Як оновити мікропрограму вашого маршрутизатора, плюс причини, чому це потрібно зробити

Ваш маршрутизатор має власне мікропрограмне забезпечення, яке він запускає, щоб забезпечити бездротове або дротове підключення до ваших пристроїв. Пристрій рідко використовується з фактичним графічним інтерфейсом, але це не означає, що для його запуску не потрібне програмне забезпечення. Це так, і, як і будь-який пристрій, на якому працює мікропрограмне забезпечення, його також час від часу потрібно оновлювати. В ідеалі вам слід оновлювати мікропрограму вашого маршрутизатора щоразу, коли доступне оновлення. Оновлення допоможе усунути помилки, зробить ваш маршрутизатор більш безпечним і, можливо, навіть додасть нову чи дві функції.

Оновлення прошивки маршрутизатора відбувається рідко. На відміну від операційних систем для настільних або мобільних пристроїв або мікропрограми Інтернету речей або носних пристроїв, мікропрограмне забезпечення маршрутизатора не оновлюється регулярно. Виробник вашого маршрутизатора випустить оновлення за потреби.

Оновити прошивку маршрутизатора

Оновлення мікропрограмного забезпечення маршрутизатора є досить простим процесом, але оскільки мало хто знає, як працювати з панеллю адміністратора свого маршрутизатора, здається, що процес складніший, ніж насправді. Можливо, вам знадобиться підключитися до маршрутизатора за допомогою кабелю Ethernet, тому тримайте його під рукою на всякий випадок.

Визначте модель маршрутизатора

Оновлення мікропрограми маршрутизатора залежать від марки та моделі вашого маршрутизатора. Усі маршрутизатори не мають однакової прошивки. Прошивка маршрутизатора Cisco буде відрізнятися від мікропрограми маршрутизатора Netgear. Марка та модель вашого маршрутизатора зазвичай вказуються на самому маршрутизаторі. Для естетичних переваг деякі виробники можуть написати цю інформацію на нижній частині маршрутизатора.

Якщо ви не хочете вставати й досліджувати маршрутизатор, або інформація про модель непридатна, ви можете знайти її на панелі адміністратора (перевірте розділ «Завантажити оновлення мікропрограми»).

  Як розібратися в іграх Steam

Перевірте наявність оновлення мікропрограми

Коли ви дізнаєтеся, який номер моделі вашого маршрутизатора, перевірте на веб-сайті виробника маршрутизатора, чи доступне оновлення мікропрограми. Оновлення можна завантажити або не завантажити безпосередньо. Зазвичай оновлення завантажується через панель адміністратора маршрутизатора, а не як самостійний файл на робочий стіл.

Завантажте оновлення мікропрограми

Якщо оновлений файл мікропрограми можна завантажити, продовжуйте і збережіть його на робочому столі. Якщо ні, вам потрібно отримати доступ до панелі адміністратора.

Ви можете отримати доступ до панелі адміністратора вашого маршрутизатора зі свого робочого столу, використовуючи лише свій інтернет-браузер. Ви можете використовувати практично будь-який у вас браузер. Єдине, що вам потрібно знати, це IP вашого маршрутизатора. Щоб знайти IP-адресу, відкрийте командний рядок або термінал і виконайте таку команду.

ipconfig /all

У інформації, яку повертає ця команда, знайдіть запис шлюзу за замовчуванням і запишіть IP-адресу. Введіть цю адресу у своєму браузері, щоб отримати доступ до панелі адміністратора.

  Як вставити годинник у PowerPoint

Введіть ім’я користувача та пароль для панелі адміністратора вашого маршрутизатора.

Встановіть оновлення прошивки

З цього моменту вам доведеться трохи покопатися, щоб знайти розділ оновлення мікропрограми. Панелі адміністратора маршрутизатора не відповідають шаблону для свого макета, тому можливість оновлення мікропрограми вашого маршрутизатора може бути в розділі «Про програму», або в розділі «Безпека», або у нього може бути власний розділ «Оновлення».

Шукайте варіант. Це дозволить вам перевірити наявність оновлення та завантажити його. Деякі панелі адміністратора можуть попросити вас вибрати файл мікропрограми. У цьому випадку вам потрібно вибрати файл, який ви завантажили на робочий стіл.

Під час оновлення переконайтеся, що ваш маршрутизатор не втратив живлення. Оновлення не займе багато часу, але його не слід переривати. Для додаткової безпеки від’єднайте всі пристрої від маршрутизатора.