Як оновити Windows 7 до Linux

Якщо ви все ще використовуєте Windows 7, тому що вам просто не подобається Windows 10, це зрозуміло. Але є альтернативний шлях оновлення: ви можете безкоштовно встановити Linux на свій ПК, і ви матимете підтримувану операційну систему, яка все ще отримує оновлення.

Це легше, ніж ви думаєте. Ви можете спробувати Linux на своєму ПК, перш ніж встановлювати його, і ви навіть можете встановити його разом із Windows 7, коли ви зробите стрибок. Ось що вам потрібно знати.

Справжня альтернатива Windows 7

У 2020 році Linux працює набагато краще, ніж ви думаєте. Особливо, якщо у вас старий комп’ютер під керуванням Windows 7, ваше обладнання буде добре підтримуватися і «просто працювати» без зайвих проблем. Можливо, вам доведеться встановити драйвери обладнання для максимальної продуктивності в іграх, але зазвичай це так.

Після встановлення Linux ви можете встановити потрібний веб-браузер: більшість дистрибутивів Linux поставляються з Mozilla Firefox, а також доступний Google Chrome. Ви маєте повний доступ до Інтернету, включаючи потокові веб-сайти, такі як Netflix, Hulu та Disney+.

Дистрибутиви Linux є безкоштовними та відкритими. Вони підтримуються автоматичними оновленнями безпеки, і вам не потрібне антивірусне програмне забезпечення — просто будьте обережні, щоб не завантажувати та не запускати дивне програмне забезпечення чи не запускати дивні команди, як це було б у будь-якій іншій операційній системі.

Ви можете подвійне завантаження та залишити Windows 7 встановленою

Навіть якщо ви встановлюєте Linux, вам не потрібно залишати Windows 7 позаду. Ви можете встановити Linux у конфігурації з подвійним завантаженням. Коли ви запускаєте свій ПК, ви можете вибрати, яку операційну систему ви хочете завантажити. Якщо вам коли-небудь знадобиться повернутися до Windows 7, наприклад, грати в гру, яка не працює в Linux, ви можете перезавантажитися в Windows 7.

Це простий спосіб зануритися в воду Linux. Ви отримуєте безпечну операційну систему Linux, і ви завжди можете знову завантажитися в Windows 7 для виконання випадкових завдань, для яких потрібна Windows.

Виберіть дистрибутив Linux і створіть медіа

Перш ніж розпочати роботу з Linux, вам потрібно буде вибрати дистрибутив Linux. Кілька років тому ми розглядали найкращі дистрибутиви Linux для початківців, і сьогодні ситуація дуже схожа. Ubuntu все ще є надійним, добре підтриманим вибором. Багато людей рекомендують Linux Mint замість цього. Mint заснований на Ubuntu — ви не помилитеся ні з одним із них. Тут ми показуємо скріншоти Ubuntu 18.04 LTS.

Вибравши свій дистрибутив Linux, завантажте його та створіть живий медіа. Ми рекомендуємо використовувати USB-накопичувач, але ви також можете записати вибраний дистрибутив на диск.

Перш ніж завантажуватися в Linux та інсталювати його, ви, ймовірно, захочете спочатку створити резервну копію своїх файлів. У будь-якому випадку завжди корисно мати резервні копії ваших важливих файлів.

Завантажте носій і спробуйте його перед установкою

The

Створивши медіафайли, тепер ви можете перезавантажити комп’ютер з Windows 7, вибрати створений носій як пристрій для завантаження та почати використовувати Linux. Після завантаження ви можете використовувати Linux, не встановлюючи його. Він повністю працює з USB-накопичувача або диска, який ви створили. Насправді Linux не встановлено на вашому комп’ютері, доки ви не натиснете опцію «Встановити» та не пройдіться за допомогою майстра встановлення.

Це також чудовий спосіб забезпечити належну роботу всього вашого обладнання в Linux без будь-якої конфігурації. Наприклад, ви можете перевірити, чи ваш Wi-Fi працює правильно. Якщо все виглядає в порядку, ви знаєте, що ваше обладнання працюватиме без жодних проблем після того, як ви інсталюєте Linux на свій ПК.

Якщо ви використовуєте новіший комп’ютер, який спочатку поставлявся з Windows 8 або 10, можливо, вам доведеться налаштувати параметри безпечного завантаження, щоб завантажити дистрибутив Linux. Однак комп’ютери епохи Windows 7 завантажуватимуть Linux без додаткової конфігурації.

Установка Linux на ваш комп’ютер

Якщо ви бажаєте інсталювати Linux, ви можете вибрати параметр встановлення в середовищі Live Linux, щоб встановити його на свій ПК. Наприклад, в Ubuntu на робочому столі ви побачите значок «Встановити Ubuntu». Двічі клацніть його, і ви отримаєте майстер встановлення.

Тут все буде досить просто. Під час використання майстра ви можете встановити свою систему Linux разом із Windows 7 або стерти систему Windows 7 і встановити Linux на неї.

Вам знадобиться трохи вільного місця, щоб встановити Linux разом із Windows, якщо у вас немає другого жорсткого диска. Перезавантажте Windows 7 і видаліть деякі файли, якщо вам потрібно більше місця.

Якщо ви встановлюєте Windows 7 і Linux разом, ви можете вибрати операційну систему щоразу під час завантаження ПК.

Попередження: якщо ви вирішите стерти свій жорсткий диск, усі файли та програми у вашому розділі Windows 7 також будуть стерті.

Встановлення програмного забезпечення на Linux

Linux працює трохи інакше, ніж Windows, але не так. Якщо все, що вам потрібно, це сучасний веб-браузер і кілька необхідних утиліт, таких як відеопрогравач, редактор зображень і навіть офісний пакет LibreOffice з відкритим вихідним кодом, все, що вам потрібно, може бути вже встановлено з коробки.

Щодо іншого програмного забезпечення, ви захочете перевірити програму менеджера пакетів у вашому дистрибутиві Linux. В Ubuntu це Центр програмного забезпечення Ubuntu. Думайте про це як про єдиний «магазин додатків» для вашого ПК з Linux, за винятком того, що він містить безкоштовне програмне забезпечення з відкритим вихідним кодом. Програми, які ви встановлюєте звідси, автоматично оновлюватимуться разом із базовим програмним забезпеченням вашого дистрибутива Linux.

Існують також програми, які можна отримати за межами менеджера пакетів. Наприклад, ви можете завантажити такі програми, як Гугл хром, Dropbox, Skype, Steam, Spotify, Слабість, і Minecraft з їхніх офіційних веб-сайтів. Однак більшість програм, які ви будете використовувати, є програмним забезпеченням з відкритим кодом із менеджера пакетів.

У Linux є набагато більше, але основи досить прості. Термінал потужний, але вам не потрібно його використовувати.

У 2020 році багатьом людям потрібна стабільна, безпечна операційна система з сучасним веб-браузером і деякими корисними утилітами. Linux пропонує це з коробки без будь-яких додаткових налаштувань. Це чудова альтернатива Windows 7.