Як оновити драйвери відеокарти Nvidia для максимального підвищення продуктивності

Відеокарти Nvidia відомі своєю винятковою продуктивністю в усьому світі.

Маючи найбільшу ринкову частку на ринку графічних карт, ні для кого не секрет, що більшість графічних карт, які ми бачимо на ПК та ноутбуках, від Nvidia.

Тому дуже ймовірно, що ПК або ноутбук, який ви використовуєте для ігор, ілюстрації, 3D-моделювання чи редагування відео, має відеокарту Nvidia.

Але якою б потужною не була ваша графічна карта, вона не забезпечить такої ж чудової продуктивності, якщо ви не оновлюєте її часто.

Хороша новина полягає в тому, що Nvidia продовжує випускати оновлення драйверів відеокарти, щоб виправити помилки та підвищити загальну продуктивність.

Отже, все, що вам потрібно зробити, це оновити ваші відеокарти до останніх версій.

Якщо ви вперше знайомі з цим і не знаєте, як їх оновити, читайте далі.

Давайте обговоримо драйвери відеокарти Nvidia та підкажемо, як їх оновити та оптимізувати продуктивність.

Що таке драйвери відеокарти Nvidia?

Драйвер відеокарти Nvidia — це програмне забезпечення, створене виключно для відеокарти Nvidia, встановленої на вашому ПК чи ноутбуці. Воно є ключовим аспектом графічних обчислень, оскільки саме це програмне забезпечення дозволяє вашій операційній системі та іншим програмам спілкуватися з GPU.

Без драйвера Nvidia ваша ОС або ігри не розпізнають графічний процесор у системі; тому ви не зможете користуватися пристроєм. По суті, він повідомляє графічній карті Nvidia у вашій системі, як виконувати свою роботу та що показувати.

Обов’язково мати такий драйвер у вашій системі, щоб ОС могла скористатися всіма перевагами GPU. Драйвер дозволяє ОС використовувати всі розширені функції, такі як роздільна здатність екрана, глибина кольору, частота оновлення тощо, забезпечуючи найкращу якість зображення.

Крім того, драйвери відеокарти Nvidia підтримуються кількома ОС і всіма іграми на ринку, тому ніколи не виникає проблем із сумісністю. Виробник регулярно розгортає оновлення диска, щоб підтримувати працездатність і продуктивність.

Кожна версія драйвера, яку Nvidia випускає як оновлення, значно покращує продуктивність, покращує оптимізацію та усуває проблеми, особливо з новими іграми.

Крім того, нові оновлення також забезпечують підтримку нових графічних процесорів, додаткових функцій і нових ігрових технологій. Остання версія драйвера Nvidia – 531.61 WHQL.

Як драйвери Nvidia допомагають керувати графічною картою?

Драйвери Nvidia відіграють важливу роль в управлінні графічними картами всіх графічних процесорів і забезпечують найкращу продуктивність. Він служить основною програмою, яка допомагає операційним системам, програмному забезпеченню та іграм спілкуватися з графічною картою.

Коли ви встановлюєте відеокарту Nvidia у свою систему, ОС знатиме про її наявність, але не матиме жодного середовища, щоб скористатися перевагами її графічних функцій. Драйвери Nvidia заповнюють прогалину, працюючи в якості середовища та дозволяючи обом об’єктам спілкуватися один з одним.

Іншими словами, він приймає всі інструкції від ОС або ігор, а потім направляє відеокарту для відтворення графіки або зображень відповідно до вимог. Важливо те, що це дозволяє системі перетворювати двійковий код на зображення, відео та графіку.

Від управління роздільною здатністю, частотою оновлення, глибиною кольору та динамічним діапазоном до аудіо та оптимізації продуктивності графіки, драйвери Nvidia відіграють основну роль в управлінні GPU.

Завдяки сучасним драйверам Nvidia ви можете легко керувати налаштуваннями швидкості вентилятора та тактової частоти, щоб отримати найкращу графічну продуктивність, яка вам потрібна. Він керує швидкістю вентилятора на основі ядра CUDA, а також використання пам’яті GPU. Крім того, драйвер дозволяє розганяти відеокарту, що допомагає отримати кращу продуктивність порівняно зі стандартними налаштуваннями.

Драйвер керує всіма аспектами графічного процесора Nvidia, який ви використовуєте. З кожним оновленням драйвер стає більш досвідченим у управлінні GPU. Існує багато технічних аспектів і функцій, як-от RTX, якими можна керувати, лише якщо у вас є необхідний драйвер. Ще одна важлива роль, яку відіграють драйвери, — це управління теплом.

Переваги драйверів Nvidia

Драйвери Nvidia можуть здатися просто програмним забезпеченням, яке допомагає спілкуватися, але це більше, ніж здається на перший погляд. Драйвери Nvidia мають багато переваг, наприклад:

#1. Допомагає в спілкуванні

Драйвери Nvidia служать основною програмою, яка допомагає налагодити зв’язок між відеокартою Nvidia та операційною системою. Крім того, це допомагає передавати інструкції з ігор і відеоредакторів на графічні карти, які, у свою чергу, відтворюють необхідне зображення.

#2. Оптимізує графічну продуктивність

З правильним і оновленим драйвером Nvidia ви зможете насолоджуватися найкращою графічною продуктивністю свого GPU. Незалежно від того, граєте ви в гру чи редагуєте відео, драйвери Nvidia дозволяють цим програмам використовувати весь потенціал GPU.

З кожним оновленням у ньому впроваджуються нові вдосконалення, які гарантують, що ви не зіткнетеся з падінням FPS або вузькими місцями. Наприклад, якщо ви граєте в останню гру Red Dead Redemption 2, відповідний драйвер Nvidia з відповідним графічним процесором допоможе вам грати в гру зі швидкістю 60 кадрів/с у 4K.

#3. Повне управління та кращий контроль

Драйвер Nvidia відіграє ключову роль, коли справа доходить до керування графічним процесором, оскільки він контролює всі аспекти для забезпечення плавної роботи. Від керування нагріванням і тактовою частотою до використання та керування пам’яттю драйвер Nvidia забезпечує повне керування GPU.

Якщо у вашій системі встановлено драйвер Nvidia, ви можете контролювати багато технічних аспектів GPU. За допомогою останнього драйвера Nvidia ви можете керувати багатьма аспектами, починаючи від роздільної здатності екрана, частоти оновлення та тактової частоти до швидкості вентилятора та продуктивності 3D.

#4. Особливості та технології

Драйвери Nvidia мають багато сучасних функцій і технологій, які допомагають підвищити загальну продуктивність. Такі функції, як RTX, деталізація шейдерів, розгін, налаштування частоти оновлення тощо, можна використовувати за допомогою драйвера Nvidia.

#5. Підтримує налаштування кількох GPU

Драйвери Nvidia використовують технологію SLI для підтримки налаштування кількох GPU у вашій системі. Драйвери забезпечують спільну роботу двох або трьох графічних процесорів у вашій системі, забезпечуючи продуктивність обох.

Він може поєднувати потужність і функції кількох графічних процесорів у вашій системі для забезпечення високої частоти кадрів, швидкого рендерингу та кращої глибини кольору, ніж один графічний процесор. Навіть якщо ви встановите все необхідне програмне забезпечення у своїй системі з кількома GPU, без драйвера Nvidia ви не зможете використовувати потужність обох пристроїв.

Чому важливо оновлювати драйвери Nvidia?

Оновлення драйвера Nvidia може здатися найменш важливим завданням, але воно підвищує продуктивність із кожним оновленням. Ось причини, чому ви повинні оновити драйвер Nvidia:

Виправляє помилки

Кожне оновлення драйверів Nvidia приносить виправлення помилок, які дозволяють програмам та іграм працювати безперебійно.

Є багато випадків, коли ваша система може вийти з ладу під час гри в нову гру або запуску мультимедійного програмного забезпечення. Ця проблема може виникнути будь-коли, але коли ви оновлюєте драйвери Nvidia, нові виправлення можуть їх виправити.

Ви також можете зіткнутися з іншими проблемами через помилки. За допомогою оновлень Nvidia вирішує останні проблеми, які могли виникнути з останньою серією GPU, як-от проблеми з нагріванням і стабільністю.

Підтримує нові ігри та мультимедійні програми

Коли ви встановлюєте нову гру або мультимедійну програму у свою систему, вона може аварійно завершувати роботу. Іноді гра або програма часто аварійно завершує роботу під час відкриття певних функцій.

Найчастіше це трапляється, коли ваш драйвер Nvidia не підтримує нові ігри та програми. У своєму оновленні Nvidia розгортає підтримку різних програм та ігор. Отже, багато ваших проблем у цьому плані будуть вирішені.

Підвищує продуктивність

Заїдання кадру, низька кількість кадрів в секунду, високий час візуалізації та пікселізація під час попереднього перегляду редагування – це деякі поширені проблеми, з якими стикаються багато користувачів.

Але коли ви оновлюєте свою систему до останньої версії драйвера Nvidia, багато проблем вирішується. Багато користувачів свідчать про значне підвищення продуктивності в іграх і редагуванні.

У деяких драйверах Nvidia після оновлення продуктивність ігор і мультимедійних програм може зрости на 40-60%.

Представляє нові функції

Коли ви оновлюєте свою Nvidia, ви не лише обмежуєтеся виправленнями помилок і виправленнями, але також отримуєте нові функції та функції. Це допомагає покращити продуктивність візуалізації та покращити ігровий досвід.

Наприклад, коли Nvidia випустила режим низької затримки та Vulkan із новим оновленням драйвера, це підвищило ігрову продуктивність.

Кроки для оновлення драйверів Nvidia

Тепер, коли ви маєте гарне уявлення про драйвери Nvidia, давайте обговоримо покроковий посібник із оновлення драйвера відеокарти Nvidia.

Крок 1. Найпростіший спосіб оновити драйвер Nvidia — скористатися програмним забезпеченням Nvidia GeForce Experience. Якщо у вас чомусь його немає, ви можете легко завантажити та встановити його з офіційного сайту Nvidia. Після його встановлення вам просто потрібно запустити програмне забезпечення.

Крок 2. Якщо ви вже використовували драйвер Nvidia, перейдіть на вкладку «Драйвер» у програмному забезпеченні Nvidia GeForce Experience. Знайдіть «Перевірити наявність оновлень» у верхній правій частині інтерфейсу та натисніть на нього.

Ви побачите опцію «Завантажити», розташовану під нею, і всі деталі оновлення будуть показані разом з нею. Натисніть опцію «Завантажити», і почнеться завантаження останнього драйвера.

Крок 3. Якщо ви використовуєте графічний процесор Nvidia вперше і не встановили драйвер, програма Nvidia GeForce Experience покаже вам повідомлення «Драйвер не знайдено».

Коли ви отримаєте повідомлення, вам потрібно натиснути вкладку «Продовжити», і програмне забезпечення почне ідентифікувати режим GPU. Він запитає дозвіл, чи можна завантажити сумісний драйвер чи ні, і вам потрібно лише дозволити.

Крок 4. Після завершення завантаження програмне забезпечення запитає вас, чи хочете ви виконати інсталяцію «Власна» чи «Експрес».

Якщо ви виконуєте спеціальну інсталяцію, це допоможе виконати чисту інсталяцію, оскільки видаляє всі старіші драйвери та налаштування та забезпечує нове оновлення драйвера.

Ви можете вибрати, які компоненти потрібно встановити, і зробити оптимальний вибір. Однак, якщо вам потрібна повна інсталяція з усіма драйверами, ви можете вибрати швидку інсталяцію. Він встановить додаткові інструменти, які постачаються разом із драйвером.

Виберіть потрібний тип інсталяції та натисніть «Встановити» в кінці.

Крок 5. Процес встановлення займе деякий час. Після завершення встановлення Nvidia GeForce Experience покаже, що драйвер успішно оновлено. Тут будуть показані всі компоненти, які були встановлені. Натисніть вкладку «Закрити», щоб завершити процес.

Однак якщо під час автоматичного завантаження найновішого драйвера відеокарти Nvidia у вас виникла проблема, ви можете зробити це вручну. Давайте подивимося, як ви можете це зробити.

Крок 1. Щоб розпочати процес ручного оновлення драйвера графічного процесора, потрібно перейти на веб-сайт Nvidia і переглянути завантажений драйвер графічного процесора. Коли ви перейдете на сторінку драйвера, вас запитають деякі деталі, щоб ви могли завантажити правильний тип драйвера.

Крок 2: У параметрі вимог до драйвера перше, що вам потрібно буде вибрати, це «Тип продукту», а там вам потрібно вибрати «GeForce». Більшість споживчих графічних процесорів належить до сімейства GeForce.

Далі в «Серії продуктів» вам потрібно буде вибрати покоління, до якого належить ваш графічний процесор. Якщо у вас є GPU для вашого ПК, то він буде починатися з серії GT або RTX. Однак для ноутбука він буде згаданий як Ноутбук у суфіксі серії продукту.

Крок 3: Тепер виберіть номер моделі графічного процесора, встановленого у вашій системі. Якщо ви не впевнені щодо номера продукту, точний номер моделі GPU можна дізнатися в диспетчері пристроїв.

Вибравши вищезазначене, виберіть «Операційну систему», яку ви використовуєте, і «Тип завантаження». Для звичайних ігор і мультимедійного використання вам слід вибрати «Game Ready Driver» у «Download Type». Для професійного використання вам знадобиться «Studio Driver». Зрештою, просто виберіть «Мова» за вашим бажанням і натисніть «Пошук».

Крок 4: З’явиться нова сторінка, де буде показано опцію «Завантажити». Ви можете перевірити наявність оновлень, які ви отримаєте з новим драйвером. Також знайдіть опцію «Підтримувані продукти», щоб перевірити, чи є ваш графічний процесор у списку. Коли ви все перевірите, просто натисніть кнопку «Завантажити».

Крок 5. Завантаження драйвера займе кілька хвилин, але час може відрізнятися залежно від швидкості Інтернету. Після завершення завантаження вам потрібно відкрити файл «Оновлення драйвера», а потім клацнути інсталяційний файл.

Ви отримаєте екран налаштувань Nvidia, і вам доведеться вибрати між швидким або індивідуальним встановленням. Якщо ви шукаєте «Виконати чисту інсталяцію», то вам доведеться вибрати опцію «Вибіркова інсталяція». Однак, якщо ви виберете «Експрес» інсталяцію, ви отримаєте повну інсталяцію.

Після вибору одного з них натисніть на вкладку «Далі», і почнеться процес встановлення.

Крок 6: Процес інсталяції буде завершено через кілька хвилин, і ваше єдине завдання — натиснути кнопку «Закрити», щоб завершити процес інсталяції драйвера.

Заключні слова

Оновлення драйвера Nvidia — це життєво важливе завдання, про яке ви завжди повинні пам’ятати, оскільки воно не лише виправляє помилки, але й забезпечує багато покращень, які підвищують продуктивність. З кожним оновленням Nvidia пропонує нові функції та підтримку нових технологій, як-от ігор і мультимедійних програм, для кращої взаємодії з користувачем.

Ця стаття допоможе вам дізнатися про переваги драйверів Nvidia та про те, як оновлювати їх автоматично та вручну. Наведені вище покрокові інструкції допоможуть вам зробити все гладко, гарантуючи, що ви нічого не пропустите.