Як організувати свої списки в Linux за допомогою Dynalist

Чи маєте ви звичку створювати списки справ або ідей у ​​блокноті на вашому ПК з Linux? Якщо так, то є кращий спосіб зробити це. Представляємо Dynalist: чудовий редактор нотаток для Linux. Ось як це використовувати в Linux.

Встановлення Dynalist на Linux

Dynalist доступний для всіх користувачів Linux. Однак розробник програми не розповсюджує пакети DEB, пакети RPM і навіть не надсилає свої програми в магазини Snap або Flatpak.

Щоб програма працювала у вашій системі Linux, відкрийте вікно терміналу. Ви можете відкрити вікно терміналу на робочому столі Linux, натиснувши Ctrl + Alt + T на клавіатурі. Або знайдіть «Термінал» у меню програми та запустіть його таким чином.

Коли вікно терміналу відкриється на робочому столі Linux, скористайтеся наведеною нижче командою завантаження wget, щоб отримати останню версію Dynalist.

wget https://dynalist.io/standalone/download?file=dynalist.tar.gz -O dynalist.tar.gz

Тепер, коли файл завантажено на ваш комп’ютер, вам потрібно розпакувати його на комп’ютері. За допомогою наведеної нижче команди tar xvf розпакуйте файл «dynalist.tar.gz».

tar xvf dynalist.tar.gz

Після розпакування файлу створюється папка з назвою «dynalist-1.0.5». Звідси скористайтеся командою mv і перейменуйте папку на «dynalist». Папку потрібно перейменувати для встановлення.

mv dynalist-1.0.5/ dynalist/

Тепер, коли файл перейменовано, скористайтеся командою mv ще раз, цього разу за допомогою команди sudo, і помістіть його в папку /opt/.

sudo mv dynalist/

З папкою в каталозі /opt/ настав час створити програму запуску. За допомогою сенсорної команди створіть файл «dynalist». Цей файл є сценарієм, але він дозволить вам запустити програму Dynalist в будь-який час.

торкніться ~/dynalist

Після створення файлу відкрийте текстовий файл за допомогою команди nano. Потім введіть «#!/bin/bash» у верхній частині файлу. Цей рядок коду важливий, і без нього ваш сценарій не зможе запуститися.

#!/bin/bash

Після першого рядка коду додайте другий рядок коду. Цей код перемістить сценарій до папки «dynalist» у каталозі /opt/, де знаходяться файли програми. Сценарій має бути тут, тому що без нього він не запуститься.

компакт-диск /opt/dynalist/

Налаштувавши другий рядок коду, настав час помістити третій рядок у файл запуску. Цей рядок оброблятиме запуск Dynalist на робочому столі Linux.

./диналіст

Тепер, коли три рядки коду налаштовано. Збережіть зміни за допомогою клавіатури Ctrl + O. Після цього закрийте текстовий редактор Nano за допомогою клавіатури Ctrl + X.

Коли все збережено, скористайтеся командою mv, щоб помістити файл запуску в каталог /usr/bin/. Якщо розмістити цей файл тут, програма запуститься під час виконання команди dynalist.

sudo mv ~/dynalist /usr/bin/

Нарешті, оновіть права доступу до файлу за допомогою команди chmod.

sudo chmod +x /usr/bin/dynalist

Щоб запустити програму на комп’ютері, натисніть Alt + F2 на клавіатурі, щоб відкрити панель швидкого запуску. Потім введіть команду нижче, щоб запустити Dynalist.

dynalist

Використання Dynalist в Linux

Щоб створити нотатки за допомогою Dynalist, почніть з пошуку бічної панелі «Мої файли». Потім натисніть на символ «+», щоб створити нову нотатку в програмі. Коли ви натискаєте цю кнопку, ви побачите меню.

У меню, що з’явиться, є три варіанти на вибір. По-перше, щоб створити нову нотатку, ви можете натиснути кнопку «Новий документ». Після вибору цієї кнопки Dynalist створить новий файл.

Після створення нового файлу Dynalist запропонує вам змінити назву файлу з «Без назви» на те, яке ви хочете назвати новому файлу нотаток. Назвивши його, візьміть мишу та клацніть на порожній текстовій області.

Як тільки ви клацнете на порожній області, буде створений маркований список. Звідси ви можете негайно почати писати свої нотатки. Щоб створити новий елемент у списку, натисніть клавішу Enter за допомогою клавіатури.

Розширене форматування

Введення в маркований список достатньо для більшості користувачів. Однак, якщо вам потрібні більш розширені функції форматування, вам потрібно буде звернутися до списку «Тригери» на бічній панелі. Ці тригери є командами, які можна використовувати для форматування списків.

Наприклад, якщо ви хочете додати рядок коду до свого документа, ви можете натиснути клавішу `, вписати свій код і знову закрити рядок коду символом `.

У Dynalist є багато розширених функцій форматування. Якщо вам потрібна додаткова інформація, натисніть «Початок роботи з Dynalist», щоб отримати додаткову інформацію про використання програми та розширене форматування.