстальована Windows. Насправді немає жодних причин для того, щоб отримати до нього доступ. Тим не менш, це не те, що вам ніколи не потрібно змінювати. BIOS містить системні параметри, які іноді потрібно буде змінити. Наприклад, BIOS є місцем, де ви змінюєте свій перший завантажувальний пристрій. Доступ до BIOS на вашому комп’ютері дуже простий. Під час завантаження системи вам потрібно натиснути певну клавішу. Ви повинні торкнутися його, перш ніж побачити логотип завантаження Windows. Єдина складна частина – знати, яку клавішу натиснути. Ключ відрізняється від системи до системи, тому ми спробуємо скласти список цих ключів для кожного доступного ПК.

Переконайтеся, що у вас не ввімкнено швидкий запуск у Windows. Можливо, вам доведеться використовувати клавішу Fn на додаток до інших функціональних клавіш, коли ви намагаєтеся отримати доступ до BIOS.

Acer

Щоб отримати доступ до BIOS, натисніть клавішу F2 кілька разів або утримуйте її, коли ви вмикаєте ноутбук ASUS.

ASUS

F2

Утримуйте клавішу F2, а потім натисніть кнопку живлення. Продовжуйте утримувати клавішу F2, доки не побачите екран BIOS (зображення надано сторінкою підтримки ASUS).

  Як отримати оновлення Spring Creators

Del Key

Якщо клавіша F2 не веде вас до BIOS, можливо, вам доведеться спробувати Dele, тобто клавішу Delete. Натисніть, коли ви завантажуєте систему, або утримуйте її під час завантаження, щоб перейти до BIOS.

Dell

Клавіша BIOS на ноутбуці Dell – це клавіша F2. Увімкніть ноутбук і кілька разів торкніться клавіші F2. Майте на увазі, що вам може знадобитися утримувати клавішу Fn, коли ви торкаєтеся клавіші F2.

HP

Ключ для доступу до BIOS відрізняється від продукту HP до іншого. Вони не стандартизували це, і є досить багато ключів, які вам доведеться спробувати.

Escape + F10

Найпоширенішою клавішею є клавіша Escape. Увімкніть ноутбук і торкніться клавіші Escape. Ви побачите список інших меню, до яких можете отримати доступ, і ваш BIOS буде одним з них. Налаштування BIOS буде пов’язано з клавішею F10. Торкніться його, щоб отримати доступ до BIOS на ноутбуці HP. В основному це означає, що вам потрібно натиснути дві клавіші, щоб перейти до BIOS.

F10

На деяких ноутбуках HP, натиснувши клавішу F10, ви перейдете до налаштувань BIOS.

F2

Натисніть F2 під час завантаження ноутбука. Ви побачите друге меню, яке вказує, яку клавішу F натиснути, щоб потрапити до BIOS.

  Як відтворювати файли в алфавітному або числовому порядку в VLC Player

F6

Якщо три вищенаведені комбінації не працюють, спробуйте клавішу F6. Процес той самий. Перезавантажте ноутбук і натисніть клавішу F6.

Lenovo

Ноутбуки Lenovo мають кілька різних наборів клавіш залежно від моделі ноутбука.

F1

Якщо у вас Lenovo Thinkpad або ThinkCenter, торкніться клавіші F1 під час завантаження ноутбука. Дочекайтеся заставки/логотипа Lenovo, а потім торкніться клавіші, щоб перейти до меню BIOS. Ваша система подасть звуковий сигнал, коли ви ввійдете.

F2

Якщо у вас Lenovo Idea або щось інше, що не є Thinkpad або ThinkCenter, спробуйте використовувати клавішу F2 під час запуску системи.

Samsung

Завантажте систему та дочекайтеся появи логотипу Samsung. Торкніться клавіші F2, щоб отримати доступ до BIOS. Екран BIOS може відрізнятися від моделі ноутбука до іншої, але ключ для доступу до нього завжди буде однаковим.

Sony

У той час у Sony було кілька чудових ноутбуків. У них була досить багата лінійка, тому, природно, ви можете очікувати деяких змін щодо того, як дістатися до вашого BIOS.

F2+кнопка живлення

Якщо у вас ноутбук Sony Vaio серії S або Z, утримуйте клавішу F2, а потім натисніть кнопку живлення, щоб увімкнути систему. Не відпускайте клавішу F2, поки не потрапите в BIOS.

  Що таке T-Mobile TVision і скільки він коштує?

Допоміжний ключ

Увімкніть систему та торкніться клавіші Assist, щоб перейти до BIOS. Клавіша Assist — це спеціальна клавіша, яку ви не знайдете на інших ноутбуках. Ви можете навіть не мати його на всіх ноутбуках Sony, але якщо у вашій моделі є клавіша Assist, вона може перевести вас прямо в BIOS. Здається, він присутній у серії Vaio Z Flip.

Toshiba

F2

Торкніться клавіші F2, щоб отримати доступ до BIOS на ноутбуці Toshiba.

F12

Якщо клавіша F2 не працює, вам потрібно перезавантажити систему та натиснути клавішу F12, щоб перейти до налаштувань BIOS.

Налаштування Windows 10

Утримуйте клавішу Shift і клацніть «Перезапустити запуск» у меню живлення. Це перезавантажить вашу систему, але ви побачите розширені параметри запуску замість завантаження на робочому столі. Натисніть Усунення неполадок>Додаткові параметри>Налаштування мікропрограми UEFI і натисніть Перезавантажити. Ви завантажитеся в BIOS. Ніякі дані не будуть втрачені, і нічого не станеться з вашою установкою Windows.