Як налаштувати оболонку Gnome з розширеннями

Якщо ви коли-небудь хотіли отримати більше від свого робочого столу Linux, налаштувавши його, вам пощастило. Середовище робочого столу Gnome підтримує розширення так само, як і веб-браузер. Ви можете налаштувати Gnome Shell за допомогою розширень. За допомогою розширень користувачі можуть додавати власні функції на свій робочий стіл. Ці розширення легко доступні для використання будь-кому без змін. Все, що потрібен, це веб-браузер, щоб почати роботу. У цій статті ми розповімо, як встановити середовище виконання браузера Gnome, де отримати розширення та як їх також встановити. Крім того, ми розглянемо, як використовувати інструмент налаштування Gnome для вимкнення та видалення різних розширень.

Інструмент інтеграції Chrome

Щоб налаштувати Gnome Shell з розширеннями, потрібен веб-браузер. Це тому, що Gnome в значній мірі покладається на магазин розширень на основі браузера. На жаль, завантажувати речі в браузер стає все важче і важче. Плагіни більше не завантажуються. Фактично, раніше Google Chrome працював із сайтом розширення Gnome. Потім Google забрав Netscape Plugin API, і він перестав працювати.

Саме через це розробники Gnome взялися за створення інструменту інтеграції. Ось як встановити його в різних дистрибутивах Linux, щоб користувачі могли використовувати Chrome для встановлення своїх улюблених налаштувань для робочого столу.

  Конференц-дзвінки до 5 осіб із Chrome або вашого телефону

Arch Linux

Середовище виконання Chrome Gnome наразі не міститься в офіційних сховищах Arch Linux. На щастя, доступний пакет AUR.

Встановіть його, завантаживши цей пакет AUR.

Ubuntu

sudo apt-get install chrome-gnome-shell

Fedora

Середовище виконання Gnome доступне у Fedora завдяки пакету Copr. Встановіть його за допомогою цих команд:

sudo dnf copr enable region51/chrome-gnome-shell

sudo dnf install chrome-gnome-shell

OpenSUSE

Середовище виконання Google Chrome Gnome доступне в службі збірки Open SUSE. Перейдіть на цю сторінку, щоб отримати його.

Кожна поточна версія OpenSUSE (Leap and Tumbleweed) має кнопку встановлення одним натисканням. Натисніть кнопку, щоб відкрити інструмент встановлення YaST, і незабаром у вашій системі з’явиться середовище виконання Chrome Gnome.

Gentoo

sudo emerge -av gnome-extra/chrome-gnome-shell

Інший

Якщо вашої операційної системи немає в цьому списку, найкращий спосіб отримати середовище виконання Chrome — зібрати його вручну. Ось інструкції зі збірки.

Розширення для браузера Firefox

Щоб встановити розширення Gnome на Linux за допомогою Firefox, потрібне розширення для браузера. Це дозволить Firefox безпосередньо взаємодіяти з середовищем робочого столу Gnome Shell. Завантажте розширення для браузера тут. Він відкриє спливаюче вікно з проханням встановити його. Після встановлення розширення попередження зникне.

Примітка: дотримуйтесь наведених вище інструкцій під час виконання Chrome, щоб розширення працювали з Firefox, крім встановлення розширення для веб-переглядача.

Встановлення розширень

Змусити розширення Gnome працювати на вашому ПК з Linux дуже просто. Спочатку перейдіть до офіційна сторінка розширення. Це магазин, який містить різноманітні типи налаштувань і змін у робочому середовищі Gnome. Використовуйте кнопку пошуку, щоб знайти щось конкретне. Або перейдіть по нумерованому списку та виберіть розширення.

  Виправте ERR_EMPTY_RESPONSE в Google Chrome

Кожне окреме розширення має спеціальну сторінку з детальним описом. На кожній сторінці також є кнопка встановлення. Натисніть кнопку «Встановити», щоб встановити розширення на робочий стіл Gnome.

Увімкнення, вимкнення та видалення розширень

Керування розширеннями здійснюється за допомогою програми під назвою «Gnome Tweak Tool». З його допомогою користувачі можуть вмикати, вимикати та видаляти розширення. Інструмент налаштування є важливою частиною середовища Gnome Desktop через те, що він містить багато налаштувань, які користувачі можуть «налаштувати».

Зазвичай користувачі знайдуть цей інструмент уже встановленим у їхній операційній системі Linux на основі Gnome. Якщо ні, його дуже легко встановити.

Примітка: операційної системи немає в списку? Не хвилюйся! Просто знайдіть «gnome-tweak-tool» у місці, де зазвичай встановлюється програмне забезпечення.

Ubuntu

sudo apt install gnome-tweak-tool

Fedora

sudo dnf install gnome-tweak-tool

Arch Linux

sudo pacman -S gnome-tweak-tool

OpenSUSE

sudo zypper install gnome-tweak-tool

Debian

sudo apt-get install gnome-tweak-tool

Після встановлення знайдіть «інструмент налаштування» в меню програми та відкрийте його. На бічній панелі знайдіть «розширення» та натисніть на нього.

Вимкніть розширення, клацнувши повзунок поруч із ним. Це не видаляє його остаточно, а натомість вимикає. Повторно ввімкніть будь-яке вимкнене розширення для робочого столу Gnome за допомогою повзунка. Просто натисніть, щоб знову ввімкнути його.

  Як вимкнути ігровий режим в Fall Creators Update

Хочете повністю видалити розширення? Для цього просто перегляньте список і знайдіть розширення, яке потрібно видалити. Потім натисніть кнопку «Видалити». Це видалить його з системи. Після видалення користувач повинен відвідати сайт розширення Gnome і повторно встановити його, щоб знову використовувати розширення.

Примітка: не всі розширення можна знімати. Ті, які постачаються разом із самим Gnome, не мають можливості видалити їх. Подумайте про те, щоб вимкнути ці.

Висновок

Хоча Gnome відомий своєю простотою та елегантністю, розширення швидко стають найкращою частиною робочого столу. У Linux налаштування є даним, але навіть тоді розробники насправді не дозволяють користувачам вносити багато змін у те, як усе працює. На щастя, ви можете налаштувати Genome Shell за допомогою розширень. Сподіваюся, інші виробники настільних комп’ютерів Linux побачать, що Gnome робить з розширеннями, і зроблять щось подібне.