Як користуватися додатками Side-by-Side (Split View) на iPad

Categories:

Split View на iPad — це потужна функція багатозадачності, яка дозволяє одночасно використовувати дві підтримувані програми на екрані. Тим не менш, зрозуміти, як це працює, може бути заплутано, а для освоєння цього потрібна практика. Ось як це використовувати.

Що таке розділений перегляд?

Split View відображає два вікна поруч у режимі розділеного екрана з чорним розділом посередині. Він розроблений для використання двох програм одночасно в ситуації, коли вам може знадобитися постійно посилатися на кожну з них або переміщувати інформацію з однієї програми в іншу.

Apple вперше представила Split View разом з іншими функціями багатозадачності iPad iOS 9, який був запущений у 2015 році. Він доступний на iPad Pro або новішої версії, iPad (5-го покоління) або новішої версії, iPad Air 2 або новішої версії та iPad mini 4 або новішої версії. Усі моделі iPad, які зараз продаються Apple, підтримують Split View.

Не кожна програма підтримує Split View, але більшість офіційних програм Apple підтримує. Сторонні розробники повинні спеціально вибрати підтримку цієї функції, щоб вона працювала належним чином. Немає головного списку програм, які підтримують Split View, тому вам доведеться використовувати метод проб і помилок, щоб перевірити, чи працюють ваші улюблені програми з ним.

  Як оновити VLC Media Player

Яка різниця між розділеним переглядом і переміщенням?

Інша основна функція багатозадачності iPad, Slide Over, відображає основну програму в повноекранному режимі і додаткову програму в невеликому плаваючому вікні зліва або справа на екрані. Вікно Slide Over можна швидко закрити та викликати назад, коли це потрібно, що робить його ідеальним для швидкої перевірки інформації з програми під час роботи над чимось іншим.

Основні відмінності між Split View і Slide Over полягають у тому, скільки площі екрана займає кожна з двох програм, і що кожна з них підходить для різних типів завдань.

Як використовувати розділений перегляд на iPad

Щоб скористатися розділеним переглядом, відкрийте програму. Це буде одна з двох програм, які ви використовуєте на екрані одночасно. Щоб відкрити другу програму, спершу потрібно переконатися, що вона додана на ваш Dock.

Коли перша програма, яку ви хочете використовувати, вже відкрита, повільно проведіть пальцем вгору від нижньої частини екрана, щоб відкрити Dock.

Знайдіть другу програму, яку хочете відкрити, покладіть палець на її піктограму та утримуйте її лише на мить. (Але не надто довго, інакше ви відкриєте спливаюче меню.) Повільно перетягніть піктограму вгору від док-станції в напрямку, у якому ви хочете розмістити друге вікно.

  Що це таке, як це зробити

Через мить ікона стане частиною розмитої прямокутної коробки із закругленими краями. Продовжуйте перетягувати піктограму пальцем до крайнього лівого або правого краю екрана, де потрібно відобразити друге вікно.

Біля краю екрана перша програма відокремлюється від краю чорною рамкою, і саме так ви знаєте, що збираєтеся увійти в режим розділеного перегляду. (Це важливо зазначити, тому що випадково легко перевести програму в режим «Slide Over».)

Коли піктограма, яку ви перетягуєте, розташується над чорною рамкою, ви можете відпустити палець, і друга програма зафіксується на місці. Потім ви побачите розділений перегляд: дві програми на екрані з чорним розділом посередині між ними.

Якщо це не спрацювало, значить, ви або не впоралися з маневром (це складно і вимагає практики), або програма не підтримує режим розділеного перегляду. У такому випадку спробуйте ще раз або спробуйте з іншою програмою.

За допомогою пальця ви можете перетягувати розділ ліворуч або праворуч і пропорційно змінювати розмір обох вікон, роблячи одну програму ширшою або вужчою за іншу відповідно до ваших уподобань.

Як позбутися розділеного перегляду на iPad

Якщо ви хочете закрити Split View, вам потрібно позбутися одного з вікон. Помістіть палець у центр чорної лінії розділу та перетягніть його з рівною середньою швидкістю до правого краю екрана.

  Створюйте базу даних жорсткого диска та швидкий пошук файлів

Коли ви ковзаєте ближче до краю екрана, програми розмиваються, і замість них ви побачите два вікна зі значками програм. Продовжуйте рухати пальцем вправо.

До самого краю екрана чорна перегородка між двома вікнами почне збільшуватися (це візуально означає, що ви збираєтеся «розбити» Split View). Продовжуйте ковзати пальцем, поки не досягнете краю екрана.

Опинившись на краю екрана, відпустіть палець, і розділений перегляд не буде.

Функції багатозадачності на iPad можуть бути досить зручними та потужними, якщо ви впораєтеся з ними. Через нюанси задіяних жестів вони потребують терпіння і практики, щоб отримати правильний результат.

З іншого боку, якщо ви віддаєте перевагу використовувати iPad як пристрій для однієї задачі або випадково відкриваєте додаткові вікна програми, ви можете легко вимкнути розділений перегляд і переміщення в налаштуваннях.