techukraine.net Youtube Як написати сценарій для цікавого відео YouTube

Як написати сценарій для цікавого відео YouTube

| | 0 Comments| 12:25 AM
Categories:

Ви коли-небудь опинялися посеред зйомок свого наступного відео на YouTube і не впевнені, що буде далі? Це може бути надзвичайно важко придумати закінчення відео, поки камера працює.

Тут вам на допомогу може прийти сценарій — будь то сюжетна лінія чи схема діалогу. У цій статті ви дізнаєтесь про елементи написання сценарію відео на YouTube і процес створення власного.

Чому ви повинні написати сценарій перед записом

Для створення успішного відео є кілька компонентів: процес оповідання, виробництво фільму та редагування відео – лише деякі з них. Написання сценарію перед зйомкою відео – це важливий крок, щоб допомогти організувати всі ці елементи. Сценарій — це, по суті, орієнтир для вашого відео YouTube — як для потоку відео, так і для діалогу.

Наприклад, у вас може бути покроковий план для відеороликів, який допоможе надати вашому відео кінематографічного вигляду. Під час зйомок ви будете знати, який кадр вам потрібен. Ви також матимете посібник, щоб зробити редагування відео ефективнішим.

Крім того, якщо ви плануєте зняти відео, у якому ви витрачаєте достатньо часу на розмову з камерою, ви будете вдячні собі за сценарій. Це не обов’язково дослівно те, що ви хочете сказати, але це допоможе вам підтримувати тему відео. Крім того, ви можете використовувати програму телесуфлера під час зйомки відео.

Важливі елементи написання сценарію відео

Під час написання сценарію для YouTube є кілька елементів, які потрібно додати, щоб зробити його найкращим.

Теперішній час

Використання теперішнього часу дає аудиторії відчуття перегляду ваших відео в реальному часі. Це може допомогти зробити ваш вміст більш релевантним і залишатися актуальним.

Використовуйте просту структуру речень

Прості речення аудиторії легше зрозуміти та сприйняти інформацію, яку ви подаєте. Крім того, якщо ви намагаєтесь охопити глобальну аудиторію, вам доведеться враховувати всі рівні мовних навичок — прості речення допоможуть зробити ваш вміст доступнішим.

  Як завантажити музику на YouTube Music

Пишіть для своєї аудиторії

Зрештою, ви створюєте відео YouTube для інших людей. Ви повинні враховувати те, що ваша аудиторія хоче переглянути.

Просто тому, що вам подобається ваша колекція кухлів, ваша аудиторія, яка прийде на ваш канал, щоб дізнатися, як відреставрувати старі Тойоти, може не хвилюватися, що призведе до втрати глядачів.

Використовуйте Active Voice

Використання активного голосу допоможе надати вашому відео на YouTube сильнішої позиції, що сприятиме більшій зацікавленості аудиторії. Ви висловите свої ідеї більш чітко та з більшою впевненістю, а впевнений доповідач зазвичай виглядає більш надійним.

Якщо ви не впевнені, чи використовує ваш скрипт активний чи пасивний голос, ви завжди можете використовувати ChatGPT як коректор.

Не будьте занадто формальними

Мета вашого сценарію — полегшити зв’язок із аудиторією. Використання не надто офіційної мови дозволить вам створити більш невимушену атмосферу на вашому каналі.

Крім того, глядачі, як правило, хочуть відео, які є більш актуальними, а формальна мова зазвичай забирає час.

Гумор – це приємно

Всі люблять сміятися, тому спробуйте додати трохи гумору у свій сценарій. Це не тільки допоможе вам виділитися як користувач YouTube, але й краще запам’ятається вашим глядачам.

Навіть більше, люди частіше поділяться відео, яке їх розсмішило.

Використовуйте AI Writing Assistants

Якщо ви зіткнулися з сценарним блоком або вам взагалі важко придумати відео, спробуйте скористатися помічником для написання штучного інтелекту, щоб створити привабливий вміст.

Це може допомогти з кількома аспектами процесу написання, як-от придумати заголовки та вступ і навіть написати для вас сценарій діалогу.

Як написати сценарій для свого відео YouTube

Написання сценарію для відео не повинно бути проблемою. Нижче наведено вказівки щодо всього, що потрібно враховувати під час процесу. Зрештою, ви матимете корисний план ще до початку зйомок.

  Як очистити історію переглядів YouTube

1. Почніть із головної ідеї

Необхідно визначити основну тему вашого відео — не варто приступати до зйомок, не розуміючи, які кадри вам знадобляться.

Звичайно, під час зйомок сюжетна лінія може прогресувати у щось дещо інше, але головна тема все одно має бути центральною. Якщо ні, вашій аудиторії буде важко залишатися залученою.

2. Передбачте запитання вашої аудиторії

Знання вашої цільової аудиторії є одним із кроків контрольного списку створення контенту. Перш ніж писати сценарій, вам потрібно зрозуміти, що шукає ваша аудиторія, якщо вона вирішить переглянути ваше відео.

Наприклад, скажімо, ви пишете сценарій для відео про те, як налаштувати сонячну батарею для автономного кемпера. Ваша аудиторія захоче знати, які батареї ви використовуєте, потужність сонячних панелей і як все підключено, включаючи інвертор і контролери.

Без сценарію ви можете пропустити важливу інформацію, яку шукали ваші глядачі.

3. Використовуйте хук як вступ

Перші 30 секунд будь-якого відео на YouTube є найважливішими — саме тоді глядач дізнається, хоче він продовжувати перегляд чи ні. Отже, ваше завдання – зацікавити їх за допомогою захоплюючого вступу.

Ви можете написати свій хук як пояснення кадрів дії, щоб захопити аудиторію, як пару рядків у відео або як голос за кадром. Ваш гачок має бути швидким і привабливим.

4. Випишіть свій вміст

Після визначення теми та вступу ви захочете написати решту свого відео. Це можна зробити різними способами, наприклад, налаштувати діалог для телесуфлера або надати детальний звіт про кожну сцену.

Його головна мета — тримати вас у курсі, тому форматування сценарію залежить від вас.

5. Визначте переходи

Швидше за все, у вашому відео буде кілька сцен, які переведуть аудиторію з однієї обстановки в іншу або навіть лише з однієї підтеми до наступної. Важливо окреслити ці переходи заздалегідь, щоб процес зйомки та монтажу проходив плавніше.

  Як вимкнути попередній перегляд ескізів автоматичного відтворення на YouTube

Ви можете виявити у своєму сценарії, що один розділ між переходами, здається, не допомагає рухати історію — ви можете вирізати сцену перед постановкою, щоб заощадити час.

Ви також можете виявити, що для плавних переходів вам знадобляться дуже конкретні кадри. Це корисно знати, щоб ви могли переконатися, що зробили правильні кадри.

6. Додайте заклик до дії

Користувачі YouTube дуже добре знайомі із закликом до дії «натисніть кнопку підписки» та «подобається це відео». Звичайно, ви можете знайти час під час зйомок, щоб додати свій заклик до дії до свого відео, або ви можете написати сценарій, щоб воно не здавалося таким нав’язаним.

Важливо створити свій заклик до дії в місці, яке буде органічним для вас і вашої аудиторії — ви не хочете, щоб вони відчужувалися. Якщо ви впишете це в схему свого відео, ви зможете визначити це природне місце заздалегідь, що полегшить вам роботу пізніше.

7. Включіть додатки для кінцевого екрана YouTube

У кінці відео на YouTube ви можете розміщувати доповнення, наприклад, яке відео дивитися наступним або один зі своїх списків відтворення. Якщо ви знаєте, які додаткові компоненти ви збираєтеся використовувати, ви можете включити їх у сценарій.

Було б добре, щоб ви знали, якщо вам довелося вказати в певному напрямку, щоб доповнення з’являлося в потрібному місці. Або ви можете створити сценарій для голосу за кадром, щоб попросити аудиторію переглянути певний список відтворення.

Напишіть сценарій для свого наступного відео YouTube

Як YouTuber, написання сценарію є важливим кроком, який ви не захочете пропустити. Це може допомогти зменшити стрес від створення імпровізованого вмісту. Це також може зробити ваше відео більш організованим і привабливим.

Наступного разу, коли ви плануватимете відео на YouTube, спробуйте написати сценарій, щоб вам було легше, пам’ятаючи про перелічені вище елементи написання.