Як навчитися етичного хакерства

Етичні хакери або хакери білих капелюхів – це експерти з безпеки, які допомагають організаціям боротися із загрозами безпеці та захищати їхні дані. Це може здатися вам легким, але насправді це досить складно і вимогливо. Однак більш складним є те, як навчитися хакерству крок за кроком і стати етичним хакером. Це не одноденний процес і вимагає років відданості та навчання. У цій статті ви дізнаєтесь, як навчитися етичного хакерства та найкращі платформи для пошуку першокласних курсів хакерства.

Як навчитися етичного хакерства

Продовжуйте читати статтю, щоб дізнатися більше про те, як крок за кроком навчитися хакерству, починаючи з основ. Завжди пам’ятайте, що шлях до того, щоб стати найкращим етичним хакером, може бути непростим, але він точно вартий усіх зусиль.

Як навчитися хакерству крок за кроком

Якщо ви хочете навчитися хакерству крок за кроком, ви прийшли в потрібне місце. Тут ви крок за кроком дізнаєтеся, як стати найкращим етичним хакером.

1. Вивчіть програмування на C

Як часто кажуть, розуміння основ — це перше і головне, що вам потрібно, щоб опанувати те, що буде далі. Якщо ваші основи незрозумілі, все інше може стати тарабарщиною. Подібним чином, в етичному хакерстві ви повинні навчитися програмувати на C, ніби від цього залежить ваше життя.

Програмування на C є однією з найпопулярніших, універсальних і широко використовуваних мов програмування. Ви можете використовувати його як для програм, так і для технологій, а також зробити базу для вивчення Java, Python, C++ тощо. Ця машинно-незалежна мова ділить програму на численні модулі. Відповідно, ви можете писати кожен модуль незалежно, який разом утворює єдину програму на C.

2. Вивчайте інші мови програмування

Зображення Анни з Pixabay

Після програмування на C з’являються доповнення нового покоління, такі як Java, Python, PHP, Perl, HTML тощо. Отже, як тільки ви відчуєте, що знаєте базові інструкції щодо C, ви повинні переходити до вивчення інших мов програмування.

Це допоможе вам зрозуміти, чому багато програмістів віддають перевагу Python над іншими, і як навчитися етичного хакерства з основ. Для цього ви можете переглянути відеоуроки YouTube або придбати книги, написані експертами з програмування.

3. Вивчіть UNIX

Якщо ви щось знаєте про хакерство, то, мабуть, чули про UNIX. Це багатокористувацька операційна система, яка спеціально розроблена для ноутбуків, настільних ПК і серверів. Оскільки його графічний інтерфейс дуже схожий на Windows, початківці можуть навчитися цьому з легкістю. Оскільки велика частина загальної кількості серверів розміщена на UNIX, розуміння цього стає невід’ємною частиною вашого шляху до того, щоб стати найкращим етичним хакером.

4. Вивчіть криптографію

Зображення Пола Лі з Pixabay

Криптографія в основному використовується в Інтернет-комунікації на основі SSL, тому кожен хакер повинен розуміти її важливість. Це мистецтво та техніка захисту крихкої інформації за допомогою кодів. Таким чином, лише відправник і одержувач можуть отримати доступ до інформації, а для решти вона залишається тарабарщиною.

Як правило, криптографія корисна в електронній комерції, картках банкоматів, комп’ютерних паролях тощо. Будучи етичним хакером, ви повинні розуміти практику, книгу правил і стратегії, які використовуються в криптографії. Ви також повинні знати про різні техніки та інструменти, які використовуються для злому паролів. Крім того, спробуйте включити знання про алгоритми шифрування, щоб з’ясувати, чому їх важко розшифрувати навіть експертам.

5. Знайдіть лазівки в існуючих програмах

Фото Кевіна Ку на Unsplash

Якщо ви хочете дізнатися щось нове з більш орієнтованим на практику підходом, це хороший крок. Спробуйте реалізувати те, що ви навчилися до цього часу, і знайдіть уразливі місця в існуючих програмах. Це допоможе вам зрозуміти хакерство на більш глибокому рівні, дозволяючи вам щодня вдосконалювати свої навички. Зрештою, кваліфіковані хакери добре вміють визначати слабкі місця вашого ворога чи будь-якого програмного забезпечення. Наприклад, найпоширенішими в Android є помилки конфігурації, застаріле програмне забезпечення, помилки, відкриті незахищені служби тощо.

6. Беріть участь у проектах безпеки з відкритим кодом

Ви можете брати участь у проектах безпеки з відкритим кодом, які проводяться численними хакерськими веб-сайтами в Інтернеті. Вони доступні для всіх, і будь-хто з базовими знаннями хакерства може взяти участь, щоб зробити свій цінний внесок на користь маси. Крім того, це також підвищить вашу цілісність як хакера та зробить вас більш зібраними та професійними.

7. Перевірте свої навички за допомогою викликів

Коли ви звикнете до основ етичного хакерства, настав час перевірити ці навички та знання. Для цього ідеальним рішенням є активна участь в хакерських викликах онлайн. Окрім цього, ви також можете використовувати навчальні веб-сайти, щоб навчитися хакерству, граючи в ігри. Так, ви правильно прочитали. Численні освітні платформи поєднують ігри з хакерством, щоб зробити навчання веселим процесом для всіх учнів. Кожне завдання або рівень ретельно розроблено, щоб впроваджувати різні концепції хакерства.

8. Продовжуйте експериментувати

Отримавши базове розуміння хакерства, спробуйте поекспериментувати, щоб отримати практичний досвід. Наприклад, ви можете налаштувати свою лабораторію, щоб експериментувати з різними операційними системами та програмами. Ви можете модифікувати свою лабораторію, зробивши стільки прогресів за допомогою високотехнологічних гаджетів, скільки забажаєте, або зберегти її простою та тверезою.

Перед тим, як експериментувати з чимось, варто врахувати наступне:

  • Завжди переконайтеся, що у вас є остання резервна копія, перш ніж вносити будь-які зміни
  • Залишайтеся в межах юрисдикції етичного хакерства та знайте, коли зупинитися
  • Якщо вам не вдається спочатку, продовжуйте імпровізувати та ставати все краще з кожною спробою
  • Не забудьте задокументувати свій прогрес і те, чого ви навчилися в кожному експерименті

9. Будьте послідовними в тому, що ви робите

Ключ до оволодіння будь-чим – бути послідовним. Якщо ви не практикуєтеся щодня і не докладаєте зусиль, щоб навчитися чогось нового, це дасть вам позитивні результати в довгостроковій перспективі. Так само, якщо ви хочете навчитися етичного хакерства, вам потрібно підтримувати послідовність. Цього можна досягти, читаючи блоги та електронні книги, переглядаючи відеоуроки, а потім застосовуючи все це під час виконання завдань.

10. Дослідіть Hidden Web

Зображення Герда Альтмана з Pixabay

Можливо, ви чули про темну мережу, але чи знаєте ви, що це означає? Говорячи мовою непрофесіоналів, темна мережа – це та частина Інтернету, яка доступна лише тим, хто вміє користуватися спеціальним програмним забезпеченням. Це дозволяє залишатися невідстежуваними та зберігати непорушну анонімність.

Цікаво, що ця темна мережа також має законну сторону. Бути етичним хакером означає вивчати цю частину Інтернету разом з іншими мовами кодування та програмним забезпеченням.

Як знайти найкращий курс етичного хакерства онлайн

Якщо вам цікаво, як розпочати етичне хакерство, але ви не знаєте, що вони насправді пропонують, це може вам допомогти. Для необізнаних безкоштовний курс етичного хакерства з сертифікатом допоможе вам навчитися хакерству з нуля та стати професіоналом лише за кілька місяців. Наприклад, ви починаєте з вдосконалення своїх навичок роботи з базою даних, мережевих навичок, програмування, криптографії, навичок роботи з ОС та багато іншого.

Ось 7 найкращих платформ, на яких можна отримати найкращі курси етичного хакерства:

Часті запитання (FAQ)

Q1. Чи можете ви самостійно навчити етичного хакерства?

Відповідь Так, ви можете досліджувати й вивчати етичне хакерство самостійно, не маючи дорогих ресурсів. Тим не менш, ця ніша вимагає величезної відданості та важкої роботи, щоб досягти успіху в тому, що ви практикуєте.

Q2. Чи може новачок навчитися хакерству?

Відповідь Так, новачок може навчитися хакерству, використовуючи безкоштовні ресурси, відеоуроки та електронні книги в Інтернеті. Існують різні хакерські курси та програми, які навчають хакерству з нуля без прихованої плати.

Q3. Чи легко навчитися етичного хакера?

Відповідь Все легко в цьому світі, якщо дуже старатися, щоб це працювало за будь-яких умов. Незважаючи на це, важливо пам’ятати, що злом – це не дитяча гра. Ви можете сформувати свою кар’єру в цьому, якщо присвятите достатньо часу та енергії, щоб стати найкращим етичним хакером.

***

Багато організацій, великих компаній і державних установ вимагають від хакерів захисту своїх даних і інформації. Зрештою, це один із найважливіших аспектів, і його втрата може призвести до фінансових втрат. Ось чому існує величезний попит на етичних хакерів. Навчившись етичного хакерства, ви можете зробити внесок у добробут суспільства та покращити свої знання та навички з кібербезпеки.