Як оновити до Ubuntu 21.10

Ubuntu 21.10 вже тут, і це захоплюючий випуск. З цією новою версією Ubuntu Canonical нарешті надає своїм користувачам Gnome 40, оновлення наступного покоління до Gnome Shell та багато інших чудових функцій. У цьому посібнику ми покажемо вам, як ви можете оновити вашу систему Ubuntu до 21.10.

Оновлення до 21.10 – GUI

Оновлення до 21.10 за допомогою графічного інтерфейсу – це шлях, оскільки оновлення легко виконати. Не кажучи вже про те, що він подбає про все за допомогою кількох кліків. Ось як це зробити.

По-перше, вам потрібно оновити систему, щоб у поточній версії Ubuntu (21.04) були встановлені останні пакунки. Щоб оновити Ubuntu до останніх пакетів, натисніть клавішу Win на клавіатурі, введіть «Software Updater» і запустіть його.

Відкривши програму оновлення програмного забезпечення, він перевірить наявність останніх оновлень 21.04. Коли він підтвердить, що у вас є пакети для встановлення, з’явиться сповіщення з проханням встановити оновлення. Зробіть так.

Після встановлення всіх оновлень Ubuntu скаже вам: «Програмне забезпечення на цьому комп’ютері оновлено. Однак тепер доступна Ubuntu 21.10 (у вас є 21.04). ” Натисніть кнопку «Оновити», щоб почати процес оновлення 21.10.

  Повний посібник із того, як працюють торренти

Примітка: сповіщення про оновлення має з’явитися після встановлення оновлень в Ubuntu 21.04. Якщо ви не бачите сповіщення у своїй системі Ubuntu, не хвилюйтеся. Ви можете примусово виконати оновлення, запустивши термінал і ввівши команду update-manager -d.

Коли ви виберете кнопку «Оновити», Ubuntu попросить ввести пароль. За допомогою клавіатури введіть пароль облікового запису користувача. Потім натисніть кнопку «Автентифікація» для підтвердження.

Після введення пароля з’являться примітки до випуску Ubuntu 21.10. Знайдіть час і прочитайте їх. Після того, як ви закінчите читати примітки до випуску, знайдіть кнопку «Оновити» та натисніть її, щоб перейти до наступного кроку процесу оновлення.

Якщо вибрати кнопку «Оновити» в області приміток до випуску 21.10, відкриється вікно оновлення. Це вікно підготує вашу систему до оновлення. Після цього з’явиться вікно з написом «Ви хочете почати оновлення?» Натисніть кнопку «Почати оновлення», щоб підтвердити.

Процес оновлення займає трохи часу, оскільки інструмент оновлення Ubuntu має багато речей для завантаження. Тож розслабтеся, наберіться терпіння та дозвольте інструменту оновлення встановити останню версію у вашу систему.

Коли всі оновлення встановлено на вашій системі Ubuntu, на екрані з’явиться вікно «видалення застарілих пакетів». Знайдіть кнопку «Видалити» і клацніть по ній мишею, щоб видалити всі застарілі пакунки.

  Як назвати карту в майнкрафт

Після видалення всіх застарілих пакетів оновлення завершено. Потім перезавантажте комп’ютер, щоб почати використовувати Ubuntu 21.10!

Оновлення до 21.10 – Термінал

Іншим способом оновлення до Ubuntu 21.10 є термінал. Для початку вам потрібно запустити вікно терміналу на робочому столі Ubuntu. Натисніть Ctrl + Alt + T на клавіатурі, щоб відкрити термінал. Або знайдіть «Термінал» у меню програми та запустіть його таким чином.

Відкривши вікно терміналу, скористайтеся командою apt update, щоб оновити джерела програмного забезпечення Ubuntu та перевірити наявність оновлень.

sudo apt update

Після виконання команди оновлення скористайтеся командою оновлення, щоб інсталювати будь-які з очікуваних оновлень, доступних для Ubuntu 21.04. Ці оновлення необхідно встановити, оскільки Ubuntu не буде оновлюватися до встановлення всіх виправлень.

sudo apt upgrade -y

Після оновлення у вашій системі Ubuntu необхідно запустити команду dist-upgrade. Команда dist-upgrade встановить усі відкладені оновлення до Ubuntu.

sudo apt dist-upgrade -y

Тепер, коли всі оновлення встановлено на Ubuntu 21.04, можна розпочати оновлення до 21.10. Використовуючи команду sed, замініть «hirsute» на «impish» у ваших джерелах програмного забезпечення Ubuntu.

sudo sed -i 's/hirsute/impish/g' /etc/apt/sources.list

Зі зміною джерел програмного забезпечення з 21.04 на 21.10 наступним кроком є ​​оновлення Ubuntu. Щоб побачити зміни, внесені у файл «sources.list», необхідно оновити Ubuntu.

sudo apt update

Коли ви введете команду оновлення, Ubuntu видалить усі посилання на «hirsute» та додасть нову інформацію, яку ви додали за допомогою команди sed.

  Як побачити, який процесор у вашому ПК (і наскільки він швидкий)

Після запуску команди оновлення Ubuntu повідомить вас, що у вас є нові пакунки для встановлення. Ці пакети є оновленням 21.10. Щоб встановити ці пакунки, виконайте наведену нижче команду оновлення.

sudo apt upgrade -y

Після виконання команди оновлення більшість пакетів Ubuntu 21.10 буде встановлено. Проте більшість – це не всі. Щоб встановити решту пакетів для завершення оновлення, запустіть команду dist-upgrade.

sudo dist-upgrade -y

Коли команда dist-upgrade завершена, перезавантажте комп’ютер. Після перезавантаження ви будете використовувати Ubuntu 21.10! Насолоджуйтесь!

Завантажити 21.10

Хочете нову інсталяцію Ubuntu 21.10? Перевірте офіційного Веб-сайт Ubuntu, і натисніть «Завантажити», щоб отримати в руки останню версію ISO Ubuntu 21.10 для настільного комп’ютера.

Якщо ви хочете завантажити останню версію Ubuntu через торрент, перевірте альтернативна сторінка завантажень.