techukraine.net Linux Як отримати віддалений доступ до свого ПК Linux за допомогою NoMachine

Як отримати віддалений доступ до свого ПК Linux за допомогою NoMachine

| | 0 Comments| 12:00 AM
Categories:

NoMachine — це інструмент віддаленого доступу, який не працює з руками для Mac, Windows і Linux. Він пропонує кілька різних типів протоколів підключення, таких як SSH і NX протокол NM.

У цьому посібнику ми розповімо, як налаштувати віддалену систему NoMachine на Linux, а також як підключитися до комп’ютерів за допомогою програмного забезпечення.

Встановіть NoMachine

NoMachine підтримує Ubuntu, Debian, Fedora, OpenSUSE та багато інших дистрибутивів Linux через завантажуваний архів TarGZ. Щоб інсталювати програмне забезпечення на вашу операційну систему Linux, запустіть вікно терміналу та дотримуйтесь інструкцій нижче.

Примітка: поряд із встановленням NoMachine на комп’ютері, що надсилає віддалене з’єднання, не забудьте встановити програму на комп’ютер, до якого ви збираєтеся отримати доступ через програму. NoMachine не працюватиме, якщо його не налаштувати як на хості, так і на віддаленому ПК.

Ubuntu/Debian

NoMachine офіційно підтримує дистрибутиви Linux на базі Debian, тому досить легко змусити клієнта/сервера працювати на Ubuntu, Debian та операційних системах, які базуються на двох операційних системах. Щоб почати встановлення, перейдіть на сторінку завантаження. На сторінці завантаження натисніть «NoMachine для Linux DEB i386» або «NoMachine для Linux DEB amd64».

Після завершення завантаження відкрийте файловий менеджер і двічі клацніть файл пакету DEB, щоб відкрити його в Ubuntu Software Center або GDebi (якщо ви користувач Debian). Потім натисніть кнопку «інсталювати», введіть введіть свій пароль і встановіть програмне забезпечення на свій комп’ютер.

  Як організувати відеоігри на Linux за допомогою Lutris

Крім того, запустіть термінал і скористайтеся інструментом dpkg, щоб встановити його за допомогою командного рядка.

cd ~/Downloads 

sudo dpkg -i nomachine*.deb
sudo apt install -f

Або для користувачів Debian:

sudo apt-get install -f

Arch Linux

NoMachine працює в Arch Linux завдяки AUR. Щоб встановити його, запустіть вікно терміналу та дотримуйтесь покрокових інструкцій нижче.

Крок 1: Використовуючи інструмент Pacman, встановіть залежності, необхідні для встановлення пакетів AUR. (Base-devel і Git).

sudo pacman -S base-devel git

Крок 2. Завантажте знімок NoMachine AUR з Інтернету за допомогою команди git clone.

git clone https://aur.archlinux.org/nomachine.git

Крок 3: Використовуючи команду CD, змініть робочий каталог терміналу з ~/home на нову папку «nomachine».

cd nomachine

Крок 4: Створіть інсталяційний пакет для Arch Linux за допомогою команди makepkg. Майте на увазі, що під час створення пакета можуть виникнути проблеми. Обов’язково перевірте коментарі на сторінці AUR, щоб отримати вказівки від інших користувачів.

makepkg -sri

Fedora/OpenSUSE

Дистрибутиви Linux на основі Redhat, такі як Fedora і OpenSUSE, можуть легко інсталювати систему клієнт/сервер NoMachine завдяки доступному пакету RPM. Щоб почати встановлення, перейдіть на сторінку завантаження і візьміть 32-розрядну або 64-розрядну версію пакету RPM.

  Як синхронізувати Todoist з додатком Gnome To Do на Linux

Коли пакет RPM буде завантажено, відкрийте файловий менеджер на вашому ПК Fedora або OpenSUSE, натисніть «Завантаження». Після завантаження двічі клацніть RPM, щоб запустити програму встановлення пакетів за замовчуванням.

Введіть свій пароль і скористайтеся інструментом встановлення пакету RPM, щоб налаштувати RPM на вашому ПК Fedora або OpenSUSE. Крім того, запустіть вікно терміналу та дотримуйтесь інструкцій, щоб налаштувати його за допомогою командного рядка.

Fedora

cd ~/Downloads
sudo dnf install nomachine*.rpm

OpenSUSE

cd ~/Downloads
sudo zypper install nomachine*.rpm

Загальний Linux

Ви використовуєте менш відомий дистрибутив Linux? Не хвилюйся! Ви все ще можете запускати клієнт/серверну систему NoMachine на своєму ПК! Виконайте наведені нижче дії, щоб він запрацював на вашому комп’ютері.

Крок 1: Перейдіть до сторінка завантаження і візьміть 32-розрядну або 64-розрядну версію випуску TarGZ NoMachine.

Крок 2: Запустіть вікно терміналу та скористайтеся командою tar, щоб розпакувати архів TarGZ.

sudo cp -p nomachine_6.3.6_1_x86_64.tar.gz /usr

cd /usr

sudo tar zxf nomachine_6.3.6_1_x86_64.tar.gz

Крок 3: Виконайте сценарій встановлення та встановіть програмне забезпечення на вашому ПК.

sudo /usr/NX/nxserver --install

Використання NoMachine

Відкрийте меню програми на робочому столі Linux. Коли воно відкриється, ви помітите повідомлення «Ласкаво просимо до NoMachine», яке охоплює всі функції програми. Він також описує різні протоколи, які він підтримує (SSH і NX), і видає IP-адреси вашого ПК з Linux.

  Як грати в God of War на Linux

Прочитавши вітальне повідомлення, поставте прапорець «не показувати це знову» та натисніть кнопку «Продовжити», щоб перейти до наступної сторінки.

Щоб підключити віддалений комп’ютер, зачекайте, поки програма його просканує. Потім двічі клацніть комп’ютер, щоб перейти на сторінку підключення.

На сторінці підключення вам буде представлена ​​інформація, пов’язана з віддаленим комп’ютером. Він відображає ім’я хоста та IP-адресу локальної мережі. Підтвердьте, що все виглядає так, як має, а потім виберіть «ОК», щоб перейти до наступної сторінки.

Після того, як ви переглянули налаштування підключення для віддаленого комп’ютера, настав час отримати доступ до ПК віддалено. Виділіть його мишею та натисніть «Підключити» та введіть свій пароль для доступу до віддаленого комп’ютера.

Відключення

Вихід з віддаленого з’єднання відбувається надзвичайно швидко. Немає необхідності натискати «вийти» або «вийти». Натомість, якщо ви хочете закрити наявний сеанс, натисніть кнопку закрити. Також можна залишити з’єднання, натиснувши Alt + F4 на клавіатурі.