Як налаштувати RStudio IDE на Linux

Rstudio IDE — це інструмент, який дозволяє користувачам бути більш продуктивними як із R, так і з Python. Він включає в себе безліч корисних функцій, від підсвічування синтаксису, прямого виконання коду тощо. Ось як встановити Rstudio IDE на Linux.

RStudio IDE на Linux

Інструкції з встановлення Ubuntu

Щоб встановити Rstudio IDE на Ubuntu Linux, вам потрібно буде зробити це через пакет DEB, який можна завантажити. На даний момент Rstudio має два пакети DEB, які можна завантажити. Один пакет для Ubuntu 16.04, а інший для Ubuntu 18.04+.

Щоб отримати пакет DEB, відкрийте вікно терміналу. Ви можете відкрити вікно терміналу, натиснувши Ctrl + Alt + T на клавіатурі. Або знайдіть вікно терміналу в меню програми та запустіть його таким чином.

Коли вікно терміналу відкриється, скористайтеся командою wget, наведеною нижче, щоб завантажити пакет Ubuntu DEB безпосередньо у папку «Завантаження». Або, якщо ви надаєте перевагу завантаженню через браузер, натисніть це посилання тут.

  Як встановити тему Canta GTK на Linux

Ubuntu 18.04+

wget https://download1.rstudio.org/desktop/bionic/amd64/rstudio-1.4.1106-amd64.deb -O ~/Downloads/rstudio-1.4.1106-amd64.deb

Ubuntu 16.04

wget https://download1.rstudio.org/desktop/xenial/amd64/rstudio-1.4.1106-amd64.deb -O ~/Downloads/rstudio-1.4.1106-amd64.deb

Після завершення завантаження можна розпочати встановлення Rstudio на Ubuntu. За допомогою команди CD перейдіть до папки «Завантаження», куди було завантажено пакет DEB.

cd ~/Downloads/

Звідси встановіть пакет Rstudio DEB на Ubuntu за допомогою наведеної нижче команди apt install. Використання apt install замість інструменту dpkg дозволить Ubuntu виправляти залежності на льоту, а не миттєво.

sudo apt install ./rstudio-1.4.1106-amd64.deb

Інструкції з встановлення Debian

Щоб інсталювати Rstudio IDE на Debian Linux, вам потрібно буде завантажити пакет DEB з їхнього веб-сайту. На даний момент Rstudio підтримує як Debian 10, так і Debian 9.

Щоб розпочати завантаження Rstudio на Debian, вам потрібно запустити вікно терміналу. Щоб запустити вікно терміналу на робочому столі, натисніть Ctrl + Alt + T на клавіатурі. Або скористайтеся меню програми, щоб запустити вікно терміналу.

У вікні терміналу скористайтеся командою завантаження wget, щоб отримати останній пакет Rstudio DEB. Або, якщо ви віддаєте перевагу завантаженню через веб-браузер, натисніть на це посилання тут і візьміть пакет Debian 9 або 10.

Debian 10

wget https://download1.rstudio.org/desktop/bionic/amd64/rstudio-1.4.1106-amd64.deb -O ~/Downloads/rstudio-1.4.1106-amd64.deb

Debian 9

wget https://download1.rstudio.org/desktop/debian9/x86_64/rstudio-1.4.1106-amd64.deb ~/Downloads/rstudio-1.4.1106-amd64.deb

Коли завантаження буде завершено, скористайтеся командою CD, щоб перейти до папки «Завантаження», де знаходиться пакет DEB.

cd ~/Downloads/

Потрапивши в папку «Завантаження», можна почати інсталяцію. За допомогою наведеної нижче команди dpkg налаштуйте пакет Rstudio DEB на вашому комп’ютері.

sudo dpkg -i rstudio-1.4.1106-amd64.deb

Після встановлення пакету Rstudio DEB вам потрібно буде виправити проблеми залежностей під час процесу встановлення. Щоб вирішити ці проблеми, скористайтеся наведеною нижче командою apt-get install -f.

sudo apt-get install -f

Інструкції з встановлення Arch Linux

Щоб встановити Rstudio на Arch Linux, вам потрібно лише подивитися на Arch Linux AUR. Є спеціальний пакет Rstudio, і все налаштовується без особливих зусиль.

  Як встановити Krita на Linux

Щоб почати встановлення, відкрийте вікно терміналу. Ви можете відкрити вікно терміналу на робочому столі Arch за допомогою Ctrl + Alt + T на клавіатурі або шукати «термінал» у меню програми.

За допомогою команди pacman встановіть пакети git і base-devel. Ці пакети необхідні для взаємодії з AUR, тому не пропускайте його!

sudo pacman -S git base-devel

Звідси налаштуйте помічник Trizen AUR. Ця програма робить це так, що вам не потрібно клопотатися з пакетом Rstudio AUR. Він робить все автоматично і дуже мило.

git clone https://aur.archlinux.org/trizen.git

cd trizen/

makepkg -sri

Звідси встановіть пакет Rstudio AUR, скориставшись командою trizen -S нижче.

trizen -S rstudio-desktop-bin

Інструкція з встановлення Fedora

Ви можете встановити Rstudio на Fedora Linux, завантаживши офіційний випуск пакету RPM. Щоб почати, відкрийте вікно терміналу, натиснувши Ctrl + Alt + T на клавіатурі або знайшовши «Термінал» у меню програми та запустивши його таким чином.

  Як встановити веб-сервер Caddy на Linux

Відкривши вікно терміналу та готове до використання, запустіть команду dnf install, щоб завантажити та встановити останній пакет Rstudio RPM на ваш ПК Fedora Linux безпосередньо з Інтернету.

sudo dnf install https://download1.rstudio.org/desktop/centos8/x86_64/rstudio-1.4.1106-x86_64.rpm

Інструкції зі встановлення OpenSUSE

Якщо вам потрібно встановити Rstudio на OpenSUSE Linux, ви повинні налаштувати його через пакет OpenSUSE RPM, який є на сторінці завантаження. Щоб почати процес встановлення, запустіть вікно терміналу, натиснувши Ctrl + Alt + T або знайшовши «Термінал» у меню програми.

Відкривши вікно терміналу, скористайтеся командою wget, щоб завантажити пакет Rstudio RPM безпосередньо на свій комп’ютер. Це завантаження не займе багато часу, так як він займає всього пару мегабайт.

wget https://download1.rstudio.org/desktop/opensuse15/x86_64/rstudio-1.4.1106-x86_64.rpm

Коли завантаження буде завершено, ви можете встановити Rstudio на OpenSUSE, скориставшись такою командою встановлення zypper.