Як оновити до Ubuntu 21.04

Ubuntu 21.04 уже тут! З ним приходять нові захоплюючі оновлення робочого столу Ubuntu, ядро ​​Ubuntu Linux, а також багато нових функцій, які обов’язково сподобаються користувачам. У цьому посібнику ми розповімо, як ви можете оновити вашу систему до 21.04.

оновити до Ubuntu 21.04

Оновлення до 21.04 – GUI

Якщо ви плануєте оновити Ubuntu 20.10 до 21.04 Hirsuite Hippo, найкращий спосіб зробити це за допомогою графічного інтерфейсу. Графічний інтерфейс дуже зручний і не вимагає занадто багато в порівнянні з терміналом.

Щоб почати оновлення, натисніть клавішу Win на клавіатурі. Ця дія відкриє вікно пошуку Ubuntu Gnome. Використовуючи поле пошуку, введіть «Software Updater» і натисніть на піктограму з назвою «Software Updater».

Вибравши цю піктограму, програма оновлення програмного забезпечення Ubuntu відкриє та здійснить пошук останніх оновлень на Ubuntu.com. Цей пошук займе деякий час. Через деякий час вам буде запропоновано оновити ваш ПК Ubuntu, якщо ви ще цього не зробили.

Після оновлення перезавантажте ПК. Потім знову увійдіть і повторно запустіть Ubuntu Software Updater. Відкривши його, ви побачите: «Програмне забезпечення на цьому комп’ютері оновлено. Однак тепер доступна Ubuntu 21.04 (у вас є 20.10)».

  Як створити власний фон з масштабуванням

Натисніть кнопку «Оновити», щоб почати оновлення. Якщо ви не бачите цього сповіщення, вам потрібно примусово його виконати. Щоб примусово це зробити, відкрийте вікно терміналу та введіть команду нижче.

Примітка: ви можете відкрити вікно терміналу в Ubuntu, натиснувши Ctrl + Alt + T або знайшовши «Термінал» у меню програми.

update-manager -d

Після натискання кнопки «Оновити» вам буде запропоновано ввести свій пароль. Зробіть це та натисніть кнопку «Автентифікація», щоб продовжити. Після того, як ви введете свій пароль, ви побачите сторінку «Примітки до випуску» для 21.04. Прочитайте ці нотатки. Після завершення натисніть кнопку «Оновити».

Після натискання кнопки «Оновити» на сторінці приміток до випуску Ubuntu почне налаштовувати вашу систему Ubuntu для Ubuntu 21.04 (завантаження нових пакетів, налаштування нових каналів програмного забезпечення тощо).

Після того, як Ubuntu завершить налаштування вашої системи для оновлення, ви побачите вікно. У цьому вікні з’являється повідомлення: «Ви хочете розпочати оновлення?» Натисніть кнопку «Почати оновлення», щоб продовжити.

Після натискання кнопки оновлення Ubuntu розпочне перехід існуючої системи на Ubuntu 21.04. Цей процес займе досить багато часу, залежно від підключення до мережі. Сядьте і дайте завершення вікна «Оновлення розповсюдження».

  Виправлення помилки «iTunes не вдалося підключитися до цього iPhone».

Коли вікно «Оновлення розповсюдження» завершиться, він перезавантажить ваш ПК Ubuntu. Після повторного входу в систему Ubuntu ви будете використовувати Ubuntu 21.04! Насолоджуйтесь!

Оновлення до 21.04 – Термінал

Якщо ви віддаєте перевагу оновити Ubuntu 21.04 з 20.10 з терміналу, ви можете. Для початку відкрийте вікно терміналу на робочому столі Ubuntu Linux. Щоб відкрити вікно терміналу в Ubuntu, натисніть Ctrl + Alt + T на робочому столі. Або знайдіть «Термінал» у меню програми та запустіть його таким чином.

Коли вікно терміналу відкриється, вам потрібно буде оновити наявну систему Ubuntu. 20.10 має бути оновленим перед спробою оновити до нової версії, оскільки можуть виникнути поломки.

Щоб оновити Ubuntu 20.10 до останніх пакетів, виконайте таку команду apt update. Потім скористайтеся командою apt upgrade, щоб завершити все. Майте на увазі, що це оновлення може зайняти кілька хвилин.

sudo apt update

sudo apt upgrade 

Після оновлення Ubuntu 20.10 вам потрібно буде виконати dist-оновлення. Ця команда встановить будь-які пакунки в Ubuntu 20.10, які могли бути затримані з тих чи інших причин.

sudo apt dist-upgrade

Дозвольте команді dist-upgrade виконувати свій курс. Якщо нема чого встановлювати, нічого страшного. Запуск цієї команди в Ubuntu 20.10 є лише запобіжним заходом, але необхідним.

  Як використовувати нотатки доповідача в PowerPoint

Звідси вам потрібно буде змінити джерела програмного забезпечення з Ubuntu 20.10 Groovy на Ubuntu 21.04 Hirsute. Для цього виконайте наведену нижче команду sed.

sudo sed -i 's/groovy/hirsute/g' /etc/apt/sources.list

Після того, як джерела програмного забезпечення були змінені, виконайте команду apt update ще раз. Запуск цього дозволить Ubuntu оновити джерела програмного забезпечення та змінити репозиторії з 20.10 на 21.04.

sudo apt update

Після команди update повторно запустіть команду apt upgrade. Ця команда встановить пакети Ubuntu 21.04 Hirsute поверх 20.10 Groovy.

sudo apt upgrade

Далі повторно запустіть команду dist-upgrade. Ця команда встановить усі доступні пакунки Ubuntu 21.04, включаючи ті, які затримуються командою оновлення.

sudo apt dist-upgrade

Перезавантажте ПК з Linux. Після повторного входу запустіть вікно терміналу. Потім виконайте команду apt autoremove, щоб видалити застарілі пакунки.

sudo apt autoremove 

Після видалення всіх застарілих пакетів ви будете готові до використання Ubuntu 21.04! Насолоджуйтесь!