Як обчислити майбутню вартість за допомогою функції FV Excel

Ключові висновки

 • Функція FV в Excel обчислює майбутню вартість серії платежів на основі процентних ставок і періодичних платежів.
 • FV можна використовувати для визначення загальної суми заборгованості за кредитом з урахуванням основної суми, нарахованих відсотків і комісій.
 • FV також можна використовувати для розрахунку майбутньої вартості ощадного рахунку з урахуванням процентної ставки та регулярних внесків.

Функція FV Excel є корисним інструментом для фінансового планування. Він передбачає майбутню вартість платежів, враховуючи відсотки за позиками або зростання заощаджень з часом. Давайте заглибимося в тонкощі функції FV і розглянемо її застосування в різних сценаріях.

Що означає майбутня вартість (FV)?

Майбутня вартість (FV) представляє вартість грошової суми в певний момент у майбутньому з урахуванням таких факторів, як процентні ставки та періодичні внески. У своїй основі концепція FV обертається навколо часової вартості грошей, яка проголошує, що долар сьогодні коштує більше, ніж долар у майбутньому. Це насамперед через потенційну здатність грошей заробляти та інфляцію.

Ви можете використовувати функцію FV як для позик, так і для заощаджень. Коли ви берете позику, кредитор стягує відсотки як вартість позики. Ці відсотки накопичуються протягом усього терміну кредиту. FV допомагає визначити, скільки ви заборгували в цілому, включаючи накопичені відсотки.

Що стосується економії, то потужність компаундування є одним із її найважливіших аспектів. Ви отримуєте відсотки як на початкову основну суму, так і на накопичені з часом відсотки, концепція, відома як складні відсотки. Функція FV допомагає вловити цей складний ріст.

Концепція FV є не просто теоретичною; це має відчутні наслідки в реальному світі. Наприклад, завдяки силі компаундування навіть незначна різниця в процентних ставках може призвести до значних відмінностей у FV протягом тривалих періодів. Ви можете краще спостерігати за цим, спробувавши калькулятор складних відсотків у Excel.

Що таке функція FV в Excel?

FV є однією з основних фінансових функцій у Excel. Він розраховує майбутню вартість інвестицій або позики на основі постійних платежів і постійної процентної ставки. Синтаксис такий:

 =FV(rate, nper, pmt, [pv], [type]) 

Де:

 • ставка – це відсоткова ставка для кожного періоду, виражена десятковим дробом у відсотковому форматі (наприклад, 5% як 0,05).
 • nper – загальна кількість платіжних періодів.
 • pmt — платежі, здійснені за кожний період; вона не може змінюватися протягом життя інвестиції.
 • pv (необов’язково) — поточна вартість або одноразова сума, для якої ви хочете знайти майбутню вартість. Excel припускає, що це значення дорівнює нулю, якщо залишити порожнім.
 • type (необов’язковий) – це число 0 або 1 і представляє час платежу (0 = кінець періоду, 1 = початок періоду). Excel вважатиме нуль, якщо цей аргумент порожній.

Під час розрахунку платежів за кредитом переконайтеся, що ставка, NPER і PMT використовують однакові часові інтервали. Наприклад, якщо ви робите щомісячні внески, поділіть річну процентну ставку на 12. Ви також можете використовувати функцію RATE в Excel, щоб обчислити процентні ставки для різних сценаріїв.

Розрахунок майбутньої вартості позики за допомогою FV в Excel

У контексті позик майбутня вартість являє собою загальну суму заборгованості на дату в майбутньому з урахуванням основної суми (первісної позиченої суми), відсотків, нарахованих з часом, і будь-яких додаткових комісій або платежів.

Якщо ви хочете використовувати функцію FV для позики, вам знадобиться процентна ставка позики, кількість платежів, які ви здійснили на цей момент у майбутньому (NPER), платіж, здійснений за період (PMT), і сума кредиту (PV). FV розраховує майбутню вартість, яка в даному випадку є сумою, яку ви повинні кредитору.

Тільки почали працювати з фінансовими функціями Excel? Радимо прочитати наш посібник із функції NPER у Excel, де ми розглядаємо основні поняття, пов’язані з цими функціями. Розуміння цих понять значно полегшить роботу з цими функціями.

Якщо FV показує позитивне значення, це означає, що ви все ще винні кредитору, тоді як нуль означає, що ви погасили свій борг. Якщо FV показує від’ємне значення, це означає, що ви не тільки погасили борг, але й позичили трохи грошей і стали кредитором.

Давайте продемонструємо це за допомогою електронної таблиці вище. Уявіть, що ви взяли позику на суму 15 000 доларів США (PV) із річною відсотковою ставкою 5% і щомісяця ви вносите 500 доларів США (PMT), щоб її погасити. Ви можете використовувати функцію FV, щоб дізнатися, скільки ви будете винні банку через 20 місяців (NPER) після того, як ви взяли кредит. Ось як:

 • Виберіть комірку, у яку потрібно вивести FV.
 • Введіть формулу нижче:
   =FV(5%/12, 20, 500, -15000) 
 • Натисніть Enter.
 • У цьому випадку формула показує, що після того, як ви зробите 20 щомісячних платежів, ви все одно будете винні банку 5894 долари. Ви можете спробувати різні значення NPER, щоб побачити, скільки ви будете винні банку в різні моменти. Диспетчер сценаріїв Excel може допомогти вам ефективніше аналізувати різні сценарії.

  Розрахунок майбутньої вартості ощадного рахунку за допомогою FV в Excel

  Щоб використовувати функцію FV для ощадного рахунку, вам потрібні три вхідні дані:

 • Процентна ставка по рахунку.
 • Кількість платежів, які ви здійснили на той момент у майбутньому (NPER).
 • Платіж за період (PMT).
 • Майбутня вартість, розрахована FV, у цьому випадку є балансом ваших заощаджень.

  Варто зазначити, що, на відміну від позик, FV може бути позитивним лише в сценаріях заощаджень. Ще одна відмінність полягає в тому, що ви повинні ввести значення PMT як від’ємне, оскільки ви позичаєте гроші.

  Давайте візьмемо приклад, щоб краще це зрозуміти. Припустімо, ви хочете заощаджувати 300 доларів США щомісяця (PMT) на рахунку з річною процентною ставкою 12%. Ви можете використовувати функцію FV із згаданими раніше вхідними даними, щоб визначити, скільки ви заощадите за два роки.

  Оскільки аргументи мають використовувати однакові одиниці часу, ви можете ввести 24 місяці замість двох років для NPER. Ось як ви можете використовувати функцію FV для цього сценарію:

 • Виберіть комірку, у яку потрібно вивести FV.
 • Введіть формулу нижче:
   =FV(12%/12, 24, -300) 
 • Натисніть Enter.
 • Зауважте, що ця формула повертає майбутню вартість ощадного рахунку через два роки після того, як ви почали заощаджувати, і припускає, що баланс заощаджень до цього був нульовим. Якщо ви вже заощадили певну суму, вам слід ввести від’ємне значення як аргумент PV.

  Отже, якщо у вас уже є 1000 доларів на ощадному рахунку, наведена нижче формула дасть вам майбутню вартість через два роки:

   =FV(12%/12, 24, -300, -1000) 

  Якщо ви маєте на увазі певний FV, програма Excel Goal Seek може автоматично коригувати інші аргументи у формулі для досягнення вашої мети.

  Функція FV Excel — це універсальний інструмент для фінансового прогнозування, незалежно від того, чи ви оцінюєте майбутні наслідки позики чи прогнозуєте зростання своїх заощаджень. Це передбачення є безцінним, особливо при плануванні довгострокових фінансових цілей.

  Коли ви навчитеся користуватися функцією FV, спробуйте поєднати її з інструментами прогнозування Excel, такими як Goal Seek, щоб приймати більш стратегічні фінансові рішення.