Як налаштувати інструмент керування сервером Ajenti на сервері Ubuntu

Ajenti — це веб-інструмент моніторингу для серверів і VPS. Після встановлення Ajenti може забезпечувати моніторинг у режимі реального часу, веб-оболонку для команд терміналу та багато інших речей. У цьому посібнику ми покажемо вам, як налаштувати Ajenti на сервері Ubuntu.

Примітка. Хоча цей посібник зосереджено на сервері Ubuntu, Ajenti підтримує різні операційні системи Linux, включаючи Redhat Enterprise Linux, CentOS, Debian тощо. Тому не соромтеся дотримуватись цього посібника зі встановлення, навіть якщо ви не використовуєте Ubuntu Server.

Автоматична установка

Найкращий спосіб змусити Ajenti працювати на вашому сервері Ubuntu — це використовувати сценарій автоматичного встановлення, наданий в документації Ajenti. Сценарій написаний на Bash, автоматично визначить вашу операційну систему, і він подбає про все в ОС, щоб користувачеві не доводилося цього робити.

Щоб розпочати встановлення, вам потрібно встановити Curl на Ubuntu Server. Curl використовується для завантаження та запуску сценарію на сервері Ubuntu. Запустіть вікно терміналу, підключіться до сервера Ubuntu через SSH. Або фізично сядьте на сервер і використовуйте консоль TTY.

Відкривши вікно терміналу та готове до використання, запустіть команду apt install, щоб встановити пакет «curl» у налаштуваннях сервера Ubuntu.

sudo apt install curl

Після введення команди вище, Ubuntu Server запитає ваш пароль. Введіть його за допомогою клавіатури. Потім натисніть клавішу Enter для підтвердження та Y, щоб встановити пакет.

Після встановлення програми Curl настав час запустити сценарій автоматичного встановлення. Вам потрібно буде запустити цей скрипт від імені root, оскільки йому потрібен доступ до системних файлів.

curl https://raw.githubusercontent.com/ajenti/ajenti/master/scripts/install.sh | sudo bash -s -

Сценарій встановлення Ajenti є автоматичним і займає всього пару хвилин. Спостерігайте за терміналом, як він завантажує та налаштовує Ajenti на сервері Ubuntu.

Після завершення встановлення Ajenti готовий до налаштування. Відкрийте нову вкладку веб-браузера та введіть URL-адресу для доступу до інтерфейсу веб-інтерфейсу для Ajenti.

HTTP://YOUR_UBUNTU_SERVER_IP_ADDRESS_OR_HOSTNAME:8000

Ручна установка

Якщо ви хочете мати більш детальний контроль над встановленням Ajenti на Ubuntu Server, або якщо сценарій встановлення не працює, найкращим способом для цього є встановлення вручну.

Щоб налаштувати Ajenti за допомогою інсталяції вручну, почніть із запуску вікна терміналу, увійшовши на сервер Ubuntu через SSH (або консоль TTY). Потім скористайтеся терміналом, щоб увімкнути сховище програмного забезпечення «Універс».

sudo add-apt-repository universe

Далі запустіть команду apt update, щоб оновити джерела програмного забезпечення Ubuntu Server.

sudo apt update

Після команди оновлення настав час встановити залежності Ajenti для Ubuntu Server. Ці пакети мають бути встановлені, інакше програма не працюватиме належним чином.

sudo apt-get install build-essential python3-pip python3-dev python3-lxml libssl-dev python3-dbus python3-augeas python3-apt ntpdate

Дотримуючись залежностей, встановіть усі плагіни Python для Ajenti.

sudo pip3 install ajenti-panel ajenti.plugin.ace ajenti.plugin.augeas ajenti.plugin.auth-users ajenti.plugin.core ajenti.plugin.dashboard ajenti.plugin.datetime ajenti.plugin.filemanager ajenti.plugin.filesystem ajenti.plugin.network ajenti.plugin.notepad ajenti.plugin.packages ajenti.plugin.passwd ajenti.plugin.plugins ajenti.plugin.power ajenti.plugin.services ajenti.plugin.settings ajenti.plugin.terminal.

Коли всі плагіни Python налаштовані, Ajenti готовий до роботи на Ubuntu Server. Звідси відкрийте нову вкладку веб-переглядача та перейдіть за URL-адресою нижче.

HTTP://YOUR_UBUNTU_SERVER_IP_ADDRESS_OR_HOSTNAME:8000

Налаштування Ajenti на сервері Ubuntu

Використання Ajenti на Ubuntu Server вимагає знати пароль root. На жаль, Ubuntu вимикає пароль root за замовчуванням з метою безпеки. Щоб повторно ввімкнути пароль root у вашій системі Ubuntu, виконайте наступне.

Спочатку відкрийте вікно терміналу та увійдіть на свою машину через SSH. Або фізично сидіти на своєму сервері та використовувати консоль TTY. Потім, коли ви отримаєте доступ до оболонки терміналу, скористайтеся командою sudo -s, щоб увійти в root.

sudo -s

Після того, як ви увійшли у свій обліковий запис за допомогою sudo -s, скористайтеся командою passwd, щоб повідомити Ubuntu, що ви хочете змінити пароль. Потім введіть новий пароль root. Переконайтеся, що цей пароль запам’ятовується та надійно.

passwd

Встановивши пароль root, виконайте наведені нижче дії, щоб увійти. Спочатку відкрийте URL-адресу нижче у своєму улюбленому веб-переглядачі. Потім введіть «root» у полі імені користувача та пароль root у полі пароля. Нарешті, виберіть «Увійти», щоб увійти у свій обліковий запис.

HTTP://YOUR_UBUNTU_SERVER_IP_ADDRESS_OR_HOSTNAME:8000

Після входу в систему Ajenti відобразить інформаційну панель. На інформаційній панелі Ajenti ви побачите цінну інформацію для Ubuntu Server. Інформація, як-от кількість активних ядер, використання ЦП, час роботи, використання диска та використання оперативної пам’яті. Крім того, якщо ви виберете меню у верхньому правому куті, ви отримаєте доступ до оболонки термінала, блокнота, менеджера пакетів тощо.