Як налаштувати асоціацію файлів до програми з командного рядка в Windows 10

Categories:

Windows 10 дозволяє встановити будь-яку програму на ваш вибір як програму за замовчуванням для відкриття певного типу файлів. У деяких випадках, наприклад, у вашому браузері, він буде невпинно намагатися використовувати Edge як кращий варіант, але з іншими типами файлів і додатками ви не зіткнетеся з великим протидією. Звичайно, параметри програми за замовчуванням часто скидаються, а іноді й зовсім не встановлюються. Якщо це так, ви завжди можете встановити асоціацію файлової програми з командного рядка.

ПОВІДОМЛЕННЯ СПОЙЛЕРА: прокрутіть униз і перегляньте відеоурок у кінці цієї статті.

Файлова асоціація додатків

Щоб установити асоціацію файлової програми з командного рядка, вам потрібні права адміністратора. Перше, що вам потрібно зробити, це знайти розширення файлу, для якого ви хочете встановити програму за замовчуванням. Це досить легко; відкрийте Провідник файлів у те місце, де знаходиться файл.

  Як повернутися до Windows 10 1709 з 1803

Клацніть файл правою кнопкою миші та виберіть Властивості з контекстного меню. На вкладці «Загальні» ви побачите розділ «Тип файлу», який повідомляє вам, яке розширення має файл.

Відкрийте командний рядок з правами адміністратора і виконайте в ньому таку команду.

Синтаксис

assoc .fileextension

Приклад

assoc .html

Ця команда поверне тип файлу. Цей результат — це те, що вам потрібно, щоб виконати команду, щоб встановити асоціацію файлової програми. На знімку екрана нижче, тип файлу, який повернула команда, — «htmlfile».

Далі знайдіть абсолютний шлях до EXE програми, яку ви хочете пов’язати з типом файлу. Виконайте таку команду.

  Як зробити Windows 10 схожою на Windows XP

Синтаксис

ftype File Type="absolute-path-to-application" "%1"

Приклад

ftype htmlfile="C:Program Files (x86)GoogleChromeApplicationchrome.exe" "%1"

Якщо асоціацію файлової програми встановлено успішно, командний рядок поверне таке.

File Type="absolute-path-to-application" "%1"

З цього моменту Windows 10 використовуватиме встановлену програму, щоб відкривати тип файлу, який ви зв’язали з ним. Цей метод не гарантує, що асоціацію файлів не можна скинути або що інші програми не зможуть її змінити.

Помилка в Windows 10 може призвести до скидання асоціації файлової програми. Аналогічно, якщо ви інсталюєте нову програму, яка також може відкривати той самий тип файлу, і встановіть її як програму за замовчуванням для всіх таких файлів, встановлена ​​вами асоціація файлової програми порушиться.

Якщо ви хочете зробити це для свого браузера, щоб Cortana не надсилала веб-пошуки в Edge, цей метод не спрацює. Вам потрібна програма під назвою EdgeDeflector, щоб переспрямовувати запити, надіслані з Edge, на Chrome або Firefox. Якщо ви використовуєте інший браузер, спробуйте Search Deflector.

  Як повторно відкрити папки під час входу в Windows 10