Як отримати безпечні з’єднання в macOS за допомогою SSH

Існує кілька методів віддаленого підключення до комп’ютерів і керування ними, зокрема FTP, RDP та інші, але вони не є безпечними. Тим не менш, протокол SSH замінює старі незахищені протоколи кращим захистом. Насамперед він служить засобом віддаленого доступу до комп’ютера з іншого пристрою.

MUO ВІДЕО ДНЯ

ПРОКРУТЬТЕ, ЩОБ ПРОДОВЖИТИ ВМІСТ

За замовчуванням Apple вимикає SSH на комп’ютерах Mac, тому вам потрібно буде ввімкнути його, якщо ви хочете ним користуватися. Цей посібник покаже вам, як увімкнути та використовувати SSH для безпечних з’єднань на вашому Mac.

Що таке SSH?

SSH, скорочення від «Secure Shell» або «Secure Socket Shell», — це безпечний мережевий протокол зв’язку. Зазвичай адміністратори використовують його для безпечного підключення до віддалених пристроїв.

SSH покладається на зашифровані ключі, відомі як ключі SSH, які працюють як облікові дані доступу та дотримуються протоколу шифрування. Хоча вам доведеться генерувати ключі SSH у Windows за допомогою стороннього клієнта SSH, macOS дозволяє генерувати ключі SSH через програму Terminal.

Як правило, SSH працює через порт 22 і має різні програми, окрім віддаленого доступу до пристроїв, такі як передача зашифрованих файлів і створення зашифрованих тунелів. Крім того, якщо у вас є обліковий запис GitHub, ви можете використовувати SSH для автентифікації без пароля на GitHub. Він також доступний на серверах Unix, Linux і macOS за замовчуванням.

Як увімкнути сервер SSH на вашому Mac

Apple надає вам сервер SSH на macOS, і вам потрібно лише ввімкнути його, щоб використовувати його. Виконайте ці прості інструкції, щоб увімкнути сервер SSH на вашому Mac:

 • Відкрийте налаштування системи на вашому Mac.
 • Перейдіть до Загальні > Спільний доступ.
 • Увімкніть перемикач «Віддалений вхід» і натисніть кнопку «Інформація» (i) поруч із ним. Ви можете знайти команду входу на сервер SSH у розділі Remote Login. Наприклад, у нашому випадку це «ssh [email protected].”
 • Увімкніть Дозволити повний доступ до диска для віддаленого користувача. Ви також можете змінити параметри доступу до вашого SSH-сервера.
 • Після цього сервер SSH буде готовий до використання на вашому Mac.

  Як підключитися до SSH-сервера Mac

  Увімкнувши віддалений вхід на вашому Mac, ви зможете отримати доступ до нього з інших пристроїв, незалежно від платформи, якщо інший пристрій має інтерфейс командного рядка та знаходиться в тій самій мережі, що й ваш Mac. У цьому прикладі ми отримаємо доступ до SSH-сервера Mac із пристрою Android за допомогою Termius, але ви також можете використовувати SSH на ПК з Windows.

  Ви також можете використовувати будь-яку з найкращих програм емулятора терміналу для Android, якщо ви не віддаєте перевагу Termius, але вам потрібно буде встановити на них SSH за допомогою команди pkg install ssh або pkg install dropbear. Отримавши обраний інтерфейс командного рядка, дотримуйтеся цих інструкцій, щоб підключитися до SSH-сервера Mac:

 • Завантажте та відкрийте Терміус на вашому пристрої Android.
 • Торкніться значка меню гамбургера та виберіть Термінали.
 • Введіть команду входу, яку ви раніше знайшли під перемикачем Remote Login у macOS, і натисніть Connect.
 • Введіть пароль для входу на свій Mac і натисніть «Продовжити».
 • Після цього ви отримаєте доступ до файлової системи вашого Mac через термінал. На сервері SSH ви можете виконувати різні команди, такі як ls, cd, mkdir, rm, cp тощо.

  Вимкніть SSH, коли це не потрібно

  Хоча SSH хороший, ми не рекомендуємо залишати його ввімкненим. Тому не забувайте вимкнути його, просто вимкнувши віддалений вхід, виконавши ті самі дії.

  SSH — чудовий спосіб отримати доступ до одного пристрою з іншого без шкоди для безпеки. За потреби ви також можете підключитися через SSH до сервера VirtualBox Ubuntu.