Як написати прес-реліз [+ 4 Templates]

Categories:

Шаблони прес-релізів є цінним інструментом, який допоможе вам створити та опублікувати красиві та професійні прес-релізи для вашого бренду та привернути увагу до нього.

Це допоможе вам привернути увагу ЗМІ та журналістів до ваших подій, нових наймів, партнерств, злиттів і поглинань, а також інших важливих оголошень і подій.

Таким чином ви можете розповісти світові про захоплюючі події у вашій компанії, прорекламувати свої події, зробити збір коштів величезним успіхом та отримати інші переваги.

Отже, коли ви починаєте створювати свій прес-реліз, вам доведеться багато про нього думати та планувати, від дизайну та кольорів до полів і текстів. Це займає багато часу, а якщо ваша подія ближче, стає ще складніше вчасно підготувати якісний прес-реліз.

Але якщо ви використовуєте шаблон прес-релізу, вам більше не доведеться мучитися.

Ви можете просто взяти шаблон прес-релізу, який підходить для вашої події, налаштувати його та натиснути кнопку «Опублікувати».

Хіба це не просто?

Я впевнений, що так.

У цій статті я обговорю кілька речей про прес-реліз, як його написати та найкращі ресурси шаблонів прес-релізів, якими ви можете скористатися.

Давайте почнемо!

Що таке прес-реліз?

Прес-реліз — це офіційна заява, яка надходить до засобів масової інформації з інформацією про важливу подію. Це переконлива коротка історія, написана для того, щоб привернути увагу видань, журналістів або ЗМІ, щоб вони могли розповісти історію про подію світові.

Наприклад, компанія може написати прес-реліз про своїх нових співробітників, запуск нового продукту або будь-які інші важливі ділові події, про які вона хоче, щоб світ дізнався.

Прес-релізи також пишуться для інших подій, таких як музика, концерти, збори коштів, некомерційні організації, благодійність, злиття, поглинання, презентації книг, нагороди, запуски стартапів тощо.

Різні категорії прес-релізів:

 • Загальне оголошення: стандартний прес-реліз призначений для оперативних, дискретних подій новин, як-от запуск продукту, звіт про прибутки, нові найми тощо. Він орієнтований на редакторів, журналістів, інвесторів і клієнтів.
 • Контент-маркетинг: контент-маркетинг може використовувати прес-релізи для прямого оголошення аудиторії. Його створено з урахуванням принципів контент-маркетингу, щоб інформувати та навчати аудиторію та заохочувати її стати вашими клієнтами. Це може бути у формі історії, щоб привернути увагу аудиторії CTA в кінці.
 • Прес-реліз Evergreen: термін служби цієї категорії прес-релізу довший порівняно із загальним оголошенням. Зазвичай він публікується в Інтернеті та представляє бренд, а не просто повідомляє про подію. Для його написання вам потрібно зосередитися на сильнішому та привабливішому написанні, орієнтуючись на свою аудиторію.

Як написати прес-реліз

Написання прес-релізу стає простішим, якщо ви знаєте стандартну структуру та використовуєте свою стратегію та дослідження для націлювання на аудиторію. Хоча мова, зміст і тон вашого прес-релізу можуть відрізнятися залежно від ваших намірів і організації, стандартна структура залишається незмінною.

Прес-реліз, як правило, містить 300-800 слів, де основна частина має 4-5 абзаців разом з обмеженням 400-500 слів. Його структурними елементами є:

 • Логотип: прес-реліз буде містити логотип вашої компанії вгорі, щоб допомогти читачеві легко ідентифікувати автора та рекламувати ваш бренд.
 • Контактна інформація: додається назва компанії, адреса електронної пошти, номер телефону, фізична адреса та інша важлива контактна інформація, щоб засоби масової інформації та співробітники зі зв’язків із громадськістю (PR) могли зв’язатися з компанією.
 • Дата випуску: це дата, на яку заплановано публікацію прес-релізу. Призначте «ДЛЯ НЕГАЙНОГО ПУБЛІКУВАННЯ» для ваших прес-релізів, якщо ви не хочете, щоб вони були опубліковані в майбутньому.
 • Заголовок і підзаголовок: щоб привернути увагу засобів масової інформації, потрібно дати чіткий, чіткий заголовок. Він має бути креативним і продуманим і коротко підсумовувати вашу подію в 1-6 словах. Ви також можете додати підзаголовок, щоб надати додаткову інформацію, яка має додати цінності прес-релізу.
 • Дата: це текст, що описує дату та місце події. Стандартний формат для дат – «місто, штат, дата».
 • Леде: Він короткий, і перший абзац відповідає на те, що, хто, коли, чому, де і як про подію. Ви повинні включити в цей абзац важливу інформацію про подію, щоб повідомити аудиторії про суть вашої історії.
 • Тіло: після lede ви повинні написати тіло прес-релізу. Це може бути 2-3 коротких абзаци, включаючи довідкову інформацію, пояснення події, цитати, статистику, дійсні джерела та іншу корисну інформацію.
 • Шаблон: це текст, що пояснює діяльність вашої організації, також відомий як розділ «про нас» вашої компанії. Він розміщений в останньому абзаці. Його можна повторно використовувати в інших прес-релізах вашої організації.
 • Заклик до дії (CTA): це прямий, короткий текст, який повідомляє вашій аудиторії, що робити далі або яку дію вжити. Приклад – «Отримайте 14-денну безкоштовну пробну версію», «Підпишіться на розсилку» тощо.
 • Кінцева нотація: ви можете закінчити прес-реліз нотацією – «###». Це сигналізує принтеру про те, що копія для друку більше не надходить.
  Як відновити видалені елементи з Outlook

Отже, давайте обговоримо деякі безкоштовні шаблони прес-релізів із цих ресурсів:

Smartsheet

в Smartsheet, ви можете БЕЗКОШТОВНО знайти широкий вибір шаблонів прес-релізів. Це дозволить вам швидше розпочати свою прес-релізну кампанію, не витрачаючи години на створення формату з нуля.

Усі ці безкоштовні шаблони прес-релізів ретельно зібрані експертами з маркетингу. Ви отримаєте шаблони прес-релізів для соціальних мереж, подій, презентацій, ділових новин, нагород, стандартних прес-релізів тощо.

Ці шаблони мають визначені чіткі розділи разом із ідеєю того, що в них писати. Таким чином, вам буде простіше викласти всю інформацію, якою ви хочете поділитися з аудиторією, і вказати, що, коли, хто, чому, де і як.

Окрім цього, ви можете включити такі важливі бізнес-дані, як логотип компанії, дата й час випуску, контактні дані тощо. Крім того, шаблон прес-релізу події Smartsheet корисний для будь-яких подій, таких як мода, кіно, мистецтво, спорт, відкриття ресторану тощо. Ви навіть можете редагувати зразок, наданий для редагування та презентації вашої події.

Ці шаблони легко налаштувати, і ви можете вставляти мультимедіа та додавати відповідні посилання на свої соціальні мережі, веб-сайт тощо.

Jotform

Якщо ви хочете оголосити про нових наймів, запуск продуктів або події, Jotform пропонує різноманітні готові шаблони прес-релізів, які привабливі та професійні та підходять для різних випадків використання. Все, що вам потрібно, це вибрати шаблон відповідно до ваших потреб і почати його налаштування.

Налаштувати ці шаблони легко за допомогою редактора PDF, де ви можете ввести всі деталі та миттєво створити свій прес-реліз. Ви можете використовувати їх PDF-редактор із функцією перетягування та змінювати дизайн шаблонів, додаючи більше тексту та полів, щоб доповнити ваш бренд, зовнішній вигляд і відчуття. Це допоможе вам краще представити свій бізнес і компанію.

Після заповнення форми прес-релізу з відповідними деталями вибраний вами шаблон автоматично автоматично створить прес-реліз у форматі PDF. Ви навіть можете завантажити цей PDF-файл і поділитися ним у соціальних мережах чи електронною поштою кількома кліками або опублікувати безпосередньо на своєму веб-сайті.

Jotform пропонує різні типи шаблонів прес-релізів:

 • Прес-реліз про запуск продукту для привернення уваги ЗМІ та громадськості
 • Музичний прес-реліз, щоб привернути увагу меломанів
 • Концертний прес-реліз, щоб привернути увагу ЗМІ та громадськості
 • Прес-реліз заходу з оголошенням дати заходу, цін на квитки, місця проведення та інших деталей
 • Прес-реліз театру для збільшення кількості глядачів і продажів
 • Прес-реліз у соціальних мережах, щоб відзначити успіх вашої сторінки в соціальних мережах
 • Надішліть прес-реліз для залучення аудиторії та клієнтів
 • Книжковий прес-реліз, щоб оголосити про вихід нової книги та викликати інтерес у спільноти та ЗМІ
 • Прес-реліз виконавців для просування нових виконавців і груп
 • Новий прес-реліз про наймання, щоб повідомити, що ваша компанія шукає нових співробітників
 • Некомерційний прес-реліз для інформування про щось на зразок збереження ґрунту, збереження природи, табори пожертвувань тощо.
 • Прес-реліз щодо коронавірусу, щоб повідомити про перебої через пандемію, перехід на роботу з дому та інші зміни
  Торкніться впущеного м’яча, щоб швидше налаштувати наступний кидок

Отже, почніть роботу з Jotform і налаштуйте шаблони так, як хочете.

Провально

Провально пропонує 13 шаблонів прес-релізів БЕЗКОШТОВНО, які підходять на всі випадки життя. Ви можете завантажити ці шаблони у форматі PDF і Microsoft Word і налаштувати їх на свій розсуд.

Усі шаблони, створені Prowly за допомогою Press Release Creator, легко налаштувати. Ви отримаєте шаблони прес-релізів для:

 • Нові продукти
 • Оновлення продукту
 • Анонс нової книги
 • Події
 • музика
 • Нові найми
 • Оголошення про відставку
 • Ребрендинг
 • Оголошення про нового партнера
 • Оголошення переможця
 • Відкриття нової локації
 • Декларація або заява
 • Спортивний анонс

Кожен із вибраних вами прес-релізів міститиме заголовок, Лід із відповіддю на те, що, чому, хто, коли, де тощо, текст із поясненням інформації, дату, контактні дані ЗМІ, як-от контактну інформацію агентства чи автора, а також інформація про компанію, щоб допомогти журналісту зрозуміти мету та написати прес-реліз.

Visme

Поділіться зі світом важливими оголошеннями та новинами про вашу компанію за допомогою вишуканого прес-релізу, який ніхто не зможе проігнорувати. Перескочити до Visme і отримайте шаблони прес-релізів, щоб привернути увагу ЗМІ, яка потрібна вашому бренду з усіх поважних причин.

Шаблони, які ви отримуєте від Visme, легко налаштувати та опублікувати за кілька хвилин. Завдяки їм ваші виділяються в натовпі інших прес-релізів, оскільки ці шаблони мають гарний і практичний дизайн і відчуття, щоб привернути увагу. Крім того, відповідайте темі дизайну вашого бренду для ваших послуг і продуктів, налаштовуючи шаблони за допомогою редактора перетягування.

Крім того, персоналізуйте прес-релізи, граючи зі шрифтами та кольорами, редагуючи текст, замінюючи зображення, завантажуючи свій логотип тощо за допомогою вбудованого редактора Visme. Це допоможе вам створювати готові прес-релізи, які відповідають ідентичності вашого бренду та привертають увагу ЗМІ та журналістів.

Типи шаблонів прес-релізів, які ви можете знайти на Visme, призначені для:

 • Анонс туру
 • Анонс нового гравця
 • Оголошення нового генерального директора
 • Оголошення про партнерство
 • Придбання
 • Нерухомість
 • Політичні оголошення
 • Благодійність
 • Урочисте відкриття
 • Нові найми
 • Розкрутка артиста
 • спорт
 • Відділ поліції
 • Пожежне депо
 • Допомога НУО та збір коштів
 • Випуск продукту Amazon
 • Запуск фінансової групи
 • Запуск смартфона
 • Корпоративна соціальна відповідальність
 • Нагорода лікарні
 • Рекламне агентство наймає
 • ТВ-шоу
 • Готельне партнерство
 • Зміни в творчому процесі та маркетинговій стратегії
 • музика
 • Запуск запуску
 • Запуск продукту
 • Розкрутка події
 • Випуск книги
 • Некомерційний збір коштів
 • Злиття
 • Підпис етикетки

Ви можете завантажити будь-який вподобаний вам шаблон прес-релізу у високій якості у вигляді PDF або зображення. Потім ви можете опублікувати шаблон онлайн після налаштування та поділитися ним зі світом за допомогою посилання. Ви також можете додати прес-реліз у свій блог або веб-сайт. Ви можете створити простий код для вбудовування, а потім додати його безпосередньо на цільову веб-сторінку.

  Як додавати, налаштовувати та використовувати віджети на Mac

Крім того, Visme надає вам контроль конфіденційності для захисту вашої бізнес-інформації, інтерактивність, бібліотеку слайдів, а також можливість додавати медіафайли та показувати їх у будь-якому місці.

Кілька порад щодо написання переконливого прес-релізу

 • Знайте свою аудиторію: прес-реліз може допомогти вам залучити клієнтів. Провівши належне дослідження вашої цільової аудиторії, ви можете створити прес-реліз, щоб розповісти аудиторії про свій бренд і виділити його серед інших загальних оголошень.
 • Будьте точні: загалом прес-релізи мають 400-500 слів. Отже, ви повинні включати лише корисний і практичний вміст для вашої події. Це допоможе вам не втратити своїх читачів до того, як вони дійсно досягнуть розділу CTA.
 • Пишіть як журналіст: якщо ви пишете, як це роблять журналісти, це заощадить час ЗМІ, оскільки вони можуть легко використовувати вміст без значних змін. Це лише робить їх щасливими, але надає вашому прес-релізу привабливого вигляду. Таким чином шанси на розповсюдження вашого прес-релізу значно зростають. Крім того, ви повинні уникати використання «ми» або «я» у своїй копії прес-релізу. Натомість ви повинні написати його від третьої особи.
 • Стандартний шрифт: Вам не потрібно використовувати стильні шрифти лише для того, щоб зробити вашу пресу привабливою. Натомість ви повинні зосередитися на поширенні інформації чітко та лаконічно. Для цього використовуйте чітку мову, стандартні шрифти та чітке форматування, щоб аудиторія могла легко сприймати інформацію.
 • Креативність: будучи лаконічним, ви повинні бути креативними під час створення прес-релізу. Він має не лише повідомляти статистичні дані та факти, а й давати глядачам привід для захоплення та зацікавленості твором. Отже, будьте креативними, незалежно від того, чи пишете ви для запуску продукту, музичних подій чи презентуєте свої прибутки. Грайте з кольорами, будучи професійними та використовуйте переконливий тон.
 • Контент-маркетинг: прес-реліз – це не лише оголошення чи новина, але й можливість для контент-маркетингу. Тому він має демонструвати ваш бренд і його цінності, а також прагнути інформувати та навчати ваших читачів.
 • Уникайте жаргону: ваш прес-реліз зрештою прочитає публіка. Тому уникайте використання будь-якого організаційного жаргону, через який ви можете втратити читачів, які можуть бути вашими потенційними клієнтами, винахідниками та іншими важливими особами.

Служби розповсюдження прес-релізів

Ваш чудово оформлений прес-реліз не буде корисним, якщо він не потрапить на потрібні сайти новин у потрібний час. У цьому на допомогу приходить Служба розповсюдження прес-релізів. Ці служби допомагають розповсюджувати ваш випуск на різних новинних платформах, зокрема Bloomberg, Fox, NBC і Google News. EIN Presswire є однією з таких платформ, яка автоматизує ваше розповсюдження на різних платформах новин.

Висновок

Прес-реліз є корисним інструментом для привернення необхідної уваги ЗМІ та клієнтів, виводячи ваш бренд у центр уваги.

Отже, замість того, щоб годинами думати про формат та інші деталі під час створення прес-релізу з нуля, просто скористайтеся будь-яким із шаблонів прес-релізу, згаданих вище. Ви можете налаштувати його відповідно до своїх потреб і дозволити вашому бренду сяяти!