Як обмежити дані в Google Таблицях за допомогою перевірки даних

Categories:

Якщо ви використовуєте Google Таблиці для співпраці з іншими, ви можете запобігти введенню неправильних даних у клітинки вашої електронної таблиці. Перевірка даних не дозволяє користувачам вставляти що-небудь, окрім належно відформатованих даних, у певних діапазонах. Ось як ним користуватися.

Як використовувати перевірку даних у Google Таблицях

Запустіть браузер, перейдіть до Домашня сторінка Google Таблиць, відкрийте електронну таблицю та виділіть діапазон, який потрібно обмежити.

Натисніть «Дані», а потім «Перевірка даних».

У вікні перевірки даних, що відкриється, натисніть спадне меню поруч із «Критерії». Тут ви можете встановити певний тип введення, щоб дозволити вибрані клітинки. У рядку, який ми вибрали, ми збираємося переконатися, що люди вказали чотиризначне число року виходу фільму, тому виберіть опцію «Число». Ви також можете вибрати інші критерії, як-от лише текст, дати, попередньо визначений список параметрів, елементи із зазначеного діапазону або власну формулу перевірки.

  Що робити, коли акумулятор під’єднано, а не заряджається

Натисніть спадне меню поруч із

Кожен параметр має власні значення, які потрібно точно вказати для цієї функції, щоб перевірити дані, введені в кожну клітинку. Оскільки нам потрібно лише рік виходу фільму, ми збираємося використовувати перевірку «Між». Потім ми налаштовуємо мінімальне значення 1887 — перший створений фільм — і максимальне значення 2500, якого має бути достатньо для потреб цієї електронної таблиці.

Далі виберіть, чи мають Таблиці показувати попередження або повністю відхиляти будь-що введене та відображати повідомлення про помилку, коли дані недійсні.

Попередження сповіщає користувача, що номер має бути між певним діапазоном, і зберігає недійсні дані в клітинці з червоним сповіщенням.

  Як увімкнути або вимкнути новий дизайн Chrome

Якщо ви виберете «Відхилити введення», користувач побачить спливаюче вікно з непонятним повідомленням про помилку після того, як він подає недійсні дані, і все, що він ввів, також буде видалено.

Ви також можете відхилити будь-яке недійсне введення, але надайте людям відгук щодо типу необхідних даних. Натисніть «Відхилити введення», поставте прапорець «Показати текст довідки перевірки», а потім введіть корисне попередження. Натисніть «Зберегти», щоб закрити інструмент перевірки.

Натисніть

Тепер, коли хтось намагається ввести недійсні дані, вона отримує корисне повідомлення, щоб вона могла виправити помилку в даних.

Перевірка даних є важливою, коли ви збираєте інформацію від людей і хочете переконатися, що вони вводять правильну інформацію в клітинки електронної таблиці. Це не дозволяє будь-кому подавати неправильні дані і може використовуватися як застереження, якщо ви налаштували формули або завдання автоматизації, які покладаються на ці дані.

  Найпростіші способи відеочату з родиною на День матері