Як налаштувати годинник системного трея в Windows

Годинник системного лотка, розташований у правій частині панелі завдань Windows, виглядає нудно. Хіба не було б чудово, якби ви могли вибрати різноманітні скіни для годинника системного трея та трохи покращити його? На жаль, Windows не дозволяє вам цього робити за замовчуванням, а натомість змусить вас задовольнятися м’яким базовим годинником.

Однак ви можете налаштувати годинник системного трея Windows за допомогою Free Desktop Clock і ElevenClock. Free Desktop Clock — це програма, яка містить дев’ять альтернативних оболонок для годинника системного лотка. Програма ElevenClock додає більш настроюваний годинник до області системного лотка Windows.

Як встановити безкоштовний настільний годинник

Щоб завантажити безкоштовний годинник для робочого столу, відкрийте Сторінка безкоштовного настільного годинника у вашому улюбленому браузері. Потім натисніть синю кнопку «Завантажити», щоб зберегти майстер налаштування програми.

Після завантаження файлу двічі клацніть файл freeclock.exe, щоб відкрити майстер налаштування та інсталювати програмне забезпечення.

Як вибрати нову оболонку годинника системного лотка

Коли все буде налаштовано, відкрийте вікно «Безкоштовний робочий годинник». Натисніть «Скіни» ліворуч у вікні. Виберіть Увімкнути годинник у треї, якщо цей параметр ще не позначено. Потім виберіть один із скінів на цій вкладці та натисніть «ОК», щоб додати його до годинника системного лотка, як на знімку екрана безпосередньо нижче.

Ви можете додати більше деталей до годинника системного лотка за допомогою додаткових налаштувань. Натисніть «Показати дату» та «Показати день тижня», щоб додати деталі дати та дня поруч із годинником. Вибір Показати відсоток використання пам’яті відображає відсоток використання оперативної пам’яті на вашому ПК.

Щоб змінити колір фону годинника, клацніть спадне меню Фон за замовчуванням. Виберіть опцію Колір тла. Потім натисніть на поле палітри, щоб вибрати інший колір. Ви також можете застосувати певну прозорість до годинника, налаштувавши значення параметра «Прозорість».

Як додати різні годинники часового поясу

Безкоштовний годинник для робочого столу містить параметри, які показують годинники для різних часових поясів. Такі годинники можуть стати в нагоді, якщо вам коли-небудь знадобиться перевірити час в іншій країні перед здійсненням міжнародного телефонного дзвінка. Перейдіть на вкладку Часові пояси, щоб переглянути ці параметри.

Щоб увімкнути годинник часового поясу, установіть прапорець Показати цей годинник. Виберіть зону в спадному меню «Часовий пояс». Ви також можете ввести назву годинника в поле Введіть відображуване ім’я.

Як створити погодинне оголошення про час

Безкоштовний годинник для настільного комп’ютера також має налаштування щогодинного оголошення часу. Після ввімкнення цієї опції дзвінок відображатиме годину щогодини. Це хороший спосіб стежити за часом, не дивлячись на годинник.

Вкладка «Налаштування» включає цей параметр. Установіть прапорець Погодинне оголошення на цій вкладці, щоб вибрати опцію. Потім натисніть кнопку поруч із полем Звук, щоб вибрати аудіофайл для оголошення.

Додаткові функції в Atomic Alarm Clock

Ймовірно, ви помітите вкладки будильників у вікні безкоштовного годинника на робочому столі. Це додаткові функції, які доступні лише в більш просунутих Програмне забезпечення Atomic Alarm Clock, який зараз продається за 14,95 дол. Це програмне забезпечення дає змогу встановлювати будильники на певний час і містить на вибір більше оболонок годинника системного лотка. Ви також можете вибрати синхронізацію годинника з сервером часу в Інтернеті в платній версії.

Як налаштувати годинник системного трея Windows 11 за допомогою ElevenClock

Якщо ви хочете налаштувати годинник системного лотка без додавання нової оболонки, перегляньте програму ElevenClock. ElevenClock — це програма, яка дає вам більш настроюваний годинник Windows 11/10, який перекриває наявний годинник системного лотка. Ця програма включає налаштування зовнішнього вигляду годинника, спливаючої підказки, положення, розміру, формату дати й часу та функцій.

Щоб додати цю програму до Windows 11/10, відкрийте це Сторінка ElevenClock у Microsoft Store; клацніть «Отримати в програмі Store» і виберіть «Відкрити в Microsoft Store», щоб відкрити програму, з якої можна інсталювати програмне забезпечення. Виберіть параметр «Установити» для ElevenClock у маленькому вікні Microsoft Store, яке відкриється.

Потім ви побачите спливаюче вікно Ласкаво просимо до ElevenClock. Натисніть «ОК» у цьому вікні, щоб установити вибраний параметр мови системи для ElevenClock. Виберіть «Пропустити», щоб перейти безпосередньо в програму, не заглядаючи в майстер. Натисніть кнопку Відкрити, щоб відкрити вікно ElevenClock. Тепер ви можете зайнятися налаштуванням годинника системного лотка.

Клацніть Розташування та розмір годинника, щоб переглянути параметри зміни розміру та переміщення годинника. Перетягніть повзунки на панелях Змінити висоту та Змінити ширину, щоб збільшити або зменшити годинник. Ви можете перемістити годинник ліворуч або вгору екрана, вибравши Показати годинник ліворуч на екрані або Примусово розташувати годинник у верхній частині екрана.

Щоб налаштувати шрифт годинника, клацніть категорію «Вигляд годинника». Установіть прапорець Використовувати спеціальний шрифт і натисніть кнопку Вибрати спеціальний шрифт. Потім ви можете вибрати параметри шрифту, стилю (курсив і жирний) і розмір у другому вікні, яке відкриється, і натиснути «ОК», щоб встановити параметри.

Ви можете змінити колір шрифту, встановивши прапорець Використовувати спеціальний шрифт. Потім натисніть кнопку «Вибрати настроюваний», щоб відкрити вікно «Виберіть колір». Виберіть основний колір на палітрі та натисніть «ОК», щоб застосувати його. Ви також можете змінити фоновий колір годинника майже так само, вибравши параметр Використовувати власний фоновий колір.

Натиснувши категорію «Налаштування дати та часу», можна розширити параметри зміни формату годинника. Там ви можете вибрати параметри відображення секунд, дат, номерів тижнів і днів тижня на годиннику. Якщо ви виберете, щоб там було все, вам, ймовірно, потрібно буде збільшити висоту та ширину годинника, щоб умістити все. Крім того, зменшіть розмір шрифту годинника.

Підказка – це текст, який ви бачите, коли наводите курсор на годинник. Щоб налаштувати це, клацніть категорію «Вигляд підказки». Потім ви можете вибрати той самий настроюваний шрифт, розмір і налаштування кольору для тексту підказки, які доступні для вигляду годинника. Виберіть параметр Вимкнути розмитий фон підказки, щоб видалити фонове поле підказки.

Настроюваний годинник системного лотка налаштовано на відображення календаря/сповіщень за замовчуванням, коли ви натискаєте на нього. Однак ви можете змінити дію клацання для цього годинника. Для цього натисніть Функції годинника у вікні налаштувань ElevenClock. Потім натисніть спадне меню для вибраного прапорця Змінити дію, щоб вибрати іншу дію для годинника. Ви можете вибрати параметри відкриття диспетчера завдань, меню «Пуск», меню пошуку, «Виконати» тощо.

ElevenClock має майстер, який допоможе вам налаштувати годинник системного трея. Щоб переглянути майстер привітання ElevenClock, розгорніть категорію «Загальні налаштування», клацнувши її та натиснувши там кнопку «Відкрити»; натисніть кнопку Пуск у вікні привітання, яке відкриється. Потім виберіть налаштування для кожного кроку майстра та натисніть кнопку зі стрілкою >.

Оновіть годинник у системному лотку за допомогою безкоштовного настільного годинника або ElevenClock

Як ви вже переконалися, вам не потрібно дотримуватися старого нудного годинника системного трея в Windows 11/10/8/7/XP. Замість цього ви можете швидко й легко вибрати іншу оболонку для нього за допомогою безкоштовного настільного годинника (або атомного будильника). Після того, як ви впораєтеся з програмним забезпеченням, ви можете додати набагато більш візуально привабливі годинники в системний трей Windows і налаштувати їх за допомогою додаткових налаштувань.

ElevenClock також є чудовою новою програмою для налаштування годинника системного лотка Windows 11. Ви можете використовувати цю програму, щоб вносити більш незначні зміни в шрифт, колір, функції та формат годинника системного лотка, не змінюючи його за допомогою нової оболонки. Виберіть потрібне програмне забезпечення для налаштування годинника системного лотка.