techukraine.net Linux Як отримати доступ до класичного режиму Gnome в Linux

Як отримати доступ до класичного режиму Gnome в Linux

Categories:

Gnome Classic — це версія середовища робочого столу Gnome 3 (Gnome Shell) проекту Gnome, але схожа на старий Gnome 2.x. Він має деякі з тих самих функцій Gnome Shell, які очікують більшість користувачів, як-от сучасний інтерфейс користувача GTK3+ і подібний менеджер вікон, але зменшений і менш громіздкий на старому обладнанні.

Класичний режим Gnome не встановлюється попередньо разом із Gnome Shell, тому багато користувачів Linux не знають про його існування. Тим не менш, якщо ви пропустили старий Gnome 2 дні, але не любите настільні комп’ютери, як Mate, варто скористатися ним.

Увімкніть Gnome Classic

Як згадувалося раніше, Gnome Classic часто не поставляється попередньо встановленим у дистрибутивах Linux, які постачаються з середовищем робочого столу Gnome. Причина, чому її немає, залежить від ОС, яку ви використовуєте. З огляду на це, це не проблема з його роботою, і це не заважатиме традиційному сеансу Gnome Shell у вашій системі.

Щоб отримати Gnome Classic, вам потрібно відкрити термінал і слідувати інструкціям командного рядка, які відповідають дистрибутиву Linux, установленому на вашому комп’ютері. Майте на увазі, що Gnome Classic є частиною оболонки Gnome, тому для правильної роботи цього підручника ви повинні мати робочий стіл Gnome.

  Як встановити ZFS на Linux

Примітка: не знаєте, як встановити Gnome Shell на свій ПК з Linux? Зверніться до Wiki вашого дистрибутива Linux. У ньому має бути описано, як встановити та налаштувати різні середовища робочого столу, включаючи Gnome.

Інструкції для Ubuntu

Ubuntu Linux має класичний режим для Gnome Shell в своїх офіційних джерелах програмного забезпечення. Щоб отримати сеанс, перейдіть у вікно терміналу та введіть у нього команду пакету Apt.

Примітка: Ubuntu постачається зі спеціальним Gnome від Canonical, тому ви також повинні встановити пакунки Vanilla Gnome.

sudo apt install gnome-flashback vanilla-gnome-desktop*

Інструкції для Debian Linux

Debian Linux має сесію Gnome Classic, доступну для всіх випусків. Однак пам’ятайте, що якщо ви не використовуєте Debian Testing, ви отримаєте старішу версію сеансу, а не останню версію Gnome, доступну на даний момент.

Щоб встановити Gnome Classic на Debian, перейдіть до вікна терміналу, яке ви відкрили, і введіть таку команду Apt-get.

Примітка: вам потрібна новіша версія Gnome Classic для Debian? Розгляньте можливість оновлення до Testing або ввімкнення Backports.

sudo apt-get install gnome-flashback

Інструкції для Arch Linux

Arch Linux часто називають «надзвичайним» дистрибутивом Linux. Цей псевдонім означає, що Arch завжди має абсолютну останню версію програмного забезпечення, як тільки вона стає доступною. Gnome Classic нічим не відрізняється, і якщо ви є користувачем Arch, ви зможете швидко встановити версію 3.30 сеансу за допомогою швидкої команди Pacman.

sudo pacman -S gnome-flashback

Інструкції Fedora

Fedora Linux не має пакета «Flashback» у своїх офіційних джерелах програмного забезпечення. Замість цього пакет – це «gnome-classic-session». Не хвилюйся! Це той самий режим; різниця лише в назві!

  Як змінити диспетчер дисплея в Linux

Щоб отримати останній пакет сеансу Gnome Classic на Fedora, запустіть вікно терміналу та введіть команду нижче. Майте на увазі, що ви також повинні мати Gnome Shell на вашому ПК Fedora Linux, щоб сеанс відображався в меню входу.

sudo dnf install gnome-classic-session -y

Інструкції OpenSUSE

На жаль, у розробників OpenSUSE немає пакета з міткою Gnome Flashback або навіть пакета сесії Gnome Classic, як у Fedora. Якщо ви користувач Suse, якому потрібен цей режим, перегляньте офіційну документацію OpenSUSE. Можливо, є спосіб увімкнути його або встановити.

Якщо немає способу, спробуйте завантажити Fedora RPM Gnome Classic. Це не гарантовано, але Fedora і OpenSUSE мають ідентичні формати упаковки, тому цілком можливо, що вони встановляться, якщо все зроблено правильно.

Загальні інструкції для Linux

Gnome — це фонд із відкритим кодом, а Gnome Shell — проект із відкритим кодом. Відкритий вихідний код означає, що їхній код доступний в Інтернеті та доступний для завантаження практично будь-кому, як користувачам, так і розробникам, що є хорошою новиною для тих, хто використовує менш відомі дистрибутиви Linux, які хочуть використовувати сесію Gnome Classic на своїх комп’ютерах.

  Як заблокувати рекламу за допомогою інструмента Pi-Hole Linux

Отримати вихідний код для Gnome Classic неважко. Перейдіть до офіційна сторінка розробки. Там ви знайдете інструкції, як завантажити код. У ньому також є докладний посібник щодо компіляції коду.

Доступ до Gnome Classic

Щоб отримати доступ до сеансу Gnome Classic на вашому ПК з Linux, натисніть кнопку «Вийти», щоб вийти з поточного сеансу Gnome Shell. Після виходу ви повернетеся до Gnome Desktop Manager.

На екрані Gnome Desktop Manager знайдіть значок шестерні та клацніть на ньому мишею. Потім виберіть «Gnome Classic» і увійдіть під своїм ім’ям користувача, щоб отримати доступ до нового класичного сеансу на вашому комп’ютері.