Як налаштувати SparkleShare на Linux

У Linux є багато варіантів синхронізації, але навряд чи жоден з них орієнтований на розробника. Ось тут і підходить Sparkleshare: це інструмент для синхронізації файлів, який дозволяє користувачам синхронізувати й обмінюватися різними текстовими файлами, офісними документами та іншими невеликими типами даних для користувачів у локальній мережі або через Інтернет у вигляді Dropbox. Sparkleshare є безкоштовним і дуже добре працює на безлічі дистрибутивів Linux. Щоб використовувати SparkleShare в Linux, вам потрібно налаштувати клієнта і хост.

Сервер Sparkleshare

Хост-система Sparkleshare налаштовується без зусиль завдяки інструменту Dazzle. Dazzle — це сценарій оболонки, який користувачі можуть використовувати для швидкого керування спільними ресурсами Sparkleshare, підключення клієнтів тощо.

Примітка: вам не потрібно мати виділений сервер для розміщення проекту Sparkleshare. Проте було б гарною ідеєю встановити сервер Sparkleshare на комп’ютер, який використовується регулярно.

Сценарій Dazzle не вимагає жодних унікальних налаштувань для використання чи встановлення. Замість цього скористайтеся інструментом wget, щоб завантажити його в домашній каталог сервера Linux або робочого столу, на якому будуть розміщені файли.

wget https://raw.githubusercontent.com/hbons/Dazzle/master/dazzle.sh

Оновіть дозволи для сценарію Dazzle, щоб ваш ПК з Linux міг його правильно використовувати. Без правильних дозволів, дуже ймовірно, що сценарій не працюватиме належним чином.

sudo chmod +x dazzle.sh

Після встановлення дозволів запустіть команду налаштування Dazzle. Команда setup автоматично створить різні файли конфігурації, а також інші важливі системні зміни, необхідні для успішної роботи системи Sparkleshare.

Отримайте привілеї root за допомогою:

sudo -s

Потім перейдіть на обліковий запис Root за допомогою команди su.

su

За допомогою root виконайте процес налаштування Dazzle.

sh dazzle.sh setup

Тепер, коли налаштування завершено, можна налаштувати спільний доступ. Майте на увазі, що хости файлів Sparkleshare найкраще підходять для коду, текстових файлів, зображень або інших невеликих документів. Будь ласка, не намагайтеся використовувати це для великих файлів, оскільки це не те, для чого призначене програмне забезпечення. Щоб створити новий спільний ресурс, викличте команду create.

sh dazzle.sh create NEW_SHARE_NAME

Після завершення скрипт Dazzle роздрукує деталі віддаленого підключення для вашого нового спільного ресурсу. Скопіюйте цю інформацію спільного доступу та збережіть її в текстовому файлі. Не соромтеся повторювати цей процес скільки завгодно разів, якщо вам потрібно кілька окремих спільних доступів із хостом Sparkleshare.

Клієнт Sparkleshare

Тепер, коли ваш сервер Sparkleshare працює, настав час налаштувати клієнтську частину речей. На щастя, Sparkleshare легко доступний у всіх основних операційних системах. Щоб встановити Sparkleshare на Linux, відкрийте термінал і дотримуйтесь інструкцій залежно від вашого дистрибутива Linux.

Ubuntu

sudo apt install sparkleshare

Debian

sudo apt-get install sparkleshare

Arch Linux

Користувачі Arch Linux мають доступ до клієнта Sparkleshare, якщо ввімкнуть репозиторію «Спільнота» в /etc/pacman.conf.

sudo pacman -S sparkleshare

Fedora

sudo dnf install sparkleshare -y

OpenSUSE

sudo zypper install sparkleshare

Загальні Linux через Flatpak

Розробники Sparkleshare мають версію Flatpak, доступну для встановлення. Щоб отримати його, дотримуйтесь нашого посібника з налаштування Flatpak на вашому ПК з Linux.

Після налаштування Flatpak для роботи на вашому ПК з Linux введіть наступні команди, щоб Sparkleshare працював.

flatpak remote-add flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo
flatpak install flathub org.sparkleshare.SparkleShare

Підключення до сервера Sparkleshare

Щоб підключитися до Sparkelshare, що розміщується на власному сервері, вам спочатку потрібно додати ідентифікатор на свій сервер. Запустіть клієнт Sparkleshare і клацніть його правою кнопкою миші в системному треї на робочому столі. У меню правою кнопкою миші знайдіть «Ідентифікатор клієнта» та натисніть кнопку «Копіювати в буфер обміну».

Поверніться до сервера, на якому розміщено ваш проект Sparkleshare, і отримайте root-доступ за допомогою sudo -s.

sudo -s

Після виконання команди sudo -s перейдіть до кореневого облікового запису, виконавши команду su в терміналі.

su

Маючи root-доступ, запустіть скрипт Dazzle та скористайтеся функцією посилання. Візьміть ідентифікатор клієнта та вставте його в термінал, коли з’явиться запит. Повторіть цей процес для кожного користувача, якому потрібен доступ до віддаленого проекту Sparkleshare.

sh dazzle.sh link

Коли всі ваші клієнти підключені, знову клацніть правою кнопкою миші піктограму Sparkleshare у системному треї та виберіть «додати розміщений проект». Щоб отримати доступ, введіть деталі з’єднання для вашого ресурсу! Якщо з’єднання буде успішним, дані миттєво почнуть синхронізуватися з вашим ПК Linux через клієнт.

Потрібно додати нові дані на віддалений сервер Sparkleshare? Відкрийте свій файловий менеджер Linux і перейдіть до /home/username/Sparkleshare/.

Щоб поділитися файлами з користувачами, підключеними до вашого проекту Sparkleshare, клацніть одну з підтек проекту всередині ~/Sparkleshare. Скопіюйте свої дані в папку проекту та дозвольте клієнту завантажити їх іншим користувачам.