Як налаштувати небажану пошту та безпечні відправники в Outlook

Небажана пошта – це папка, куди Outlook надсилає пошту, яку він вважає спамом. Ви можете налаштувати фільтр спаму в Outlook, щоб блокувати відправників або домени в білий список, або активувати автоматичну фільтрацію та автоматично видаляти спам. Давайте подивимося як.

Доступ до параметрів небажаної електронної пошти

Ви можете отримати доступ до параметрів небажаної електронної пошти, натиснувши Головна > Небажана пошта.

Чотири найпопулярніші варіанти будуть доступні, лише якщо повідомлення вибрано в папці, або якщо у вас відкрите повідомлення і ви клацнете «Повідомлення» > «Небажані».

Усі ці параметри також доступні з контекстного меню, коли ви клацнете повідомлення правою кнопкою миші.

Ми розглянемо чотири найпопулярніші варіанти в цьому меню під час вивчення статті. Наразі нас цікавлять «Параметри небажаної електронної пошти» внизу меню.

Натисніть цю опцію, щоб відкрити панель параметрів небажаної електронної пошти.

Основні налаштування на вкладці Параметри

На вкладці «Параметри» у вікні небажаної електронної пошти можна налаштувати параметри небажаної електронної пошти Outlook для будь-якого повідомлення, що надходить. Електронна пошта, позначена як небажана, надсилається безпосередньо до папки небажаної електронної пошти, і ви можете вибрати, наскільки агресивно Outlook позначатиме електронні листи як небажані. За замовчуванням для фільтра небажаної електронної пошти встановлено значення «Без автоматичної фільтрації», тому лише листи від відправників, яких ви навмисно додали до списку заблокованих відправників, потраплятимуть у папку небажаної електронної пошти.

Ви можете переключитися на «Низький», щоб ловити більш очевидні небажані листи, і цього налаштування має бути достатньо для більшості людей. Якщо ви хочете, щоб Outlook був більш агресивним, ви можете вибрати параметр «Високий», але це, швидше за все, призведе до переміщення законної електронної пошти до папки небажаної електронної пошти, тому вам потрібно буде регулярно перевіряти її. Якщо до папки небажаної електронної пошти надходить дійсна електронна пошта, ви можете навчити фільтр не переглядати електронну пошту від цього відправника як небажану, вибравши повідомлення та натиснувши Домашня > Небажана пошта > Не спам.

Відкриється вікно підтвердження, яке повідомляє, що лист буде переміщено до папки «Вхідні», і дасть вам можливість додати відправника до списків безпечних відправників.

Повертаючись до параметрів небажаної електронної пошти, останній рівень, який ви можете вибрати, — це «Лише безпечні списки». Будь-яке повідомлення від відправника або домену, якого немає у вашому списку безпечних відправників, буде позначено як небажане. Це дуже обмежувальний параметр, і вам потрібно буде дуже регулярно перевіряти папку небажаної електронної пошти. Однак протягом досить тривалого періоду часу можна досить добре навчити фільтр небажаних повідомлень, особливо якщо у вас є невелика кількість електронних листів від невідомих відправників.

Під рівнями фільтра є два додаткові налаштування.

Перший з них: «Видалити підозрювані небажані листи назавжди замість переміщення до папки небажаної електронної пошти» — це налаштування, яке, ймовірно, є найбільш корисним, якщо ви встановили фільтрацію на «Без автоматичної фільтрації». Цей фільтр лише перемістить пошту від відправників із вашого списку заблокованих відправників до небажаної, а оскільки вони заблоковані, імовірно, ці листи можна видалити назавжди. Але на будь-якому іншому рівні фільтрації — особливо «Високий» або «Тільки безпечні відправники» — є дуже велика ймовірність того, що Outlook виявить «хибнопозитивний» і позначить законний електронний лист як небажаний. Якщо небажану електронну пошту видаляти назавжди, а не переміщувати в папку небажаної електронної пошти, ви втратите законну електронну пошту й ніколи не дізнаєтесь, що вона там була. Тому ми не рекомендуємо вмикати цей параметр, якщо ви не дуже впевнені в тому, що робите.

  Як дізнатися, з якого додатка iMessage наклейка

Другий варіант: «Попереджати мене про підозрілі доменні імена в адресах електронної пошти (рекомендовано)» — це засіб захисту від фішингу Outlook, і він доступний (і буде ввімкнено за замовчуванням), якщо ви ввімкнете фільтрацію небажаної електронної пошти. Це означає перехід з «Без автоматичної фільтрації» на «Низький», «Високий» або «Лише безпечні відправники». Щойно цей параметр увімкнено, Outlook почне фільтрувати потенційні фішингові листи. Оскільки це досить важливий інструмент, дозволимо Microsoft пояснює, що вона буде робити.

Ми говорили про фішингові електронні листи протягом багатьох років, показували вам, як використовувати функції програмного забезпечення, щоб зупинити спроби фішингу, і повідомляли про нові ініціативи, які допоможуть відокремити законну пошту від фішингової. Ми не впевнені, чому такий корисний інструмент а) не ввімкнено за замовчуванням і б) не оприлюднюється ширше Microsoft, але це не так.

Якщо ви використовуєте Outlook у своєму офісі, ваші адміністратори можуть використовувати технологію захисту від фішингу, про яку ви не знаєте. Але якщо ви використовуєте Outlook для особистого облікового запису, ми рекомендуємо вам увімкнути цю функцію. Встановлення рівня фільтра небажаної інформації на «Низький» і перемикання параметра «Попереджати мене про підозрілі доменні імена в адресах електронної пошти (рекомендовано)» зробить вашу безпеку.

Керування безпечними відправниками

Наступна вкладка «Безпечні відправники» містить список осіб і доменів, які Outlook ніколи не розглядатиме як небажану електронну пошту.

Якщо ви натиснули «Головна» > «Небажана» > «Не спам» для повідомлення, яке було в папці небажаної електронної пошти, і прийняли опцію додати відправника до списку безпечних відправників, саме тут вийде його адреса. Ви також можете позначити відправника як «безпечного», натиснувши «Головна» > «Небажана» > «Ніколи не блокувати відправника» (або «Ніколи не блокувати домен відправника», якщо ви хочете, щоб усі електронні листи з цього домену обходили фільтри небажаних даних).

Якщо ви хочете переконатися, що конкретна адреса або домен додано до списку безпечних відправників, натисніть кнопку Додати.

Це відкриє вікно, де ви можете ввести адресу або домен, який потрібно додати.

Це добре для однієї або двох адрес або доменів, але досить багато часу, якщо потрібно додати велику кількість. Щоб пришвидшити роботу, у вас є можливість імпортувати список відправників і доменів або експортувати список наявних безпечних відправників і доменів.

Імпортувати список — це чудово, але якщо у вас немає списку у правильному форматі, це не дуже корисно. На щастя, Outlook очікує лише текстовий файл зі списком відправників і доменів, розділених поверненням, і це легко зібрати. Ви можете експортувати цю інформацію з іншої поштової програми або написати її самостійно, що набагато швидше, ніж натиснути «Додати», ввести деталі, натиснути «ОК», а потім повторити цей процес для кожного відправника. Оскільки створення списку безпечних відправників може зайняти багато часу, ви можете розглянути можливість експорту свого списку зараз, а потім на випадок, якщо вам потрібно переінсталювати Outlook або встановити його на іншій машині. Це заощадить вам багато часу та збереже ваш фільтр небажаної пошти так, як ви хочете, якщо ви коли-небудь перейдете на нову версію Outlook.

  Як увімкнути та використовувати спільний доступ до буфера обміну в Google Chrome

Ви також можете використовувати параметри імпорту/експорту для масових змін або видалення. Експортуйте список, внесіть зміни (або видаліть записи) у вибраному текстовому редакторі та імпортуйте новий список. Процес імпорту не стирає наявні записи перед імпортом нових, а розглядає зміни як нові записи (наприклад, якщо ви зміните запис з ebay.co.uk на ebay.com, він додасть ebay.com , а не замінювати ebay.co.uk), тому вам потрібно буде очистити список перед імпортуванням зміненого списку. Для цього виберіть верхній запис, утримуючи клавішу SHIFT, виберіть останній запис. Це дозволить вибрати всі записи у списку. Потім натисніть Видалити, щоб видалити всіх безпечних відправників, готових до імпорту.

Останні два параметри на сторінці допомагають автоматично додавати відправників до списку, роблячи деякі розумні припущення.

Увімкнення «Також довіряйте електронній пошті з моїх контактів» означає, що пошта з адреси, яка є у ваших контактах Outlook, пропускатиметься без фільтрації в небажану пошту. Фактично це перетворює ваш список контактів у другий список безпечних відправників без необхідності самостійно додавати всі адреси до списку безпечних відправників.

Увімкнення параметра «Автоматично додавати людей, яких я надсилаю, до списку безпечних відправників» означає, що кожен, кому ви надсилаєте листи, вважатиметься безпечним відправником на основі того, що отримувати відповідь на надіслане вами повідомлення — це нормально. Однак це не завжди так, тому що ви, можливо, відповідаєте комусь, щоб сказати їм припинити надсилати вам листи (наприклад, повідомлення про скасування підписки), тому цим параметром слід користуватися обережно.

Управління безпечними одержувачами

Наступна вкладка «Безпечні одержувачі» дещо заплутана. Ви не можете контролювати, як одержувач буде ставитися до вашої пошти, тому це не може бути для цього. Це не блокує вам надсилання пошти на будь-яку адресу зі списку. Отже, для чого це? Безпечні одержувачі насправді є списками розсилки, до яких ви належите. Зазвичай адресою «Кому» для списку розсилки є назва списку (наприклад, [email protected]) і додавши його до списку безпечних одержувачів, ці листи не розглядатимуться як небажані.

В іншому випадку параметри такі ж, як і для безпечних відправників. Ви можете позначити список розсилки як «безпечний», натиснувши «Додому» > «Небажані» > «Ніколи не блокувати цю групу» або «Список розсилки», якщо ви хочете, щоб електронні листи з цього списку або групи обходили фільтри небажаних даних.

Блокування відправників

На вкладці «Заблоковані відправники» ви додаєте окремі адреси або цілі домени, які ви вважаєте небажаною поштою. Все, що додається тут, потраплятиме прямо в папку небажаної електронної пошти.

Опції такі ж, як і для безпечних відправників, з можливістю додавати, редагувати та видаляти записи, а також імпортувати та експортувати списки адрес і доменів. Ви також можете додати відправника або його домен до списку заблокованих відправників, якщо вибрано повідомлення, перейшовши на Домашня сторінка > Небажана > Заблокувати відправника.

  Як повернути App Store в iTunes

Будь-які електронні листи, які потрапляють у папку небажаної пошти, від заблокованих відправників або через те, що Outlook визначив, що лист, ймовірно, є небажаним, будуть вимкнені, а вміст пошти буде встановлено як звичайний текст. Outlook відображає повідомлення про це в будь-якому повідомленні, яке ви відкриваєте з папки небажаної електронної пошти.

Примітка. Якщо ви додаєте відправника як до списку безпечних відправників, так і до списку заблокованих відправників, список безпечних відправників має пріоритет, і електронні листи від відправника надходитимуть у вашу папку «Вхідні».

Блокування доменів і кодувань верхнього рівня

Остання вкладка, Міжнародна, дозволяє блокувати домени на рівні країни та електронні листи в певних кодуваннях.

Натисніть «Список заблокованих доменів верхнього рівня», щоб відкрити однойменну панель. Це дозволяє вибрати домени країни для блокування.

Наприклад, якщо ви хочете заблокувати електронні листи з Андорри, поставте прапорець «AD (Андорра)», а потім натисніть «ОК». Потім Outlook розглядатиме пошту з домену, що закінчується «.ad», як небажаний.

Це корисно, якщо ви отримуєте багато небажаної пошти з домену певної країни, наприклад .cc (Кокосові острови), який на момент написання найбільша кількість провайдерів, які дозволяють розсилати спам. Якщо ви не очікуєте отримати законний електронний лист із домену цієї країни, ви можете додати його до списку небажаних доменів. Майте на увазі, що це не зупинить всю електронну пошту, яка надходить з Кокосових островів — лише листи з домену, який закінчується на .cc. Тож якщо вам набридло отримувати спам від російських спамерів, блокування .ru заблокує їх, лише якщо їхній домен закінчується на .ru. Російський спамер, який працює з домену .com, не постраждає від блокування домену .ru.

Якщо ви хочете заблокувати певний географічний регіон, ви можете заблокувати цілі кодування, натиснувши «Список заблокованих кодувань». Це дозволяє вибрати кодування електронної пошти для блокування.

Кодування самі по собі є великою темою, тому ми не будемо розглядати їх тут (у Вікіпедії хороша стаття про них, якщо ви хочете дізнатися більше), за винятком того, що в цілому кодування визначають, як символ представлений у цифровому вигляді. Різні кодування по-різному представляють символи, і ваш поштовий клієнт (і ваш браузер) можуть перекладати між (деякими) наборами символів, процес, відомий як перекодування. Якщо ви регулярно отримуєте небажану пошту з певним кодуванням, ви можете заблокувати це кодування, вибравши його у списку заблокованих кодувань і натиснувши «ОК». Якщо ви не впевнені, що таке кодування або як дізнатися, в якому кодуванні знаходяться ваші отримані електронні листи, вам, ймовірно, не слід тут нічого встановлювати, оскільки ви можете перешкодити собі отримувати законні листи.

Ці налаштування небажаної пошти є корисним способом підтримувати вашу папку «Вхідні» в чистоті та під контролем. Якщо ви докладаєте зусиль, щоб заблокувати відправників, коли отримуєте електронні листи, які ви вважаєте непотрібними, то з часом у вас буде набагато менше сміття у папці «Вхідні» і трохи менше стресу у вашому житті.