Як навчитися солідності у 2022 році – 11 курсів/ресурсів

Solidity є ключовою мовою програмування у світі Blockchain.

У 2014 році вперше було запропоновано Solidity, і команда Solidity Ethereum постійно працювала над його розробкою. Наразі тисячі розробників по всьому світу використовують Solidity для створення сервісів на основі блокчейну. У сучасному світі ви знайдете багато випадків використання Solidity.

Тепер давайте розберемося трохи більше про Solidity, щоб ви могли отримати гарне уявлення про неї.

Що таке Solidity?

Solidity — це об’єктно-орієнтована мова програмування, створена командою Ethereum Network для проектування та розробки смарт-контрактів у світі блокчейнів. Ви можете автоматизувати транзакції та виконувати різні інші завдання за допомогою цієї мови програмування.

Якщо ви дійдете до ядра Solidity, ви побачите, що він дуже схожий на JavaScript. Отже, якщо ви добре володієте JavaScript, ви можете легко познайомитися з Solidity. Крім того, ви також побачите, що Solidity трохи схожий на C++ і Python.

Оскільки Solidity є мовою високого рівня, вам доведеться працювати з літерами та цифрами. Отже, це стає досить легко зрозуміти. Як і в Python, вам доведеться використовувати концепцію успадкування та включати різні бібліотеки для програмування в Solidity.

Існує багато варіантів використання програмування Solidity, які досить помітні у світі блокчейну. Давайте розглянемо деякі з найпоширеніших випадків використання.

Випадки використання програмування Solidity

Голосування

У процесі голосування видно кілька проблем, як-от фальшиві виборці, захоплення кабінок, маніпуляції з даними та зміни машини для голосування. Процес голосування можна зробити прозорим і ефективним за допомогою смарт-контрактів Solidity.

Краудфандинг

Краудфандинг часто стикається з проблемами управління даними та комісії третіх осіб. Немає вимоги до централізованих систем, якщо весь процес обробляється за допомогою смарт-контрактів Solidity. Це згодом зменшить додаткові витрати.

Аукціони наосліп

Будь-хто може бачити ставки іншої особи, якщо є відкритий аукціон. Це створює багато суперечок і навіть деякі шанси на шахрайство. Аукціони наосліп із смарт-контрактами Solidity не дозволять жодній особі переглядати ставку іншої особи, доки аукціон не завершиться.

Таким чином, це може зробити досить ясним, що програмування Solidity має високу вартість використання.

Тепер давайте розглянемо передумови для вивчення Solidity. Це дуже допоможе вам, якщо ви думаєте про вивчення цієї мови.

Передумови Learning Solidity

Solidity — це мова програмування високого рівня для розробки смарт-контрактів на основі Ethereum. Оскільки все пов’язано з платформою Ethereum, вам необхідно володіти фундаментальними знаннями про платформу. Крім того, наступні передумови для вивчення Solidity:

 • Базове розуміння технології Blockchain та пов’язаних з нею платформ
 • Базові знання програмування та мов програмування
 • Вміння працювати з технікою

Якщо ви працюєте з комп’ютером, це буде плюсом, оскільки вам буде легше вчитися. Але навіть якщо ви з будь-якої іншої галузі, ви можете вивчити Solidity після отримання базових знань про блокчейн Ethereum.

Це все, що вам потрібно, щоб стати розробником Solidity.

Вплив навчання Solidity для того, щоб стати розробником Blockchain/Ethereum

Якщо ви прагнете стати розробником Blockchain/Ethereum, вам потрібно чітко розібратися зі смарт-контрактами. Робота Blockchain Developer полягає у створенні DApps (децентралізованих програм), а смарт-контракти є її основою.

Щоб написати будь-який смарт-контракт, вам доведеться вивчити Solidity. Синтаксис схожий на JavaScript, але вам знадобиться глибоке розуміння Solidity для написання розумних контрактів. Після того, як ви розгорнете будь-який смарт-контракт, він виконуватиме завдання автономно, не потребуючи втручання з вашого боку. Ви не можете будь-коли змінити код. Він працюватиме вічно.

  Як змінити своє місцезнаходження в Google Chrome

Якщо ви хочете зробити крок у сферу Blockchain і розробити смарт-контракти, вам потрібно ознайомитися з програмуванням Solidity. Деякі ключові причини для вивчення Solidity:

 • Створення розумних контрактів для програмування грошей і їх переміщення на основі виконання певних умов
 • Розгортання смарт-контрактів через EVM (віртуальна машина Ethereum)
 • Розробка децентралізованих програм у кожному секторі
 • Ознайомтеся з тонкощами блокчейну Ethereum завдяки Solidity

Отже, ви можете сказати, що якщо ви досконало розбираєтесь у програмуванні Solidity, вам буде досить легко працювати з платформою Ethereum та іншими блокчейн-платформами. Solidity є основою для того, щоб стати розробником Ethereum/Blockchain.

Тепер у вас може виникнути найпоширеніше запитання: «Як навчитися Solidity?» Що ж, вам не потрібно хвилюватися, тому що відповідь ви отримаєте досить скоро.

Давайте переглянемо деякі з найкращих курсів і ресурсів, щоб вивчити Solidity, не виходячи з дому.

Опануйте програмування Ethereum і Solidity з нуля у 2022 році [Udemy]

Якщо ви шукаєте курс для початківців, щоб почати з основ Ethereum і Solidity, тоді цей курс Udemy ідеально підходить. Курс охоплює теоретичні та практичні підходи, щоб якнайкраще зрозуміти кожну концепцію. До закінчення цього курсу ви зможете створити 5 практичних смарт-контрактів, щоб перевірити свої знання.

Що ти навчишся?

 • Основи всієї платформи блокчейну Ethereum
 • Чітке знання мови програмування Solidity
 • Розробка та впровадження смарт-контрактів для токенів ERC20, ICO, децентралізованої аукціонної платформи та децентралізованої платформи збору коштів

Цей курс не для початківців. Якщо ви інженер або програміст, який з нетерпінням чекає розробки DApps і роботи над Ethereum Blockchain, вам обов’язково варто розглянути цей курс.

Сертифікований розробник Solidity [Blockchain Council]

Certified Solidity Developer — це ексклюзивна сертифікація на основі іспиту. Основна мета розробки цієї сертифікації полягає в тому, щоб допомогти студентам отримати вичерпні знання про програми на основі Ethereum і DApps. Отримавши цей сертифікат, ви досить швидко зможете стати розробником Ethereum або Blockchain.

Що ти навчишся?

 • Основи Blockchain, включаючи його переваги, порівняння з традиційними технологіями та огляд різних технологій Blockchain
 • Знайомство з Ethereum, смарт-контрактами та EVM
 • Повне знання мови програмування Solidity

Цей сертифікаційний курс допоможе вам отримати глибокі знання про блокчейн Ethereum, його роботу та впровадження. Ви отримаєте цілодобову підтримку від досвідчених наставників, щоб вирішити кожен ваш запит.

  Як перетворити презентацію Google Slides в GIF

Повний курс Solidity – Blockchain – від нуля до експерта [Udemy]

Повний курс Solidity на Udemy насправді є універсальним рішенням для вивчення Solidity. Це допоможе вам почати з основних тем і переведе вас на просунутий рівень створення складних смарт-контрактів і DApps. Оскільки це повний курс, вам не знадобляться інші ресурси для отримання всієї необхідної інформації щодо програмування Solidity.

Що ти навчишся?

 • Основи мови програмування Solidity та розуміння написання смарт-контрактів
 • Застосовуйте свої знання до понад 30 завдань і завдань
 • Розуміння EVM, Ethereum Blockchain, а також інших блокчейн-платформ

Цей курс розпочнеться з основ і допоможе вам досягти рівня експерта до його завершення. Для початку цього курсу не потрібні попередні знання, оскільки тут ви зможете вивчити все з нуля.

Вивчайте Solidity: мова програмування для смарт-контрактів Ethereum [Blockchain Council]

Solidity — це децентралізована технологія, тому людям часто важко її освоїти та зрозуміти. Blockchain Council розробила програму Learn Solidity, щоб зрозуміти мову з її основ за кілька годин. Ви отримаєте чітке уявлення про розробку DApps на платформі Ethereum за допомогою смарт-контрактів.

Що ти навчишся?

 • Основи Ethereum, смарт-контрактів та інших блокчейн-платформ
 • Встановлення та налаштування середовища розробки Solidity
 • Створення живих програм і розгортання смарт-контрактів у Solidity

Пройшовши цей курс, ви навчитеся створювати різні блокчейн-програми в мережі Ethereum за допомогою Solidity. Отже, ви можете вважати цей курс початком вашої кар’єри Blockchain Developer.

Навчальний курс сертифікації Blockchain [Edureka]

Найкращі експерти галузі розробили сертифікаційний навчальний курс Edureka Blockchain, щоб надати всі необхідні знання в одному місці. Він починається з основних концепцій Blockchain і різних платформ, таких як Ethereum, MultiChain, Bitcoin і Hyperledger. Практичні демонстрації полегшать освоєння екосистеми Ethereum.

Що ти навчишся?

 • Робота на платформах Blockchain та основах криптовалюти
 • Основи програмування Ethereum і Solidity та поглиблене навчання
 • Розробка приватного блокчейну на MultiChain
 • Повне налаштування середовища розробки за допомогою Hyperledger

Цей курс є ідеальним для кожного, хто має технічну освіту. Якщо ви думаєте про те, щоб підвищити кваліфікацію та просунутися вгору, вам обов’язково варто розглянути цей навчальний курс сертифікації Blockchain на Edureka.

Курс Solidity, Blockchain та Smart Contract [freeCodeCamp]

Це повний вступний курс на YouTube від freeCodeCamp. Тут ви познайомитеся з усіма основними концепціями блокчейну, смарт-контрактів, солідності, NFT, DeFi, а також розробкою повного стека блокчейнів. Це абсолютно безкоштовний відеоресурс, доступний в Інтернеті, щоб дізнатися все про Blockchain від базового до просунутого рівня.

Що ти навчишся?

 • Вступ до Blockchain, Solidity та Smart Contracts
 • Розуміння DeFi, NFT та інших відомих блокчейн-платформ
 • Отримання повних знань про повну розробку блокчейну

Якщо вам більше подобається повне знання відео, вам варто розглянути цей курс YouTube, щоб підвищити кваліфікацію.

Навчальний семінар для розробників блокчейну Ethereum із Solidity [Udemy]

Навіть якщо ви не володієте знаннями про програмування, ви все одно можете почати свою кар’єру розробника Ethereum за допомогою цього навчального семінару для розробників блокчейнів Ethereum. Це допоможе вам зрозуміти все про Solidity, від базових до розширених. Є покрокові відеоуроки, щоб зрозуміти все якнайкраще.

  Як отримати функціональність Safari Reader у будь-якому мобільному браузері

Що ти навчишся?

 • Solidity Програмування через проекти та програми
 • Отримання теоретичних та практичних знань про розумні контракти
 • Використання основних основних інструментів розробки Ethereum
 • Використання Web3 разом із курсовими проектами

Це універсальний курс для того, щоб стати розробником Ethereum. Пройшовши цей курс, ви навчитеся Solidity, Web3, Remix, Metamask, Truffle та ще кількома концепціями.

Блокчейн: навчання міцності [LinkedIn]

Blockchain — це не тільки технологія, яка активно розвивається, але й програмісти вважають її досить корисною технологією прямо зараз. Solidity додає переваги та значно полегшує роботу розробників блокчейнів. Курс Learning Solidity на LinkedIn ідеально підходить для того, щоб навчитися створювати програми на основі смарт-контрактів через Solidity.

Що ти навчишся?

 • Створення простих програм на основі смарт-контрактів за допомогою мови програмування Solidity
 • Виконання самовиконуваних транзакцій через розумні контракти
 • Розуміння синтаксису та розширених концепцій Solidity та Smart Contracts

Ви можете отримати доступ до цього курсу з будь-якого місця та в будь-який час. Оскільки воно починається з основ Blockchain і надійності, ви зможете зрозуміти все з нуля.

Відкрийте для себе Ethereum і Solidity [Ludu]

Децентралізовані додатки та блокчейн Ethereum є предметом розмов. Але наразі доступно дуже мало ресурсів для вивчення всіх нових концепцій. У цьому курсі Discover Ethereum & Solidity ви навчитеся розробляти повний DApp з нуля, використовуючи деякі з найкращих практик поточної екосистеми Ethereum.

Що ти навчишся?

 • Базове розуміння Ethereum, DApps, смарт-контрактів і Solidity
 • Робота з фреймворком Truffle
 • Використання метамаски та базових концепцій Web3

Пройшовши цей курс, ви отримаєте повні знання про розробку власних розумних контрактів у Solidity. Це підведе вас на ідеальний шлях до того, щоб стати розробником Ethereum, а також розпочати ваші власні блокчейн-проекти в майбутньому.

Підручник Solidity та курс програмування блокчейну Ethereum [CryptoZombies]

CryptoZombies створили інтерактивну школу для найкращого вивчення технічних відомостей про блокчейни. Тут ви навчитеся розробляти смарт-контракти в Solidity, створюючи власну крипто-колекційну гру. Будуть інтерактивні уроки кодування, які навчать вас усьому за допомогою покрокових посібників і допоможуть створити повнофункціональну гру на основі блокчейну.

Що ти навчишся?

 • Створення власної повнофункціональної гри на основі блокчейну
 • Розуміння програмування Solidity та розгортання власного DApp

Навіть якщо ви закінчите 1-й урок, ви зможете назвати себе Blockchain Developer. Це практичний навчальний курс, де ви застосовуєте все, що дізналися, створюючи гру на основі блокчейну.

Вивчайте надійність: пояснення основних понять і принципів [BitDegree]

Якщо вам більше подобається метод читання та навчання, ця стаття на BitDegree буде для вас дуже корисною. Ця стаття надасть вам базове розуміння Solidity, а також ознайомить вас з основними концепціями та принципами мови. Ви отримаєте чітке уявлення про шлях, який вам потрібно пройти, щоб вивчити Solidity і стати розробником Ethereum.

Що ти навчишся?

 • Призначення та використання мови програмування Solidity
 • Основні концепції та принципи, про які слід звернути увагу в Solidity

Крім того, у цій статті ви також знайдете деякі гідні ресурси, щоб покращити свої знання про Solidity та інші концепції, пов’язані з нею.

Висновок

Припустімо, ви думаєте про крок у сфері Ethereum і Blockchain. У такому випадку вам слід почати вивчати Solidity, оскільки це основа всього в блокчейні Ethereum. Ресурси, згадані вище, допоможуть вам розпочати кар’єру розробника Ethereum у цьому конкурентному світі.

Незалежно від того, на якій посаді ви зараз перебуваєте, ви можете стати розробником Ethereum, якщо зможете оволодіти мовою програмування Solidity.

Далі ознайомтеся з найкращим курсом розробки програмного забезпечення та ресурсами.