Як оновити до Windows 10 з Windows 7 безкоштовно

Windows 7 мертва, але вам не доведеться платити за оновлення до Windows 10. Microsoft тихо продовжує пропозицію безкоштовного оновлення протягом останніх кількох років. Ви все ще можете оновити будь-який комп’ютер із справжньою ліцензією Windows 7 або Windows 8 до Windows 10.

Як працює безкоштовне оновлення

Припускаючи, що ви використовуєте комп’ютер з Windows зі справжнім та активованим ключем Windows 7 (або Windows 8), ви можете оновити Windows до Windows 10 лише кількома кліками. Ваш ПК отримає справжній активований ключ Windows 10 — так само, як він працював у перший рік Windows 10, коли офіційно рекламувалась пропозиція безкоштовного оновлення.

Ви також можете оновити комп’ютер, виконавши нову інсталяцію Windows 10, навіть якщо на ньому не встановлено жодної операційної системи. Вам просто потрібно надати дійсний ключ Windows 7 (або Windows 8).

Немає гарантії, що це працюватиме вічно, але це все ще працювало 14 січня 2020 року. Одного дня Microsoft може відмовитися від нових оновлень. Але поки що ви все ще можете оновити. І після оновлення ваш комп’ютер отримає дійсний ключ Windows 10, який продовжуватиме працювати, навіть якщо Microsoft припинить дозволяти нові оновлення в майбутньому.

Оновлення. Зверніть увагу, що тут ми не можемо говорити про ліцензування бізнесу. Якщо у вашому бізнесі є комп’ютери з ОС Windows 7, корпорація Майкрософт може вважати, що ви не відповідаєте умовам її ліцензійної угоди після використання цього методу для оновлення ваших бізнес-ПК. Ми б не турбувалися про це для домашніх ПК, але організаціям, швидше за все, слід зв’язатися зі своїм партнером з ліцензування Microsoft для отримання додаткової інформації.

Резервне копіювання перед оновленням

Перш ніж почати, рекомендуємо створити резервну копію файлів. Процес оновлення не повинен стирати ваші файли, якщо ви не вирішите їх стерти, але завжди добре мати поточну резервну копію, особливо коли ви виконуєте значне оновлення операційної системи.

Ми також рекомендуємо вам знайти ключ Windows 7 (або Windows 8) на всякий випадок, якщо він вам знадобиться. Цей ключ може бути надрукований на наклейці на корпусі вашого ПК або на ноутбуці. Якщо ви встановили Windows 7 або Windows 8 самостійно, вам знадобиться знайти ліцензійний ключ, який ви придбали.

Якщо на вашому комп’ютері немає наклейки, ви завжди можете скористатися таким інструментом, як ProduKey від NirSoft щоб знайти ліцензійний ключ, який зараз використовується на вашому ПК.

Як оновити до Windows 10 безкоштовно

Щоб отримати безкоштовне оновлення, перейдіть до Веб-сайт Microsoft для завантаження Windows 10. Натисніть кнопку «Завантажити інструмент зараз» і завантажте файл .exe. Запустіть його, клацніть інструмент і виберіть «Оновити цей ПК зараз», коли буде запропоновано.

Так, це так просто. Ми не робимо тут нічого підступного — Microsoft вирішила дозволити людям оновлюватися за допомогою інструменту.

Якщо ви віддаєте перевагу чисту інсталяцію, ви можете вибрати «Створити інсталяційний носій», а потім надати дійсний ключ Windows 7 або 8 під час встановлення Windows 10.

Після оновлення

Під час процесу оновлення ви можете вибрати, чи бажаєте ви зберегти всі файли у вашій системі або почати нове.

Після встановлення ви можете перейти на екран Налаштування > Оновлення та безпека > Активація. Ви побачите, що ваша система «активована за допомогою цифрової ліцензії».

Якщо ви ввійдете в Windows 10 за допомогою облікового запису Microsoft, ця ліцензія буде пов’язана з вашим обліковим записом Microsoft, що спрощує повторну активацію Windows 10 на вашому ПК, якщо вам коли-небудь знадобиться її інсталювати.

І так, у майбутньому ви зможете виконати чисту інсталяцію Windows 10. Після активації Windows 10 буде «телефонувати додому», помітить, що ваша конфігурація обладнання має дійсну ліцензію в файлі, і автоматично активується.

Якщо у вас є система Windows 7, це дійсно гарна ідея оновити. Якщо ви не хочете використовувати Windows 10, подумайте про встановлення Linux, отримати Chromebook, або перехід на Mac. Вам не обов’язково використовувати Windows 10, але ми вважаємо, що вам слід перейти з Windows 7.

Ми перевіряли це роками, і інші сайти, як PCWorld, ZDNet, Грань, і Спливаючий комп’ютер нещодавно також перевірили цей метод.