Як налаштувати демон музичного плеєра в Linux

| | 0 Comments| 6:12 PM
Categories:

Для тих, хто хоче налаштувати власну систему потокової передачі музики на Linux, є багато варіантів. Проте, незважаючи на всю увагу, спрямовану на такі речі, як Emby, Plex і Subsonic, багато користувачів Linux все ще віддають перевагу рішенням на основі командного рядка. Ось чому в цій статті ми розглянемо, як саме ви можете налаштувати свій власний інструмент потокової передачі музики на базі Linux за допомогою Music Player Daemon. Ми розповімо про те, як транслювати через мережу, як налаштувати окремих клієнтів MPD і навіть як використовувати інструмент MPD на основі терміналу з традиційним музичним плеєром у Linux.

Встановіть Демон музичного плеєра

Налаштування Music Player Daemon (MPD) на Linux є дещо виснажливим процесом. Він починається з встановлення клієнта на будь-який потік. Знайте, що вам не потрібно використовувати MPD через мережу. Можна встановити MPD і відтворювати з нього на тому ж ПК.

Ubuntu

sudo apt install mpd mpc

Debian

sudo apt-get install mpd mpc

Arch Linux

sudo pacman -S mpd mpc

Fedora

sudo dnf install mpd mpc

OpenSUSE

sudo zypper install mpd mpc

Інші Linux

Не можете знайти MPD? Відкрийте вікно терміналу та скористайтеся менеджером пакетів для пошуку «MPD». Встановіть його, і все готово. Не забудьте також встановити інструмент MPC, оскільки це також важливо. Якщо ваш дистрибутив Linux взагалі не підтримує MPD, є інші способи його завантаження. Найкращим способом було б захопити сам вихідний код і створити його.

  Як підключити Facebook Messenger до Discord на Linux

Щоб отримати копію вихідного коду Music Player Daemon, перейдіть на сторінку офіційний сайт MPD і візьміть версію .tar.xz. Ця версія буде працювати на Linux.

Налаштування демона музичного плеєра

Усі зміни в інструменті Music Player Daemon мають відбуватися у файлі конфігурації. Будь-які зміни в системі, хоча і не є обов’язковими, потрібно буде вносити там. Якщо ви хочете відредагувати файл, відкрийте вікно терміналу та введіть наступне:

sudo nano /etc/mpd.conf

За замовчуванням інструмент MPD зберігатиме музичні файли в /var/lib/mpd/music, списки відтворення в /var/lib/mpd/playlists тощо. MPD використовує ці місця для зберігання файлів з метою отримання дозволу. Звичайному користувачеві не потрібно редагувати цей файл, оскільки звичайні розташування чудові.

Кращий спосіб використовувати MPD – просто використовувати прив’язне кріплення. Цей тип монтування автоматично поміщає вміст ~/Music в /var/lib/mpd/music.

Примітка: якщо ви розміщуєте MPD на сервері, а не локально, подумайте про те, щоб просто розмістити файли безпосередньо в /var/lib/mpd/music.

sudo mount --bind ~/Music /var/lib/mpd/music

Потім скористайтеся командою cat, щоб знайти рядок монтування в /proc/mounts.

cat /proc/mounts | grep ~/Music

Об’єднання cat і grep покаже нам точну лінію монтування, до якої прив’язані ~/Music та /var/lib/mpd/music. Тепер, щоб зробити цю прив’язку постійною. Не забудьте змінити “/home/username/” на користувача вашого ПК.

su
echo '' >> /etc/fstab
echo '# MPD Bind Mount' >> /etc/fstab
echo '/home/username/Music /var/lib/mpd/music none rw,bind 0 0' >> /etc/fstab

Нарешті, вам знадобиться використовувати систему ініціалізації systemd, щоб запустити службу.

sudo systemctl enable mpd

sudo systemctl start mpd

Клієнт музичного плеєра Gnome

Існує багато графічних клієнтів MPD для використання в Linux, і всі вони мають свої варіанти використання. Тим не менш, не всі з цих клієнтів прості у використанні. У цьому підручнику ми будемо підключатися до потоку за допомогою клієнта музичного програвача Gnome. Ось як це встановити.

  Як встановити програми Kali Linux у Debian

Ubuntu

sudo apt install gmpc

Debian

sudo apt-get install gmpc

Arch Linux

sudo pacman -S gmpc

Fedora

sudo dnf install gmpc

OpenSUSE

sudo zypper install gmpc

Відкрийте GMPC, щоб отримати доступ за допомогою інструмента «перший запуск». Це допоможе вам налаштувати з’єднання. Якщо ви використовуєте MPD з віддаленого сервера Linux, не забудьте змінити «localhost» на його IP-адресу. Не знаєте, яка IP-адреса? Спробуйте це.

Знайдіть публічну IP-адресу

ping pcdomainname.com -c1

Приклад: ping google.com

ВИХІД: PING google.com (172.217.12.110) 56(84) байт даних.

Знайдіть локальну IP-адресу

ping pc-host-name -c1

Приклад: ping ubuntu-server

ВИХІД: PING ubuntu-server (192.168.1.126) 56 (84) байт даних.

Введіть усі деталі з’єднання, а потім перейдіть до «музичного каталогу». У цій області напишіть розташування /var/lib/mpd/music/. Не турбуйтеся про введення пароля, просто натисніть кнопку підключення. Якщо підключення вдалось, натисніть кнопку «вперед», щоб перейти до наступної сторінки.

  Як налаштувати дружній до дітей ПК з Linux

Коли GMPC запуститься, ви помітите, що немає жодних музичних файлів. Ні, це не означає, що ви неправильно налаштували сервер MPD і що вам потрібно починати все спочатку. Клієнт музичного програвача Gnome просто повинен створити базу даних. Відновлення бази даних MPD трохи схоже на натискання кнопки «сканування бібліотеки» на вашому улюбленому локальному музичному плеєрі.

Оновіть базу даних, натиснувши «Сервер», а потім вибравши «Оновити базу даних MPD». Тоді ви зможете віддалено відтворювати будь-яку музику з папки /var/lib/mpd/music через GMPC. Ця програма не оновлює базу даних автоматично. Щоразу, коли додаються нові музичні файли, вам потрібно буде оновлювати клієнт знову.