techukraine.net techukraine.net Як навчити своїх дітей кодувати за допомогою Raspberry Pi

Як навчити своїх дітей кодувати за допомогою Raspberry Pi

| | 0 Comments| 5:49 PM
Categories:

Навчання дітей програмуванню в ранньому віці допомагає їм досягти успіху в сучасному технологічному світі, розвиваючи навички критичного мислення, творчості та вирішення проблем.

Raspberry Pi, з його низькою ціною та простотою використання, є фантастичним пристроєм для знайомства молоді з комп’ютером та програмуванням. Завдяки додаткам у робототехніці, комп’ютерному програмуванні та навіть домашній автоматизації він ідеально підходить для дітей, щоб навчитися програмувати.

1. Почніть роботу з Raspberry Pi

Автор зображення: raspberrypi.com

Прагнучи зробити комп’ютери та цифрову творчість доступними для всіх, Raspberry Pi Foundation створила недорогий і широко доступний комп’ютер Raspberry Pi. З моменту появи першого Raspberry Pi у 2012 році було доступно кілька моделей і версій.

Якщо у вас ще немає Pi, ви можете отримати його всього за 35 доларів. Обов’язково придбайте флагманський Raspberry Pi 4, хоча старіші моделі Raspberry Pi мають деякі переваги. Ви також можете придбати Raspberry Pi 400, який пропонує майже ті ж функції, що й Pi 4, і поставляється у форм-факторі клавіатури.

Офіційний набір Raspberry Pi 4 коштує дорожче, але містить більшість компонентів, необхідних для використання Raspberry Pi, включаючи клавіатуру, мишу, футляр, блок живлення та карту microSD. Після цього вам знадобиться лише сумісний дисплей HDMI, який можна підключити до комп’ютера.

MicroSD в офіційному наборі поставляється з попередньо встановленою ОС Raspberry Pi, дистрибутивом Linux, створеним спеціально для комп’ютерів Raspberry Pi. Ви також можете слідувати нашому посібнику щодо встановлення операційної системи на Raspberry Pi.

  Як уникнути покупки «підробленого» кабелю HDMI 2.1

Ваші діти можуть розпочати свою подорож кодування, щойно завершиться початкове налаштування. Хорошим місцем для початку є Проекти Raspberry Pi Foundation сайт.

2. Вибір мови програмування, зручної для дітей

Автор зображення: Бібліотека Блакитних гір/Flickr

Важливо вибрати мову програмування, зручну для дітей, щоб зробити програмування приємним і цікавим для ваших дітей. Scratch, Python і Ruby – лише деякі з найвідоміших варіантів.

Подряпина

Scratch — інтерактивне середовище програмування, яке використовує блоковий візуальний інтерфейс. Це одна з небагатьох мов, призначених для використання дітьми. Завдяки візуальному стилю програмування Scratch простий та інтуїтивно зрозумілий для вивчення. Концепції, представлені в Scratch, можна застосувати до більш просунутих мов, таких як Python і Java.

The Веб-сайт Scratch містить численні підручники, присвячені тому, як навчити вас користуватися мовою. Також на веб-сайті можна створювати ремікси проектів, створених користувачами.

Окрім вивчення програмування, Scratch також може стати трампліном для ваших дітей, щоб досліджувати свої художні ідеї в інших сферах інтересів, таких як образотворче мистецтво та музика.

Python

Синтаксис Python простий та інтуїтивно зрозумілий для новачків. Мова широко використовується: мабуть, це найпопулярніша мова програмування для Raspberry Pi. З цієї причини існує багато доступних ресурсів, які допоможуть новачкам розпочати роботу.

Він забезпечує доступ до бібліотек попередньо написаного коду, який можна інтегрувати в персональні програми. Це ключова перевага Python, оскільки він полегшує взаємодію з фізичними електронними компонентами, підключеними через заголовок GPIO Raspberry Pi, і дозволяє створювати складні проекти.

рубін

Юкіхіро «Мац» Мацумото створив Ruby у 1990-х роках у Японії. Це мова загального призначення, яку називають «найкращим другом програміста», і вона має багато спільного з Python. Це також одна з найпростіших мов для початку програмування.

  Знайдіть усі служби, пов’язані з вашим обліковим записом Google

Як і Python, синтаксис Ruby є простим і виразним. Він також не покладається на відступи для розділення блоків коду. Однак він приділяє більшу увагу об’єктно-орієнтованому програмуванню, ніж Python. З роками її популярність зменшилася, але це все ще дивовижна мова, яку люблять розробники та програмісти.

Крім перерахованих вище мов, інші чудові варіанти навчання вашої дитини програмуванню включають Lua, JavaScript, Swift і Java (для дітей старшого віку).

3. Практичні проекти та виклики

Автор зображення: Арно Міккор/Wikimedia Commons

Щоб зміцнити їхні навички програмування, важливо заохочувати своїх дітей працювати над практичними проектами та завданнями за допомогою Raspberry Pi. Ось кілька ідей:

Створіть просту гру

Відеогра — це проект, який дуже привабливий для більшості дітей. Існує кілька способів створити ігрову машину за допомогою вашого Raspberry Pi. Ви можете почати зі створення ретро ігрової консолі з Raspberry Pi без кодування, а потім перейти до більш захоплюючих проектів у нашому списку найкращих ігрових проектів Raspberry Pi.

Побудуйте автомобіль на радіоуправлінні

Це може бути хорошим проектом, якщо у вашої дитини вже є автомобіль на радіоуправлінні. Можна підключити його так, щоб ним керували з Raspberry Pi, а не з пульта дистанційного керування, який постачався з ним. Процес описано в ан Посібник з інструкціями який використовує дистанційне керування автомобілем Traxxas і USB-антену великого радіусу дії Wi-Fi.

Якщо ви не бажаєте проходити через стресовий, але корисний процес злому автомобіля на радіоуправлінні, ви можете придбати автомобільний комплект Raspberry Pi RC, наприклад PiCar-V у Сонцезакладник який уже постачається з функціями програмування в коробці.

Камера безпеки з детектором руху

Якщо ваша дитина цікавиться технологіями домашньої безпеки та відеоспостереження, вона також може вважати встановлення камери відеоспостереження, що активується рухом, цікавим проведенням часу.

  Чи використовує Tracfone хвилини на Wi-Fi?

Використовуючи Raspberry Pi і модуль камери, діти можуть створити камеру спостереження, яка записує нерухомі зображення або відео, а також може виявляти рух. Raspberry Pi можна запрограмувати на Python, щоб ініціювати запис кожного руху, який він виявляє, і зберігати файли на USB-накопичувач або в онлайн-службу хмарного зберігання.

Наш підручник про те, як створити систему відеоспостереження з кількома камерами за допомогою Raspberry Pi та motionEyeOS, — чудове місце для початку.

4. Приєднуйтеся до спільнот і клубів програмістів

Окрім вибору мови програмування та роботи над проектами, клуби програмування дозволяють вашій дитині швидше розвинути такі важливі навички, як співпраця та спілкування.

Ви повинні заохочувати своїх дітей приєднуватися до груп кодування або інших офлайн-платформ, які обслуговують молодих програмістів, щоб зберегти імпульс і створити почуття спільноти. Зазвичай вони можуть знайти співробітників і отримати поради від професіоналів у цих умовах. Ці групи також постійно заохочують і допомагають новачкам у програмуванні розвивати свої навички.

Ви також можете спробувати знайти Code Club або CoderDojo поблизу вас. Ці організації підтримуються Raspberry Pi Foundation, але вони не обмежуються обладнанням Raspberry Pi.

Допоможіть своїм дітям навчитися програмувати за допомогою Raspberry Pi

Початковий намір Raspberry Pi полягав у тому, щоб зробити комп’ютери доступними та зацікавити більше молодих людей програмуванням. Якщо ваші діти прагнуть досліджувати кодування як спосіб вираження своєї творчості та інтуїції, Raspberry Pi може стати чудовою інвестицією, яка допоможе їм втілити це бачення в життя.

Завдяки онлайн-ресурсам, офлайн-спільнотам і практичним проектам одноплатний комп’ютер може стати ідеальним інструментом, який допоможе вашим дітям у світ програмування.