Як оновити Debian Linux до нової версії

| | 0 Comments| 9:53 PM
Categories:

Debian Linux не часто оновлюється. Зазвичай дистрибутив зберігається з одним випуском більше року за раз. Оскільки нові версії зустрічаються рідко, багато користувачів не знають, як оновити Debian Linux до нової версії.

Процес оновлення Debian є безболісним і відносно швидким. Хоча він не працює, як інші дистрибутиви Linux. Перш ніж оновлювати Debian Linux, вам потрібно зрозуміти, що таке «кодові імена» та «гілки».

Кодові імена та гілки Debian

Кожна версія ОС має кодове ім’я і гілку випуску. Кодові імена – це псевдоніми, які команда розробників Debian видає як унікальний ідентифікатор для кожної версії ОС. Ці кодові імена не є особливо важливими в загальній схемі речей, і назва гілки випуску має набагато більше значення.

Що таке випускна гілка? Це спосіб, яким розробники Debian можуть повідомляти своїм користувачам, які типи оновлень вони отримають і наскільки стабільна ОС. У Debian є близько чотирьох окремих гілок випуску. Ці гілки позначаються Стабільна, Тестована, Нестабільна та Експериментальна. Легко зрозуміти, що означають ці гілки, не вдаючись занадто далеко, як вони пояснюють себе.

Під час оновлення до нової версії Debian Linux вам доведеться змінити кодове ім’я або гілку випуску у вихідному файлі. Це дозволить системі почати перетворення зі старої версії на нову. Однак майте на увазі, що іноді може бути недостатньо змінити гілку випуску, оскільки нової версії ще немає.

  Як грати в We Were Here Together на Linux

Наприклад, Debian 10 ось-ось стане новим стабільним випуском, але у нас все ще є Debian Stable (9), тому просто оновити «Stable» у джерелах недостатньо. Натомість користувачі, які хочуть використовувати нову версію Debian, повинні перемкнути «Стабільний» на «Buster».

Змінити джерела Debian

У Debian відповідні джерела є вашим найкращим другом. Опанування цього файлу дозволить вам досить легко встановлювати всі види програмного забезпечення, навіть якщо воно недоступне в наданих джерелах програмного забезпечення для вашої інсталяції. Під час оновлення вам доведеться повозитися з цим файлом. На щастя, це не так вже й складно, і лише деякі речі потрібно змінити.

Станом на 2018 рік спільнота Debian очікує Debian 10, який стане останнім «стабільним» випуском. Кодове ім’я для цього випуску – Buster, тому це кодове ім’я, з яким ми будемо працювати в цьому підручнику. Якщо ви читаєте це в майбутньому, замініть «Buster» кодовою назвою майбутньої версії.

Файл джерел Debian можна легко змінити прямо з терміналу, оскільки це традиційний текстовий файл конфігурації. Щоб відредагувати його, відкрийте нове вікно терміналу та перейдіть від вашого користувача до користувача root. Перейдіть до root, виконавши команду su.

su -

Тепер, коли у вас є доступ до su, ви можете торкатися будь-якої частини системи без обмежень, включаючи вихідний файл. Запустіть файл джерел за допомогою інструмента редагування тексту Nano.

  Як встановити Adobe Brackets на Linux

nano /etc/apt/sources.list

У файлі джерел Debian ви помітите десятки сховищ програмного забезпечення. За допомогою цих сховищ ваш ПК Debian регулярно отримує доступ до оновлень і встановлює програмне забезпечення. Щоб оновити, змініть усі екземпляри «stable» на «buster».

Тепер, коли у файлі вихідних кодів усі екземпляри «stable» встановлені на нове кодове ім’я «buster», перегляньте та видаліть будь-які джерела стороннього програмного забезпечення з файлу. Хоча видаляти посилання на потрібне програмне забезпечення може бути неприємно, це хороша ідея, оскільки ви не знаєте, чи підтримує нова версія це. Ці джерела програмного забезпечення сторонніх розробників завжди можна повторно додати після факту.

У файлі джерел натисніть Ctrl + O, щоб зберегти зміни, вийдіть за допомогою Ctrl + X і запустіть команду оновлення, щоб завершити зміни.

Примітка: також можна перевести Debian зі стабільного на нестабільний, тестовий або експериментальний. Замість того, щоб змінювати все на «buster», спробуйте змінити його на потрібну гілку та дотримуйтесь інструкцій.

apt-get update

Після запуску оновлення Debian замінить все доступне вам програмне забезпечення зі стабільного на Buster. Першим кроком перед запуском остаточного оновлення є заміна джерел програмного забезпечення. Однак перед тим, як виконувати фактичне оновлення, бажано очистити непотрібні файли та пакунки. Очистіть все, запустивши команди autoremove та clean.

apt-get autoremove

apt-get autoclean

Запуск autoclean і autoremove видалить осиротілі пакунки у вашій системі та очистить кеш пакетів.

  Як застосувати виправлення до файлу (і створити патчі) у Linux

Для оновлення до нової версії Debian потрібні дві окремі команди. Оновлення та dist-оновлення. Використання команди оновлення оновить все програмне забезпечення, яке вже є у вашій системі. Команда dist-upgrade змінить ваш поточний випуск Debian на новий випуск Buster.

apt-get upgrade -y

apt-get dist-upgrade

Команда dist-upgrade займає деякий час, але після її завершення оновлення буде завершено. Щоб завершити, перезапустіть свій ПК Debian Linux і повторно увійдіть.