Як налаштувати спільний доступ до робочого столу VNC на Linux за допомогою TigerVNC

| | 0 Comments| 6:49 PM
Categories:

Якщо ви хочете поділитися своїм робочим столом через локальну мережу або Інтернет у Linux, один із найкращих способів — розмістити сервер VNC. Існує багато різних рішень VNC для спільного використання робочого столу в Linux. У цій статті ми розглянемо TigerVNC. Він пропонує надійне рішення для сервера VNC, його легко встановити та підтримується в кількох версіях Linux.

ПОВІДОМЛЕННЯ СПОЙЛЕРА: прокрутіть униз і перегляньте відеоурок у кінці цієї статті.

Ubuntu

sudo apt install tigervnc-standalone-server tigervnc-viewer

Debian

sudo apt-get install tigervnc-standalone-server tigervnc-viewer

Arch Linux

sudo pacman -S tigervnc

Fedora

sudo dnf install tigervnc-server

OpenSUSE

Візьміть пакет TigerVNC зі сторінки служби зборки OpenSUSE. Підтримуються всі сучасні версії SUSE. Щоб встановити, натисніть кнопку встановлення в 1 клік.

Інші Linux

TigerVNC є однією з найбільш використовуваних платформ VNC в Linux. Це означає, що є велика ймовірність підтримки вашого дистрибутива та доступний пакет для встановлення. Знайдіть у диспетчері пакетів вашого дистрибутива «tiger vnc» і «tiger vnc server». Встановіть їх і продовжуйте працювати з цим посібником.

Не можете знайти пакет? Перейдіть до офіційний веб-сайт щоб дізнатися, як отримати двійковий файл або замість нього вихідний код.

Налаштування

TigerVNC автоматично налаштує речі та підготує їх до використання. Щоб почати процес налаштування сервера, відкрийте вікно терміналу. У вікні терміналу скористайтеся такою командою:

vncserver

Оскільки ця команда виконується всередині терміналу, підказка запитає пароль для доступу до ваших робочих столів через VNC. У веб-браузері перейдіть до Генератор сильного пароля, і згенеруйте надійний пароль. Це важливо, особливо якщо ви плануєте передати свої підключення VNC до Інтернету.

  Як грати в The Forest на Linux

Введіть пароль у підказку, і файл конфігурації згенерується сам і збережеться в ~/.vnc.

Запуск сервера

За замовчуванням сервер VNC, який ви щойно налаштували, запускатиметься лише тоді, коли ви відкриєте термінал і запустите команду vncserver. Оскільки все вже налаштовано, інструмент все запустить і роздрукує адресу для підключення через локальну мережу.

vncserver

Примітка: щоб запустити VNC через Інтернет, зверніться до посібника вашого маршрутизатора та порту 111 для переадресації портів.

Автозапуск за допомогою Systemd

Запуск сервера за допомогою команди — це добре, якщо все, що вам потрібно, — це швидкий доступ тут і там. Однак, якщо вам потрібне постійне з’єднання, найкращий спосіб – дозволити VNC постійно працювати через вашу систему ініціалізації. Оскільки більшість сучасних операційних систем Linux використовує systemd, саме це і буде розглянуто в прикладі.

Якщо ваша операційна система Linux не використовує систему ініціалізації systemd, вам потрібно буде додати команду «vncserver» для запуску через xinitrc або щось подібне.

Увімкніть запуск сервера під час запуску за допомогою такої команди systemd.

systemctl --user enable [email protected]:1

Не виконуйте цю команду поза режимом користувача, оскільки це може бути проблемою безпеки. Крім того, не вмикайте сервер VNC для постійної роботи, якщо ви не довіряєте іншим користувачам у вашій мережі.

  Як встановити Emby Media Server на Linux

Вбивство сервера VNC

Іноді TigerVNC може вийти з ладу та зіпсуватися. Якщо в будь-який момент вам потрібно буде вбити сервер, скористайтеся цією командою.

vncserver -kill :1

Майте на увазі, що ця команда вбиває лише один запущений екземпляр за раз. Якщо ви використовуєте кілька версій сервера одночасно, вам потрібно буде вказати його в команді. Для цього замініть :1 номером, який сервер дав вам, коли ви запускали його за допомогою команди.

Запуск робочого середовища

Те, що ви можете підключитися до свого VNC-сервера, не означає, що щось станеться. Щоб щось відбулося під час входу, вам потрібно вказати це у файлі автозапуску. Зробіть це, перейшовши до терміналу та ввівши:

echo '#!/bin/sh' > ~/.vnc/xstartup

chmod u+x ~/.vncxstartup

Далі знайдіть код для запуску середовища робочого столу. Щоб знайти цей код, відкрийте іншу вкладку терміналу та скористайтеся командою cd, щоб перейти до каталогу xsessions.

cd /usr/share/xsessions/

У цій папці використовуйте LS, щоб відкрити все, що є. Тут живуть усі файли сеансів для робочих столів. У цьому прикладі ми будемо використовувати робочий стіл LXDE, але концепція однакова для кожного середовища робочого столу.

Використовуючи cat і grep, розкрийте команду всередині файлу xsession Desktop.

cat LXDE.desktop | grep "Exec="

Запуск команди cat у цьому файлі сеансу відкриває команду запуску для LXDE:

Exec=/usr/bin/startlxde

Забудьте про «Exec=» і зосередьтесь на «/usr/bin/lxde». За допомогою текстового редактора Nano вставте цей нещодавно знайдений код у файл запуску та натисніть Ctrl + O, щоб зберегти його.

nano ~/.vnc/xstartup

exec /usr/bin/startlxde &

Цей процес працюватиме з будь-яким сеансом середовища робочого столу всередині /usr/share/xsessions/.

  Як грати в ігри Atari на Linux

Підключення до запущеного сервера

Підключитися до запущеного VNC-сервера в мережі дуже легко. Для початку майте на увазі, що кожен раз, коли ви запускаєте екземпляр VNC-сервера, він створює 1. Перший екземпляр сервера (він же запуск команди лише один раз) створить:

example-linux-pc:1

Запуск його 4 рази в 4 окремих терміналах створить:

example-linux-pc:1

example-linux-pc:2

example-linux-pc:3

example-linux-pc:4

Поки комп’ютер, який бажає під’єднатися до сеансу, а також комп’ютер, на якому розміщено сеанс, знаходяться в одній мережі, з’єднання можна встановити лише за ім’ям хоста. Щоб підключитися, відкрийте термінал і введіть таку команду.

vncviewer example-linux-pc:1

Після введення команди в підказку відкриється інструмент GUI TigerVNC і запитає пароль. Введіть пароль, який ви ввели під час процесу налаштування, щоб підключитися.

Замість цього підключайтеся за допомогою графічного інтерфейсу

Не хочете підключатися через командний рядок? Якщо так, відкрийте програму перегляду Tiger VNC і введіть адресу сервера в підказці. Введіть пароль, який ви попросили ввести під час його запуску.