Як написати привабливий супровідний лист і знайти роботу своєї мрії

Categories:

Супровідний лист може допомогти вам виділитися в натовпі, продемонструвавши свої навички, особистість і готовність приєднатися до компанії та посади, на яку ви претендуєте.

Цілком природно, що ви прагнете до роботи своєї мрії.

Маючи в голові чіткий опис посади та перевірений список компаній, ви повинні готуватися до процедури подачі заявки.

Раптом ви чуєте з хороших джерел, що одного резюме може бути недостатньо; вам також потрібен супровідний лист!

Ви могли б пов’язати?

Багато абітурієнтів з нетерпінням пропускають супровідні листи. Але це не перешкода, а перепона, яка веде вас до фінішу.

Отже, якщо ви хочете створити добре структурований, привабливий супровідний лист, ця стаття допоможе вам у цьому.

Читайте далі; буде тільки краще!

Що таке супровідний лист?

Супровідний лист виступає як доповнення до резюме, що додається до вашої заявки.

Як випливає з назви, це перша сторінка, яка відкриває процес подання заявки на роботу. І це лише 1 сторінка.

Хоча більша частина інформації міститься в резюме, супровідні листи дозволяють вам представити інформацію особисто. Це не означає ділитися всією своєю історією, оцінками «подобається» та «не подобається». Натомість це коротка розробка всієї інформації, зазначеної в резюме, у більш персоналізований спосіб.

Супровідні листи дозволяють влучно описати навички та досягнення, пов’язані з конкретною посадою. Тут ви натякаєте наймачеві, чому ви є найкращим вибором порівняно з іншими заявниками.

Зауважте, що супровідний лист не залежить від резюме, яке чекає відразу за цією початковою сторінкою. Неправильно вважати, що в ньому має бути зазначена та сама інформація, яка вже згадувалася в резюме. Якби це було так, супровідні листи були б зайвими.

Читайте також: Преміум-конструктор резюме для створення потужного професійного резюме

Навіщо вам супровідний лист?

Згідно зі статистикою, 83% наймачів вважають важливим додавати супровідний лист. Цікаво, що 38% претендентів не додають супровідний лист до своєї заявки, навіть якщо компанія, яка приймає на роботу, вимагає цього.

Це означає, що, виробивши звичку додавати супровідний лист до свого профілю, ви вже виграли конкуренцію на 60% у випадку, якщо компанія просила про це. Цікаво, що інколи наймач переконується, що найме кандидатів, просто пройшовши цю вступну сторінку, не відчуваючи потреби виходити далі.

Хіба це не потужний інструмент?

Супровідні листи, як правило, є кращими, коли подають заявку на вищий профіль, але вони також можуть стати кращим рішенням для кандидатів початкового рівня.

Безсумнівно, супровідний лист є одним із найважливіших сегментів вашої заявки на роботу. Давайте розглянемо деякі основні переваги супровідного листа:

 • Особисте вікно: цікавий вступ і коротке обговорення ваших цінностей і стилю роботи є вікном у вашу особистість і характер. Ваш стиль письма також передає багато про ваш тон. Це допомагає встановити кращий зв’язок між заявником і наймачем. Ось тут резюме може зазнати невдачі.
 • Тай-брейк: Скажімо, є інший претендент, який має такі ж шанси отримати роботу, як і ви. Але добре складений супровідний лист із зазначенням правильних деталей може виграти краватку.
 • Систематичне представлення: добре сплановане, систематичне представлення вашої інформації є дуже ефективним для переконання менеджера з найму щодо вашої кандидатури.
 • Висловлення бажання: Супровідні листи дозволяють висловити свій ентузіазм щодо приєднання до компанії та посади, чого дуже хочуть наймати.
 • Демонстрація навичок: супровідний лист дозволяє вам продемонструвати свої навички. І компанії чекають цього з нетерпінням. Ви можете згадати не лише навички, але й свою радість від їх виконання, виділену в розділі досягнень.
  Як видалити файл, відкритий в іншій програмі

Рухаючись далі, давайте розберемося, які розділи ви повинні додати до супровідного листа.

Різні розділи супровідного листа

Багато претендентів базікають про свій профіль, використовують непотрібні кліше та намагаються виглядати унікальними, щоб заповнити цю першу сторінку. Однак, щоб написати справжній супровідний лист, потрібне мистецтво, на яке завжди звертають увагу наймачі.

Давайте обговоримо, як написати переконливий супровідний лист і розділи, які в ньому містяться:

Заголовок – це перший розділ супровідного листа. Він підрозділяється на наступний порядок:

 • Ім’я та контактні дані: це приверне першу увагу читача. Зробіть заголовок супровідного листа схожим на резюме.

Поряд з іменем додайте своє місце проживання, місто та поштовий індекс, а потім номер телефону. Не забудьте додати свою електронну адресу.

 • Дата
 • Ім’я одержувача
 • Позначення одержувача
 • Назва компанії
 • Адреса компанії

Привітання

Привітайте менеджера з найму належним чином, додавши привітання, як-от «шановний».

Після привітання слід написати ім’я менеджера з найму.

Приклад: Шановний Джоне Доу

Уникайте загального написання тут або в будь-якій частині листа, яке дає кадровому агентству уявлення про те, що ви подаєте заявку на різні профілі шляхом копіювання.

Приклад: Привіт, пане/пані. (Натомість укажіть, до кого ви звертаєтеся.)

Джерело: Zippia

вступ

Як говориться, перше враження – останнє. Щоб спонукати наймача читати вперед з інтересом, нехай вступ буде помітним.

Тут ви можете вказати посаду, яка вас цікавить, і звідки ви дізналися про цю вимогу. Якщо це через друга, згадайте про це, якщо тільки це не матиме негативного впливу.

Висловіть свій ентузіазм і бажання працювати на цій посаді. Згадайте кілька своїх навичок і талантів, які ви плануєте використовувати для компанії. Крім того, додайте кілька відповідних деталей про компанію, яку ви цінуєте. Це вразить наймача тим, що ви добре дослідили компанію.

Тіло

Нехай цей параграф буде коротким і щільним. Основний розділ є серцевиною супровідного листа.

Покажіть, яку користь отримає компанія від того, що ви згадали у вступі. Використовуйте приклад із вимог компанії, щоб представити це. Це також покаже, що ви розумієте потреби компанії.

Настав час продемонструвати свої досягнення в поточній компанії, з якою ви пов’язані. Це також можна пояснити в історії або як приклад. Використовуйте вимірювані цифри (% або цифри), що показують, яку користь ваші навички принесли поточній компанії.

Ви можете додати ще один абзац, щоб згадати додаткові навички, які приносять користь компанії.

Висновок

Якщо необхідно, коротко вкажіть додаткові навички. Це дасть наймачу уявлення про ваш кар’єрний ріст і попередній досвід.

Завершіть лист, повторивши свої навички, силу та бажання приєднатися до компанії. Подякуйте читачеві за його час і залиште такий крок, як очікування, до інтерв’ю.

Також зазначте, що додано резюме з вашими додатковими даними.

Закриття та підпис

Завершення має бути дружнім і офіційним, а потім ваше повне ім’я.

Приклад: З повагою,

Джон Сміт

Правила оформлення супровідних листів

Після того, як ви склали супровідний лист, перегляньте його один раз, щоб перевірити граматику, тон та інші деталі вашого запису. Важливо також забезпечити узгоджене форматування. Це сприятиме читабельності вашого листа та додасть йому більше професіоналізму.

  14 найкращих менеджерів закладок для збереження та перегляду ваших посилань

Наведені нижче пункти допоможуть вам досягти цього.

 • Шрифт: уникайте використання модних шрифтів. Використовуйте стандартні шрифти, такі як Arial або Calibri.
 • Розмір шрифту: Розмір шрифту 10-12 вважається читабельним. Усе, що є меншим, може напружити менеджера з найму під час читання, а все, що більше, може додати вам ще одну сторінку та набриднути їм. Обраний формат також має відповідати шрифту, використаному в резюме.
 • Інтервали: дотримуйтеся однакового інтервалу між кожним рядком, абзацом і розділом. Це допоможе підвищити читабельність.
 • Поле: поле може бути до 1 дюйма з обох боків. Якщо у вас не вистачає місця, перечитайте свій запис, щоб побачити, чи можете ви видалити кілька речень. Якщо це не допомагає, поля можна зменшити будь-де до межі 0,5″.

Примітка. Зменшення полів призводить до захаращення всіх слів у листі, що погіршує читабельність.

 • Іменування: використовуйте відповідну назву для супровідного листа на випадок, якщо його буде надіслано як електронну копію. Уявіть собі менеджера з найму, який гортає різні додатки. Правильне називання заощадить час і зробить лист більш значним.

Додаткові поради щодо створення супровідного листа

Ось кілька бонусних порад, які допоможуть зробити ваш досвід розробки супровідного листа цікавішим.

 • Дотримуйтесь інструкцій: ще раз прочитайте оголошення про роботу та переконайтеся, що ваш супровідний лист відповідає цим потребам. Приклад: звернення до потрібного одержувача, надсилання правильного формату тощо.
 • Зробіть це індивідуальним: не використовуйте загальну форму написання. Так само, як коли ви звертаєтесь до менеджера з найму, використовуйте ім’я. Проведіть достатньо досліджень, щоб написати їх ім’я, навіть якщо для цього може знадобитися телефонний дзвінок або пошук профілю компанії на LinkedIn. Якщо ви все ще не в курсі, використовуйте «Шановний менеджер з найму».

По-друге, знайте, що кожен може претендувати на володіння певними навичками. Замість того, щоб залишатися загальним, детально опишіть, як ви принесли компанії результати, використовуючи ці навички. Підготуйте докази, якщо їх попросять.

 • Ключові слова: під час написання вступу та основної частини використовуйте ключове слово, згадане в оголошенні чи публікації.
 • Останні досягнення: спробуйте згадати свої останні досягнення замість попередніх.
 • По суті: підкріпіть свої досягнення та сильні сторони необхідною статистикою та збережіть їх по суті. Уникайте згадок про непотрібний досвід, особисту інформацію чи соціальний статус, які не стосуються програми.
 • Не висловлюйте жаль: уникайте обговорення своєї слабкості або недоліку, а потім вибачення перед компанією. Зосередьтеся на тому, чим володієте, і на тому, як це може принести користь компанії.
 • Уникайте надмірного використання «Я»: написання занадто великої кількості «Я» може створити враження блефу або гордості. Тому уникайте його надмірного використання.
 • Коректура: перевірка є обов’язковою технікою, щоб уникнути помилок у супровідному листі. Прочитайте свій запис вголос, перш ніж закінчити його.
 • Не копіюйте: ви можете знайти багато зразків в Інтернеті, але в кінці дня ваша особистість буде говорити через лист. Тож зберігайте його унікальним.

Читайте також: Найкращі автори супровідних листів для вашої наступної заявки на роботу

Творці супровідних листів

Багато веб-сайтів можуть створити для вас супровідний лист за допомогою власних шаблонів, які ви можете вибрати. Деякі з них:

 • Резюме Genius: цей веб-сайт із найвищим рейтингом створює професійні супровідні листи після отримання деталей від користувача. Після створення листа завантаження платне.
 • Zety.com: Zety вважається другим після Resume Genius з нижчими цінами. Він пропонує прості у використанні інструменти та швидко створює супровідний лист.
 • MyPerfectCoverLetter: відзначений нагородами веб-сайт, який створює для вас супровідний лист із експертними порадами, шаблонами та прикладами.
 • Kickresume: дозволяє безкоштовно завантажувати шаблони з додатковими функціями, розблокованими в платній версії.
  Чи насправді погано мати 100 відкритих вкладок браузера?

Іншими безкоштовними веб-сайтами, які пропонують базові листи (але з обмеженими шаблонами), є Indeed, CVshaper і Canva.

Шаблони супровідних листів

Ось деякі із шаблонів супровідних листів:

Microsoft Office (супровідний лист резюме): Microsoft Office пропонує попередньо відформатований супровідний лист у форматі Word, щоб ви могли створити супровідний лист професійного вигляду. Це включає форматування та легко налаштовується у файлі Word.

Template.net: пропонує супровідний лист резюме для стажування без досвіду. Ви можете завантажити супровідний лист у різних форматах, таких як Word, Google Docs і Apple Pages. Ці формати можна друкувати, завантажувати та редагувати.

Microsoft Office (супровідний лист органічних форм): отримайте гарний шаблон супровідного листа з Microsoft Office, який забезпечує вражаючу органічну форму та унікальний дизайн. Створюйте шаблони супровідних листів Microsoft Office і швидше отримуйте результати.

Приклади чудових супровідних листів

Ось як може виглядати гарний супровідний лист перед його створенням:

Джерело: Hloom

Помітили, як заголовок розміщено вгорі по центру разом із контактною інформацією та адресою?

Супровідний лист не є ані надто довгим, ані надто коротким, усе пояснює наймачеві на одній сторінці.

Джерело: довідка з резюме

Ось наступний приклад супровідного листа. Чи можете ви помітити щось цікаве в цьому?

Це надходить від аналітика даних, який має попередній досвід роботи. А додавання попереднього досвіду та набутих навичок з’єднується з компанією, яка може принести їм користь.

Якої довжини має бути супровідний лист?

Супровідний лист – це документ на 1 сторінку з кількістю слів 250-400. Основна увага, однак, приділяється здібностям, бажанню та презентації кандидата, які беруться до уваги.

Чи можете ви використовувати той самий супровідний лист для всіх можливостей?

Ви можете використовувати той самий шаблон для кількох можливостей, але не для однакового вмісту. Він заслуговує на пошиття відповідно до компанії та посади, на яку ви претендуєте. Зрештою, мета супровідного листа втрачається, якщо він втрачає особистий відтінок.

Більшість абітурієнтів тримають готовий шаблон. Враховуючи можливість, на яку ви претендуєте, ви можете змінити настрій, тон і статистику листа, щоб зробити його привабливим для читача.

Заключні слова

Супровідний лист — це документ на 1 сторінку, який доповнює резюме, додаючи особистий штрих заявника. Якщо супровідний лист написаний художньо, він може допомогти вам отримати роботу вашої мрії.

Отже, розглянемо основні елементи, які створюють структуру супровідного листа, добре його відформатуємо та розглянемо кілька додаткових, щоб зламати процес відбору.

Хоча найкраще написати супровідний лист самостійно, на кількох веб-сайтах також є настроювані шаблони з іншими засобами для їх створення.

Далі ознайомтеся з безкоштовними інструментами для створення видатного візуального резюме.