Як оновити до Libre Office 6.0 на Linux

| | 0 Comments| 6:20 AM
Categories:

Випущено Libre Office 6.0! Якщо ви використовуєте старішу версію і ви раді спробувати нові функції, зараз може бути чудовий час для встановлення оновлення. У цій статті ми розглянемо різні способи оновлення до останньої версії Libre Office.

Щоб Libre Office оновився до останньої версії, вам потрібно запустити Ubuntu, Debian, Arch Linux, Fedora, OpenSUSE, встановити загальний двійковий файл, використовуючи пакети Snap або Flatpaks.

Ubuntu

Libre Office 6.0 має поставлятися з останньою версією Ubuntu (18.04), тому чудовим способом отримати нову версію було б слідувати шляху оновлення 17 квітня. Не хочете так довго чекати? Спочатку перевірте диспетчер оновлень в Ubuntu. Щоб перевірити це, натисніть клавішу Windows на клавіатурі, введіть «оновлення», натисніть на диспетчер оновлень, щоб відкрити його.

Використовуйте інструмент оновлення Ubuntu, щоб встановити всі останні оновлення для вашого ПК. Коли все буде оновлено, відкрийте вікно терміналу та додайте офіційний PPA Libre Office.

sudo add-apt-repository ppa:libreoffice/ppa

Використовуючи команду apt update, ми можемо повідомити Ubuntu додати новий Libre Office PPA до системи.

sudo apt update

Тепер, коли новий PPA є, поверніться до інструмента оновлення Ubuntu і перевірте наявність оновлень ще раз. Нова версія Libre Office (6.0) має з’явитися як оновлення. Використовуючи Ubuntu, встановіть оновлення як правило. Крім того, скористайтеся apt upgrade.

sudo apt upgrade

Debian

Debian Stable постачається з Libre Office, але зазвичай він досить застарілий, і через те, як працює Debian, дуже малоймовірно, що нова версія з’явиться на вашому ПК як оновлення. Якщо ви хочете використовувати Libre Office 6.0 на вашому ПК Debian Linux, вам потрібно виконати ці дії.

  Як слухати Spotify без офіційного клієнта на Linux

Спочатку видаліть стару версію Libre Office, яка входить до складу Debian.

sudo apt-get remove libreoffice-*

Коли стару версію офісного пакету буде вимкнено з Debian, перейдіть на веб-сайт Libre Office і візьміть версію 6.0. Існує 64-розрядна і 32-розрядна Доступні пакети DEB. Коли завантаження закінчиться, скористайтеся терміналом для компакт-диска в каталозі завантаження.

cd ~/Downloads

Незважаючи на те, що ми завантажили Libre Office у форматі пакета Debian, нам все одно доведеться мати справу з архівом Tar. Використовуйте цю команду, щоб розпакувати архів Libre Office 6.0.

tar -xvzf LibreOffice_*_Linux_x86-64_deb.tar.gz

Після розпакування всього за допомогою компакт-диска перемістіть термінал у папку «DEBs».

cd LibreOffice_*_Linux_x86-64_deb/

cd DEBS

Нарешті, скористайтеся інструментом dpkg, щоб розпочати встановлення Libre Office 6.0.

sudo dpkg -i *.deb

Arch Linux

Враховуючи, що Arch Linux — це сучасний дистрибутив Linux, у вас вже повинна бути версія 6.0. Якщо з якоїсь причини ви цього не робите, скористайтеся цією командою для оновлення.

sudo pacman -U libreoffice-fresh

Його не встановлено? Використовуйте інструмент пакету Pacman, щоб встановити його.

sudo pacman -S libreoffice-fresh

Fedora та OpenSUSE

Наразі у Fedora користувачі мають доступ лише до версії 5.4. Щоб оновити свою версію офісного пакета до 6.0, виконайте такі дії. Спочатку завантажте найновіші RPM для Libre Office 6.0. Існує 64-розрядна і 32-розрядна доступні версії. Після завантаження видаліть версію Libre Office, яка вже була на вашому ПК.

  6 найкращих операційних систем Linux для конфіденційності

Fedora DNF

sudo dnf remove libreoffice-*

Сузе Зіппер

sudo zypper remove libreoffice-*

Примітка. Користувачі OpenSUSE також не соромтеся дотримуватись цих інструкцій.

Далі розпакуйте архів RPM.

cd ~/Downloads

tar -xvzf LibreOffice_*_Linux_x86-64_rpm.tar.gz

За допомогою компакт-диска введіть папку RPM.

cd LibreOffice_*_Linux_x86-64_rpm

cd RPMS

Використовуйте інструмент пакету для встановлення файлів Libre Office 6.0 RPM.

Fedora DNF

sudo dnf install *.rpm

Сузе Зіппер

sudo zypper install *.rpm

Пакет Snap

Пакети Snap — це чудовий спосіб підтримувати програмне забезпечення в актуальному стані, особливо тому, що розробникам потрібно лише розміщувати матеріали в магазині Snap, а користувачеві не потрібно ні з чим мати справу. Якщо ви використовуєте Libre Office через Snap від Snapcraft, ви зможете легко оновитися до версії 6.0. Щоб оновити, відкрийте термінал і запустіть команду швидкого оновлення. Ця команда виходить і завантажує нові версії знімків, які є на вашому ПК.

sudo snap refresh

Ця команда має автоматично оновитися до останньої версії Libre Office. Якщо це не так, подумайте про перевстановлення оснастки Libre Office, щоб видалити стару версію на користь новішої.

sudo snap remove libreoffice

sudo snap install libreoffice

Flatpak

Поряд із Snaps, Flatpak — це чудовий спосіб використовувати Libre Office. Усі оновлення програмного забезпечення здійснюються на стороні розробки, і користувачеві не потрібно турбуватися. Щоб отримати версію 6.0 Libre Office, просто оновіть Flatpak та встановіть оновлення.

flatpak update

Запуск цього оновлення має інсталювати нову версію Libre Office 6.0. Якщо це не працює, перевстановіть його за допомогою:

flatpak uninstall flathub org.libreoffice.LibreOffice

flatpak install flathub org.libreoffice.LibreOffice

двійковий

Використання Libre Office у Linux через двійковий файл, який можна завантажити? Якщо ви шукаєте найновішу версію, вам знадобиться завантажте його і встановити вручну. Майте на увазі, що такий спосіб використання Libre Office дуже виснажливий. Натомість розгляньте можливість встановлення через Flatpak або Snaps.

  Найкращі дистрибутиви Linux для користувачів Windows