Як налаштувати змінні середовища шляху в Windows 10

| | 0 Comments| 11:19 AM
Categories:

У Windows є щось під назвою «Змінні середовища». По суті, це шляхи та значення, які вказують ОС на важливі місця, коли потрібно зберегти файли або отримати доступ до важливої ​​інформації про систему. Підмножиною змінних середовища є змінна Path, яка вказує системі на файли EXE. Додавання шляху до файлу EXE дозволяє користувачам отримати доступ до нього з будь-якого місця без необхідності перемикатися до фактичного каталогу. Ось як налаштувати змінні середовища шляху в Windows 10.

Ви можете додати будь-який шлях, який вам подобається, і немає жодних обмежень щодо того, на якому диску або папці має бути EXE. Щоб додати змінну Path, вам знадобляться права адміністратора.

  Як видалити значок центру завантаження Microsoft Office у Windows 10

Змінні середовища шляху

Відкрийте «Панель управління» і перейдіть до «Система та безпека»> «Система». Крім того, просто введіть наступне в адресному рядку в Провіднику файлів.

Control PanelSystem and SecuritySystem

Це переведе вас на наступний екран. Натисніть Додаткові параметри системи.

На екрані Властивості системи перейдіть на вкладку Додатково. Натисніть кнопку Змінні середовища внизу. У вікні Змінні середовища виберіть Шлях у розділі Змінні користувача та натисніть Редагувати.

У вікні Редагувати змінну середовища натисніть кнопку Створити. Це додасть нове поле в список шляхів. Коли він стане активним, натисніть кнопку Огляд і перейдіть до папки, де знаходиться EXE, який ви хочете додати до змінних середовища Path. Натисніть «Ок», і все готово.

  Як очистити кошик за розкладом у Windows 10

Використання змінної середовища шляху

Коли ви додаєте шлях EXE як змінну середовища, ви можете отримати доступ до програми з будь-якого командного рядка. Командний рядок у Windows, який є командним рядком, ви можете відкрити командний рядок у будь-якому місці та запускати команди. Які шляхи ви додаєте, залежить тільки від вас, оскільки ви знаєте, до яких програм вам потрібно отримати доступ з командного рядка. Наприклад, ви можете додати інструменти ADB як змінну шляху.

У цьому короткому посібнику ми говорили про додавання шляху до EXE, однак ви також можете додати шлях до інших типів виконуваних файлів. Наприклад, Windows підтримує запуск файлів .com, .exe, .bat і .cmd з командного рядка. Хоча це додає значної зручності, пам’ятайте, що це спрощує використання командного рядка. Ви можете додати до нього будь-який шлях, але залишайте його чистим і додавайте лише те, що необхідно. Занадто багато шляхів не сповільнює роботу вашої системи і не заважатиме тому, як ви запускаєте команди, але для довготривалого розуму тримайте його лаконічним, а якщо ви припините використовувати певну програму, видаліть її шлях зі змінних середовища.

  Як використовувати віртуальні робочі столи в Windows 11