Як написати бізнес-пропозицію в Microsoft Word

​​​​​​Як новий власник бізнесу, ви, ймовірно, шукаєте шляхи розвитку свого бізнесу та залучення нових клієнтів. Один із найкращих способів зробити це – написати ділову пропозицію.

У цьому посібнику ми розповімо вам про те, як написати бізнес-пропозицію в Microsoft Word, навіть якщо ви новачок. Ми розглянемо все: від створення професійної титульної сторінки до форматування вашого вмісту та написання переконливого висновку.

Що таке бізнес-пропозиція?

Ділова пропозиція — це офіційний документ, який надсилається інвесторам із запитом про фінансування, зацікавленим сторонам, щоб отримати схвалення нового проекту, або клієнтам, щоб переконати їх придбати ваші продукти чи послуги.

За допомогою нього ви пропонуєте свою бізнес-ідею зацікавленим сторонам, окреслюючи такі деталі, як опис вашої компанії, продукти та послуги, структуру ціноутворення, облікові дані та досягнення, а також умови угоди.

Ділові пропозиції можуть бути запрошеними або незапрошеними; останнє більш поширене серед стартапів, які прагнуть отримати фінансування від інвесторів-ангелів та венчурних капіталістів.

Як написати бізнес-пропозицію в Microsoft Word

Написати ділову пропозицію в Microsoft Word дуже легко, і якщо ви пишете її вперше, це допоможе зробити її простою та не надто складною.

Перш ніж розпочати, ми настійно рекомендуємо вам спочатку вивчити ці прості правила дизайну для Microsoft Word, щоб переконатися, що ваша пропозиція виглядає професійно. Перевіривши це, виконайте наведені нижче дії, щоб написати бізнес-пропозицію для вашої компанії:

1. Створіть титульну сторінку

Титульна сторінка (вона ж титульна сторінка) вашої бізнес-пропозиції вітає читача та містить деталі, які ідентифікують вашу компанію та вашого клієнта. Це включає імена, логотипи, адреси та контактні дані обох сторін. Рекомендується зробити цю сторінку візуально привабливою.

Ви можете дізнатися, як створити спеціальну титульну сторінку в Microsoft Word, якщо вам у цьому потрібна допомога.

2. Додайте зміст

Після того, як ви закінчите з титульною сторінкою, наступним кроком буде додавання змісту, щоб допомогти читачеві перейти до конкретних розділів вашої бізнес-пропозиції, які найбільше для нього відповідають. Інвестори часто не мають багато часу, і, ймовірно, вони захочуть пропустити кілька розділів і прочитати найважливіші частини.

Без змісту вони можуть вважати вашу пропозицію надто складною для навігації, особливо якщо вона довга. Ви можете створити зміст у Word, перейшовши до «Посилання» > «Зміст» > «Автоматична таблиця 1».

Оскільки ви ще не додали жодного вмісту, зміст буде порожнім. Не хвилюйтеся, коли ви написали пропозицію, все, що вам потрібно зробити, це натиснути «Оновити таблицю», щоб заповнити зміст відповідними заголовками.

3. Напишіть своє резюме

Резюме служить для читача вступом і широким оглядом вашої компанії; тут ви пишете свою місію, бачення та цінності.

Тут також згадується розмір вашої компанії, ваша бізнес-модель, унікальна торгова пропозиція (USP) ваших продуктів, будь-які помітні віхи, плани на майбутнє та те, як ви плануєте використати інвестиції.

Це допомагає вичерпно зрозуміти, як будуть використані інвестиції; інвестори з більшою ймовірністю приймуть вашу пропозицію, якщо вони точно знатимуть, на що будуть витрачені їхні гроші, і потенційні зазначені витрати розкриються.

Не забудьте застосувати стиль «Заголовок 1» до резюме та інших заголовків із галереї стилів. Для підзаголовків використовуйте відповідно «Заголовок 2» і «Заголовок 3». Незастосовування стилів заголовків означає, що зміст не зможе їх ідентифікувати.

4. Визначте постановку проблеми та запропоноване рішення

Наступним кроком є ​​визначення проблеми, з якою стикається клієнт; це допомагає продемонструвати компетентність і донести, що ваша презентація адаптована до їхніх потреб, а не є загальною. Рекомендується створити в цій заяві відчуття терміновості.

Коли ви помітили проблему, запропоноване вами рішення має містити опис того, як ваші продукти можуть допомогти її вирішити. Недостатньо просто пропонувати свої рішення; ви також повинні згадати, чому вони кращі за ваших конкурентів.

5. Представте свою кваліфікацію та досягнення

Мати чудові ідеї — це хороший початок, але ви також повинні знати, як їх реалізувати. Ось чому клієнт, якщо він зацікавлений у ваших рішеннях, захоче знати, чи маєте ви відповідні навички та досвід для виконання цього проекту.

Тут ви згадуєте кваліфікацію вашої команди, досягнення, відгуки клієнтів і тематичні дослідження. Обов’язково додайте в цей розділ статистику про ваші колишні успішні проекти; одні лише слова не приносять фінансування.

6. Встановіть бюджет, терміни та кінцеві результати

Описавши запропоноване рішення, перейдіть до деталей угоди. Це включає в себе результати, які ви збираєтеся створити, обсяг проекту, його вартість і терміни, коли це буде зроблено.

У цьому розділі важливо бути точним, реалістичним і професійним. Цілком імовірно, що клієнт попросить внести деякі зміни, тому будьте готові переглянути деталі проекту, якщо це необхідно.

7. Підсумуйте та завершіть свою пропозицію

Це останній розділ вашої бізнес-пропозиції, тому він повинен закінчуватися сильним закликом до дії, що спонукає клієнта зв’язатися з вами. Вкажіть свої контактні дані та веб-сайт, де вони зможуть дізнатися більше про ваші послуги.

Ви також можете створити додаток із згадкою про посилання, визначення, методологію та інші важливі деталі, про які ви хотіли б повідомити клієнту.

8. Перевірте, відредагуйте та завершіть пропозицію

Останнім кроком є ​​перевірка та перегляд вашої пропозиції, щоб виявити та виправити будь-які помилки, які ви могли зробити на цьому шляху. Це включає граматичні помилки, факти та цифри, заяви про ваші досягнення тощо.

Приділіть дуже пильну увагу фінансам; додавання неправдивої фінансової інформації є миттєвим червоним прапорцем для інвесторів. Після того, як ви переконалися, що все є точним, релевантним, належним чином написаним і відформатованим, настав час завершити свою пропозицію та надіслати її зацікавленим сторонам.

Основні поради щодо написання бізнес-пропозицій

Ось кілька порад і речей, про які слід пам’ятати під час написання ділової пропозиції, які можуть збільшити ваші шанси на успіх:

  • Адаптуйте пропозицію до читача: дослідіть інвестора чи компанію, якій ви надсилаєте документ, і відповідно налаштуйте свою пропозицію. Це збільшить ваші шанси отримати фінансування.
  • Використовуйте візуальні матеріали: діаграми, графіки, таблиці та інші візуальні матеріали можуть допомогти розбити ваш текст і зробити вашу пропозицію більш привабливою. Щоб отримати доступ до діаграм у Word, виберіть «Вставити» > «Діаграма».
  • Виділіть свій USP: у пропозиції має бути не лише пояснено, чому інвестор повинен інвестувати у вашу компанію, а й те, чому ви найкраще відповідаєте його потребам — більше, ніж ваші конкуренти. Ви можете зробити це, підкресливши свої сильні сторони та згадавши USP, які ваші суперники не можуть повторити.
  • Будьте лаконічними: жоден інвестор не має часу читати довгі стіни тексту. Будьте лаконічними, але згуртованими.

Реалізуйте свої бізнес-цілі

Написання бізнес-пропозиції може бути складним завданням, але воно є важливим для будь-якого бізнесу, який хоче розвиватися та досягати успіху. Дотримуючись кроків і порад, розглянутих у цьому посібнику, ви можете написати ділову пропозицію, яка буде чіткою, лаконічною та переконливою.