Як написати бізнес-пропозицію [W/ Tips & Templates]

Categories:

Ознайомтеся з найкращими порадами та хитрощами, щоб написати високоефективні бізнес-пропозиції, які допоможуть вам продавати продукти чи послуги багатьом клієнтам.

Ефективна бізнес-пропозиція завжди була одним із найважливіших факторів завоювання клієнта чи проекту. Традиційні підприємства багато інвестували у створення переконливих документів для проектів або торгових пропозицій, щоб завоювати клієнтів.

Тепер, коли більшість компаній вийшли в Інтернет, традиція все ще існує. Єдина зміна полягає в тому, що ви використовуєте цифрові документи або програми для спільної роботи з документами для створення бізнес-пропозицій.

Підприємства можуть дозволити собі інвестувати кошти в спеціалізовану групу з ділових документів. Але якщо ви працюєте в малому або середньому бізнесі, можливо, ви не зможете собі це дозволити. Натомість ви можете швидко навчитися писати бізнес-пропозиції та створювати змістовні та повні документи пропозицій для наступного проекту.

Зміст

Що таке бізнес-пропозиція?

Ділова пропозиція — це офіційний документ, який пояснює ваші продукти, послуги, досвід і портфоліо. Це допоможе вам отримати нового клієнта чи клієнта, переконуючи їх професійними документами та сформульованими презентаціями продажів.

У галузі ділового письма документи пропозицій передусім призначені для взаємодії між компаніями. Однак ви можете побачити потребу скласти проект пропозиції щодо продажу спеціальних послуг, орієнтованих на домашні господарства.

Наприклад, ви пропонуєте реконструкцію будинків споживачів із застосуванням сонячних панелей для виробництва сонячної електроенергії. Крім того, ви є будівельною компанією або компанією з декору для дому та хочете звернутися до асоціації домовласників (HOA), щоб запропонувати послуги з ремонту житлових комплексів.

Ким би не був цільовий клієнт, секретний рецепт бізнес-пропозиції досить простий. Вам потрібно точно пояснити свій бізнес, а потім пов’язати проблему клієнта, яку ваш бізнес може вирішити.

Із зростанням цифрових каналів у вас є багато платформ, де ви можете публікувати свої бізнес-пропозиції для випадкових клієнтів. Крім того, вам також може знадобитися надіслати спеціальну пропозицію компаніям, які запрошують офіційні документи щодо обсягу робіт від зацікавлених ділових сторін.

Переваги створення бізнес-пропозиції

Насамперед, такий бізнес-документ функціонує як бізнес-кейс і допомагає клієнтам побачити все про бізнес, досягнення компанії, можливості, команди тощо в одному документі, а не в багатьох допоміжних матеріалах, розкиданих в Інтернеті.

Інші галузеві переваги бізнес-пропозицій наведено нижче:

 • Ви та ваші потенційні клієнти можете чітко обговорити всі цілі та цілі проекту, не пропускаючи нічого з обсягу проекту.
 • Пізніше, коли угода стає остаточною, і клієнт, і бізнес використовують цей документ для створення тарифного плану для проекту.
 • Ділова пропозиція – це найвища форма ділового документа для звернення до суб’єктів господарювання з пропозиціями про продаж ваших послуг або товарів.
 • Ви можете створити стандартний документ пропозиції та налаштувати його перед використанням для продажу продуктів, пропонування технічних послуг, пошуку інвестицій, запрошення запитів на партнерство тощо.
 • Продаючи послуги та продукти великому бізнесу протягом багатьох місяців, ви можете створити реалістичні прогнози та плани, використовуючи документ пропозиції.
 • Письмовий документ про ділові наміри допомагає контролювати виконання нового проекту.
 • Деякі документи пропозицій можуть містити сильні та слабкі сторони вашого бізнесу. Таким чином, документ полегшує виконання SWOT-аналізу за допомогою документа разом із шаблонами SWOT-аналізу.
 • Ділова пропозиція є доказом ділового контракту. Обидві сторони можуть використовувати документ для участі в судових битвах, якщо виникне будь-який конфлікт між постачальником послуг і клієнтом.
 • Ви, постачальник бізнес-послуг і ваш клієнт розумієте ризики, пов’язані з проектом, перш ніж завершити угоду.
  Камера Whistle прослуховує звуковий сигнал і робить знімок

Види бізнес-пропозицій

У бізнес-екосистемі існують різні види бізнес-пропозицій. Залежно від попиту на документ пропозиції, знайдіть нижче типи:

Неофіційний попит

Неформально запрошені ділові пропозиції – це ті, які ви надсилаєте потенційним клієнтам, яких зустрічаєте на ділових зустрічах, заходах, вечерях і конференціях.

Офіційно вимагається

Компанія, якій потрібно придбати продукти чи послуги, переглядає кілька портфелів веб-сайтів потенційних постачальників. Коли вони знаходять кількох відповідних постачальників, вони надсилають офіційний запит на документ бізнес-пропозиції, пояснюючи свої очікування та специфікації.

У відповідь ви надсилаєте документ індивідуальної пропозиції. Це відомо як офіційно запрошена пропозиція.

Непроханий

Незапрошені бізнес-пропозиції — це не що інше, як холодні дзвінки або електронні листи компанії від іншої компанії з наміром продати щось.

Тепер, відповідно до змісту документу пропозицій, бізнес-пропозиції можуть бути п’яти видів:

#1. Пропозиція продажу

Якщо ви є компанією, що продає товари чи послуги, вам доведеться мати справу з багатьма пропозиціями щодо продажу. Ви націлюєтеся на управління закупівлями іншої компанії, щоб продати те, що ви виробляєте чи обслуговуєте.

#2. Пропозиція інвестора

Якщо у вас є малий, середній або стартап-підприємство, яке має високий попит на те, що ви робите, вам може знадобитися більше коштів для розширення. Ви можете отримати фінансування бізнесу від інвестиційних банків, фірм з управління капіталом тощо, надіславши їм документи пропозицій інвестора.

#3. Проектна пропозиція

Якщо у вас є ідея проекту, яка може вирішити нагальну бізнес-проблему у вашій організації або сторонньому бізнесі, ви можете звернутися до зацікавлених сторін із проектною пропозицією.

Діловий документ повинен містити чіткий план проекту, включаючи багато завдань, підзадач і залежностей. Він також повинен містити прогнозований бюджет, потреби в робочій силі, капітальне обладнання тощо.

#4. Пропозиція RFP

Це ще одна форма торгової пропозиції для бізнесу. Ви надсилаєте його відповідно до індивідуальних вимог компанії-покупця.

Ви можете використовувати будь-яке програмне забезпечення для пропозицій, щоб отримати структуровану допомогу у створенні таких бізнес-документів.

#5. Грантова пропозиція

Для некомерційних організацій різноманітні благодійні фонди запрошують гранти протягом року. У таких випадках бізнес-пропозиція, яку ви складаєте, має відображати зміст, який ви включаєте в RFP та пропозицію інвестора.

Крім того, залежно від вимог до даних, висловлених клієнтом, документ пропозиції може мати такі три варіанти:

#1. Пропозиція закупівлі продукту або послуги (RFP)

RFP є найпопулярнішим документом бізнес-пропозицій, який знайде будь-яка компанія на ринку.

  Як нанести термопасту на процесор

У RFP компанія-покупець опублікує детальний опис проекту разом із вимогами до матеріалів і стандартами якості. Постачальники відповідатимуть на такі запити пропозицій своїми пропозиціями на весь проект.

#2. Запит пропозиції (RFQ)

Коли ціна є фактором, що приймає рішення щодо будь-яких послуг або закупівлі продукції підприємствами, організації запрошують запити пропозицій від постачальників. У запиті пропозицій постачальники вказують ціну залежно від специфікацій, якості та кількості вимог фірми, що закуповує.

#3. Запит на інформацію (RFI)

Більшість покупців продуктів і послуг запитують RFI онлайн, на своїх дошках оголошень і через національні газети, щоб запросити ділові документи щодо наступного:

 • Каталоги продукції
 • Можливості
 • Ціноутворення
 • Пропоновані послуги

Стандартний формат бізнес-пропозиції

Формат документа пропозицій залежить від конкретного випадку. Однак будь-яка стандартна бізнес-пропозиція має виглядати так, як наведено нижче.

 • Назва пропозиції в регістрі заголовка
 • Пропозиція повинна починатися з покажчика змісту або змісту
 • Резюме верхнього рівня документа або резюме
 • Проблема, яку ви бажаєте вирішити, відома як формулювання проблеми
 • Яке рішення ви пропонуєте?
 • Детальний розділ кваліфікації вашої команди чи компанії про проблему, яку потрібно вирішити компанії
 • Хронологія проекту
 • Ризик і правові обмеження
 • Рекламні ролики проекту, наприклад частота виставлення рахунків, спосіб оплати тощо.
 • Детальні умови
 • Застереження про прийняття

Якщо бізнес-пропозиція персоналізована відповідно до конкретних потреб у покупці, вам також може знадобитися додати каталог продуктів.

Тривалість бізнес-пропозиції

Не робіть документ пропозиції надмірно довгим. Спробуйте продемонструвати формулювання проблеми, стратегію вирішення, можливості та специфікації продукту на початку документа.

Крім того, загальний обсяг документа не повинен перевищувати 50 сторінок для проекту з доходом $10 000. Крім того, прагніть до довжини, щоб рецензент міг проглянути весь вміст протягом 10–15 хвилин.

Як написати ділову пропозицію

Щоб створити стандартну бізнес-пропозицію для більшості галузей, виконайте наведені нижче дії.

#1. Збирайте можливості для бізнесу

Створіть базу даних усіх бізнес-можливостей, пов’язаних із цільовим проектом або проблемою третьої сторони, яку ви хочете вирішити. Ці можливості доведуть, що ви маєте відповідну робочу силу та навички для обслуговування клієнта.

#2. Дослідження ринку

Проведіть ретельне дослідження ринку щодо необхідних матеріалів. Крім того, проаналізуйте будь-які спеціальні навички, які вам потрібно найняти. Потім створіть оцінку вартості, перш ніж запропонувати ціну для проекту.

#3. Створіть резюме

Тепер ви повинні створити переконливе резюме своєї бізнес-пропозиції. Тут ви повинні представити свою компанію та її досягнення та представити свою команду як команду, яка найкраще підходить для вирішення проблеми клієнта.

#4. Сплануйте та окресліть проект

Ви також повинні спланувати проект або закупівлю, щодо яких ви плануєте підписати угоду зі своїм клієнтом. Дослідіть проблему клієнта або план закупівель належним чином, щоб оцінити мінімальний кінцевий термін виконання проекту.

На цьому етапі ви також повинні створити чернетку завдань і підзавдань і знайти виконавців, щоб використовувати вашу робочу силу найкращим чином.

Як слідкувати за бізнес-пропозицією

Найкращий спосіб зв’язатися з клієнтом після надсилання документа пропозиції – це віртуальна зустріч або телефонний дзвінок. Однак це може бути доступно не в усіх сценаріях.

Наприклад, ви надіслали холодні електронні листи з бізнес-пропозиціями різним компаніям для укладання контрактів. Однак ви ще не знаєте, зацікавлений клієнт чи ні. Крім того, у вас також може не бути їхнього номера телефону.

  Як додати кілька місць збереження до вашого браузера

Отже, ви можете спробувати надіслати цим клієнтам електронний лист. Надсилаючи електронний лист, запропонуйте наступне:

 • Нагадайте їм, що ви є провідним постачальником послуг
 • Згадайте деякі схвальні бізнес-метрики, яких ви досягли
 • Запросіть віртуальну зустріч, якщо вони знайдуть ваше портфоліо відповідним
 • Ставте відкриті запитання, щоб розпочати розмову
 • Виділіть важливий вміст бізнес-пропозицій і перенаправте посилання на вихідний документ

Приклади бізнес-пропозицій

У розділі шаблонів нижче ви знайдете багато видатних і перевірених документів пропозицій. Однак нижче можна знайти кілька підібраних прикладів бізнес-пропозицій, якими ви можете скористатися зараз:

#1. Мінімалістична бізнес-маркетингова пропозиція

 • Інфографічний стиль і мінімалістичний документ пропозиції
 • Кольори цього документа: #222524, #fffffe, #f2c745 і #939496
 • Гарнітури: Montserrat і Roboto
 • Розмір паперу: 21 × 29,7 см

#2. Чиста мінімалістична маркетингова пропозиція

 • Це підходить для маркетингової пропозиції
 • Палітра кольорів документа: #f2f3f7, #b8b7bb, #768285, #2c3837 і #050707
 • Гарнітури: Roboto, Poppins Medium, Montserrat і Poppins ExtraBold
 • Розмір паперу: 21 × 29,7 см

#3. Сучасна пропозиція партнерства Orange

 • Якщо ви пропонуєте угоду про партнерство, спробуйте цей шаблон
 • У цьому документі ви знайдете такі кольори: #9ab3bb, #e7e6e6, #4a6162, #e88e38 і #f8b03a
 • Шрифти: Montserrat і Montserrat Classic
 • Розмір паперу: 21 × 29,7 см

#4. Чорно-коричневий мінімалістський професійний захід

 • Підходить для корпоративних проектних пропозицій
 • Цей документ доступний у таких кольорах: #22263f, #fefefe, #1c1f1f, #696b72 і #b4b5ba
 • Шрифти: Montserrat Classic, Montserrat, Roboto
 • Розмір паперу: 21 × 29,7 см

Шаблон бізнес-пропозиції від Canva

Для документів пропозицій вашим першим пунктом призначення має бути бібліотека шаблонів Canva Business Proposals. Він пропонує вам понад 1000 шаблонів. Ви повинні знайти документ пропозиції, який шукаєте, у бізнес-ніші, у якій ви перебуваєте.

PandaDoc

Якщо ви шукаєте професійні та перевірені шаблони бізнес-пропозицій для презентації проекту, продажу продукту чи запиту пропозицій, ви також можете ознайомитися з бібліотекою шаблонів PandaDoc. Це безкоштовні шаблони. Отже, вони не повинні вимагати жодних роялті чи підписки.

Jotform

Jotform має колекцію з понад 50 документів пропозицій, які ви можете використовувати в різних сценаріях, як-от пропозиції щодо розробки мобільних додатків, пропозиції щодо прибирання, пропозиції консультацій, пропозиції ставок тощо.

Крім того, ви можете безкоштовно редагувати вміст документа пропозиції в редакторі Jotform. Крім того, ви можете надіслати документ кільком одержувачам для електронного підпису.

Підведенню

Наразі ви досліджували різні базові теми щодо ділових пропозицій, зокрема техніку їх написання. Ви також відкрили кілька професійних платформ шаблонів бізнес-пропозицій.

Ви можете використати наведені вище знання для написання власних документів із пропозиціями або працювати як фрілансер на платформах, де компанії знаходять і наймають фрілансерів.