Як легко завантажувати та встановлювати програми на Linux за допомогою пулу AppImage

AppImagePool — це клієнт AppImageHub для Linux. З його допомогою користувачі можуть легко переглядати та завантажувати AppImages із магазину AppImageHub. Ось як змусити його працювати у вашій системі Linux.

Що таке AppImage?

AppImage — це тип виконуваного файлу, який імітує переносимість EXE в Microsoft Windows. AppImages чудово підходить для тих, хто хоче простого способу встановлення програм Linux.

AppImages знаходиться в пісочниці і запускається без необхідності нічого встановлювати на комп’ютері. Все необхідне для запуску програми стиснуто всередині і захищено від вашої системи. Більшість файлів AppImage можна знайти на AppImageHub, популярне джерело для AppImages.

Оскільки файли AppImage є виконуваними, їх потрібно позначити як виконувані для запуску на машині Linux. Тому оновлення дозволів для AppImage найкраще виконувати у вікні терміналу за допомогою команди chmod.

sudo chmod +x AppImageFile.AppImage

Коли дозволи AppImage оновлюються, а файл позначено як виконуваний, файл AppImage можна виконати за допомогою наступної команди. Або подвійним клацанням.

./AppImageFile.AppImage

Встановлення пулу AppImage на Linux

Пул AppImage доступний для встановлення на будь-якій операційній системі Linux за допомогою магазину програм Flathub як Flatpak. Крім того, користувачі можуть завантажити його та запустити як AppImage.

  Як розмістити сервер Minecraft на Linux

Щоб отримати в руки інструмент AppImage Pool, вам потрібно його встановити. Відкрийте вікно терміналу на робочому столі Linux. Ви можете відкрити вікно терміналу, натиснувши Ctrl + Alt + T на клавіатурі. Або знайдіть «Термінал» у меню програми та запустіть його таким чином.

Відкривши вікно терміналу, дотримуйтесь інструкцій із встановлення пулу AppImage нижче, який відповідає ОС Linux, яку ви зараз використовуєте.

AppImage

Метод AppImage — найкращий спосіб налаштувати пул AppImage в Linux. Для початку це магазин AppImage, і пул AppImage можна оновлювати через магазин. Він також оновлюється частіше, ніж версія Flatpak.

Для початку скористайтеся командою wget і завантажте останню версію AppImage Pool безпосередньо зі сторінки проекту GitHub.

wget https://github.com/prateekmedia/appimagepool/releases/download/4.0.0/appimagepool-x86_64.AppImage

Після завантаження останньої версії AppImage Pool на свій комп’ютер вам потрібно буде оновити права доступу до файлу. Крім того, додаток AppImage Pool має бути позначений як виконуваний для запуску на вашому ПК з Linux.

sudo chmod +x appimagepool-x86_64.AppImage

Після оновлення дозволів AppImage Pool готовий до роботи. Запустіть його за допомогою наступної команди.

./appimagepool-x86_64.AppImage

Крім того, ви зможете запустити програму AppImage Pool, відкривши файловий менеджер Linux і двічі клацнувши файл «appimagepool-x86_64.AppImage».

  6 найкращих інструментів управління часом для Linux

Flatpak

Якщо випуск AppImage AppImage Pool не працює для вас, Flatpak підійде. Для початку вам потрібно буде встановити на свій комп’ютер середовище виконання Flatpak. Щоб налаштувати час виконання на вашому комп’ютері, дотримуйтесь нашого посібника на цю тему.

Після налаштування середовища виконання Flatpak на вашому комп’ютері вам потрібно буде налаштувати магазин додатків Flathub на вашому комп’ютері. Використовуючи команду flatpak remote-add нижче, додайте Flathub.

flatpak remote-add --if-not-exists flathub https://flathub.org/repo/flathub.flatpakrepo

Тепер, коли магазин додатків Flathub налаштовано на вашому комп’ютері, можна розпочати встановлення пулу AppImage. За допомогою наведеної нижче команди встановлення flatpak налаштуйте останню версію AppImage Pool на своєму комп’ютері.

flatpak install flathub io.github.prateekmedia.appimagepool

Коли програму AppImage Pool увімкнено на вашому комп’ютері, вона з’явиться в меню програми, готова до використання.

Використання пулу AppImage для встановлення програм на Linux

Щоб використовувати AppImage Pool для встановлення програм AppImage на комп’ютері, дотримуйтесь покрокових інструкцій нижче.

  Як запустити KDE Plasma Mobile у VirtualBox на Linux

Крок 1. Запустіть програму AppImage Pool на робочому столі Linux через меню програми. Відкривши програму, подивіться на бічну панель. На бічній панелі ви побачите список категорій на вибір.

Виберіть категорію, щоб знайти програми, які ви хочете встановити. Коли ви знайшли категорію, яку хочете переглянути, перегляньте список доступних програм у списку AppImage Pool.

Крок 2: Переглянувши список програм, виберіть програму, яку ви хочете встановити. Коли ви виберете програму, вона завантажить сторінку програми AppImage Pool для програми, яку ви встановлюєте.

Крок 3: На сторінці програми AppImage Pool знайдіть синю кнопку «Завантажити». Якщо вибрати цю кнопку, ваш додаток буде завантажено в папку «Програми» у вашому домашньому каталозі.

Крок 4. Коли програма AppImage Pool завершить завантаження програми, закрийте програму, оскільки її більше не потрібно використовувати. Після його закриття запустіть файловий менеджер Linux.

Коли файловий менеджер Linux відкритий і готовий до використання, знайдіть папку «Програми» та клацніть по ній мишею. Опинившись у папці, двічі клацніть файл AppImage, щоб запустити програму.