Як купити телевізор для ігор у 2020 році

| | 0 Comments| 1:36 PM
Categories:

За десятиліття технології відображення просунулися далеко вперед. Якщо вам потрібен телевізор для відеоігор, включаючи консоль нового покоління та ігри для ПК, ваші потреби значно відрізняються від потреб середнього покупця.

Важливість HDMI 2.1

Наступне покоління консолей і високоякісних графічних карт для ПК вже тут. Sony і Microsoft борються з PlayStation 5 і Xbox Series X, обидві мають порти HDMI 2.1. NVIDIA також випустила свої рекордні карти серії 30 з повною підтримкою HDMI 2.1.

Отже, що важливого в цьому новому стандарті?

Мультимедійний інтерфейс високої чіткості (HDMI) – це спосіб підключення вашого телевізора до консолей, програвачів Blu-ray та багатьох відеокарт ПК. HDMI 2.0b обмежує пропускну здатність 18 Гбіт на секунду, чого достатньо для вмісту 4K зі швидкістю 60 кадрів в секунду.

HDMI 2.1 забезпечує швидкість до 48 Гбіт на секунду. Це включає підтримку 4K зі швидкістю 120 кадрів в секунду (з HDR) або 8K зі швидкістю 60 кадрів в секунду. Існує також підтримка нестисненого аудіо та низка інших функцій, як-от змінна частота оновлення (VRR) і автоматичний режим низької затримки (ALLM), щоб мінімізувати затримку введення.

Однак пам’ятайте, що HDMI 2.1 варто того, лише якщо телевізор має панель 120 Гц. Деякі телевізори, як-от Samsung Q60T, рекламують підтримку HDMI 2.1, але мають лише панель 60 Гц. Це означає, що вони не можуть використовувати 120 кадрів в секунду, оскільки дисплей здатний лише до 60 кадрів в секунду.

Вам потрібна вся ця додаткова пропускна здатність? Якщо ви хочете отримати максимальну віддачу від нових консолей, зробіть це. Однак неясно, скільки ігор наступного покоління підтримуватимуть роздільну здатність 4K при 120 кадрах. Microsoft оголосила, що кілька ігор Xbox Series X підтримуватимуть 4K/120. У список входить багатокористувацький компонент Halo Infinite (відкладений до 2021 року), платформер, який приємний для очей. Орі та Воля огоньків, Dirt 5 і Gears of War 5.

Більшість ігор попереднього покоління працювали зі швидкістю 30 кадрів на секунду, включно з високобюджетними першими випусками, такими як The Last of Us Part II, і сторонніми основними, такими як Assassin’s Creed. Microsoft покращила це з Xbox One X, оптимізувавши деякі ігри для роботи з частотою 60 кадрів.

І PS5, і Xbox Series X будуть орієнтовані на 4K 60 кадрів як базову. Якщо ви хочете мати перспективу, придбайте дисплей 120 Гц із сумісністю HDMI 2.1, навіть якщо порти обмежені на 40 Гбіт на секунду (наприклад, деякі телевізори та приймачі LG та Sony 2020 року випуску). 40 Гбіт на секунду достатньо для сигналу 4K зі 120 кадрами з повною підтримкою 10-бітного HDR.

Навіть NVIDIA розблокована 10-розрядна підтримка на картах серії 30. Це дозволяє дисплеям зі швидкістю 40 Гбіт на секунду обробляти 120 кадрів із роздільною здатністю 4K з 10 бітами без підвибірки кольорів (тобто деякі канали пропускають певну інформацію про колір).

Якщо ви ненадовго користуєтеся PlayStation 4 або Xbox One або вам не потрібен ігровий процес зі швидкістю 120 кадрів на секунду, HDMI 2.0b поки що підходить. Також добре, якщо ви отримуєте дешевшу Xbox Series S, яка орієнтована на 1440p, а не на повну 4K.

  Як зробити розблокування за відбитком пальця більш точним на телефоні

Протягом наступних кількох років все більше і більше моделей підтримуватимуть HDMI 2.1, і у вас буде більше можливостей, а це означає більше можливостей для економії грошей.

Змінна частота оновлення, автоматичний режим низької затримки та швидке перенесення кадрів

Деякі з нових функцій HDMI 2.1 також доступні через старий стандарт HDMI 2.0b і були реалізовані на телевізорах, які явно не підтримують HDMI 2.1.

Змінна частота оновлення (VRR або HDMI VRR) — це технологія, яка конкурує з NVIDIA G-Sync і AMD FreeSync. Хоча останні в першу чергу призначені для геймерів ПК, HDMI VRR призначені для консолей. Наразі лише Microsoft взялася за цю функцію в Xbox Series X і S, але очікується, що PlayStation 5 також її підтримуватиме.

VRR розроблено для запобігання розриву екрана, який є непривабливим побічним ефектом консолі, яка не встигає за частотою оновлення дисплея. Якщо консоль не готова надіслати повний кадр, замість цього вона надсилає частковий кадр, що викликає ефект «розриву». Коли частота оновлення відповідає частоті кадрів, розриви майже усуваються.

Автоматичний режим низької затримки (ALLM) — це інтелектуальний метод вимкнення обробки для зменшення затримки під час гри. Коли телевізор виявляє ALLM, він автоматично вимикає функції, які можуть викликати затримку. З ALLM вам не потрібно пам’ятати перемикатися в ігровий режим для найкращої продуктивності.

Quick Frame Transport (QFT) працює з VRR і ALLM, щоб ще більше зменшити затримку та розриви екрана. QFT передає кадри від джерела з більшою швидкістю, ніж існуюча технологія HDMI. Це робить ігри більш чуйними.

Усі пристрої в ланцюжку HDMI потребують підтримки для роботи цих функцій, включно з AV-ресиверами.

Поговоримо про затримку

Купуючи новий телевізор, ви, ймовірно, побачите два схожих за звучанням терміни, які стосуються різних речей: затримка (або затримка) і час відповіді.

Затримка — це час, необхідний для того, щоб дисплей відреагував на ваш вхід. Наприклад, якщо ви натискаєте кнопку, щоб перейти на контролер, затримка показує, скільки часу потрібно вашому персонажу, щоб стрибнути на екрані. Менша затримка може дати вам перевагу в конкурентних іграх для кількох гравців або зробити швидкі однокористувацькі ігри більш чуйними.

Ця затримка вимірюється в мілісекундах. Як правило, затримка 15 мс або менше непомітна. Деякі телевізори високого класу зменшують цей показник приблизно до 10 мс, але всього, що нижче 25 мс, зазвичай достатньо. Наскільки це важливо, повністю залежить від типу ігор, у які ви граєте.

Час відповіді відноситься до відповіді пікселя. Це скільки часу потрібно пікселю, щоб змінити колір з одного кольору на інший, зазвичай цитується у виконанні «сірий до сірого». Це також вимірюється в мілісекундах, і це не є незвичайним для високоякісних дисплеїв, які мають піксельну відповідь 1 мс або краще. Зокрема, OLED-дисплеї мають майже миттєвий час відгуку.

Багато телевізорів преміум-класу та флагманських телевізорів мають гарну затримку та час відгуку. Бюджетні телевізори можуть бути пошкоджені або пропущені, тому переконайтеся, що ви дослідите це перед покупкою. У RTINGS вони перевіряють затримку та список всіх моделей огляду за затримкою введення якщо ви хочете побачити, як виглядає той, який ви розглядаєте.

  NVMe проти SATA: яка технологія SSD швидше?

FreeSync і G-Sync

Змінна частота оновлення усуває розриви екрана, узгоджуючи частоту оновлення монітора з частотою кадрів джерела. На ПК це відеокарта або графічний процесор. І Nvidia, і AMD мають власні технології, які вирішують цю проблему.

G-Sync — це технологія Nvidia зі змінною частотою оновлення, і для неї потрібен апаратний чіп на дисплеї. Однак він працює лише з відеокартами Nvidia. Якщо у вас є карта Nvidia GTX або RTX, яку ви хочете використовувати зі своїм новим телевізором, просто переконайтеся, що вона підтримує G-Sync.

Наразі існують три рівні G-Sync:

G-Sync: забезпечує ігри без розривів у стандартній чіткості.
G-Sync Ultimate: призначений для використання з HDR з яскравістю до 1000 ніт.
Сумісність з G-Sync: це дисплеї, у яких відсутній необхідний чіп, але вони все ще працюють із звичайним G-Sync.

FreeSync — це еквівалентна технологія AMD, яка працює з лінійкою графічних процесорів AMD Radeon. Існує три рівні FreeSync, колодязь:

FreeSync: усуває розриви екрана.
FreeSync Premium: включає компенсацію низької частоти кадрів для підвищення низької частоти кадрів. Для цього потрібен дисплей з частотою 120 Гц і роздільною здатністю 1080p або краще.
FreeSync Premium Pro: додає підтримку вмісту HDR до 400 ніт.

Багато телевізорів, які підтримують G-Sync, також працюватимуть із FreeSync (і навпаки). Наразі дуже мало телевізорів, які явно підтримують G-Sync, зокрема флагманська лінійка OLED від LG. FreeSync дешевше впроваджувати, оскільки не вимагає додаткового обладнання, тому він широко зустрічається на більш доступних дисплеях.

Оскільки AMD створює графічні процесори як для Xbox Series X/S, так і для PlayStation 5, підтримка FreeSync може бути важливішою для консольних геймерів цього покоління. Microsoft підтвердила підтримку FreeSync Premium Pro для майбутньої Series X (на додаток до HDMI VRR), але незрозуміло, що використовує Sony.

Подумайте, де ви будете грати

На даний момент на ринку є два основних типи панелей: РК-дисплеї зі світлодіодним підсвічуванням (включаючи QLED) і OLED із самоосвітленням. РК-панелі можуть стати набагато яскравішими, ніж OLED, оскільки OLED — це органічна технологія з самовипромінюванням, яка більш сприйнятлива до постійного збереження зображення при високій яскравості.

Якщо ви збираєтеся грати в дуже освітленому приміщенні, ви можете виявити, що OLED просто недостатньо яскравий. Більшість панелей OLED підлягають автоматичному обмеженню яскравості (ABL), що зменшує загальну яскравість екрана в добре освітлених сценах. РК-панелі не сприйнятливі до цього і можуть стати набагато яскравішими.

Якщо ви граєте в основному вдень у кімнаті, повній вікон з великою кількістю навколишнього освітлення, РК-дисплей може бути кращим вибором. Однак у кімнаті з регульованим освітленням у нічний час із слабким освітленням OLED забезпечить найкращу якість зображення.

Як правило, OLED забезпечують чудову якість зображення завдяки (теоретично) нескінченному коефіцієнту контрастності. Моделі QLED (РК-дисплеї зі світлодіодним підсвічуванням і плівкою з квантовими точками) мають більший об’єм кольорів, тобто вони можуть відображати більше кольорів і ставати яскравішими. Вам вирішувати, що краще відповідає вашому бюджету та ігровому середовищу.

Вигорання OLED

OLED-панелі чутливі до постійного збереження зображення або «вигоряння». Це викликано тим, що статичний вміст, як-от табло чи логотипи телеканалів, залишається на екрані протягом тривалого часу. Для геймерів це також стосується елементів HUD, як-от панелі здоров’я та міні-карти.

Для більшості людей це не буде проблемою. Якщо ви змінюєте споживання вмісту та зношуєте панель, ви, швидше за все, не зіткнетеся з вигоранням. Крім того, якщо ви граєте в різні ігри, це не буде проблемою.

  Як змінити регістр тексту в PowerPoint

Для кого це може бути проблемою, так це для людей, які місяцями грають в одну і ту ж гру, особливо якщо вона містить багато елементів HUD. Один із способів знизити ризик вигорання — увімкнути прозорість HUD або взагалі вимкнути HUD. Звичайно, це не завжди можливо чи бажано.

Багато OLED-телевізори тепер мають заходи щодо зменшення вигоряння, як-от функцію освітлення логотипу LG, яка затемнює екран, коли статичний вміст відображається протягом двох хвилин або більше. Це повинно допомогти уникнути вигоряння.

Для геймерів ПК, які використовують телевізор як монітор (з панелями завдань і значками на робочому столі на екрані), OLED, ймовірно, не найкращий вибір. Будь-яка кількість статичного зображення створює ризик вигорання. Якщо ви не використовуєте дисплей виключно для ігор або перегляду фільмів, ви можете розглянути натомість високоякісний РК-панель.

Не всі вигоряння помітні під час реального використання. Багато людей виявляють це лише тоді, коли запускають тестові шаблони, включаючи кольорові слайди. На жаль, більшість гарантій, особливо від виробників, не поширюються на вигорання. Якщо ви стурбовані і все ще хочете OLED, розгляньте можливість отримання розширеної гарантії від такого магазину, як Best Buy, який чітко висвітлює цю проблему.

HDR, HDR Gaming Interest Group та Dolby Vision

Ігри HDR ось-ось стануть масовими з виходом PlayStation 5 і Xbox Series X/S. Оскільки обидві платформи в тій чи іншій формі підтримують HDR, ви захочете переконатися, що ваш наступний телевізор принаймні сумісний із HDR10, тож ви отримаєте багатші, яскравіші та детальніші зображення.

HDR Gaming Interest Group (HGIG) створена у спробі стандартизувати ігри HDR за допомогою формату HGIG. Ігри мають бути сертифіковані для підтримки HGIG. Очікується, що формат набуде популярності з появою ігор наступного покоління, тому, ймовірно, варто шукати HDR-телевізор з підтримкою HGIG.

І Xbox Series X, і S також матимуть підтримку Dolby Vision HDR, який є ще одним форматом. На відміну від HDR10, який використовує статичні метадані, Dolby Vision використовує динамічні метадані на основі сцени за сценою. Наразі вміст, освоєний у Dolby Vision, може досягати пікової яскравості до 4000 ніт, хоча жоден споживчий дисплей ще не може досягти цього рівня.

Щоб використовувати Dolby Vision на новому Xbox, вам потрібен телевізор, який його підтримує. Такі виробники, як LG, Vizio, HiSense і TCL, виробляють телевізори з підтримкою Dolby Vision. Однак Samsung відмовився від формату на користь HDR10+. Однак якщо ви отримуєте Xbox наступного покоління, пам’ятайте, що ігри обов’язково повинні підтримувати цю функцію.

Нове покоління ігор

Для більшості цей рік був неспокійним, тому поява консолей і відеокарт нового покоління є ще більш захоплюючою, ніж зазвичай. Також не поганий час для оновлення телевізора, особливо якщо ви відкладали отримання набору 4K.

Ціна на OLED-дисплеї LG значно впала за останні кілька років. Плівки Quantum Dot тепер доступні в бюджетних LCD-наборах за 700 доларів, що означає, що ви можете отримати яскраве, барвисте зображення, не витрачаючи тисячі грошей.

Незабаром буде ще більше зниження цін, панелі 120 Гц, міні-LED-телевізори та широке поширення HDMI 2.1.