techukraine.net techukraine.net Як користуватися RSS-каналами

Як користуватися RSS-каналами

Categories:

RSS розшифровується як Really Simple Syndication. Це швидкий і простий спосіб отримувати останні оновлення з ваших улюблених веб-сайтів. Хоча RSS-канали все ще активно використовуються, вони постійно зменшуються.

Деякі браузери та веб-сайти виключили значок RSS зі свого діапазону. Проте все ще є способи підписатися на RSS-канали і ніколи не пропускати нову публікацію в блозі.

Крім того, якщо ви створюєте свій власний блог або подкаст, знання про те, як використовувати RSS, може бути надзвичайно корисним. У цій статті ми розглянемо всі способи, як ви можете максимально використовувати RSS-канали.

Як користуватися RSS-каналами

Більшість творців контенту сьогодні вибирають публікувати оновлення через платформи соціальних мереж. І багато людей очікують прочитати про останню публікацію в блозі або епізод подкасту в Twitter або Instagram.

Але веб-сайти не завжди публікують кожен новий матеріал у своїх соціальних мережах, а лише те, що вони хочуть просувати. RSS-канал залишається найкращим способом ніколи не пропустити оновлення. Ось багато способів використання RSS-каналів:

Як використовувати RSS-канали в Chrome

Щоб підписатися на RSS-канали з веб-сайтів, вам потрібно мати зчитувач або агрегатор RSS-каналів. Chrome не має його вбудованого, але це не означає, що у вас немає можливостей.

Натомість вам потрібно буде використовувати розширення Chrome. Google створив розширення для підписки на RSS, і воно легко доступне у Веб-магазині Chrome. Ось як це працює:

 • Завантажити і встановіть розширення для підписки на RSS.
 • Натисніть на значок розширення на панелі інструментів Chrome і виберіть «Параметри».
 • Виберіть один із запропонованих варіантів читання каналів, а потім натисніть «Додати». Ви також натискаєте «Завжди використовувати мій читач за замовчуванням під час підписки на канали». Майте на увазі, що вам також потрібно буде створити безкоштовний обліковий запис для одного з читачів RSS.
 • Далі перейдіть на веб-сайт із RSS-канал. Потім натисніть розширення RSS на панелі інструментів.
 • Виберіть «Натисніть, щоб підписатися [name of the site]”
 • Нарешті, коли відкриється ваш RSS-читач, ви можете натиснути «Додати сайт», і RSS-канал з цього веб-сайту почне працювати.
 • Як використовувати RSS-канали у Firefox

  У користувачів Firefox колись був вбудований зчитувач RSS, але він був припинений. Але, як і Chrome, браузер Mozilla Firefox має додаткову функцію, яка може читати ваші RSS-канали.

    Chrome тепер приховує WWW і HTTPS:// в адресах. Вам байдуже?

  Існує багато варіантів, але для повнофункціональної програми читання RSS, годівниця доповнення є одним з найкращих. Він забезпечує чудовий огляд усіх веб-сайтів, на які ви хочете стежити, і має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс.

  Як використовувати RSS-канал на своєму веб-сайті

  Додавання каналу RSS на ваш веб-сайт може залучити набагато більше трафіку, особливо якщо ви часто публікуєте. RSS-канали використовують код XML, і щоб створити власний RSS-канал, вам потрібно знати про нього дещо, якщо ви не використовуєте WordPress як хост.

  Понад 35% усіх веб-сайтів розміщено на WordPress, тому вони значно полегшили використання RSS-канал. Якщо у вас є веб-сайт WordPress, ви маєте прямий доступ до своїх RSS-каналів. Вам знадобиться плагін WordPress, наприклад Feedzy RSS-канали. Ви можете використовувати засіб читання RSS-каналів у WordPress для сповіщень Google, відстеження цін, оновлень погоди тощо.

  Як налаштувати поштові RSS-канали

  Усі останні оновлення з веб-сайтів, за якими ви стежите, також можна доставити прямо на вашу папку “Вхідні”. Вам навіть не потрібно відкривати програму зчитування RSS, щоб перевірити. Ми покажемо вам, як налаштувати RSS-канали для Outlook і Apple Mail.

  Outlook 2019 і Outlook 365

  Ось як можна налаштувати RSS-канал в Outlook:

 • Відкрийте настільний клієнт Outlook і натисніть «Файл».
 • Потім виберіть «Параметри», а потім «Додатково».
 • У розділі «Канали RSS» виберіть «Синхронізувати RSS-канали зі загальним списком каналів (CFL)» у Windows. Ця дія створить «Папку RSS» в Outlook.
 • Клацніть правою кнопкою миші «Папку RSS» і виберіть «Додати новий канал RSS».
 • У спливаючому вікні вставте URL-адресу каналу RSS.
 • Apple Mail

  Ось кроки, необхідні для підписки на RSS-канал у Apple Mail за допомогою браузера Safari:

 • Відкрийте веб-сайт у Safari і знайдіть значок «RSS» в адресному рядку. Примітка: для відображення значка веб-сайт повинен мати RSS-канал.
 • Натисніть на піктограму RSS та виберіть канал, який хочете додати.
 • Потім натисніть значок «+» і у спливаючому вікні виберіть «Пошта», а потім «Додати».
 • Потім поверніться до Apple Mail, і ви помітите, що канал додано.
 • Як використовувати RSS-канали на iPhone

  Так само, як вам потрібне розширення для браузера для читання RSS-каналів для вашого браузера, вам також знадобиться програма для читання RSS для вашого мобільного пристрою.

  Користувачі iPhone мають великий вибір безкоштовних і небезкоштовних програм для читання RSS. Найпопулярнішим варіантом серед багатьох є Feedly, який ви можете завантажити з Магазин додатків безкоштовно. Безкоштовна версія працює чудово, але є підписка, якщо ви шукаєте більше функцій.

    Як вставити зображення або інший об'єкт в Microsoft Office

  Як використовувати RSS-канали на Android

  Мобільні пристрої Android також підтримують Feedly, і ви можете завантажити його безкоштовно магазин Play. Ще одне потужне рішення – агрегатор. Це безглуздя програма для читання RSS без реклами, яка також доступна безкоштовно Play Store.

  Як використовувати RSS-канали в qBittorrent

  qBittorrent — клієнт BitTorrent з відкритим вихідним кодом. Це легка платформа, яка дозволяє користувачам завантажувати вміст з Інтернету. Але одна з причин, чому так багато користувачів його любить, полягає в тому, що він поставляється з вбудованим завантажувачем RSS-каналів. Це означає, що користувачам не потрібно вручну перевіряти наявність нових епізодів або дописів від своїх улюблених авторів. Ось як увімкнути опцію RSS Feed в qBittorrent:

 • Відкрийте qBittorrent і виберіть «Перегляд», а потім «RSS Reader».
 • Виберіть «Нова підписка», а потім введіть URL-адресу каналу RSS.
 • Тепер відкрийте програму завантаження RSS і виберіть «Правила завантаження».
 • Ці правила означають налаштування типу файлів, які ви хочете завантажити. І якщо їм потрібно мати певні характеристики щодо їх розміру чи якості зображення.

  Як використовувати RSS в Excel

  Якщо ви не хочете використовувати програму зчитування RSS, ви можете показати елементи RSS-каналу в електронній таблиці Excel. Щоб зробити це успішно, вам потрібно знати написання коду.

  Однак інший варіант — використовувати інтеграційну платформу, наприклад Zapier. Він може підключати ваші електронні таблиці Excel та RSS-канали і гарантувати, що ви ніколи не пропустите оновлення. Zapier ініціює сповіщення щоразу, коли новий елемент RSS потрапляє у вашу електронну таблицю Excel.

  Як використовувати RSS-канали для подкастів

  Без сумніву, RSS-канали відіграють значну роль в індустрії подкастів. Причина полягає в тому, що вам потрібно мати RSS-канал, якщо ви хочете надіслати свій подкаст одному з основних розповсюджувачів подкастів, таким як Google Podcasts, Spotify, iTunes та інші. Найпростіший спосіб створити RSS-канал подкастів – це зробити наступне:

 • Йти до RSS подкастинг і створити безкоштовний обліковий запис.
 • Після того як ви підтвердите свій обліковий запис, увійдіть і натисніть опцію «Новий подкаст».
 • Введіть усі відомості про подкаст, включаючи RSS-канал на ваш вибір.
 • Завершіть процес і натисніть «Зберегти».
 •   Як використовувати Google Assistant для блокування телефону [No Root]

  Тепер ваш подкаст матиме URL-адресу каналу RSS, і ви можете надіслати його на інші платформи.

  Додаткові поширені запитання

  Якщо у вас все ще залишилися запитання щодо використання RSS-каналів, ми відповіли на кілька, про які ви могли б подумати.

  Що таке RSS-канал і як він працює?

  RSS представляє файли XML, які можна читати комп’ютером. Однак, щоб ці файли перетворилися на зображення та текст, вам потрібен RSS-читач.

  Програма читання об’єднує всі останні оновлення та повідомлення з веб-сайтів, на які ви підписалися. Весь вміст завжди розповсюджується в режимі реального часу, тому RSS-канали зазвичай асоціюються з новинами.

  Які веб-сайти мають RSS-канали?

  Не кожен веб-сайт містить RSS-канал, але більшість із них є. Особливо сайти новин, подкасти, блоги, журнали тощо. Ці веб-сайти зазвичай мають піктограму RSS, прикріплену внизу домашньої сторінки.

  Як отримати свій RSS-канал?

  Перше, що вам потрібно зробити, це вибрати програму для читання RSS. Деякі браузери мають вбудовані засоби зчитування RSS, а інші вимагають доповнень або розширень. Якщо ви хочете використовувати програму зчитування RSS на телефоні або планшеті, вам потрібно буде вибрати програму для зчитування RSS.

  Як налаштувати RSS-канал?

  Після того як ви вибрали програму для читання RSS, вам потрібно буде підписатися на веб-сайт, на який ви хочете стежити. Ви зможете зробити це, лише якщо веб-сайт має інтегровані RSS-канали. Ви також можете створити папку RSS у своєму поштовому клієнті та отримувати оновлення безпосередньо на свою поштову скриньку.

  Не відмовляйтеся від RSS-канал

  RSS-канали можуть бути не найкращим методом, щоб бути в курсі всього, що ви дивитеся, слухаєте або читаєте. Але це все ще неймовірно ефективний спосіб швидко отримувати оновлення.

  Інформаційні бюлетені та оновлення соціальних мереж також працюють, але якщо ви любите читати новини та слухати подкасти, ніщо не краще RSS-канал. Крім того, ви можете використовувати їх різними способами, навіть у Excel та електронною поштою.

  Чи використовуєте ви RSS-канали? Якщо так, то який ваш улюблений спосіб отримувати всі оновлення? Дайте нам знати в розділі коментарів нижче.