Як налаштувати сервер Bittorrent передачі в Linux

| | 0 Comments| 1:19 AM
Categories:

Завантаження торрентів на робочий стіл Linux дуже корисно, але тим, хто хоче завантажити набагато більше даних, слід натомість налаштувати віддалену торрент-систему на сервері. У цьому підручнику ми зосередимося на налаштуванні віддаленої системи за допомогою Transmission, оскільки це найпростіше налаштувати. Клієнт Transmission BitTorrent є досить популярним у настільних Linux і часто поставляється попередньо встановленим. Однак, оскільки ми зосереджуємось на серверах Linux, а не на персональних комп’ютерах, програмне забезпечення Transmission не входить у комплект, і його потрібно буде налаштувати вручну.

Встановіть Transmission BitTorrent

Примітка: цей посібник в першу чергу зосереджено на серверних операційних системах. Тим не менш, можна використовувати віддалений передачу на настільних операційних системах Linux. Не соромтеся дотримуватися, оскільки інструкції схожі (якщо не однакові).

Сервер Ubuntu

sudo apt install transmission-cli transmission-common transmission-daemon

Сервер Debian

sudo apt-get transmission-cli transmission-common transmission-daemon

Сервер RedHat Enterprise Linux 6 і 7/CentOS 6 і 7

yum install https://dl.fedoraproject.org/pub/epel/epel-release-latest-6.noarch.rpm

yum -y update

yum -y install transmission transmission-daemon

або

yum install https://dl.fedoraproject.org/pub/epel/epel-release-latest-7.noarch.rpm 

subscription-manager repos --enable "rhel-*-optional-rpms" --enable "rhel-*-extras-rpms"

yum -y update

yum -y install transmission transmission-daemon

Інші серверні операційні системи Linux

Більшість дистрибутивів Linux (включаючи серверні) матимуть правильні пакети Transmission, необхідні для запуску торрент-сервера. Щоб їх встановити, відкрийте вікно терміналу та знайдіть «transmission», «transmission-daemon» тощо. Крім того, перевірте сторінки Wiki вашої операційної системи, щоб знайти інструкції щодо запуску торрент-сервера з Transmission.

  Як підключитися до віддалених комп’ютерів Windows на Linux за допомогою Remmina

Також може бути гарною ідеєю перевірити офіційний веб-сайт для програмного забезпечення, щоб дізнатися, як встановити програмне забезпечення, якщо ваша операційна система його офіційно не підтримує.

Налаштуйте передачу BitTorrent

Встановлення Transmission на сервері Ubuntu або Debian має автоматично ввімкнути служби systemd та запустити їх. Використовуєте Rhel або CentOS? Вам потрібно буде запустити служби вручну. Відкрийте оболонку термінала та отримайте root-доступ, увійшовши через Su або за допомогою sudo.

su

Потім виконайте наведені нижче команди.

Rhel 6/CentOS 6

service transmission-daemon start

Зупиніть демона в будь-який момент за допомогою:

service transmission-daemon stop

Rhel 7/CentOS 7

systemctl enable transmission-daemon

systemctl start transmission-daemon

Зупиніть демон передачі за допомогою зупинки systemctl.

systemctl stop transmission-daemon

Тепер, коли служба запущена, настав час змінити пароль за замовчуванням. Зміна пароля має вирішальне значення, оскільки залишення для нього налаштувань за замовчуванням означає, що будь-хто в мережі може отримати доступ до вашого інтерфейсу передачі.

Почніть, використовуючи команду systemctl або service, щоб зупинити Transmission Daemon. НЕ ПРОПУСТІТЬ ЦЕЙ КРОК! Якщо ви це зробите, Transmission відмовиться зберігати будь-які внесені вами зміни.

sudo systemctl stop transmission-daemon

або

sudo service transmission-daemon stop

Щоб переконатися, що це безпечно, відредагуйте файл налаштувань за допомогою текстового редактора Nano.

sudo nano /var/lib/transmission-daemon/info/settings.json

Знайдіть «rpc-password»: і змініть текст у лапках біля нього на потрібний пароль.

  Як грати в Outlast на Linux

Також непогано змінити ім’я користувача за замовчуванням із передачі на щось інше. Знайдіть ім’я користувача rpc і змініть «transmission» на інше ім’я користувача. Переконайтеся, що лапки не видалені.

Нарешті, скористайтеся інструментом usermod, щоб додати користувача до групи Transmission. Це гарна ідея зробити це, щоб будь-які файли, завантажені за допомогою Transmission, були доступні вашому користувачеві. Крім того, безпечніше йти цим шляхом, тому що запускати речі як root — погана ідея, і вам слід уникати цього, де це можливо.

Додайте свого користувача до групи за допомогою наступної команди. Обов’язково змініть «власник» на ім’я користувача за замовчуванням на сервері.

sudo usermod -a -G debian-transmission owner

Білий список

Тепер передача налаштована правильно. Коли він запуститься, користувачі зможуть отримати до нього доступ через Інтернет. На жаль, якщо будь-який користувач локальної мережі спробує отримати до нього доступ, він отримає помилку 403. Це через функцію безпеки rpc-whitelist. Він вимикає доступ до служби, якщо певні IP-адреси не вказано. Щоб уникнути цього, користувачі зазвичай відключають його. У цьому посібнику ми не вимикаємо функцію білого списку rpc, оскільки це чудовий інструмент. Замість цього ми створимо білий список, щоб кожен користувач, підключений до локальної мережі, мав доступ до Transmission.

  Як оновити підсистему Windows для Linux на Windows 10

Щоб відредагувати білий список, відкрийте файл налаштувань Transmission Daemon.

sudo nano /var/lib/transmission-daemon/info/settings.json

Прокрутіть униз і знайдіть «rpc-whitelist».

Після 127.0.0.1 додайте:

,192.168.*.*"

Коли все буде виписано, білий список має виглядати як у прикладі нижче.

"rpc-whitelist": "127.0.0.1,192.168.*.*",

Список блоків

Багато людей, які завантажують торрент-файли онлайн, використовують так званий список блокування. Списки, подібні до цього, забороняють зловмисним IP-адресам (наприклад, відомим адресам вірусів/шкідливих програм тощо) підключатися через торрент. Щоб увімкнути цей чорний список, відкрийте файл налаштувань і знайдіть «blocklist-url»:.

Змініть https://www.example.com/blocklist у лапках на посилання на справжній список блокування. У цьому прикладі ми будемо використовувати ось цей.

Коли всі модифікації програми Transmission буде завершено, скористайтеся командами systemctl або service, щоб знову запустити його резервне копіювання.

sudo systemctl start transmission-daemon

або

service transmission-daemon start

Використання трансмісії

Трансмісія готова до використання! Щоб почати завантаження, відкрийте веб-браузер і введіть наступну IP-адресу у веб-браузері. Поки ваш комп’ютер підключений до тієї ж мережі, що й Transmission та сервер, все має працювати!

https://server-ip-or-hostname:9091