Як налаштувати Quassel Core на сервері Ubuntu

| | 0 Comments| 1:49 PM
Categories:

Одним з найкращих графічних IRC-клієнтів у Linux є Quassel. Основною причиною, чому всі, здається, вважають, що це чудова програма, є «основна» функція Quassel. За допомогою «основних» користувачі можуть встановити постійну програму на віддаленому сервері, яка підтримуватиме з’єднання з усіма їхніми кімнатами IRC. Звідти користувач може підключитися до цього клієнта і ніколи не пропускати повідомлення, сповіщення тощо. Core також дозволяє користувачам читати журнали та з’єднуватися кілька разів з різними клієнтами, а не тільки з Quassel. Щоб налаштувати ядро ​​Quassel, вам потрібен сервер Linux, який має доступ до Інтернету. Якщо у вас немає доступу до сервера Linux, подумайте про отримання VPSабо, принаймні, встановити ядро ​​на ПК, який завжди увімкнено.

Майте на увазі, що незважаючи на те, що цей посібник зосереджено на сервері Ubuntu, Quassel Core доступний для використання в інших дистрибутивах серверів Linux. Інструкції для інших дистрибутивів сервера подібні до інструкцій для користувача Ubuntu. Щоб встановити серверне програмне забезпечення, відкрийте менеджер пакетів і знайдіть «quassel-core».

Встановіть Quassel Core

Інструмент віддаленого підключення для Quassel IRC (Quassel Core) упакований у сховищі програмного забезпечення Ubuntu. Як результат, у користувачів не повинно виникнути проблем із його встановленням та налаштуванням. Немає необхідності ні з чим возитися або вручну вмикати такі модулі, як «LAMP» (Linux, Apache MySQL і PHP).

  Процесори Intel 10-го покоління: що нового і чому це важливо

Щоб встановити останню версію Quassel Core на сервері Ubuntu, увійдіть через SSH-з’єднання та введіть таку команду.

sudo apt install quassel-core

Виконання команди «apt install» має наказати Ubuntu вийти та завантажити та встановити найновіші пакети контролю якості зі сховищ програмного забезпечення. Крім того, виконання цієї команди автоматично налаштує SSL (Secure Socket Layer) і налаштує Quassel за допомогою Systemd.

IP-адреса

Core працює і готовий до роботи, але локальні клієнти Quassel IRC поки не зможуть використовувати з’єднання. Спочатку вам потрібно дізнатися IP-адресу сервера. Щоб знайти IP-адресу, переконайтеся, що ви ввійшли на сервер Ubuntu за допомогою SSH-з’єднання, і скористайтеся такою командою.

Надійний спосіб ізолювати локальну IP-адресу будь-якої машини Linux — запустити ip addr show та об’єднати його за допомогою grep для відфільтрування 192.168.

ip addr show | grep "inet 192.168"

Скопіюйте результат наведеної вище команди, оскільки це ваша локальна IP-адреса.

  Як користуватися функцією Google Sheets IF

Знайдіть IP за допомогою кількох мережевих адаптерів

Деякі сервери в Linux використовують більше одного підключення до локальної мережі, щоб збалансувати робоче навантаження. Якщо це так, мабуть, краще уникати вищевказаної команди, оскільки вона може повернути кілька адрес без контексту. Замість цього використовуйте «IP link», щоб відкрити кожен мережевий адаптер на машині. Потім звідти скопіюйте локальний IP

ip link show

Знайдіть зовнішній IP

Використовуєте Quassel Core для IRC на комп’ютері за межами локальної мережі? Вам знадобиться зовнішня IP-адреса, а не локальна. Щоб виявити IP-адресу сервера, скористайтеся інструментом Ping. Наприклад, щоб розкрити IP моєї веб-сайтя б запустив:

ping mylinuxfun.com -c1

Загальнодоступною IP-адресою цього сервера є 159.89.34.24.

Я візьму 159.89.34.24 і використовую його для підключення.

Підключитися до Quassel Core

Для підключення до сервера Quassel Core потрібна спеціальна версія клієнта IRC. Якщо у вас встановлено Quassel, видаліть його, оскільки він не працюватиме з Core. Натомість вам потрібно буде встановити клієнтську програму.

Ubuntu

sudo apt remove quassel

sudo apt install quassel-client

Debian

sudo apt remove quassel

sudo apt install quassel-client

Arch Linux

sudo pacman -R quassel-monolithic

sudo pacman -S quassel-client

Fedora

sudo dnf remove quassel

sudo dnf install quassel-client

OpenSUSE

sudo zypper remove quassel-mono

sudo zypper install quassel-client

Відкрийте Quassel Client. Коли він відкриється, з’явиться майстер. Майстер каже, що він «проведе вас через налаштування вашого Quassel Core». Натисніть на повідомлення, щоб почати. На першій сторінці інструмент налаштування вимагає створення нового користувача. Заповніть інформацію та використовуйте a надійний пароль.

  Передача файлів і налаштувань зі старого ПК на новий

Після налаштування користувача вам потрібно буде налаштувати «Беренд сховища». Виберіть «SQlite», потім натисніть «commit», щоб налаштувати його.

Підключення до IRC за допомогою Quassel Core

Тепер, коли підключення до сервера Quassel Core працює правильно, з’явиться новий майстер. Цього разу Quassel проведе вас через підключення до мереж IRC. Щоб почати, натисніть «Далі» у спливаючому повідомленні.

Натисніть і додайте свій «Нік» та «Ідентифікації». Коли ви закінчите, перейдіть до «Налаштування мережевого підключення». У цьому вікні скористайтеся інструментом, щоб додати сервери IRC, до яких ви бажаєте отримати доступ. Не забудьте також додати всі канали чату, до яких Quassel має автоматично підключатися.

Натисніть кнопку «Зберегти та підключити», щоб підключити Core до IRC.