як користуватися екраном [Guide]

Екран — це зручний інструмент, оскільки він дозволяє користувачам зберігати та повертатися до сеансів терміналу, не тримаючи вікно терміналу відкритим. Хоча багато користувачів Linux використовують це програмне забезпечення на серверах Linux, воно також може бути корисним користувачам Ubuntu, які хочуть завжди повертатися до термінальної програми без необхідності постійно тримати термінал відкритим.

У цьому посібнику ми покажемо вам, як встановити Screen на Ubuntu, як працює програма та як нею також користуватися.

Ubuntu: як використовувати Screen – Установка

Хоча Screen є одним із найбільш використовуваних менеджерів термінальних сеансів у Linux, він не поставляється попередньо встановленим в Ubuntu. Щоб використовувати його, вам потрібно буде встановити його на комп’ютер вручну.

Щоб розпочати встановлення Screen на вашому ПК з Linux, відкрийте вікно терміналу. Щоб відкрити вікно терміналу на робочому столі Ubuntu, натисніть Ctrl + Alt + T на клавіатурі. Крім того, знайдіть «Термінал» у меню програми та відкрийте програму таким чином.

Коли вікно терміналу відкриється та готове до використання на робочому столі Ubuntu, скористайтеся командою apt install нижче, щоб встановити програму Screen.

sudo apt install screen

Не хочете встановлювати Screen через термінал? Ви також зможете знайти його в диспетчері пакетів Synaptic. Якщо у вас встановлено Synaptic в Ubuntu, натисніть «Пошук», введіть «screen» і встановіть пакет.

  Отримайте детальну інформацію про точки доступу та підключені пристрої

Ubuntu: як використовувати екран – прив’язки клавіш для екрана

Екран має багато прив’язок клавіш, які вам потрібно буде зрозуміти, якщо ви хочете використовувати програму. Кожна з комбінацій клавіш допоможе вам використовувати Screen для керування сеансами терміналу в Ubuntu.

Існує безліч прив’язок клавіш для екрана. Так багато, що якби ми опублікували їх у цій статті, це зайняло б половину сторінки, тому ми не можемо показати їх тут. Однак ви можете самостійно переглянути прив’язки екранних клавіш, виконавши наведені нижче дії.

Спочатку скористайтеся командою man screen, щоб переглянути посібник для програми Screen. Цей посібник дуже довгий, але в ньому детально описано все, що потрібно знати про програму.

man screen

Опинившись у посібнику з екрана, натискайте кнопку пробіл, доки не потрапите до розділу «ПРИВ’ЯЗКИ КЛАВІШ ЗА ЗМОВЧАННЯМ». Звідти прочитайте таблицю прив’язки клавіш, щоб ознайомитися з екраном.

Хочете переглянути інформацію про зв’язування клавіш у своєму улюбленому текстовому редакторі? Експортуйте його в текстовий файл у вашій домашній папці за допомогою команди нижче.

man screen > ~/screen-manual.txt

Відкрийте «screen-manual.txt», щоб переглянути його.

  Flint забезпечує швидкий доступ до соціальних мереж і планування публікацій у Chrome

Ubuntu: як використовувати Screen – Основне використання Screen

Screen — дуже просунута програма, незважаючи на невеликий розмір установки. У цьому посібнику ми розглянемо його основні елементи, наприклад, як активувати екран, як надсилати термінальні сеанси на фоновий/передній план тощо.

Для початку запустіть програму Screen в терміналі. Для цього виконайте наступну екранну команду.

screen

Після запуску програми Screen ви побачите коротке повідомлення про авторські права та можливості програми. Звідси натисніть кнопку пробіл на клавіатурі.

Після натискання клавіші пробіл ви побачите порожній термінал. Однак цей термінал працює через екран. Звідси ви можете запустити будь-яку програму. Наприклад, щоб запустити програму Top на екрані, ви повинні запустити:

top

Щоб надіслати програму Top у фоновий режим і відкрити інший термінал, натисніть Ctrl + A, а потім C. Ця комбінація клавіатури створює другий термінал і продовжує працювати Top, але у фоновому режимі.

Щоб повернутися до програми Top, ви можете натиснути Ctrl + A, а потім Ctrl + A вдруге. Ця комбінація кнопок перемістить вас назад до верхнього, що працює в першому терміналі, відкритому на екрані. Ви можете двічі натиснути Ctrl + A, щоб перейти між двома запущеними сеансами терміналу на екрані.

  Як усунути неполадки з веб-сторінками, які не завантажуються

Якщо у вас більше 2 сеансів екранного терміналу, двічі натиснувши Ctrl + A, ви не зможете переміщатися через усі з них. Щоб перейти через кілька сеансів, виконайте наступне.

Спочатку натисніть Ctrl + A, потім W, щоб відобразити сеанси терміналу Screen. Потім подивіться на список і запишіть цифри поруч з ним. Наприклад, якщо у вас відкрито 3 сеанси екранного терміналу, підказка зі списком (при натисканні Ctrl + A, а потім W) виглядатиме як код нижче.

0*$ bash 1$ bash 2-$ bash

Поруч із кожним сеансом екрана є номер. Наприклад, щоб перейти до сеансу екрана 0, ви повинні виконати Ctrl + A, а потім 0. Щоб отримати доступ до сеансу екрана 2, ви повинні натиснути Ctrl + A, потім 2 тощо.

Завершіть сеанс терміналу Screen

Потрібно припинити активний сеанс екрана? Ось як це зробити. Спочатку вкажіть доступні сеанси, натиснувши Ctrl + A, потім W. Потім перейдіть до сеансу за допомогою Ctrl + A, а потім Ctrl + #.

Опинившись у сеансі, який ви хочете припинити, натисніть Ctrl + A, а потім K. Або вбийте всі вікна сеансу екрана за допомогою Ctrl + A, а потім .

Більше інформації на екрані

У цьому посібнику ми розглянули самі основи використання Screen в Ubuntu. Якщо ви хочете дізнатися більше про програму та отримати доступ до деяких її розширених функцій, вам потрібно прочитати посібник.

Щоб прочитати посібник з екрана, відкрийте вікно терміналу та введіть команду нижче.

man screen